Új hozzászólás Aktív témák

  • python1

    veterán

    válasz bta1 #78190 üzenetére

    Ez így van.
    Az EQ-zásnak is megvan a saját helye főleg a mozinál,ahol van egy rakás hangsugárzó,és lehetetlen feladat EQ-s korrekció nélkül hasonló szintre emelni az átviteli szintjüket. Kicsit mosolygok mikor azt hiszik a felhasználók,hogy egy "családból" vásárolják össze a hangsugárzókat bármire is garancia,gondolok itt az eltérő méretekre. De az inkább mozis téma mintsem zenei.
    Egyébként a zenei vonalon is lehet létjogosultsága EQ-zásnak sőt...,mivel nincs tökéletes linearitású hangdoboz ezért szépen lehet korrigálni EQ-val. Természetesen a helyiség akusztikai problémáit nem lehet EQ-zással kozmetikázni.Félreértés ne essék senkit nem biztatok EQ-zásra,csak említettem mint eshetőség.

    Gyuri: Ez is lehet szempont kábelezésnél,de nem mindig igaz.Sajnos nem mindig arányos a minőség az árral,főleg ahogy haladunk felfelé.Oldalra lépegetésnél teljesen igaz ez a meglátás. De van egy "józan" szint amit én sem lépek át.Elértem azt a szintet,ahol már mélyen a zsebembe kéne nyúljak,hogy találjak jobbat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák