Új hozzászólás Aktív témák

  • j0k3r!

    senior tag

    Triangle of Sadness (2022)

    Lehetett volna jobb, a sok masterpiece után magas volt a léc. Nálam nem az több okból sem:
    - indokolatlanul hosszú, 30-40 percet simán ki lehetne vágni belőle
    - az első részt kb. egy 2 perces flashback-ben is meg lehetett volna mutatni, időhúzásra volt csak jó
    - a politikai/társadalmi mondanivalója néhol túl szájbarágós (kapitány meg az orosz, ki a kapitány?)
    - számomra a második részben túltolták a hányós-fosós részt, egy bizonyos darabszám után már kontraproduktív
    - ja és több helyen észrevettem, hogy számomra nem tetsző módon próbál feszültséget csinálni a film: (első részben a lift ki-be csukódás, a yachton félmeztelen melós jelenetben a háttérben a légy zümmögés, a hányós rész közben a babasírás. Amikor ilyen primitív "trükköket" használ egy film az nekem általában úgy jön le, hogy vagy a párbeszéd, vagy a színész gyenge, és ezt próbálják kompenzálni valahogy). Nagyjából bármilyen feszültebb jelenet alá bevágok nektek 3 perc baba sírást és garantáltan fel lesz b*szva az agyatok :DDD

    A legutolsó 20 mp-es jelenet (futás) az mi? Nem értem.

    7/10-et adok neki, mert valószínűleg még egy nézést valamikor adni fogok neki a jövőben.

    #értékelés

    [ Szerkesztve ]

    some men just wanna watch the world burn...

Új hozzászólás Aktív témák