Új hozzászólás Aktív témák

  • kimista

    aktív tag

    válasz Jackal2 #16675 üzenetére

    na baszki, megint majdnem összetörtem a cx-20at.. persze user error. Tessék tanulni:

    Előzmény: vettem multistar 5.2-t, ehhez kicsit meg kellett emelni a pdb-t. A gps kint van a dome-ban, iránytű rákerült az FC tetejére. pdb emelésekor valahogy tönkretettem egy esc-t, rendeltem, cseréltem, kalibráltam. kimentem terepre, csináltam repülés kalibrációt. manuál modban minden ok. gps hold-ban kicsit fura. 1-2 percig minden rendben, aztán elkezd sodródni. fél perc múlva már annyira sodródik, hogy nem tudok ellenkormányozni. manuál módba kénytelen voltam visszamenni, annyira ment.. persze ezidő alatt távolodótt tőlem, neki a fáknak.. manuál mód, gáz maxra, emelkedés hogy nyerjek egy kis időt (pánik megvolt) mindegy, túl magasan volt, gondoltam lehozom. gáz nullára (azt hittem gps holdban van, ez volt a hiba!) motorok leálltak. gép zuhan mint egy kő.. fejjel lefelé.. már láttam h ripityára törik, azért nem kevés magasságból zuhant... persze nyomom a gázt valamit próbálok, hát nem visszaállt egyenesbe föld fölött pár méterrel? majd összeszartam magam :D
    utána kipróbáltam a stock batteryvel, de ugyanúgy sodródik. a flip nyilvánvalóan user error, elfelejtettem h nem gpsholdban vagyok..
    valakinek vmi tipp a sodródásra? szó szerint nem merek gps holdban repülni, csak manuálban..

    Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

Új hozzászólás Aktív témák