Új hozzászólás Aktív témák

  • gabro0

    őstag

    Skacok, tanácsra lenne szükségem. Korábban írtam, hogy gondjaim vannak az első váltóval. A hajtókar kisebbik tányérján nem működik rendesen a trim és a nagyon se tökéletes. Most újra alaposan megvizsgáltam mi történik:
    - Low Trim állásban a kábel kicsit laza, a váltó jól áll (koppon van alsó állásban)
    - Low pozíció csak leváltáskor működik (Top Trim -> Low), felfelé (Low Trim -> Low) nem.
    - Top Trim oké
    - Top legnagyobb áttételben picit beleér az első váltó a láncba

    Az első gondolat lehet, hogy feszítsem meg jobban a kábelt, akkor működni fog a Low és a Top állásban se fog beleérni az átdobó. Ez működik is, csak lesz pár másik probléma:
    - ha a lánc a nagytányéron van, hátul kb. az 5. fog lesz az első, amibe nem ér bele a váltó (vagyis jelentős áttételt kell feláldozni a trim-ért)
    - Top állásban nagyon feszes lesz a kábel (bár tudom a H csavar állításával orvosolható).

    Elvileg mindez azért történik, mert az újabb szériás hajtókarok belső tányérját átpozicionálták (közelebb a külsőhöz), vagyis a Low és a Top Trim között kisebb lett a kábelhúzás (gondolom, mert sehol nem írják). Persze a kifogástalan működéshez megfelelő fékváltókar, hajtókar és váltó szükséges (...), nekem pedig csak a váltóm új szériás.

    Három megoldás létezik:
    1. hagyom a fenébe, ha váltani kell elöl, játszadozok a trimmel
    2. cserélem az első váltót eggyel korábbi szériásra, hogy megegyezzen a hajtó- és fékváltókarral
    3. cserélem a hajtó- és fékváltókart új szériásra, hogy megegyezzen a váltóval

    Ki mit mond? :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák