2019. szeptember 20., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-11-26 18:03:50

GAMEPOD.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "20.000Ft alatt kéne megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd(az adatlapodra is hivatkozhatsz)?
● Pl "Lásd az adatlapomon."
● Pl "i3 6100, MSI GTX 1050 Ti Gaming 4G, 1db SATA HDD, 1db M.2 SSD", esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt.

+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Például: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● "Tuningolni tervezek" (írd le mit és mennyire tuningolnál)
OFF topik: Tápellátások OFF (ide kérnénk mindent, ami nem vág a témába)
A garanciáról: Tápegység garancia GYIK (hol, mennyi, miért annyi, stb.)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#39001) Potzee válasza vzsryl (#39000) üzenetére

Potzee
(addikt)

És a CapXon kondik valóban gyenge minőségűek? Az Aurumokra nem ,de a kondikra és az élettartamukra volt panasz... :F

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#39002) vzsryl válasza Potzee (#39001) üzenetére

vzsryl
(nagyúr)

Közepes.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#39003) hitman, válasza Potzee (#38987) üzenetére

hitman,
(őstag)

Köszönöm rendes vagy,hogy így utólag is írtál mert már majdnem megvettem az egyiket!!! :R :R :R :W

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#39004) Malanrion

Malanrion
(tag)

Sziasztok!

ehhez a confighoz szeretnék tápt vásárolni, feltétele legyen a modularitás, és hogy halk legyen
500W körül gondolkodtam FSP Aurum cm gold 550w-ra gondoltam, az megfelelő lenne-e, de csak max 20-22 körül szretnék rá költeni, miket tudtok ajánlani, előre is köszönöm :))

CPU: Intel core i5-3570K
LAP: Asus P8Z77-V LE PLUS
RAM: CML8GX3M2A1600C9
VGA: Asus GTX660 Direct CUII
SSD: Kingstron 120gb V+200

szerk: illetve alsótápos legyen, corsair obsidian 550d-be lenne

[ Szerkesztve ]

(#39005) Archanon

Archanon
(őstag)

Sziasztok,

Lehetséges, hogy behalt a tápom, és újat kell vennem... konfigom az adatlapomon, később a gtx 460-at legalább egy gtx660-re szeretném cserélni (az még messze van, úgy fél év szerintem legalább). Szeretnék olcsón kijönni (költséghatékonyan), de azért legyen megbízható tápocska, és ne ordítson. Mit javasoltok?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#39006) #85154688

(törölt tag)

Sziasztok!Köszi a hozzászólásokat.És akkor annyi kérdésem lenne hogy az FSP Raider 550-ben akkor pontosan milyen kondik vannak,nem lesz velük gond?Köszi előre is.

(#39007) pcsabat válasza #85154688 (#39006) üzenetére

pcsabat
(őstag)

Tele van védelemmel a táp + adnak rá 5 év garanciát = ha gond lesz vele nem viszi el a géped és garanciában javítják/cserélik. Nem kell félni az FSP-től. Jó tápokat csinál.

(#39008) ViZion

ViZion
(félisten)

ERRE valaki? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39009) vzsryl válasza ViZion (#39008) üzenetére

vzsryl
(nagyúr)

Lényegtelen, hogy milyen konfig kerül bele, mivel az is pénzbe kerül, és az Antler táp veszélyezteti.

(#39010) ViZion válasza vzsryl (#39009) üzenetére

ViZion
(félisten)

Köszönöm! :R
Linkelem neki ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39011) RootRulez

RootRulez
(nagyúr)

Sziasztok!

Anno jópár éve vettem egy Corsair HX520-ast, akkor egy AMD Athlon 64 X2 6000+ (max 125W) és egy Sapphire HD4870 (max 150W) mellé. Azóta is tökéletesen elégedett vagyok vele, gond nélkül és halkan teszi a dolgát.

Most egy AMD Phenom II X4 955 Black Edition-om van, aminek szintén 125W-os a TDP-je és egy MSI Radeon HD5770-es van mellette a maga 108W-os max fogyasztásával. Azonban ez hamarosan lecserélődik egy HD7770-esre, aminek már csak 80W-os.

Szóval elgondolkodtam, hogy kell-e nekem ez az 520-as vagy jobban járnék, ha lecserélném egy újabb, korszerűbb tápegységre... Ahogy számolgatok, egy 400W-os is bőven elég lenne.

Ti hogy gondoljátok?

[ Szerkesztve ]

═══════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════

(#39012) übiii válasza RootRulez (#39011) üzenetére

übiii
(tag)

Szia!

Nagyon jó széria volt az a régi HX. Atomstabil,viszonylag magas hatásfokú,halk venti és persze Seasonic bél.
Meggondolnám,hogy lecseréljem-e,pláne ha eddig semmi baj nem volt vele :) .(szubjektív vélemény)

[ Szerkesztve ]

(#39013) giigz válasza RootRulez (#39011) üzenetére

giigz
(veterán)

Totál fölösleges lecserélni.

(#39014) RootRulez

RootRulez
(nagyúr)

Akkor úgy fest, marad... Lehet anyagilag se érte volna meg... :N

[ Szerkesztve ]

═══════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════

(#39015) vzsryl válasza RootRulez (#39014) üzenetére

vzsryl
(nagyúr)

Ez utóbbi állításodban 100%-ig biztos lehetsz.

(#39016) fairline

fairline
(csendes tag)

Sziasztok!

Adott a következő tápegység: XFX 550W Pro Series (P1-550S-XXB9), amit már lefoglaltam.
Én nagyon úgy emlékszem, hogy a rendelés/foglalás napján még ez a bolt is 5év garit írt rá... (nincs egy hete)
Ma vettem észre, h jelenleg 2év garanciát írnak rá! (Még nem mentem el érte, nem lett volna értelme plusz nem is értem volna rá, hisz jó esetben is e hét vége felé, legkorábban pénteken jönne meg egy új konfighoz a többi cucc)
Ebben a bolltban viszont adott az 5év garancia. Az árkülönbség természetesen megérné ezt nekem. Ez esetben viszont jövőhét szerdáig nem tudnám összeállítani a konfig-ot, hiába kapok meg mindent ezen a héten... :(((
Mi a véleményetek? Ti hogy döntenétek?
(Rögvest írok is a boltnak, hogy most akkor merre hány méter?!!

Egyébként használ vki XFX PSU-t? CM 690 II Advanced házban lesz helye, ugye elég hosszúak hozzá a kábelei??!

Köszi a válaszokat!

(#39017) RootRulez válasza vzsryl (#39015) üzenetére

RootRulez
(nagyúr)

És az anyagiaktól elvonatkoztatva mi a te véleményed?

(#39018) margithid

margithid
(veterán)

Szeritnetek egy fsp Hexa 400 elér mindenhova egy ilyen házban? [link]
Külön VGA nem lesz benne, csak egy ssd. Elég sok mindent lehet olvasni, hogy rövid a csatlakozója az fsp-nek, de egy VGA nélküli felsőtápos házban csak elér midnehova nem?

(#39019) vzsryl válasza RootRulez (#39017) üzenetére

vzsryl
(nagyúr)

Ha alsó-tápos házad van, akkor maradjon. Ha nem, akkor is, csak jól szellőzzön.

(#39020) RootRulez válasza vzsryl (#39019) üzenetére

RootRulez
(nagyúr)

Elől egy 120-as húzza be a levegőt, a procin egy Hyper212-es van, ami hátra hajtja, de a ház hátuljában is an még egy 120-as venti. :K A kép egy régebbi konfiggal készült, de így fest.

(#39021) vzsryl válasza RootRulez (#39020) üzenetére

vzsryl
(nagyúr)

A lényeg, hogy ne melegedjen, mert hajlamos rá a Corsair ventilátorszabályzása miatt. A benne található bél ettől függetlenül beton stabil.

(#39022) RootRulez válasza vzsryl (#39021) üzenetére

RootRulez
(nagyúr)

Meggyőztetek, marad... Köszi mindenkinek a választ! :)

(#39023) karesz501 válasza RootRulez (#39020) üzenetére

karesz501
(senior tag)

Azért ha már így megtartod arra szánj egy kis időt, hogy összrendezed a kábeleket, javul majd néhány fokot az üzemi hőmérséklete a háznak ;]

Life is no picnic!

(#39024) RootRulez válasza karesz501 (#39023) üzenetére

RootRulez
(nagyúr)

Ez egy (lassan) 4 éves kép, amikor hetente havonta cserélődött vmi, azóta már nincs is IDE eszköz a gépben, az "így fest"-et csak a ventik elrendezésére írtam. :P

Ma már valamivel jobban fest. :U

[ Szerkesztve ]

(#39026) RootRulez válasza Galleoth (#39025) üzenetére

RootRulez
(nagyúr)

Anno én azt vallottam, hogy alaplapon és tápegységen sose spórolj. :N Fogadd meg és nyirbáld át a költségvetést. Igaz elvileg elvinné, de ha mégis gáz van akkor mi van, ha cserélik is csak cumi, de valószínűbb, hogy nem...

(#39028) RootRulez válasza Galleoth (#39027) üzenetére

RootRulez
(nagyúr)

Mindenképp. :K

(#39029) Archanon válasza Archanon (#39005) üzenetére

Archanon
(őstag)

Valaki?
Bocsi, hogy türelmetlenkedek, de sürgősen életet kéne lehelni a gépembe...

15ezer forint alatt létezik, hogy megúszom?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#39030) Graphics válasza Archanon (#39029) üzenetére

Graphics
(félisten)

Chieftec CTG-500 , 12,5ezer OEM-ként PCX és társaiban.
Vagy ha van valahol XFX 450 Core

(#39031) RootRulez válasza Archanon (#39029) üzenetére

RootRulez
(nagyúr)

CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W elég jó, meg az 550-es tesója, annál nagyobb sztem nem kell. Akár egy kisebb is elég lehet, bár az hangosabb is lehet, ha nagyon használod...

(#39032) Graphics válasza RootRulez (#39031) üzenetére

Graphics
(félisten)

Ha már az 550W szimpatikusabb, akkor FSP Raider 550-re essen a választás :)

(#39033) Archanon válasza RootRulez (#39031) üzenetére

Archanon
(őstag)

Hát, szeretném elcsendesíteni a gépem, amennyire csak lehet aktív hűtéssel. :) A nem OEM ctg-500 mellé mit adnak? Vagy mindössze annyi a különbség, hogy az dobozban van, nincs mellette semmi extra?

Árra szimpatikus, de ez az FSP raider még szép is. ;] Ha már 10ezer Ft fölött költekezek, van értelme a raidert megvenni? Elvégre nem sokkal drágább, és ahogy nézem, több dolog van rajta, meg harisnyázott is...

(#39034) Graphics válasza Archanon (#39033) üzenetére

Graphics
(félisten)

Raider-nek jobb a hatásfoka, elvileg az Aurum belsejét kapta meg / természetesen azért van kisebb-nagyobb eltérés /

És itt a teszt is róla

Viszont egy érdekességet fedeztem fel : [link]
[link]

Állítólag a külföldi oldalakon nem agyondicsért FSP tápról van szó, ennek utána kéne járni

[ Szerkesztve ]

(#39035) smiti válasza Graphics (#39034) üzenetére

smiti
(addikt)

Nem igazán szoktam a tesztoldalakkal foglalkozni, nekem közel 2 éve van meg az Aurum 500 tápom, de sosem volt vele semmi gondom. Nem cicereg, nem zörög és még mindíg szinte némán üzemel. Pedig ha ki kellene számolnom, hogy hány órát üzemelt már, lehet bajban lennék. :B

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smiti

(#39036) Graphics válasza smiti (#39035) üzenetére

Graphics
(félisten)

Azért a műszeres tesztre én adok picit :D ,főképp ,ahogy pár komoly oldalon tesztelnek :)

[ Szerkesztve ]

(#39037) Archanon válasza Graphics (#39034) üzenetére

Archanon
(őstag)

Annyira nem értek hozzá, hogy a tesztből bármi más is lejöjjön, mint hogy ajánlott kategória... :B A negatívumokat pedig szintén nem nagyon értem. Mi hátrányom lehetne, ha ezt a tápot venném végül?

Az OEM cuccal talán jobban járnék? Meg OEM vs nem OEM?

(#39038) Graphics válasza Archanon (#39037) üzenetére

Graphics
(félisten)

Jó táp az FSP, egyedül a ventit szidták.

Őszinte választás az XFX Core 450 lenne. Seasonic belsővel

(#39039) ViZion válasza Archanon (#39037) üzenetére

ViZion
(félisten)

OEM vs nem OEM
OEM táp: nincs doboz, csak zacsi. Kevesebb csatlakozó (pl. VGA csati nincs, de általában kevesebb mind), esetleg rövidebb kanócok. Elvileg ez nincs kisker forgalomban. Általánosan elmondható, hogy OEM tápot akkor vegyél, ha tudod hova kell, és nem szívsz a kábelekkel. Van mindenre elosztó, hosszabbító, de akkor már árban nem jó.

(#39040) Asbee válasza Archanon (#39037) üzenetére

Asbee
(veterán)

Az OEM ctg ugyanaz mint a dobozos, csak nincsen hozzá doboz, hálózati kábel, talán csavar sem. Kábelben nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

(#39041) ricshard444

ricshard444
(veterán)

A kérdésem nem pont a topik nevéhez kötődik,de ez a tápos topik pörög a legjobban, szóval:

XFX 850W-s tápom van,ugye anno az volt a gond, hogy hangos volt 1 vga-val így kivettem a gépházból azóta halk volt,most betettem még 1 vga-t és kb 2x hangosabb terhelés alatt a táp,mint a vga 3000-s fordulaton,ilyen hangos tápot még életemben nem éltem0,mintha egy hurrikán lenne a szobában, mi lehet a megoldás? Próbáltam már úgy,hogy ventikkel segítettem neki,de azzal csak 1-2 percet késleltettem a végén ugyanúgy felpörgött, ez már az a hang szint amit nem tolerálok,leszedni a burkolatát meg nem lehetséges megoldás,mert akkor ugrik a gari,valaki ötlet? :(

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#39042) Archanon válasza Graphics (#39038) üzenetére

Archanon
(őstag)

Ez egy helyen még kapható is 14 ezerért. Nem drága az 550 wattos raiderhez képest? Vagy ez ennyivel minőségibb dolog?

(#39043) pcsabat válasza Archanon (#39042) üzenetére

pcsabat
(őstag)

Én személy szerint jobbnak tartom az XFX-t mint a Raider-t. Lehet, hogy a hatásfoka magasabb a Raider-nek, viszont az XFX meg stabilabb cucc, legalábbis a tesztek szerint.

(#39041) ricshard444: gyanítom, hogy a venti szabályzással lehet a gond. Nálam a 650-es kistesót terhelés alatt is alig hallani. Egyébként ha felpörög utána már nem is megy lejjebb a fordulata csak ha kikapcsolod a gépet? Vagy később lejjebb engedi a táp, ahogy hűl?

(#39044) ricshard444 válasza pcsabat (#39043) üzenetére

ricshard444
(veterán)

Ahogy hűl úgy halkul, én is arra gyanakodom, de nemlehet ugyebár manuálisan állítani így mennyi beleszólásom lehet? :(

Vannak dolgok...

(#39045) pcsabat válasza ricshard444 (#39044) üzenetére

pcsabat
(őstag)

szerintem próbáld meg gariztatni, abban nincs rendben valami a ventivel. Full terhelés alatt sem kellene 30db-nél hangosabbnak lennie annak a tápnak. Max ha esélytelen a gariztatás akkor cserélj benne ventit.

(#39046) Archanon válasza pcsabat (#39043) üzenetére

Archanon
(őstag)

A hatásfok miben nyilvánul meg?

(#39047) ricshard444 válasza pcsabat (#39045) üzenetére

ricshard444
(veterán)

Nincs most 2-3 hetem,hogy gariztassam,de ha szétszedem, hogy másik ventit tegyek bele akkor ugrik a gari. Hát nemtudom :(((

Vannak dolgok...

(#39048) pcsabat válasza Archanon (#39046) üzenetére

pcsabat
(őstag)

pár %-al magasabb a hatásfoka tesztek alapján a Raider-nek (80+ silver közel, vagy el is éri)

(#39049) Sabre

Sabre
(őstag)

Egy láma kérdés: adott egy régi chieftec táp, amin csak 20 pines csati van. Létezik olyan átalakító, ami az egyik molexre dugva ilyen kis kocka 4 pines lesz ami mellédugható - így egy 24 pinest kérő lappal használhatóvá válva? :R

(#39050) übiii válasza Sabre (#39049) üzenetére

übiii
(tag)

Ilyenre van szükséged:link

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.