Új hozzászólás Aktív témák

  • Upo

    addikt

    válasz tomcica #30306 üzenetére

    Ez érdekes. 2,5 hete voltam félmaratonon, úgy próbáltam menni, hogy egy adott pulzust ne lépjek túl. Normál futkozás közben 161-163-as pulzusom van, beállítottam a figyelmeztetést 164-re, és úgy indultam el. Az első 6 km-en lazáztam, párommal együtt mentünk. Különösebb időeredményt nem tűztem ki, de titokban azért reméltem hogy egy 2 óra körülit sikerül majd teljesíteni. 6km-nél muszáj volt már elmenni tőle, nagyon lelassultunk. Onnan kezdtem figyelni a pulzust. Úgy csináltam, hogy amikor kevesebb volt, akkor jobban toltam, amikor bejelzett akkor picit visszavettem, de olyankor gyorsan visszaállt a pulzus, inkább az volt hogy elméláztam és nagyon begyorsítottam. Ez a módszer amúgy magamhoz képest elég jó tempót eredményezett. Aztán a 13. és 14. km-ben jött egy mélypont, mintha lemerevedtek volna a lábaim, egyszerűen nem bírtam olyan gyorsan menni, hogy meglegyen a pulzus, nem működtek a lábaim, 154-156 fölé nem tudtam menni. Aztán "kihevertem", tudtam megint gyorsítani, onnan megint figyelni kellett a max pulzusra. Nem volt olyan a mozgásom mint előtte, de azért tudtam már gyorsulni. Az idő is jól alakult, éreztem hogy fáradok, edzésnél vissza is vettem volna a tempót, de inkább megcéloztam a 2 órát. Ilyenkor önkéntelenül is lassul az ember, de próbáltam fejben ott lenni, sűrűn figyeltem a pulzust, és amikor lejjebb ment akkor fokoztam a tempót. Az utolsó 3 km-en meg hagytam a p.cs.ba a pulzust, elkezdtem tolni ami a csövön kifért. És sikerült, 1:58:46 lett az időm, ami jó kis PB lett, az előző az 2:16:valamennyi volt.
    Ja. és amiért írtam az egészet, végig az orromon lélegeztem be és ki, csak az utolsó 3 km-es sprint utolsó 1-1,5 km-én tettem hozzá egy kis szájast is óvatosan, mert azért hűvös volt, és a torkom illetve a fülem legbelül be szokott durranni tőle. Átlag 161-es pulzus jött ki, ez az óra szerint nem aerob, nem anaerob, hanem végig a VO2max-ban volt. Akkor most melyik az igaz? Az óra lőtte túl, és mégsem stimmel a tartomány? Most úgy számol, hogy 121-137 aerob, 138-154 anaerob, 155-171 vo2max. De a végére 176-ra felment a max pulzus, de máskor, rövidebb táv végén 179-et is produkáltam. Akkor most hogy csináljam az alapozást? 121-137 tartományban? Azzal szerintem nem is tudok futni, olyan lassú lehet hogy már gyaloglás határán van, kikészítené a térdem. 150-es pulzuson is nagyon lassú, bőven 6 perc feletti idővel megyek. De a 161-163-as pulzuson simán végig dumálok akár 10-15 km-t, ez kb. a mostani félmaratonom átlag tempója. A pulzus mérő alig több mint 1 hónapja van meg, előtte csak érzésre futottam, kb ezzel a tempóval. Most akkor tényleg kezdjem a szinte gyors gyaloglást 137-en pár hónapig? Ezért kellett az óra, hogy most lassú legyek? Mondjuk a félmaratonon segített, mert nélküle érzésre szépen lassultam volna, de most meg tudtam mondani magamnak hogy gyerünk, bírni fogod, kevés az a pulzus...

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák