Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz Peterhappy #64504 üzenetére

    Szerintem nincs éles határ versenyközpontúság és az élvezetért űzés között, gyerekkorban sem. Pl. tájfutásban minden hétvégén van verseny, és vannak családok, akik majdnem minden hétvégén mennek, a gyerekeiket is benevezve a versenyekre. De ez nem azt jelenti, hogy ez minden esetben ténylegesen versenyszerű sportolás, hiszen hatalmas a szórás a sport komolyan vételében. Van olyan család, ahol csak kikapcsolódás, vannak családok, ahol élsportolót akarnak nevelni a gyerekből, és sokminden van a kettő között. A hobbi, de nem teljesítményközpontú családokban az egész épp olyan, mint mikor túrázni mennek a gyerekkel vagy más olyan programot csinálni, ami családi hobbi.

    És egyébként a futó tömegrendezvények is inkább ehhez hasonlítanak, és nem a vérkomoly versenyekre. Ez a maraton sem élsport rendezvény volt elsősorban, hanem olyan, mint a Budapest Maraton. Ha komoly versenyszerűség lenne a gyerekeiknél, akkor korosztályos országos bajnokságokon és más, élvonalbeli utánpótlás atlétáknak szánt versenyeken indulnának.

    Hangsúlyozom, az élsportra neveléssel nekem komoly problémáim vannak, de ez nem az a kategória szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák