Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz kolosanyi #4050 üzenetére

    Én nem úgy kajálok, hogy testépítő kalkulátorra tánaszkodom, mert azok szerintem túloznak. Nekem tömegeléshez 4500-5000 kcal-t írnak, de én 3000-3500 közötti értékkel is fejlődök, közben megy le a zsír. Sokkal pontosabb, egyénre szabottabb, ha számolsz egy alap anyagcsere értéket (nálam pl 2300), abból meghatározod a szintentartó értéket egy napra (nekem ~2700-2900 ha nem edzek), amihez hozzáadod az edzés közben elégetett értéket. Én egy 5 ezer forintos pulzusmérős órával nyomom, de becsléshez a különböző sport appok is jók (Runtastic, Endomondo stb). Nyilván ez szintentartó érték, ezt érdemes megemelned kicsit, ezzel játszani kell, kezdésnek plusz 10%, ha nem fejlődsz, akkor 15 és így tovább. (Én testkompizíciós étrendet követek, nekem ezért van szintentartó közelében a bevitel.) Ehhez nagy segítség egy naplózó app, én nagyon ajánlom a MyFitnessPalt. Oda be tudsz vinni edzéseket, ételeket, mindent összead, kiírja a célokat (szabadon paraméterezhető, de előredefiniált értékek is vannak), teljeskörű naplónak használható.

    Remélem érthető, ha nem tiszta, megpróbálom értelmesebben leírni, egyelőre előadáson vagyok, ennyi telik tőlem. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák