Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    szilveszteri/újévi ebédet szeretnék főzni, ami egyrészt lencsefőzelék (valszeg brokkolifasírttal), valamint csülök megsütve, de nem csak úgy ''a la natúr''.

    a keresőt ráengedtem a ''lencse'' szóra, de nem olyan eredményt adott, amire számítottam. itt vagy mindenki tudja, hogy hogyn kell főzni a lencsefőzeléket, vagy még senki nem kérdezte. én most megkérdezném, mert ugye holnap szilveszter...

    fél kiló lencsét vettem, azt mindjárt beáztatom hideg vízbe. kb. ennyit tudok (igen, főzés terén elég kezdő vagyok, idén kellett félig-meddig saját lábra állni ebben a témában).

    a másik, a csülök. van egy gyorspácolt, vákuumfóliás csülök a hűtőben, ezt szeretném cseréptálban megsütni, krumplival. az alap elkészítési módot tudom (csülök, hagyma, fokhagyma, valamilyen fűszerkeverék, kevés víz, cseréptálban lefedve közepes fokozaton megpuhulásig, aztán rá a krumpli, még hagyma, továbbfőzni, majd megpirítani). ezt szeretném egy kicsit megvariálni, de elrontani nem szeretném. ötletek ezzel kapcsolatban?

    olyanok jutottak eszembe, hogy mustárt és/vagy reszelt tormát is tennék a húsra, bár lehet, hogy ezt már akkor érdemes vele enni, ha kész. a mézes-mustáros öntetet inkább kihagynám, az csirkéhez, pulykához illik, de a disznóhoz szerintem nem.

    nem tudom, merjem-e megkockáztatni a rozmaringot, vagy az se illik hozzá? úgyis megyek haza, és le van téve telelni egy szép nagy rozmaringbokor a pincébe, tudok róla friss ágat vágni.

Új hozzászólás Aktív témák