Új hozzászólás Aktív témák

  • chopin42

    őstag

    válasz asdf_ #22125 üzenetére

    Persze, értem, de ha a bolt egyszer nem áll jogviszonyban a fogyasztóval, akkor milyen kötelessége van a fogyasztó irányába? Értelek, hülyeség, de az alzások sajnos nem állnak a helyzet magaslatán, de ebben legalább következetesek. Meg amúgy honnan tudhatnák, hogy pl nem lopott? Ha nincs róla adásvételi, ahol látszik, hogy a cég eladta. Mindegy. Ez van :(
    Mellesleg én alapból baromságnak tartom ezt az egész garancia-jótállás-szavatosság fogalomzavart, főleg azt a részét, ahol kikötik a gyártók, hogy nem átvihető máshoz. Mégis mi a szarért számít hogy a legyártott fos kinél döglik be? A vásárlásos nyugtán ott a cikkszám meg a dátum meg az áfa. Hogy ki, hol mikor fizette, tökmindegy (kellene, hogy legyen). Adott a cucc, megdöglött, megnézik a rendszerben, hogy mikortól vállalják rá a szaros garanciaidőt, és javítják, ha adott időn belül elromlik. Ezzel szemben a garancia "személyhez" kötött, nem termékhez (pl evga, ocuk,megkérdeztem). Mekkora faszság ez már??? Nem mindegy, hogy gipsz jakabnál döglött be a híres neves 10 év garis tápjuk 3 hónap után, vagy katlan karcsinál?
    Bocs, ez itt már nagyon off, úgyhogy én elengedem, de főleg ez a gond.

    Szakmai kérdések csak a fórumban...

Új hozzászólás Aktív témák