2019. szeptember 20., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-11-26 18:03:50

GAMEPOD.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "20.000Ft alatt kéne megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd(az adatlapodra is hivatkozhatsz)?
● Pl "Lásd az adatlapomon."
● Pl "i3 6100, MSI GTX 1050 Ti Gaming 4G, 1db SATA HDD, 1db M.2 SSD", esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt.

+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Például: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● "Tuningolni tervezek" (írd le mit és mennyire tuningolnál)
OFF topik: Tápellátások OFF (ide kérnénk mindent, ami nem vág a témába)
A garanciáról: Tápegység garancia GYIK (hol, mennyi, miért annyi, stb.)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#8001) MMIX válasza Kassadin (#8000) üzenetére

MMIX
(addikt)

modulárisok:
OCZ ModXstream Pro, OCZ Fatal1ty, Sapphire Fire PSU 625W (ENERMAX). A-DATA Horus 550W 19ezer Ft.

nem modulárisok:
Antec High Current Gamer
Corsair TX650 v2
Thermaltake TR2 (a fekete verziók)
FSP AURUM
Az olcsók között a pillanatnyi kedvencem az ANTEC VP450P van bolt ahol 11ezer Ft.
A neked megfelelő wattosat vedd.

[ Szerkesztve ]

(#8002) Kassadin válasza MMIX (#8001) üzenetére

Kassadin
(addikt)

Azt olvastam hogy a nem csak a watt számít....Minőségben ezek közül melyik a legjobb? Vagy ezek közül mindegyik minőségi?

[ Szerkesztve ]

(#8003) MMIX válasza Kassadin (#8002) üzenetére

MMIX
(addikt)

Mind minőségi. A kiemelés nem véletlen.

(#8004) Kassadin válasza MMIX (#8003) üzenetére

Kassadin
(addikt)

Oké, köszönöm. :R

(#8005) Sandrew válasza MMIX (#7999) üzenetére

Sandrew
(őstag)

Nem ajánlott? Vagy mi a fő gond vele?

Teljesítménye elég nekem.

(#8006) MMIX válasza Sandrew (#8005) üzenetére

MMIX
(addikt)

Az a Cooler Master sorozat(Extreme Power Plus), már új korában is gyengén teljesít, használtan csak rosszabb lehet. Tápon ne spórolj! Csapj hozzá még egy pár ezrest.

[ Szerkesztve ]

(#8007) Sandrew válasza MMIX (#8006) üzenetére

Sandrew
(őstag)

Itt a legfőbb gond a pénz. Vagy ha lehet olyat kapni hogy 1molex röl alakít 2sata-ra az is jó lenne.

(#8008) MMIX válasza Sandrew (#8007) üzenetére

MMIX
(addikt)

Átalakító van molex to 2SATA és van SATA to SATÁK :) is. (SATA elosztó)

[ Szerkesztve ]

(#8009) Sandrew válasza MMIX (#8008) üzenetére

Sandrew
(őstag)

köszi!
Első pc boltba bementem 500ft ért kaptam.
:R

(#8010) labbi

labbi
(tag)

hali
ezek közül a tápok közül meiket éri meg jobban megvenni?
meik a leg megbizhatóbb?

Hiper Type-R 580W
Fsp everest 500w-os moduláris TÁP
CHIEFTEC 500W SmartPower
válaszokat előre is köszönöm

(#8011) balpis

balpis
(őstag)

Ide is leírom, más ne járjon így!
Nézze meg mindenki a boltban - ha személesen veszi át, vagy ha futárral kapja, akkor azonnal, ha teheti -, hogy mit is adnak neki.
Én tegnap vittem haza a CTG-500-80P-s tápot
Otthon szerelném be, s akkor látom, hogy pontosan olyan, mint a kiszerelt 450-es. Rövidek a kábelei, nincs csak 4 SATA, nincs 8 pines alaplapi csati, se 2. PCIe.
Levelezés a bolttal (4 betűs, jól ismert), de max. a pénzt akarják visszaadni, próbálkoztak hogy azért ilyen, mert OEM, de az oldalukon is a gyárinak megfelelő leírás szerepel róla. Szerintük csak ilyet tudnak rendelni, s mind ilyen...
Egyértelműen egy félrecimkézett példány de nem akarnak vele foglalkozni.
Most csak azon gondolkozom, náluk rendeljek-e egy másik ugyanilyet, s ha az jó, akkor vágjam a fejükhöz vagy máshol vegyem meg, s mutassam meg nekik, mikor visszaviszem ezt...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#8012) Sandrew válasza balpis (#8011) üzenetére

Sandrew
(őstag)

Normálisak szoktak lenni. Amikor én DDR3-as ramot rendeltem DDR2-es helyett visszadták a pénzt és mondták hogy rendeljem meg a másik ramot. Másnap mehettem is érte.

(#8013) troland26

troland26
(őstag)

üdv
Egy 500w-600w -os tápegységre lenne szükségem ami halk is 20db alatti . sajna a chifi 500-asa 25 db :(

(#8014) Sandrew válasza troland26 (#8013) üzenetére

Sandrew
(őstag)

Használt Corsair VX550?

A-data
Chieftec

(#8015) MMIX válasza labbi (#8010) üzenetére

MMIX
(addikt)

Fsp everest 500w

(#8013) troland26:
ENERMAX Pro87+ vagy Modu87+.
Egy hangerő rangsor teljes terhelésen.

[ Szerkesztve ]

(#8016) MMIX válasza MMIX (#8015) üzenetére

MMIX
(addikt)

rangsor link javítása :R
És a PC-MAX.de hangerő listája.

Biztos ez a 20dB(A) igény? Mert itt a közismert leghalkabb ventilátorosak is 29dB(A) maximális terheléskor.
Kisebb terhelésen sokuk alig halható. Az sajnos nincs a táblázatokban.

[ Szerkesztve ]

(#8017) vzsryl válasza MMIX (#8016) üzenetére

vzsryl
(nagyúr)

Ennyit hozzátennék, hogy mindenkinek tiszta legyen: Egy hasonló hatásfokú 800W-os sokkal több hőt termel teljes terhelésen, mint egy 400-500W-os, tehát a ventilátora is jobban kell pörögjön, így hangosabb. Ha 400W-al leterhelnek pl egy 80+ Bronze-os 400 tápot, akkor az 100%-ig le lesz terhelve, és a hatásfoka kb. 82-83% (230V), így kb. 80-90W megy a "levesbe". Viszont ha egy 80+ Bronze-os 800W-osat leterhelnek 400W-al, akkor kb. 85-88%-os (230V) hatásfokkal számolva 60-70W alakul át hővé.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#8018) krystman

krystman
(őstag)

Ma én is vettem egy Chieftec GPS-450AA-101A-t 6000ft-ért, használtan semmi baja szerencsére, szinte új, viszont a ventijével nagyon nem vagyok megelégedve! Tényleg hangos eléggé, a régi 420W-os Chieftecem az csak 8cm ventivel volt szerelve, de annak a hangját sem hallottam! Nem lehet valahogy hallkítani ezen? Játék alatt meg odacsavar neki még jobban!

(#8019) ProdyG válasza krystman (#8018) üzenetére

ProdyG
(senior tag)

tényleg nagyon hangos, és az enyém még jó hangosan ciripel is, szóval úgy döntöttem holnap veszek egy újat, CTG-500 vagy 550-eset.

(#8020) krystman válasza ProdyG (#8019) üzenetére

krystman
(őstag)

Hát nekem valószínű ez marad, de egy ventit kéne benne cserélni mindenképp, mert úgy nincs baja neki! De, suhog rendesen!

(#8021) labbi válasza MMIX (#8015) üzenetére

labbi
(tag)

hali
Hiper Type-R 580W
ez a táp akkor nincs annyira megbizható mint az fsp?
mennyivel jobb az fsp?
csak azért kérdezem hogy énis valamennyire megértsem a dolgokat

(#8022) MMIX

MMIX
(addikt)

Érdekességek:

Az egyik nagyker listáján új Hipro tápok vannak
Hipro Adrenalin 700W ATX2.3 tápegység Akt.PFC moduláris dobozos 80+
Hipro HPH700W-Module 100% bioztos, hogy Sirtec/HighPower beles.

"Az Adrenalin fantázianévre keresztelt család a professzionális kategóriában száll ringbe. Külsőre - az elegáns és a nagyobb tápoknál már szinte kötelező - fekete borítást kapott, továbbá a halk működés érdekében 13,5cm -es ventilátorral szerelik. Természetesen a kábeldzsungel elkerülése érdekében moduláris kialakítású, így csatlakozók terén sincs oka szégyenkezni: 4xSATA, 4xPATA, 2xPCI-E.
Az új táp már ATX 2.3 rendszerű, aktív PFC-vel szerelt és hatékonysága a kategóriájában elvárható 80+.
A sorozat jelenleg csak 700W-os teljesítménnyel elérhető, de hamarosan érkezik az 350, 750, 850 és 1000W-os változat."

Hipro HPC500W-Active szerintem ez is Sirtec/HighPower

Hipro HPP550W-Active szintén Sirtec/HighPower gyanús.

Hipro HPP-600W-80Plus Ez is Sirtec/Highpower szerintem.

más:

A-DATA oldalára kikerült a BN sorozat Egyelőre semmi használható infó vagy kép a belsejéről.

[ Szerkesztve ]

(#8023) MMIX válasza labbi (#8021) üzenetére

MMIX
(addikt)

Hiper Type-R 580W Andyson bél, +12V csak ~30A 360W

Az 500W-os FSP Everest-nek erősebb a +12V-os része. Ez a fontosabb manapság. Everest 80plus 500W +12V ~38A 456W
Az FSP bél is jobb a régi Andyson-oknál. A Everest-nek jobb a hatásfoka.

[ Szerkesztve ]

(#8024) troland26 válasza krystman (#8018) üzenetére

troland26
(őstag)

nekem is ilyen tápom van , de szinte a hangját sem hallom . Pedig le van szedve a ház oldala . :)

(#8025) labbi

labbi
(tag)

köszönöm a válaszokat
igy már értem

(#8026) szab.tam

szab.tam
(nagyúr)

újra hi!

bántás nélkül:
a "szinte némának hitt" ventis tápok a felhasználóknak azért tűnnek halknak, mert vagy süketek, vagy vannak más ventik a házban, amik azt elnyomják. vagy más a viszonyítási pontjuk, ami a "halk" fogalmát illeti...

megvettem az erermax mudu87+ 800-as. nagyon halk, de az s-flex-ek melett még azt is szól ám, már alap fordulaton is....

más:
az előbb említett táp egyelőre jó lesz, de a játékgépet is passzvvá akarom tenni. ha a hetpipe-os, hatalmas alubordás kíséreltek eredményre vezetnek, akkor ennek a tápnak is mennie kell, és passzívnak meg jönnie helyette. (csak akkor új, moddolt ház is...)

seasonic x460
alsó kép:

jól látom, hogy bármelyik ágon képes leadni max 456w-ot? tehát ha bátor vagyok, akár egy kicsit alulfeszelt q9500, bios majdnem minden minimum fesz (nb, sb, fsb term 1.1v), gtx480 alapfesz, konfigot is rákötehetek? :F

meglátás? :U
most sem feltétlenül általános "a határon van", meg ilyenek várok, - amiket azok szoktak itt kapni, akik 500w foyasztást akarnka kötni a 400w kodegányra...

valami szakértői választ szeretnék... :R :R :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8027) sfshad

sfshad
(tag)

Segítségre, és tanácsra lenne szükségem.
750-850W-os fahin tápra lenne szükségem a 2xGTX460-hoz lehetőleg 4x6pin-el. Mit ajánlanátok?

....az élet kellemes... a halál békés...az átmenet az ami kérdéses....

(#8028) 14adam válasza szab.tam (#8026) üzenetére

14adam
(addikt)

érdekes. Pedig a világ egyik leghalkabb ventis tápjáról beszélünk :U
Ha veszel egy olyan seasonic-ot akkor nem kell alul feszelni a procit,hogy elvigye.

"jól látom, hogy bármelyik ágon képes leadni max 456w-ot" --> igen,ez egy 12voltos ággal rendelkező táp

#8027) sfshad adata hm 650 vagy corsair tx650v2

[ Szerkesztve ]

T56 - www.pcvizhutes.hu

(#8029) sfshad válasza 14adam (#8028) üzenetére

sfshad
(tag)

Most van egy 1 hónapos új Zalman ZM600-HP-m..az nem lehet elég? Csak mert most 50w miatt cserélni? :F

(#8030) szab.tam válasza 14adam (#8028) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

ok, de ott van a gtx480 is, ami önmagában konvergál a 300w-hoz...

és mit csináljak, ha a proci load 1.16v-on elmegy 3.5ghz-en? adjak neki egy kis + feszt, hogy ne fázzon :U :DD :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8031) szacsee

szacsee
(veterán)

Üdv Urak!
Ismerősömnek kellene tanácsot adnom, hogy milyen tápot vegyen.
Az alábbi konfigot tervezi:
X58-as alaplap
i7 920 C0 (használtan venné és alapfeszes tuning lenne 3,5Ghz-en)
3x2Gb DDR3
1 HDD
1 ODD
VGA: HD6870, vagy Gef 560 Ti lenne a páciens

Azt saccolom, hogy kb 2 ágas 18A leadására képes táp elég lenne neki.
Nem tudom, hogy melyik tápot válasszam a most elérhetőek közül, illetve ha keveslitek a 18A -t áganként akkor mit javasoltok.
Nem kell hogy moduláris legyen...
Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#8032) vzsryl válasza szab.tam (#8030) üzenetére

vzsryl
(nagyúr)

Nem konvergál, hanem el is éri, sőt túl is tudja haladni. Mondjuk játékok közben max. 250W-ig fog eljutni. A yorkfield tuningolva sem fogja kikészíteni ezt a Seasonic-ot. Pl a 400W-os tesójába egy 600W-os belső van, tehát ez a 460W-os sem hasonlítható a többi hasonló névleges teljesítményű táphoz. A géped játékok közben max. 400W-ot fogyaszt, tehát ez a Seasonic biztosan fogja bírni a strapát.
Esetleg ha neked csak az idle állapotú hangtalanságra van szükséged, akkor gondolkodhatsz nagyobb teljesítményű X-szériás SS tápon is, pl X-560. Csak egy bizonyos terhelés után kapcsolja be a ventilátort. De ez igaz a Corsair AX szériájára is, amik az SS X-szériás tápjainak egy kicsit módosított belsőjét kapták meg.

(#8031) szacsee: Szia!

Elég egy 2db 18A-es 12V-os ággal rendelkező táp az említett konfighoz. Mekkora a keret?
Így hasraütésszerűen az FSP Aurum 400W-ot tudom javasolni.

[ Szerkesztve ]

(#8033) 14adam válasza sfshad (#8029) üzenetére

14adam
(addikt)

máskor írd le,hogy milyen tápod van,legalább az adatlapodra,úgy könnyebben segítünk. Az is elég lesz,biztos megfog jönni a hangja.

(#8031) szacsee hát a szokásosakat tudnánk ajánlani ami középkategóriásak : fsp sagaII vagy ghn chieftec gps A (ne aa meg ne ab legyen) ezekből az 500-as bőven elég akkor is ha mindent tuningoltok

(#8030) szab.tam kolega megelőzött

[ Szerkesztve ]

T56 - www.pcvizhutes.hu

(#8034) szab.tam válasza vzsryl (#8032) üzenetére

szab.tam
(nagyúr)

nem. ha sikerülnek a heat pipe-os kíséreltek, nem akarok ventit látni a gépben. se idle, se load...

a halálom a ki-bekapcsoló venti, meg a változó fordulat. a 800-as modu87-et azért is vettem meg, mert a kb. 400w-ot a legjobb hatásfokon, és kb. 50% terhelés mellett tudja leadni. nem is változik a venti fordulata. :N
load is hideg levegő jön ki hátul.
még azt is megkockáztatom, hogy a ventin kívül semmi nem égne le, ha bedugnék egy botot a ventirácson..... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8035) sfshad válasza 14adam (#8033) üzenetére

sfshad
(tag)

:) Az adatlapomra be van írva minden cuccom csak nem jelenít meg mindent :( Ez miért van?

(#8036) RexpecT

RexpecT
(addikt)

A SAGA II 6 pines vezetékei gondolom elérnek a videókártyáig :).

----------------------------------------------Heisenberg----------------------------------------------

(#8037) SpeedR válasza balpis (#8011) üzenetére

SpeedR
(őstag)

Hát ez nem semmi. Elég durva, hogy ilyen hiba becsúszik még egy minőségi gyártónál is. A hivatalos oldalon itt láthatod, hány és milyen hosszú csatlakozónak kell rajta lenni. Ha ettől eltérő, akkor ne hagyd magad lerázni, ki kell cserélniük.

(#8038) szacsee válasza 14adam (#8033) üzenetére

szacsee
(veterán)

Köszönöm!
Nem is vészes az ára ahogy nézem... akkor Saga II 500W lesz a kiszemelt. :R

(#8039) sfshad válasza 14adam (#8033) üzenetére

sfshad
(tag)

Hogy érted, hogy jó a mostani is, de "megfog jönni a hangja"???? :Y

(#8040) 14adam válasza sfshad (#8039) üzenetére

14adam
(addikt)

minél jobban leterhelsz egy tápot annál hangosabb lesz (függ a hőmérsékletektől). Ezért a tiéd a mostaninál hangosabb lesz

(#8036) RexpecT addig még nem volt rá panasz. meg még nem hallottam olyan tápról aminek nem érne el a kábele :N

(#8034) szab.tam "beteg "vagy :D én már egy 800-as sflex-et se hallok 1méterről :D

[ Szerkesztve ]

T56 - www.pcvizhutes.hu

(#8041) sfshad válasza 14adam (#8040) üzenetére

sfshad
(tag)

:DD :DD

Melyik az a táp amit ajánlanát a konfigomhoz úgy hogy 2db GTX460 zakatol benne és a hangja mondjuk a mostanival majd megeggyező, vagyis alig hallan majd???

[ Szerkesztve ]

(#8042) 14adam válasza sfshad (#8041) üzenetére

14adam
(addikt)

a corsair meg az adata amiket már ajánlottam. De 2d-s alkalmazásnál kb ugyan ilyen hangja lesz,majd esetleg játéknál és különböző stressz programoktól fog csak megjönni a hangja

T56 - www.pcvizhutes.hu

(#8043) RexpecT válasza 14adam (#8040) üzenetére

RexpecT
(addikt)

Megmértem, elvileg el kell érnie, de nem tudom miért kell spórolni 5-10 cm vezetéken :( .

----------------------------------------------Heisenberg----------------------------------------------

(#8044) 14adam válasza RexpecT (#8043) üzenetére

14adam
(addikt)

énse értem. Talán a kábel ellenállására lehetne fogni,de az meg l**asz :U

T56 - www.pcvizhutes.hu

(#8045) RexpecT válasza 14adam (#8044) üzenetére

RexpecT
(addikt)

A SAGA II vezérlése fejlettebb mint az APN-é vagy miért halkabb(elvileg ugyanaz a venti van mindkettőbe) :F

(#8046) 14adam válasza RexpecT (#8045) üzenetére

14adam
(addikt)

teljesen ugyan az a bél van mind a kettőbe. A bordák is ugyan akkorák. Szerintem a vezérlés is egyforma. Hol olvastad,hogy halkabb? szerintem az apn helyett ghn-t akartál írni,nem? mert ott már más a venti is meg a bél is módosítva van

T56 - www.pcvizhutes.hu

(#8047) RexpecT válasza 14adam (#8046) üzenetére

RexpecT
(addikt)

Passz, akkor lehet, hogy behaluztam :B .

(#8048) vzsryl válasza szab.tam (#8034) üzenetére

vzsryl
(nagyúr)

Akkor X-460. Létezik nagyobb, szintén jó minőségű full passzív táp is, de azok meg sem közelítik az SS X-szériáját.
A heat pipe-os dolog sztem. nem működhet legalább egy olyan ventilátor nélkül, ami a házban felgyülemlett hőt ki nem fújja. És mivel GTX480-ad van, ezért biztos, hogy egy bizonyos mértékű terhelés után szaglana a kártya, feltéve, ha nem kapcsol be a védelme (úgy rémlik a Fermiken van túlmelegedés elleni védelem, ami lekapcsolja a kártyát).

[ Szerkesztve ]

(#8049) Undoroid

Undoroid
(őstag)

Sziasztok!

Tápegység vásárlás előtt állok!Egy alacsony fogyasztású (kb. 40W körüli) gép része lenne!

Ezt a két lehetséges tápegységet néztem ki:

FSP180-50LE

FSP250-50SAV

Az a kérdésem, hogy találkozott-e már valaki ezekkel?Jó/rossz tapasztalatok?

* * *

Esetleg egy másik típust tudnátok-e ajánlani ehhez a konfighoz:

CPU: T5500

Mobo: i945GMm-HL

VGA: Integrált

HDD: Western Digital Caviar Blue (500Gb/16Mb/7200Rpm/SataII)

ODD: ???

Ház: Hagyományos ATX

Bővítőkártya: PCI-TV-tunerkártya

Egy stabil, csendes "netezős" gépet szeretnék összerakni!

Előre is köszönöm a véleményeket/javaslatokat! :R

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html

(#8050) 14adam válasza Undoroid (#8049) üzenetére

14adam
(addikt)

pico psu-n nem gondolkoztál? 10-13k körül van az ára,vagy ennyit nem szeretnél rákölteni? Személyes tapasztalatom nincs a két fsp-vel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

T56 - www.pcvizhutes.hu

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.