Hirdetés

2019. október 18., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-09-25 21:38:58

GAMEPOD.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "20.000Ft alatt kéne megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd(az adatlapodra is hivatkozhatsz)?
● Pl "Lásd az adatlapomon."
● Pl "i3 6100, MSI GTX 1050 Ti Gaming 4G, 1db SATA HDD, 1db M.2 SSD", esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt.

+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Például: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● "Tuningolni tervezek" (írd le mit és mennyire tuningolnál)
OFF topik: Tápellátások OFF (ide kérnénk mindent, ami nem vág a témába)
A garanciáról: Tápegység garancia GYIK (hol, mennyi, miért annyi, stb.)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#6001) Giot válasza Boogie33 (#5999) üzenetére

Giot
(addikt)

Üdv mindenkinek!
Lehetséges táp csere előtt állok. A moduláris kialakítás (a nem használt kábel lecsatolható) lényeges. Jelenleg Chieftec dolgozik a gépemben, ezért is nézegettem a márkán belül.
Vélemény?: [link] vagy [link] . Az adatlapomon lévő konfigot kell kiszolgálnia. Tuning van de csak alapfeszes.

Sry Boogie nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

"felhőfoszlány-forma fakó lobogók"

(#6002) Piftuka válasza MMIX (#5998) üzenetére

Piftuka
(addikt)

Jól gondolom, akkor te az egyágas tápegységeket preferálod?

Szabad tudni, hogy miért?

Egyébként jól hangzik, amit erről a tápról írsz, de én jobban bízom a másik 3 cég termékeiben, mert azokat ismerem. Ilyen szempontból osztom Boogie33 véleményét.

Amellett én világító tápegységet soha nem vennék. Az ízlésem a számítógépházat (és annak tartozékait illetően) annál konzervatívabb. :)

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#6003) Qru válasza Piftuka (#6002) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

Tuningnál van előnye, az egyágas tápoknak.

SS vs CM? Amelyik olcsóbb azt vedd, mind a kettő nagyon jó táp.

(#6004) Dyno válasza Boogie33 (#6000) üzenetére

Dyno
(veterán)

Nem akarok A-datát venni hanem a felsorolt három közül valamelyiket méghozzá azért mert jó öreg bevált dolgok nem pedig újdonságok,

jó hülyeséget írtál és feljebb is a CWT bél az egyik legjobb, csupán van már egy igen koros verzió amit a mocskos pénzhajhász matricázó cégek baromi drágán eladnak, sazr hatásfokkal gyenge ágakkal, de ez nem veszélyes gépre, rendes biztonságos táp és sajnos itt a korával van gond, meg a mai elvárásoknak már nem felel meg.
De az A-DATA-ban egy tucat CWT bél van ami rengeteg TT, Gigabyte, Inwin és még rengeteg tápban megtalálható. Tehát ez nem zsákba macska.

A három felsorolt táp közül elektronikailag az SS a legjobb, aztán az FSP bár ők inkább egy szinten vannak a CM-el, én az SS-t venném, de ha eszed van az A-DATA-t veszed!

[ Szerkesztve ]

(#6005) moha21 válasza Boogie33 (#5999) üzenetére

moha21
(addikt)

Akkor nem a kondenzátor volt "áramtalanítva" csak a psu volt kihúzva a hálózatból. Illik kisütni egy ellenállással.

(#5982) MMIX:"Ha be van dugva a konnektorba akkor a hűtőbordák is ráznak"

Akkor már rég baj van, ha fázis kerül a bordákra...

#5996) Piftuka :"Én pedig azt nem gondoltam volna, hogy az áramtalanított, szétszedett tápegységben ráznak a kondenzátorok. :)"

Vannak olyan kondenzátorok / pl. mikrohullámú sütőben a nagyfesz kondi / amiben van beépítve ellenállás és kisüti magát, de általában nem ez a jellemző.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6006) Boogie33 válasza Dyno (#6004) üzenetére

Boogie33
(senior tag)

Hali. Hát nem tudom mert a új corsaireket mindenki fikázza azt abba is CWT-bél van. Magyarázd már légyszi hogy akkor most hogy legyen. Köszi.
Egyébként én azért hajlok a CM felé mert olvastam teszteket és naon csendes az SS-t meg azért mert tuti is meg csendes is , most is egy Corsair CX 400 van és hát nem kell ecsetelnem milyen halk meg milyen jó.

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#6007) Giot

Giot
(addikt)

Srácok erre valaki? :[link]

(#6008) Dyno válasza Boogie33 (#6006) üzenetére

Dyno
(veterán)

Hát nem tudom mert a új corsaireket mindenki fikázza azt abba is CWT-bél van. Magyarázd már légyszi hogy akkor most hogy legyen.

Leírtam, régi beleket használnak az új korszarokba. Amikhez az A-DATA-ban lévőnek az égvilágon semmi köze.
De ezt MMIX kolléga is leírta kicsit feljebb, ha használnád a keresőt szerintem könnyebb lenne neked is meg nekünk is. Sőt MMIX konkrétan leírta melyik CWT elektronikát jobb kerülni, de az is a 450W alatti kategóriába esnek és azokse gépre veszélyesek, csupán kondikészletbe illetve hatásfokban és ágak terhelhetőségében jóval elmaradnak.

(#6007) Giot: Gondolom GPS beles Csifid van amiknek az égvilágon semmi köze ezekhez amiket linkeltél, ezekben CWT bél van, szóval összvissz a matricát ragasztó cégben stimmelnek.
A-DATA HOrus HM650 a jó táp számodra, már fölöslegesen angy a gépedhez, elég az 550-es is, ezt vedd, mert a csifiben régebbi CWT bél van ami alacsonyabb hatásfokú kicsit gyengébb a 12V-os ága és még is csak egy árban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#6009) Giot válasza Dyno (#6008) üzenetére

Giot
(addikt)

Kösz! Most nézegettem az A-DATA-t de bevallom őszintén számomra teljesen ismeretlen márka. Ettől persze lehet jó!
Igen GPS 550 AB-A tápom van most.

Szerk: Most nézem a specifikációját, és egy 12V-os ága van ami 44A-es. Ez mennyire lényeges? A mostani Csifinek meg 3db 18A-es van.

[ Szerkesztve ]

(#6010) Magnum p.i.

Magnum p.i.
(csendes tag)

sziasztok

Mi a véleményetek erről a tápról Thermaltake litepower 450w

"Tudom hogy mire gondolnak és igazuk van!"

(#6011) yakuza.tora

yakuza.tora
(addikt)

Srácok!
Egy 500W-os FSP Bluestorm Bronze elvinne egy 6870 CF-et AMD X6 1090-es procival? Plusz 2x2Gb ram, 2db HDD, 1db ODD, 6db 12-es AC venti... :U
Köszi a segítséget! :R

Alléz Olympique de Marseille!

(#6012) bsh válasza Giot (#6009) üzenetére

bsh
(senior tag)

a 3 darab ág maximális terhelhetősége viszont csak 360W (30A)

(#6013) tarika válasza yakuza.tora (#6011) üzenetére

tarika
(tag)

idle-ben biztos ...load-ban kérdéses :)

[ Szerkesztve ]

(#6014) Boogie33 válasza Dyno (#6008) üzenetére

Boogie33
(senior tag)

Hali.Egyre jobban megvagyok győzve lehet az A-Data lesz a befutó te egyébként azt írtad az Iponon hogy veszel egyet , úgy lett vagy nem?
Csak azért kérdem mert most már csak azt kéne tudni alapjáraton mennyire hangos . :R :R

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#6015) yakuza.tora válasza tarika (#6013) üzenetére

yakuza.tora
(addikt)

Hát ez az! Pedig pont a load érdekelne, ugyanis CF-et ritkán vesz az ember 2D-re... ;)

(#6016) Dyno válasza Giot (#6009) üzenetére

Dyno
(veterán)

A mostani Csifinek meg 3db 18A-es van.

Kombináltan csak 30A.
Azzal meg ne foglalkozz hogy ismeretlen márka, ugyan úgy CWT beels mint az a Csifi amit venni akarsz, csak korszerübb, csendesebb, erősebb.

(#6014) Boogie33 : Igen akartam venni, csak sajnos nem úgy jött össze, meg az sem biztos hogy az SLi összejön addig meg felesleges váltanom. CX400-nál nem lesz hangosabb az biztos.

(#6011) yakuza.tora: Nem hiszem hogy elviszi, kikell probálni, de szerintem nem fogja vinni, idle-ben ne lesz gond, de terhelésnél szerintem lefogja magát kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#6017) tarika válasza yakuza.tora (#6015) üzenetére

tarika
(tag)

A két kártya eszik terlehve kb 360w körül ( tuningmentesen ) szóval 40watt hijján 400wattot és erre jön még rá a proci alaplap winyók stb ...határeset de ha menne is max tuningmentesen minden...és a táp is közel 90-100% on lenne hajtva egy 600-650es táppal már nem lenne kérdéses a dolog :)

(#6018) Rav3n02

Rav3n02
(senior tag)

Sziasztok!

Nagyon jó áron tudtam VGA-t cserélni, így a HD4870 512 (4hónapja üzemel problémamentesen, folyamatosan terhelve) helyett sikerült egy HD4870 1GB-t beszereznem. Meg tudnátok nekem mondani, hogy az adatlapomon szereplő FSP táp megbízhatóan, veszély nélkül fogja e vinni? Egy nap alatt nem tapasztaltam problémát vele....

(Csak mert valahol azt olvastam, hogy még az 550-es Chieftecet is megizzasztja rendesen..)

Előre is köszönöm,

[ Szerkesztve ]

(#6019) tarika válasza Rav3n02 (#6018) üzenetére

tarika
(tag)

Gond nélkül :) Minőségi 400w-os táp szinte minden egykártyás rendszerhez elég...kb 260--300w-ot ha fogyaszthat az egész géped teljes terhelésnél még tuningal is :)

(#6020) yakuza.tora válasza Dyno (#6016) üzenetére

yakuza.tora
(addikt)

Ahogy nézegettem, a külföldi tesztoldalakat, húzott i7-ek alatt futottak, 450-425W között...

(#6021) tarika válasza yakuza.tora (#6020) üzenetére

tarika
(tag)

próbáld akkor ki :) és ha menni fog nem kell másik táp :)

(#6022) Rav3n02 válasza tarika (#6019) üzenetére

Rav3n02
(senior tag)

:R :R :R

(#6023) yakuza.tora válasza tarika (#6021) üzenetére

yakuza.tora
(addikt)

Az nem fog menni, mert sem a proci, sem a 2 VGA nincs még meg. Mondjuk úgy, kicsit előre gondolkodom... ;)
Ha minden igaz, ma veszem meg a 6870-et. Pár hónap múlva jön az X6. A vga ikertesóját pedig meglátjuk. Még az is lehet, hogy egyedül marad... :DDD
A tápomat nagyon nem szívesen cserélném le. Furán hangzik, de a szívemhez nőtt a hülye kék színével együtt... :B

(#6024) Dyno válasza Rav3n02 (#6018) üzenetére

Dyno
(veterán)

(Csak mert valahol azt olvastam, hogy még az 550-es Chieftecet is megizzasztja rendesen..)

Persze mert az GSP csifi és összesen annyit tud a 12V-os ágán leadni mint a Tied, de vinni viszi, tied is fogja no para.

(#6020) yakuza.tora : Jó mondom probáld ki, a másik emg ne névlegesteljesítménynel számolj, hanem a 12V-os ággal.

De látom nem is biztos hogy lesz párja a 6870-nek, szerintem ameddig ebben nem vagy biztos kár ezen görcsölni.

(#6025) csoszka14

csoszka14
(csendes tag)

Mi a véleményetek erről, beválalható 11k-ért?
CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM

(#6026) Osynho válasza csoszka14 (#6025) üzenetére

Osynho
(addikt)

(#6027) yakuza.tora válasza Dyno (#6024) üzenetére

yakuza.tora
(addikt)

Annyira azért nem görcsölök, csak felmerült bennem, mint fejlesztési lehetőség a CF... :DDD
Mondjuk, van még egy áthidaló megoldás, csak nem olcsó: FSP 450W BoosterX5

(#6028) tarika válasza csoszka14 (#6025) üzenetére

tarika
(tag)

ilyen tápom van :) 4 magos phenom II-t visz 3,9 Ghz en 850/4100 ra húzott gtx 460-at meg se nyekken hangját se hallom a ventinek kábelei jók marha hosszúak, minden van rajta ami kell és asszem áganként 20 amperre terhelhető a 2db 12voltos szekció összesen 40 amper és itt 400w-ot le tud adni :) még egy rövidzárlatot is kivédett a moddingolásom során :D lekapcsolt a gép és semminek nem lett semmi baja...se tápnak se semminek pöccre röffent ujra :)

(#6029) csoszka14 válasza tarika (#6028) üzenetére

csoszka14
(csendes tag)

Hát akkor el is dőlt, hogy beújítok egyet. Köszi szépen!

(#6030) Osynho válasza tarika (#6028) üzenetére

Osynho
(addikt)

"2db 12voltos szekció összesen 40 amper és itt 400w-ot le tud adni"

12x40=480. Nem adható össze a két ág terhelése.

(#6031) MMIX válasza Osynho (#6030) üzenetére

MMIX
(addikt)

Nem a 400W-ot nézte el, hanem a 12-vel osztást. 2X20A ~400W (~33A)

[ Szerkesztve ]

(#6032) magedla

magedla
(tag)

Sziasztok!

Mielőtt elajándékoznám a gépemet, arra gondoltam, hogy lecserélem az eddig gondot ugyan nem okozó, de öregedő Codegen Display 300W tápot. A hangja sajnos megjött mostanában, ezért megelőzném a bajt, mert nyugodt szívvel csak így merek megválni a masinától.

A konfig 6 éves (AMD Athlon 3000+, FX6600, 1 HDD, 1 ODD), ehhez keresnék megbízható tápot. Az FSP 350-60APN-t ajánlották, mi a véleményetek?

Köszönöm.

True victory is victory over oneself

(#6033) MMIX válasza magedla (#6032) üzenetére

MMIX
(addikt)

Tökéletes.

(#6034) magedla válasza MMIX (#6033) üzenetére

magedla
(tag)

Köszönöm. :R

True victory is victory over oneself

(#6035) Giot válasza Dyno (#6024) üzenetére

Giot
(addikt)

Rendben köszönöm a véleményt! Mindenkinek. Akkor ha eljön az ideje valszeg az A-DATA lesz.

(#6036) tarika válasza csoszka14 (#6029) üzenetére

tarika
(tag)

Az lehet...nem vagyok elektro zseni, de azt tudom, hogy nem csalódtam még chieftecben....ellenben egy fsp megszivatott :)

Osynho:)

(#6037) Osynho válasza MMIX (#6031) üzenetére

Osynho
(addikt)

Tudom... Pont azt írtam, hogy a 40A az 480W lenne, de ez a táp 400W-ot tud, tehát az ágankénti teljesítmény nem összeadható és "összesen 40 amper és itt 400w-ot le tud adni" kifejezés is fura.
Persze ez csak kukacoskodás. :D

(#6038) Dinomano

Dinomano
(tag)

Szasiztok....gépfejlesztest szeretnek, a jelenlegi feher hazamat szeretnem lecserelni+régi codegen tapomat is...talaltam a neten ezt a fekete ATX-es hazat, tappal egyutt...az érdekelne, hogy megéri-e megvennem 8-9e-ért a házat táppal?! (Mennyire megbizhato a tápja?)

Case Midi-Tower ATX HKC 3011NS 400W 80mm PSU-fan

D.

(#6039) lsc válasza Dinomano (#6038) üzenetére

lsc
(nagyúr)

A ház a Te dolgod de a tápot inkább cseréld.

Az élet kegyetlen .

(#6040) MMIX válasza Dinomano (#6038) üzenetére

MMIX
(addikt)

Ha a HKC ház tetszik neked az még rendben van, de a HKC táp ami benne van az nem jó minőség. A HKC tápokért nem érdemes pénzt adni.

(#6037) Osynho: Kicsit tekervényes volt a megfogalmazás. Miután rászántam pár percet a keresgélésre, gondoltam bent hagyom a többágú tápok +12V erejéhez a számolást. Láttam, hogy jól írtad. :)

[ Szerkesztve ]

(#6041) toldy

toldy
(őstag)

Sziasztok, adott egy i3-530+ gts 450 kombó ehhez ti milyen leosztású tápot ajánlanátok? (most 12v érdeklődök) egy 2x17A vagy 1x25A lenne jobb választás? Figyelembe véve azt is hogy késöbb esetleg egy i5-760+ gtx 560 ( 570) is elbírjon.

Az élet nem habostorta.

(#6042) 14adam válasza toldy (#6041) üzenetére

14adam
(addikt)

A gts450-nél mindegy. A gtx570-nél már jól jön,hogyha 1 ágas mert a 17A-ert megeszik akkor ha maxon megy. Aztán ha gyárilag húzott példányt veszel akkor valószínű, hogy elfogy. De kicsit később szoktak lekapcsolni mint 17A

[ Szerkesztve ]

T56 - www.pcvizhutes.hu

(#6043) Dermesztő

Dermesztő
(aktív tag)

Szerbusztok! :D
CHIEFTEC CTG-500-80P elég halk?
Vagy FSP 500-60 APN (85+)?
Vagy: CHIEFTEC CHP-450AB 450W
És elég hosszúak a kábelek alsó pápos házba ?
Nem tudok választani!
Van valakinek valamelyik a 3 közül?
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Pü.-re illik válaszolni ! :)

(#6044) Giot

Giot
(addikt)

Nézegetem ezt az A-DATA tápot: [link] A speckóban az van írva hogy 12cm-es venti dolgozik benne, de akárhogy sasolom a képet nekem ez 14cm-esnek tűnik. Lehet hogy rosszul van feltüntetve? A termék honlapján [link] nincs rá utalás hogy hány centis. Vagy csak nem veszem észre.
Viszont riasztó módon a fényképeken, többféle színnel is világíthat. Ez nem előny. Hacsak van arra valami esély hogy ki is lehet kapcsolni a ledeket. :)
Gondolat, vélemény?

(#6045) Jocy válasza Giot (#6044) üzenetére

Jocy
(aktív tag)

Szia.A színt a terhelés mértékétől függően váltogatja.Azt hiszem 50%-ig zöld,afelett kék,és 90%-tól piros színben virít a venti.
A venti méretében nem vagyok biztos,de úgy tudom én is,hogy 12-es.
A ledeket szerintem nem lehet kikapcsolni,de lehet,hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#6046) smiti válasza Giot (#6044) üzenetére

smiti
(addikt)

Szia!

Akkor jöhetnek a személyes tapasztalatok. A táp nagyon igényes mind kialakításában mind csomagolásában.
Az első meglepetés kézbe véve ért, ugyanis meglepően nehéz, legalábbis az elődjéhez képest ami egy Chieftec GPS 500A volt.
A ventit igaz nem méregettem de szerintem 140 mm-es gyakorlatilag hangtalan és valóban világít.Igaz nekem egy Thermaltake V3-as házban van ami alsótápos és egyáltalán nem zavaró a fénye.
A ledek kikapcsolására nem láttam lehetőséget.

Ami hátránya lehet az az egyik előnye. Kisebb házba nem egyszerű szépen berakni ugyanis a 60 cm-es kábelek igen hosszúak és a 24 pines alaplapi kábel igen merev.
Egy dologra nem jöttem rá miért lehet, a 8 pines CPU csatlakozóból 2 db van rajta.

Ami még érdekes, hogy maga a táp házának ilyen gránit jellegű anyaga van.

Remélem segítettem, ha van valami ami konkrétan érdekelne kérdezz nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smiti

(#6047) MMIX válasza Giot (#6044) üzenetére

MMIX
(addikt)

A-Data katalógusban 14cm dupla golyós csapágyas ventit írnak. Árlistán írnak 12cm-et és 14cm-et is. Én a 14cm-re szavazok. A világítás szerintem csak garancia idő után kikapcsolható.

smiti:
"Egy dologra nem jöttem rá miért lehet, a 8 pines CPU csatlakozóból 2 db van rajta."
Vannak olyan extreme alaplapok amin van olyan 2X8pin CPU csatlakozó.

"Ami még érdekes, hogy maga a táp házának ilyen gránit jellegű anyaga van."
Szerintem az karcálló fényezés mint a méregdrága ENERMAX tápokon.

[ Szerkesztve ]

(#6048) Giot válasza smiti (#6046) üzenetére

Giot
(addikt)

Kösz! :)
Jelenleg nekem is Chieftec-em van GPS-550A. A modularitás miatt gondolkodom a cserén. Ezt ajánlották itt a topikban, jól jön a személyes tapasztalat.
A venti valóban terhelés függvényében változtatja a színét?? :Y Ezt a "fícsört" nyugodtan kihagyhatták volna belőle. Bár nekem alsó tápos a házikóm, de elég bután hangzik ez a színváltoztatós dolog.
Három év garancia van rá?

(#6047) MMIX: Jepp, kösz az infót jobban örülnék a 14cm-es ventinek. Na de a katalógusban a HM szériának 14cm-es venti van írva míg a BM szériának nincs feltüntetve de nekem az tűnik 12-esnek.

(#6045) Jocy: Úgy tűnik nekem is a leírás lapján hogy ilyen elv alapján váltogatja a színét.

(#6049) MMIX válasza Giot (#6048) üzenetére

MMIX
(addikt)

"Három év garancia van rá?"
A gyártó 3év garit ír. A bolt 2év garit. Én rákérdeznék a boltban hogy, hogy van ez?
A BN széria az olcsóbb széria. Azon lesz a 12cm-es venti.

(#6050) zsotesz81

zsotesz81
(senior tag)

Hali!

Az alábbi konfighoz kellene valami táp, inkább az olcsó de még megbízható kategóriából.

Asus M2NE alaplap
Athlon Xp X2 5600+
2 GB Corsair DDR2
Gigabyte Radeon 3870
+2 vinyó, 1 esetleg 2 optikai meghajtó.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.