Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz emvy #35971 üzenetére

    Ami eddig lejött, hogy anélkül a szalag nélkül elég instabil a térded, és a szalag rekonstrukciós műtétje visszaállítja jó esetben normál állapotba. Ennél lehet 2-5 évet is halasztani akár, nincs hatással a műtét kimenetelére, szóval nem biztos, hogy igaz ez az "ínszalag felszívódásos" sztori, amit mindenhol hallani, vagy más okból tudják még évek után is megcsinálni rendesen. Ezen kívül elkezd kopni a porc a térdeden és minden hónappal 1%-al nő az esélye, hogy kopásod lesz, szóval 5 év olyan 60% esélyt jelent már. Most olvasok azzal kapcsolatban, hogy a műtét vajon bármit segít e ezen, viszont a helyedben én elkezdenék szedni porcerősítőket, ha még nem kezdtél, hogy kitoljam legalább az elkopási időt, amennyire lehet. Gondolom ha már totál tropa, akkor csak térd protézissel lehet javítani majd rajta 10-15 év múlva. Ami érdekes, hogy osteoarthritis alakul ki ezeknél a térdeknél, ami tudtommal autoimmun betegség, tehát nem csak valami szimpla kopásról van szó. Szerintem szánjunk rá még 1-2 hetet erre, mert jóval bonyolultabb a téma, mint gondoltam.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák