Új hozzászólás Aktív témák

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz tomcica #94720 üzenetére

    Nekem is volna kérdésem, a jövő heti UB intenzitásának megválasztásával kapcsolatban. Úgy alakult, hogy muszáj vagyok többet vállalni, mint szerettem volna, már most 32 km-nél járok, 3 etapban, de még egy rövidebb szakasz lehet hozzájön. Szóval nem fog menni az, mint tavaly, hogy all out effort közelében ment először 7, aztán még egyszer 7, végül 5 km-es szakaszok, átlagban 3:48-on. Szóval visszább kell csavarjam az intenzitást, kontolláltan futva legalább az első két részt. Én kezdek, az első 7 km lesz az enyém, aztán szinte rögtön, kb. egy órára rá Akalitól 13,4 km, és még lesz a végefelé Akarattyáról Fűzfőig 11,6 km.

    Ha az elméleti laktátküszöb környékét megcélzom pulzussal, az jó lehet? Egy mindentbele félmaraton lemegy 180-182 pulzusátlaggal, a garmin szerint pedig 173-174 a lactate threshold HR-je, erre gondoltam, hogy beállok az első 7 km-en, meg aztán a következő rám eső szakaszon. A 3. etapnál meg majd meglátom, milyen állapotban vagyok, ott már adott esetben mehet a full kretén. Időbeli elvárás csapat szinten nincs, tehát levehetném egészen laza tempóig is az intenzitást, de annál persze nagyobb a versenyszellem, úgyhogy szeretnék minél nagyobb átlagon, de azt stabilan futni lehetőleg végig.
    Nem vagyok hosszúkra rendesen beedzve, ezt kéretik figyelembe venni. :R

Új hozzászólás Aktív témák