Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz _Atesz #104424 üzenetére

    Amúgy ennél a tápnál (Corsair RM550X) miért írjátok oda mindig, hogy "jól szellőző házba érdemes csak rakni"?
    Ilyen tápom van, és amennyire meg tudom ítélni, nem igényel különösebb hűtést. Nekem csak simán a gép alján van, a táp tetejét szabadon hagyva (ahogy egy alsótápos gépbe általában az ilyesmit beszerelni szokás) teljesen jól elvan. Én is féltem ettől kicsit, sőt, szívem szerint járattam volna is a ventijét, de eléggé meggyőzött működés közben. Pl. most mielőtt írtam, megmértem egy óra folyamatos konnektoros mérő alapján 180W-os terhelés után (végig ventilátor nélkül ment) és 30-45 fok közötti hőfokot mértem benne az infrás hőmérőmmel a 22 fokos szobában, nyitott gépházzal, hogy ne legyen szellőztetve általa. Azért kérdezem, átsiklottam volna valami felett? No, meg gondolom, ha melege lenne, visszakapcsolná simán a ventilátort. :B Sajnos szétbontani nem tudom megmérni még pontosabban, jó dolog ha megvan a 10 év gari. :B

    Én személy szerint a kikapcsolhatatlan félpasszív mód miatt inkább akkor aggódnék, ha nem alsótápos, felfelé néző ventilátoros módon kerül telepítésre a táp, mivel akkor nem biztos, hogy ilyen jól tudna szellőzni, passzív tápoknak is ez a javasolt beépítési módja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák