Új hozzászólás Aktív témák

  • Laslow

    senior tag

    Állásinterjún volt:
    Én vagyok a hős lovag, és bemegyek egy börtönbe, ahol a folyosó végén 3 ajtó van, amelyek 3 különböző cellába vezetnek be. Tudom, hogy az egyik mögött a szépséges királylány van, ám a másik két ajtó mögött egy-egy tigris. A cél az, hogy a királylányhoz nyissak be, nem a tigrisekhez. Eddig ugye világos.
    Odaállok a 3 ajtó közül az egyikhez (én választom ki, hogy melyikhez). Ekkora odajön egy börtönőr, és kinyitja valamelyik másik ajtót, ami mögött látom, hogy egy tigris van. Gyorsan visszazárja az ajtót, a kérdés pedig az, hogy a maradék két ajtó közül melyiken mennék inkább be: amelyik előtt épp állok, vagy a másikon?
    Na, sokat gondolkoztam ezen az interjún és utána is, de nem tudtam eldönteni, akárhogy próbáltam a kérdést megközelíteni, mindig arra jutottam, hogy fifti-fifti. Amikor az interjúztató már nagyon látta, hogy ezt a feladatot nem tudom megoldani, elárulta, hogy át kell állni a másik ajtóhoz, és ott érdemes bemenni. Indokolta is, de őszintén szólva nem sikerült követnem az indoklását, és nem akartam nagyon értetlenkedni egy interjún :)
    Tudja valaki, hogy miért kell átállni a másik ajtóhoz?

    "A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

Új hozzászólás Aktív témák