Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    Sziasztok!

    Tegnap végre megkaptam a Samsung 860 Evo 4TB SSD-m.
    Frissen készítettem is pár tesztet:
    Először lássuk a Samsung által adott programot.
    Az első kép a gyári firmware-rel van, míg a második a legfrissebbel.


    Mint látható, lassulás állt be a frissítés után, amit nem igazán értek. Főleg, hogy eleve kevesebb program futott a háttérben, mint az első tesztnél.


    Sajnos firmware frissítés előtt nem volt fenn a program.
    A Drives Meter gadget-et figyelve a program csak az elért legnagyobb eredményt jegyzi, nem az átlagot.
    Az egyik fajta mérésnél a processzor egyik magját 100%-ra kihajtotta, bár ez nem csak ennél az SSD-nél volt.
    Az utolsó két mérésnél pedig nem hajtotta ki 100%-osan az SSD-t. Szintén nem csak ennél az SSD-nél volt.
    A másik mért SSD, amire céloztam:
    És az utolsó kép egy kicsivel több, mint 3 és fél éves NVMe-ről. SSDOK nem látta, így onnan nincs adat.

    Kérdésem max annyi lenne, hogy a 860 Evo és 950 Pro Samsung-on mennyi tárhelyet hadjak szabadon a biztonságos működéshez? (Gondolok itt a 10%-os szabályra, mert a cikkeket olvasva a gyártó is félre szokott tenni.)

    Illetve lenne egy gondom is, bár nem SSD hanem HDD viszont a problémát és megoldását tekintve mindegy és megcsinálható SSD-vel.
    Van 2 HDD-m tükör RAID-ba kötve és szeretném mind a kettőt kiszedni belőlük, de úgy, hogy az adatok megmaradjanak rajtuk.
    Az alaplapi program szerint amelyiket leválasztom a RAID-ból, arról elvesznek az adatok.
    Van erre valami jó megoldás?

Új hozzászólás Aktív témák