Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    A futásban szerintem pont az a jó, hogy mindenki annyit költ rá amennyit akar, de -számottevően- nem befolyásolja a teljesítményt. Jó nyilván most van ez az karbonlapos korszak, ami jelenthet pár másodpercet tempóban, de kb. ennyi. Attól hogy Decathlonos 2000 Ft-os rövid gatyában fut valaki, semmivel se lesz gyorsabb/lassabb mint az, aki mondjuk a legújabb Salomon vagy Nike gatyát húzza.

    Ha valaki szeret rá úgy tekinteni mint az utcai öltözködésre, akkor lehet tíz futószettje is, mind különböző színben, mert így érzi magát jól, valaki meg lehet 2 szett rövid és 2 szett hosszú ruhával lenyomja az évet váltásban. Ugyanígy mérés szempontjából is van, aki nem is mér semmit, valaki meg full teljesítmény orientált és ha 2 mp -vel lassabb az edzés átlaga, akkor már összedől a világ. :P

    Szerintem amig nem a felszereléstől várja az ember, hogy elvégezze helyette a munkát addig mindenki avval szórakoztatja magát amivel akarja. Ezért állok sokszor értetlenül külföldi (pl Youtuber) futók előtt, hogy pl. 6 perces tempót Vaporflyba meg Alphaflyban futják edzésnek... Ha elfogadjuk, hogy adnak is ezek a cipők 4-5% boostot, akkor is 250-300$-os cipőkben edzegetni úgy, hogy amúgy se épp az utolsó másodpercekért küzd az ember... hát érdekes! :U

    Én egy időben szórakoztam azzal, hogy futás közben kiszorozgattam, hogy az aktuális cipő amiben futok, az aktuális távon mennyibe került és azért érdekes dolgok jönnek ki. Pl. egy tök átlagos 40eFt-os cipő, amiről feltételezzük, hogy 1000 km-t kibír 400 Ft/10 km, így heti 100K már 4000 Ft, ami havi 16.000 Ft... szóval ha úgy nézzük konditerembe vagy valami csoportos edzésre járni olcsóbb, mint a legolcsóbb sportnak tartott futás. :B

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák