Új hozzászólás Aktív témák

  • H.Ezredes

    őstag

    válasz Skimaster #31994 üzenetére

    Teljesen baromság amit mondasz....El se tudod képzelni mennyi leszakadt vízpumpával szíjtárcsával lerobbant kiegyenlítő tartályokkal vízcsövekkel visco turbo és egyéb dologgal találkoztam már... És rengetegen a te hozzáállásoddal oldották meg.... Egy vízpumpának nézed pl a tengelyét érzed,hogy mozog rendellenesen persze lehet,hogy még nem mozog annyira. Van amikor iszonyatosan. Nem lehet behatárolni sokszor,hogy még elmegy 60 ezrest vagy 5-ezer és lehullik.Viszont ha kéred,hogy nézze át az autót és nem szól mert tudja,hogy ilyen az ember hozzáállása és mégis lehullik a köcsög szerelő a hibás hát,hogy nézte meg a kocsit..... Vannak megelőző karbantartások ezeket így hívják egyébként :) Saycz-is ahogy írja pontosan ezért van sok autó olyan állapotban és pont ezért fikázzák,hogy a BMW megbízhatatlan lerobban stb... Pénzt költeni nem akarnak rá de ha széthullik akkor jaj a köcsög autó v szerelő... És rengetege embert mentettem meg azzal,hogy időben kicseréltük az alkatrészeket és nem nyaraláskor a családdal vagy üzleti úton vagy bármikor amikor szükség volt az autóra akkor hullott le pl egy főtengely ékszíjtárcsa.... Mert Balatonra is kellett helyszínen cserélni.... Egyik fórumtársunknak is most hullott le szerencsére közel az otthonától így a helyszínen kicserélünk de pont nyaralni akartak menni vele de így másik autóval mentek el örült volna ha odaúton vagy a helyszínen széthullik.... Sőt olyan ember is volt idén nyáron aki fullra pakolt kocsival épp elindult nyaralni és úgy hullott szét.... Szerintem ezekért a dolgokért igen is ki kell cserélni bizonyos alkatrészeket. Én amikor elmondom,hogy pl régi ékszíjtárcsa van rajta lehullhat cseréljük ki az azért van mert meg akarom előzni a bajt.... Van az a kategória is amit te mondasz jaj a köcsög szerelő le akar húzni.... Volt olyan is jött egy E38 750iL-el,hogy hangos valami mondjuk az AC pumpa egyértelműen a végét járja ki kell cserélni de ő megy nyaralni mondjuk a sarokra ne menjen így vele de ő nem meg így úgy később Olaszországból hívott,hogy baj van nem indul a kocsi.... Megéri ??????? Hála istennek vannak azért olyan gondolkozásmódú emberek is akik azt szeretnék,hogy bármikor beülnek a kocsiba akkor nyugodt szívvel elmehessenek vele bárhova a családdal... Tudod mikor bejön az ügyfél és azt mondja,hogy mindent cseréljünk ki ami olyan lehet mert az asszony megy a gyerekkel és nem állhat meg az út közepén akkor főleg nem fogok megkockáztatni egy ilyet ,hogy lehulljanak róla azok a dolgok amit írtam. Nyilván az ésszerűség keretén belül értem ezeket a cserélt alkatréseket én is... Megfigyeltem az is,hogy azok akik költenek is kocsijukra megelőző karbantartást is azokat valahogy ritkábban látni ritkábban robbannak le.Mit érsz el azzal,hogy később cseréled ki a vízpumpát pl ???? Megvárod hátha lehullik ? Vagy jobb érzés ha később fizeted ki ? Vagy eladod így a kocsit,hogy jól van az úgy majd másnál lehullik vagy nem mert nálad se.... Egyébként tök jól jársz ha beáll a tengely pl és megfőzöd a motort.... :C És igen vannak olyan szerelők biztosan akik lehúznak de könyörgöm ne általánosítsunk már... Én kikérem magamnak és a normális szerelők nevében is. :R :R

    (#31996) yanna

    Kocsit venni szerelővel együtt érdemes. Szerencséje volt akkor. De jobban belegondolva kb 10 Db-ot megnézni úgy,hogy szerelő és alapból a ránézésre kotványokat nyilván meg se nézi és elautókázni ~ 2500Km-et ezért valóban mutatja a Magyar realitást....

    [ Szerkesztve ]

    ►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

Új hozzászólás Aktív témák