Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz AndrewBlase #27650 üzenetére

    Két simes készülékben tudod használni az egyiket csak adatkapcsolattal, de nyilván csak azon a hálózaton, amire érvényes. A "másik sim"nyilván nem használhatja a kártyát. A készüléktől függ, hogy dual aktív-e, vagy csak dual standbay. [link]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • Ispy

    veterán

    Mennyit érnek lakás eladása előtt a fizetős értékbecslések? 3 hét alatt egy vevő jelentkezett a lakásomra, arra gondoltam csináltatok egy értékbecslést, hogy lássam jól löttem-e be az árat.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • Ispy

    veterán

    válasz pjen #27653 üzenetére

    Pest megye, itt tudod csekkolni, egyébként igen.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • AndrewBlase

    senior tag

    válasz philoxenia #27651 üzenetére

    Lehet rosszul fogalmaztam (sőt, biztos :p).
    Adott egy szájomi redmi s2 telefon. A normál előfizetésem a telekomhoz szól. E mellé van egy telenoros mifi (ott találtam a legolcsóbb mobilnetet).
    Arra gondoltam, hogy a telenoros adat kártyát is belerakom a telefonba, és wifi hotspotként osztanám a netet a telekomos előfizetésemhez, meg a tabletemnek, hogy ne kelljen még egy készüléket magammal cipelni, meg mi den este tölteni.

    ...bár, így leírva lehet, hogy hülyeség amit gondoltam. Vagy nem :F Végülis a telefon applikációinak mindegy, hogy honnan van net, csak legyen. :U

    Szóljatok, ha baromságokat beszélek. :DDD

    Miért mindig én???

  • Cs1csó

    félisten

    válasz AndrewBlase #27656 üzenetére

    Ez szerintem nem fog menni mármint, hogy ugyanaz az eszköz ossza ugyanannak az eszköznek a netet.

  • Ispy

    veterán

    válasz AndrewBlase #27656 üzenetére

    A kártyán jön a net, az eszközön ezt használod, a tablatnek meg megosztod hot spottal. Mindegy melyik kártyáról osztod meg, be állítod a készülékben, azt csá.

    Nekem vodás a privát kártyám, alap esetben erről netezek, a céges telenorosról szinte soha, pedig azon is van, de meg tudod adni a készüléknek melyikról mehet az adatforgalom.

    [ Szerkesztve ]

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • coco2

    őstag

    Villanyszerelési praktika.

    Kalap síneket temérdek sok helyen találok, de kellene hozzá ellen darab is, amit ráhúzok a kalap sínre, és amire szerelhetek. Kültéri mozgás érzékelős ledes lámpát kellene felügyeskednem a falra. Az egész nincs fél kiló, nem nagy tömeg, viszont 2.5 méter magasságban szerelni handy dolgok kellenének. Aki képben van célirányos termékekről, dobjon pár linket legyen szíves.

    Előre is köszönöm.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

  • Shingen

    addikt

    Hali!

    Szlovákoknál is ingyenes hétvégén a parkolás mint nálunk?

    風林火山

  • pjen

    félisten

    Üdv,nem tom hol kérdezzem.Van egy xperia arc telóm,amelyen ki lehet választani hogyha töltőre teszem milyen alkapmazás induljon.Ahogy én használom.Elindítom az IGO navit,aztán bedugom a töltést és indul a kamera és mutatja az utatlFelvételre állítom és rgzíti a kamera álltal mutatott képet.Közben fut az IGO és navigál mondja az útvonalat.Ezt szeretném elérni egy p9 lite telón.Valami ötlet?

  • C. s.

    addikt

    válasz pjen #27661 üzenetére

    Szia!

    Valami automatizáló valószínűleg segítene. Régebben az E-Robotot használtam, be is akartam most linkelni, de már nincs a Play-en. Lehet, hogy alternatív forrásból beszerethető legálisan, olyat is linkeltek az összefoglalóban. (Lásd lent)

    Próbálj itt érdeklődni, az összefolalóban van ajánlás is (linkkel). Ők gondolom tudnak segíteni a beállításban is.

    [ Szerkesztve ]

  • Petrónius

    aktív tag

    Sziasztok
    Új telektulajdonos vagyok és a terasz telis-tele van ilyen bogárral. Tudok ez ellen tenni valamit? Vagy igazítsatok már útba légy szíves hogy melyik topikban tegyem fel ezt a kérdést.

  • Jorus

    nagyúr

    válasz Petrónius #27663 üzenetére

    Hasznos rovarok, nem kártevők. Tavasszal jönnek elő, lehet hívni szakembereket az elirtásukra, de semmi gondot nem okoznak.

    ''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • rii

    nagyúr

    válasz Petrónius #27663 üzenetére

    meg kellene tanulni együttélni a természettel

    nem írtani

    szerencsétlen bodobácsbogár mit vétett neked?

    fáj látni azt a mérhetetlen kegyetlenséget ahogy mi emberek hozzáállunk a természethez, az élethez, az élővilághoz.

    saját magunk által értelmesnek, civilizáltnak vélt faj vagyunk
    felelősségünk a többi élet védelme, hiszen mi vagyunk a "inteligensek"

    az állat és növény világ védelme is

    erre te meg milyen címen akarsz megölni többszáz bogarat?
    mert kiköltöztél a területükre és ők meg ott vannak.

    én a békés egymásmellettélés híve vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • MaxxDamage

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Petrónius #27663 üzenetére

    Egyetértek az előttem szólókkal..
    Bodo-t még nem láttam, de pl. (most is kimentem) az erkélyre egy cigire és az ajtó felett + egyik ablak felett is van szép (nem kicsi) pók. Engem nem zavar, ők sem ártottak nekem, én sem fogok nekik. Elférnek. :K

    Asszony nem jön ki hála isten, ha meglátná a pókokat, szívbajt is kapna :DDD
    Már egy ideje itt vannak, de az ajtó felett lévő olyan jól megcsinálta a helyét, hogy ha lehúzom a redőnyt, na az sincs útjába. Szúnyogok megjelenése idején a szúnyoghálót lehúzom, na az lehet útjába lesz majd. :U

    [ Szerkesztve ]

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

  • rii

    nagyúr

    felesleges volt mondjuk megszólalnom, mert százezrek csinálják ezt nap mint nap ....

    csak ez most váratlanul ért.

    egy normális társadalomban értéke lenne az életnek, a természetnek
    a fűnek, a bogárnak

    de a mi társadalmnunkban, a fogyasztói társadalomban csak a pénz az értékmeghatározó
    annak van alárendelve minden
    vegyél fűnyírót mert attól lesz "szép" a telek.
    mekkora arrogancia ... olyat nem tudunk csinálni mit a rét, mint a bokor
    de nyírd meg és szép lesz - inkább mesterséges csak. elidegenít mégjobban a természettől.

    így volt lehetséges h hagyják a bitconit is ... nincs környezetvédelem, ahogy valaki írta ... embervédelem van csak.

    elhitetik hogy akkor leszel bodog h minden csillivilli - csakhogy ez az állapot 5 percig áll fen, aztán kipattan egy fűszél leesik a hamu - el kell engedni ... fasság - csak arra jó h vegyél csempét vegyél lombszívót vegyél vízelvezetőt - mindent vegyél - fogyasztói társadalom.
    első az hogy vegyél - ez a természet kárára megy? kit érdekel
    háziefeladat: miért van ariel meg persil mosópor mikor tudunk csinálni öko mosószereket is?
    hiszen ha kevesebb szenyvizet termelnék kevesebb menne a folyókba is
    - most mondja valaki, hogy " de akkor munkahelyek szünnének meg"
    ez jó ... szennyezük azért a folyókat h legyen munkahely a szennyvíztisztó telepeken!

    meh

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Golden9

    addikt

    válasz rii #27665 üzenetére

    "erre te meg milyen címen akarsz megölni többszáz bogarat??"

    Ahogy Ace Ventura mondaná: Látta hogy a bogárnak mekkora farka van, és féltékeny lett rá. :)

    [ Szeretkezve ]

  • AndrewBlase

    senior tag

    válasz rii #27665 üzenetére

    "erre te meg milyen címen akarsz megölni többszáz bogarat?"

    Egy szóval se említette szegény Petrónius fórumtárs, hogy írtani akarja őket. ;) Tenni akar ellenük, ami lehet szimpla elűzés is. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Miért mindig én???

  • rii

    nagyúr

    válasz AndrewBlase #27669 üzenetére

    jogos
    én is megpróbáltam rákeresni h "távoltartása" hátha van valami növény amit nem szeret, de annyi írtó cucc jött fel, h becsuktam a gugölt.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz MaxxDamage #27666 üzenetére

    szépek .-)
    majd csinál másikat .-/
    ... ilyen nekem is van sajnos h el kell vennem valamit a fészerbe és egy bazi szép pókhálót kell széttépnem .-/ kivédhetetlen. meg kb. minden erős szél széttépi a hálójukat végülis - csak próbálom megideologizálni.

    darazsakat nem szabad hagyni megtelepedni a telken, mert akkor oda többet nem nagyon tudsz menni ...

    füstöléssel rá lehet bírni őket a költözésre - másik út az hogy meghallnak, mert velük nem lehet békésen együttélni - sajnos - próbáltam. 3 fészek, 1-1-1 darázs. peace love unity, aztán mikor 2-2-2 -en lettek mondták, ha ők valahova beköltöznek akkor az az övék. oszt 1 budi van.
    még ha kettő lett volna akkor aszondom oké. bő egy hónapig tartott a románcunk.
    aztán még 1 hónapig mire lezártuk a vitát ... darazsat szinte lehetetlen lecsapni.
    légy ahhoz képest semmi. kiszámítható. de a darázs? véletlenszám genereátor beépített AI-val, ami mindig előtted jár 500millió lépéssel.

    poloskákra ősszel megpróbálok felészülni ... papírdoboz kis vágattal - bemennek - 1 hónap után meg megy az egész a tűzre, hogy minél kevesebb tudjon megszökni. invázió volt tavaly.

    kullancsok meg a szúnyogok halnak még azonnali halált.

    legyet látok most már 1-2-t .... nézem ahogy tántorog kábán ébredezve ... mélylevegő .... és á'mondom tesó menjél, éljél ... majd jössz szemtelenkedni 1-2 hónap múlva oszt akkor átküldöm az agyad a s.ggeden és majd pislogsz h mi a baj, nemérted.

    szúnyogoknak is kitennék 5 cl vért egy edénykébe ... csak ne csípne zúgna ... na meg a hangyasav. szintén nem a békés egymásmellettélés eszköze.

    ébredező darazsat is elengedem ... menjen. majd ha visszajön, kap füstöt.
    ( ez nem ilyen leereszkedő "elengedem" ... hanem nem gondolok a velük folytatott küzdelemre, erőt veszek magamon ) .... tegnap pakoltam fésztert, és megbolygattam az alvó helyüket. feltettem őket egy napos meleg helyre, meg amikor tudom adok nekik vizet, vagy nedves dolgot, fát.

    poloskákat napi szinten szedem össze a kecóból, kávésbödönbe gyűjtöm őket, aztán isa por és hamu vogymuk.

    kutyusok miatt sajnos a sünik útvonalát el kellett torlaszolnom, mert szerencsére nem bátják, de ugatják, szegény süninek meg nem jó ez, fél, meg nem szeretném h halláskárosodása legyen - most őszintén.

    pedig hatalmasan jó mikot a süni átgrasszál a telken .-)

    sajnos nekem a kutyusaim mindent ami kisebb náluk és nincs elégséses védelmi rendszere azt kifordígatva otthagyják nekem anatómiai tanulmányozásra ... ( csak ők ugye nem tudják mit csinálnak, míg mi emberek tudjuk, tudnunk kellene, de nem beszél róla senki )

    múltkor majdnem átjött egy sikló ... gyorsan rávettem egy u-kanyarra ...
    ( eddig közel 20 sünit, és 2 szarvasbogarat tettem ki az orruk elől messzi el máshova )

    kis feketehátú bogarakat, pókókat, molylepkéket is próbálom máshova terelni, ha épp a kutyákok felé mennek ....

    elnézést a coming outért.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Petrónius #27663 üzenetére

    HUMÁNUSAN: veszel egy nagy flakkon LEGOLCSÓBB sprét és lefújod őket a a G.CIBE.

  • C. s.

    addikt

    válasz Petrónius #27663 üzenetére

    Ártalmatlanok, pár hétig elkamatyolgatnak, aztán jövő ilyenkorig egyet sem látsz. :) Hadd bulizzanak! Inkább vedd észre, milyen szépek, hiába "csak" rovarok. (Ezt azzal együtt mondom, hogy alapból taszítanak a rovarok.) Nálunk is szoktak nyüzsögni, de a lakásba még sosem jöttek be.

    rii:

    Élni és élni hagyni.

    A környezetvédelemre sokkal nagyobb hangsúlyt kellene fektetni! Teljesen megdöbbentett, amikor pár éve raklámozni kezdték a mosáshoz való illatgyöngyöt. Rá van írva a csomagolására, hogy "maradandóan károsíthatja a vízi élővilágot". Ennek ellenére nem törvénytelen szabadalmaztatni, legyártani, reklámozni, árusítani és használni. A lényeg, hogy sok ember annyira sötét, hogy nem is érdekli, a pénz meg csak gyűlik, hogy még több szemetet tudjanak piacra dobni.

    A másik probléma, hogy sok esetben a környezetbarát tisztítószereket drágábban lehet megvenni, mint a környezetgyilkosokat. Ez azt jelenti, hogy a környezetvédelem igyazából nem is létkérdés, hanem csak a tehetősek hobbija. :F Vagyis tévesen ezt sugallja. (Mostanában láttam már megfizethetőbbet, de a béna hypóval semmi sem veszi föl a versenyt. Persze, ha olyan beteg van a háznál, szükség lehet rá, de ez nagyon ritka.)

    És jó volna, ha az emberiség azt is megértené, hogy nem akkor tesz jót a kúszó-mászó kisgyerekével, ha naponta összehypózza a padlót (mint a szomszédom), hanem akkor, ha engedi rendesen kialakulni az immunrendszerét, ha hypó helyett port eszik pl. Bebizonyosodott, hogy azokban az országokban (vagy családoknál), ahol jobbak a higiéniai körülmények (sok vegyszer, kevés természetes piszok), kiemelkedően magas a veleszületett autoimmun betegek aránya.

    Ém sem szeretem üldözni az állatokat, nem bántom a növényeket sem. Vegetáriánus vagyok, szóval nem mind szerencsés, de a többség megússza. :)

    A hangya kerüli a sót! (A legolcsóbbat is.) Előfordul, hogy befúrja magát néhány a lakásba olykor, akkor azt a párat kilapítom körömmel, hogy roppanjon, és ne szenvedjen, aztán szépen sót szórók a járatuk köré, meg egy kicsivel tovább is, és figyelem, nehogy másfelől próbálkozzanak. Betömöm a járatba is. Ha sót érez, a közelébe sem merészkedik, nem esik bántódása.

    A szúnyog utálja a szegfűszeg illatát. Vehetsz eredeti illóolajat (nagyon drága) vagy egy kanál egész szegfűszeget szalvétába raksz, és klopfolóval (vagy kalapáccsal) megtöröd. Azért jó a szalvéta, mert a művelet közben távozó illóolaj azonnal jó helyre kerül. Egy kistányérra rakhatod a szalvétával együtt az összetört fűszert is. Kihajtogatni sem fontos. Ha kerti program van, a bőrödhöz is dörzsölheted, hogy jobban elkerüljenek a kis szörnyetegek. Hasonló hatású még a gerániumolaj is. Én még az ajtófélfát is bekenem ezekkel. :D

    Szerk.:

    "felesleges volt mondjuk megszólalnom"

    Nem volt, és soha sem lesz az! A természet nem tud megszólalni az emberek nyelvén, szükség van olyan emberekre, akik beszélnek az állatok, a növények és az egész természet helyett. :K

    [ Szerkesztve ]

  • rii

    nagyúr

    válasz C. s. #27673 üzenetére

    nincs remény
    a férfiak világát éljük
    a felelőségvállalás nélküli kockáztatás világát

    nem tudok már hinni a környezetvédelemben ami mint ahogy más írta .. embervédelem csak .. addig védjük csak a környezetet, amíg nekünk még jó

    inkább szennyezni nem kellene
    ez meg az egész rendszerrel szemben megy, az ipar 99% -a mehetne a kukába. a tervezett elavulással együtt.

    csak a rendszeren kvül lehet ezt megoldani

    majd ha az emberek rájönnek h már nem tud nekik semmit adni
    amjd ha rájönnek h saját magukkal kellene foglalkoznkiuk, a szeretteikkel lenniük
    majd ha rájönnek ha cyberkorszakot élik, és a chat sokkal silányabb közlési mód mint a személyes találkozó
    majd ha rájönnek h az iskola olyan mint a rossz viccben a hajnyíró gép, hogy dehát más az emberek fejformája - igen ... eleinte.
    majd ha rájönnek, hogy a földön egyetlen dolgonak van értelme: a szeretnek*
    és hogy a jelenlegi társadalmi felállás viszont azt mondja: a pénznek.

    szóval ha az emberek egyénileg felébrednek, akkor van remény ... ha nem, akkor lehet úgy járunk mint azok a legyek, melyek a csermely átfolyáson megkapaszkodó mohákra teszik lárváikat, mely lárvák a mohákból táplálkoznak, de ha sok a lárva, meggyengül a mohaszövet ... és elviszi az egészet ... de nekik van még újrakezdés .... nekünk nincs másik föld. a mars nem lesz föld ... hiába beszélnek terraformálásról, ha egy bolygó nem tudta megtartani a légkörét, asziszem forgó vasmag hiányában nem volt mágneses mezeje ami ellenálljon a napszélnek, akkor ott akármennyi üvegházi gázt is a légkörbe juttathatnak, ha a napszél elviszi .... meg nem a marsot kellene terraformálni ( vagy ilyen témákkal hamis illúziókba ringatni az embereket, hogy á majd akkor megyünk a marsra .... csak ha a marson elkezd valakinek hiányozni az a feeling, hogy a földből lépten-nyomon előtört az élet, akkor annyi volt, nincs visszaút .... de az emberekre nézve ez kisebb gond, hiszen mi csináltuk magunknak .... viszont a növények és állatok amiket kinyírunk .... ők ártatlanok .... és ez a mi kollektív felelősségünk, mint "értelmes" "felvilágosult" "civilizált" "felsőbbrendű" fajnak ) hanem a földet megvédeni. húsvétszigetek. vénusz (megszaladó üvegházhatás). tele vagyunk intő jelekkel.

    a rovarok kapcsán még csak annyit, hogy ha az ember eltűnik a földről, a rovarok köszönik szépen jól lesznek továbbra is, mégjobban, de ha a rovarok eltünnek akkor az emberekkel együtt elég sokminden kerül még kipusztulásra.

    vagy a méhek. valami mesterséges nem lebomló nikotin miatt pusztulnak szegény méhek.kínában már kézzel végezték a porzást
    ha a méhek eltünnek, akkor a legkisebb gond az hogy az emberiség is megy a levesbe ... nagyobb gond h a mi hibánkból a méhek, és ennek következtében állatok kerülnek veszélybe ha nincs aki beporozza növényt. az emberiség pusztulása érdektelen. hiszen mi okoztuk. a baj az hogy nem csak magunknak.

    camtrail is szerintem létező dolog, de ha beismernék h üvegházi gázokat megkötő anyagot juttatnak a légkörbe, akkor az emberek kapcsolnának, és megkérdeznék, mi lenne ha kevesebb üvegházi gázt juttatnánk a légkörbe ... ezért nem fog eltünni a vegyi mosószer, mer az embereknek feltünne, kérdeznék mért, mondanák h természetvédelem, és akkor az emberek kapcsolnának ott is hogy héééé de akkor az is gáz meg az is gáz meg a bitcoin ....

    én őszintén tisztelem és szeretem a kis növényt ami kinőtt a terasz kövei közt és vizet adok neki nem kapát. .... már csak azért is mert képes volt rá. .... de ez csak a legvégső indok.
    hatalmas szeretet van az állatokban is .... disznók is, kecskék. hihetetlen. kutyáról nem is beszélve. de a kecsók bámulatosak, hogyha az ember szereti őket ( vagy aki nem szereti, annak is kedvesen kellene velük beszélnie, mert "értékelik" ) mennyire vidámak, jókedvűek, virgoncak.

    a kosz szerintem is fontos.
    ahogy írtad, szerintem is az immunrendszert segíti
    2016 másjuában költöztem ki ... mint egy ozora, sun festival harmadik éve masszívan.
    olyan fürdési meg mindenféle lehetőséggel .... de beteg nem votlam egyszer se ...
    dehát pénz .... vegyél szemöldöklemosót. vahh. külön jobb és bal. meg nedvestörlőkendőt. vegyél. mindent vegyél. ezzel a "lehetőségek tárházával" akarják azt az érzést kelteni, hogy mindent megkaphatsz a fogasztói társadalom üvegburkán belül. cserébe a legszebb éveidért. nem jó biznisz. aztán 60 évesen már nem kellesz a rendszernek, amikor már beled kidolgoztad akkor eldob .... mikor ittfáj, ottfáj, akkor menjél világkürüli hajóútra... ... van aki nem is tud magával mit kezdeni nyugdíjasan ... de nem is csoda ... hiszen nem volt addig saját élete. sose foglalkozott magával. mi tetszik neki mit szeretne mi érdekli.

    az iskoláztatási rendszernek ezért is csak annyi az értelme, hogy a szülő elmenjen robotolni, mondván: a gyerek úgyis iskolába van. nem a szülő neveli fel a gyerekét hanem a bölcsöde-ovoda-iskola.
    ... meg hogy belenevelik a gyerekbe h csak a fogy. társadalmon belül lehet boldog. meg a siker hajszolása.
    voltaképp nem célokat kellene hajszolni hanem a mindennapokat megélni, mert nem a cél a fontos hanem az utazás. ahogy máshol mondták a táncot sem egy cél érdekében táncolják, hanem élvezik magát a táncot.

    minőségi szintre kellene emelni az életünket amikor nem más dolgával foglakozunk napi 8 órában munka címén, hanem a szeretteinkkel és saját magunkkal.

    köszönöm a szegfűszeg tipet ... már mindent összeolvastam a témában, de utána mindenhol azt hallottam, hogy okéoké h űzi a szűnyogot de ezt nekik is meg kellene mondani
    de akkor ezt kipróbálom mindenképp, köszönöm

    *ez a szó is a végletekig el van csépelve, és a valós jelentésétől megfosztva
    meg lehet nézni, mit is jelent valójában a szeretet ünnepe ... vegyél vegyél vegyél vegyél fel hitelt vegyél
    de előtte mindenki felállít egy halott fenyőfát, majd amikor hullik a tűlevele elkezdenek körberohangálni a lakásban, hogy jaaaaj ... hullik a leveleeeeee

    igen

    mer'meghalt.

    inkább az érzékeltenség ünnepének kellene nevezni, kb. mint a májusfa.
    az is agyrém.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz rii #27674 üzenetére

    Neked mi füstöl a szádban? :Y

    ;]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • válasz philoxenia #27675 üzenetére

    Jaj, hát nem érted? :U Az az igazán önfeláldozó környezetvédő, aki naponta legalább egy doboz cigit elszív, hisz így akár 30 évvel is megrövidítheti az ökológia lábnyomát, védve a bolygót. De az igazán emberiségellenes, öngyűlölő környezetvédőknek egyébként érdemes már magzati korban is elkezdeni dohányzást, így egy egész (nem várható) élethossznyi ökológiai lábnyom nullázható. :K

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz C. s. #27673 üzenetére

    pár hétig elkamatyolgatnak :Y már bocsánat, itt fiatalok is lehetnek. ;)

    lezso6

    Fáradt gőzösben OFF topik :) már sehol sincs az ember biztonságban.

    [ Szerkesztve ]

  • Bjørgersson

    félisten

    Ezt a kutyám csinálta, ilyenkor mi van? :D

    As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Bjørgersson #27678 üzenetére

    Két köbcenti lidokain, vénásan, intubálni, de lehet már leveszítetted... A kutya túléli.

  • pikszel

    őstag

    válasz Bjørgersson #27678 üzenetére

    Meg kellene fordítani, akkor még van, hogy bekapcsolnak. ;]

    „Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

  • enemi

    senior tag

    válasz Bjørgersson #27678 üzenetére

    szegény sínbusz bogár...

    [ Szerkesztve ]

    [̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

  • Borisz76

    veterán

    válasz Bjørgersson #27678 üzenetére

    Segített neki a hátára fordulni....mi lenne ?

    Napoztatja a pociját :)

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • nyisziati

    veterán

    válasz lezso6 #27676 üzenetére

    Nem szeretem a sötétzöld mentalitást, de most úgy érzem, pár dologban vaskosan igaza van a fórumtársnak.
    Pár évig cement/betoniparban dolgoztam, és konkrétan elhűltem azon, amikor ott beszéltek környezetvédelemről és fenntartható fejlődésről.
    Érted, HEGYEKET bontanak le szó szerint kráterszintig...

    Adalék: tegnap voltam a GardenExpo-n, ahol egy tag hosszú előadást tartott vietnami látogatásáról, különös tekintettel az orchideákra. Gyönyörű képek voltak, soha nem látott fajokkal. Csak az egyik hegyen 46(!) különböző fajtát számoltak össze.

    A fenséges növények képeit tartalmazó vetítésbe egyszercsak beúszott egy holdbeli táj, fekete dombokkal, kráterekkel. Magyarázat: ez a terület a helyi palakitermelés és cementgyártás központja. Lényegében MINDENT elpusztítottak (szó szerint).

    Szóval ez már nekem is sok volt. És a vállalatvezetők EZT védelmezik körömszakadtukig.

  • rii

    nagyúr

    válasz Bjørgersson #27678 üzenetére

    az én kutyusaim is ezt csinálják patkányig felmenőleg.
    megölik ( és közben ki is bontják általában ) és ennyi volt, otthagyják
    ezt élvezik, vadászni.

    amúgy meg: ők nem tudják mit csinálnak. az állat nem tudja mi az a halál, csak ha lassan ( amikor van ideje felfogni szegénynek ) jön el érte. ők nem tudják mi az az élet.

    mi meg igen .... vagyis tudnunk kellene, tudatában lennénk ha nem a földbe dugnánk a fejünket.

    (#27675) philoxenia:

    bagózom ja.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Petrónius

    aktív tag

    válasz rii #27665 üzenetére

    Jól letámadtatok. Anélkül hogy a valós állapotot tudnátok. :O
    Nem tudom hogy mióta élhet itt ez a kolónia de itt sajnos nem több száz bogárról van szó hanem több tízezerről. Amiből jut a lakásba is bőven.És ezek az utóbbiak zavarnak.
    A természetet én is szeretem, ezért is vettem meg ezt a telket.
    Amúgy szívesen meghívlak egy hétvégére és amikor éjszakánként 20-30 ilyen bogarat kell lepöckölnöd magadról vagy az ágyadról, vagy akár a tányér pörköltedből kihajítanod, kíváncsi leszek a véleményedre.
    Akár azt is megoldásnak látom ha Te annyira szereted és véded őket hogy összesöprök pár lapátnyit, dobozba rakom és Te elviszed magadhoz ahol elengeded őket. Így mindketten jól járunk. Itt sokkal kevesebb lesz, Te viszont a portádon abajgathatod őket. Téged biztos nem zavarnának hiszen Te szereted a természetet. ;]

    Ui: Más f....val könnyű verni a csalánt.

  • rii

    nagyúr

    válasz lezso6 #27676 üzenetére

    a fogyasztói társadalom maga emberiség ellenes
    minden tekintetben
    egészség, jövő, magánélet, önismeret. leírtam.

    és természet ellenes is szó szerint és minden értelemben
    ezt is leírtam

    .... és nem vagyok környezetvédő ... én szeretem a természetet.

    nem vagyok greenpeace -féle f.szfej, aki képes azért a folyókba festéket ( lebomló nem lebomló mindegy ) önteni, csak hogy ezzel felhívja valamire a figyelmet.

    én csak szegény bodobács-bogár miatt fakadtam ki.
    őérte nem érdekel ha hülyének néztek.
    ha csak egy jó csámcsogni valónak tartjátok a véleményem.

    és igenis tudod mekkora önfeláldozást jelent amikor a szivedben megjelenik a szeretet a természet felé, a tisztelet az élet felé, és 1 hangyával is elvesződsz, csak hogy úgy szedd le ( fújd le ) magadról - mert nem akarom a haverjaitól elvinni, h vissza tudjon találni - h ne essen baja annak a pár mm-es szorgos kis állatkának?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Petrónius #27685 üzenetére

    valahol bemennek
    tömd be a rést ahol bemennek és kész

    tényleg sok a több tízezer.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Petrónius #27685 üzenetére

    +1 rések betömése, szúnyogháló minden ajtóra, ablakra.

    Mikor volt a Harlekin katica invázió meg a poloska inkvázió akkor sem értettem akik azzal jöttek, hogy berepül az ablakon kb. 1-2k egy olyan szúnyogháló amit kb. akármilyen ablakra fel lehet ragasztani.

    [ Szerkesztve ]

  • Petrónius

    aktív tag

    válasz rii #27687 üzenetére

    Szinte az egész ház szilikonból áll, annyi rést betömtem már. Valahol mégis betalálnak.
    "tényleg sok a több tízezer."
    Ez csak saccolás de nem túlzás. A ház körül nem tudok egy lépést sem úgy megtenni hogy legalább egyre (inkább többre) ne lépnék rá. Még nézelődöm hátha valamilyen növényt, bármit nem szeretnek, ami elől menekülnek. Akár lepermetezem citromlével a ház falát és környékét hátha bejön. A rovarirtó hívása csak végső megoldás lesz.

    (#27688) csicso82: Mindenhol van szúnyogháló ahol szellőztetünk.

    [ Szerkesztve ]

  • Ispy

    veterán

    válasz Bjørgersson #27678 üzenetére

    Mit? Tud burkolni a kutyád? ;]

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • rii

    nagyúr

    válasz Petrónius #27685 üzenetére

    poloskákra készülj fel a rések tekintetében ... én kva-ra besz.ptam a tavalyi inváziót.
    február vége óta nem fűtök, csak ne jöjjenek le a plafonnál.
    télikabátban vagyok idebenn esténként meg abba is alszok.
    kutyákokat is be kell takarni vékony pléddel.

    de így is napi 20-at minimum összeszedek.
    a lámpa hője is már lecsalogatja őket.

    zsírba beleragadva, cukor szélén mászva, vízbe bellesve ... és ha olyanba esik ami nem tetszik neki akkor elfingja magát. és akkor az egész kuka.

    kv-s bödönbe gyűjtöm őket, ki is engedhetném a szabadba de meg lesznek égetve mert így is túl sokan vannak és nincs természetes ellenségük.

    de őszintén kívánom mindenkinek h ne élje át azt mint én.
    határidős melót csinálni, közbe poloskák ugrálnak rád - szó szerint. meg a monitorra.
    billentyűzetet tisztítottam és egy gomb belsejében két poloska meg hasonló finomságok. minden ruhába ott lehetnek.

    minden cuccom át kell rázogatni nehogy benne legyen egy poloska, mert ha leveszem a dobozt és ő megilyed ... akkor elfingja magát ... ha nem finganá el magát maradhatna a cuccaim közt. de még akkor is meg kellene ölnöm, mert nincs természetes ellensége és ez így nem lesz funky ha nem lesz egy program a poloskák ellen.

    de ha most nincs poloska bent akkor valszeg felétek nem volt jelentős poloskajárás, vagy megpusztultak télen.

    bodobácsék: esetleg söpörj össze annyit amennyit tudsz egy dobozba, és elvinni valahová ahol tudnak tovább élni. nem tudom milyen helyeket szeretnek. gyerekkorom óta alig látok 1-2-t elvétve.

    többire kölcsönkérni valami madarat és akkor lehet ők felkapkodják.
    ez legalább természetes módja lenne. amint "tiszta a terep" tüzetes réskeresésre indulni. és utána valszeg úgyis jönni fognak vissza bodobácsék, mert jó volt nekik az a hely.

    muszáj úgy megoldania az embernek a lakhatását h ne egész életén át a rovarokkal hadakozzon.
    mert az senkinek se jó.

    (#27688) csicso82:
    a poloskát is ki lehet zárni ja ... csak a szúnyoghálót rá kell jobban tekerni a fára mert a szögnél képesek alatta bemenni ... én bontom majd az egész tetőt ... h mi lesz alatta ... szomszédban a padlásra felmentek ősz végén, és mondták h mozgott az egész mint egy nagy élő szőnyeg. remélem azok megkapták a -10-et , mer ott nem voltak kint télen egyszerse. de félő h nem. akkor azok most dugványoznak.

    1 post - 3 poloska - csak az asztalról ahol gépelek.

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • válasz rii #27686 üzenetére

    Nekem nem kell magyarázni, csak vicceltem. Nagyrészt egyetértek veled.

    Viszont a végleteket nem tartom jónak. Pl azzal van bajom, ha valaki nekiáll demonstrálni azt, hogy ő milyen magas erkölcsi szinten van, hogy mennyire szereti az állatokat, miközben mondjuk az embereket úgy általában rühelli, sőt kifejezetten öngyűlölő. Lásd a szilveszteri "dunába a lőni kocsog kutyakínzó petárdásokat!" típusú gyűlölködések. Amikor én is utálom a petárdát, de attól még nem fogom más ember halálát kívánni emiatt.

    Egy állat élete sosem fog többet érni, mint egy emberé. De nyilván ez nem legitimálja azt, hogy halomra öljük az állatokat vagy "embertelen" körülmények között tartsuk őket. Azonban ha valamilyen állat- vagy növénypopuláció elszabadul ami veszélyes az emberre vagy az ökoszisztémára, akkor bizony irtani kell.

    Bár eleve vicces ez a megkülönböztetés is, hogy amelyik állat kártevő az dögöljön meg, amelyik pedig nem az cuki, és jajj annak aki bántja. Amikor a kártevőség szigorúan emberszemszögből igaz, az ökoszisztémát nem érdekli.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz lezso6 #27692 üzenetére

    Sőt az ökoszisztémára kb. lényegtelen hogy a cuki pandák kipusztulnak vagy sem nem oszt nem szoroz, de pl. a korallokat stb. sokan lexarják pedig sokkal fontosabb szerepük van. A cukiságfaktor fontosabb, ez van.

  • rii

    nagyúr

    válasz lezso6 #27692 üzenetére

    nem gyűlölködöm, próbálok tudomást se venni a körülöttem folyó dolgokról, csak a saját 800 m2+ hátsó szomszéd ( ott vannak az állatok amiket én gondozok mer én vagyok itt 7/24. míg ő csak hétvégente 1-2 óra ) 1200 m2-re koncentrálok.
    két dolog irányítja manapság az embereket: marketing és az informatika. az irányítást mozgató erő persze a pénz.
    nem az embereket tartom hibásnak, hanem a gondolkozásuk irányításáért felelős személyeket. ( nem sok államvezető van a földön ... egy tornateremben elférnének ... mégse képesek leülni ezügyben )
    és őket sem gyűlölöm. csak nem értem mi az ami nem engedi őket h helyesen cselekedjenek ... merugye az aláírásomban szereplő idézet a földi klímára is igaz.

    ... és én is az arany középutat szeretem taposni .... disznókát és kecsókát is rigolyáztam már meg ... mert se a konektorlenyomatnak nem örülök a nadrágomon, se annak, ha sietnék, és folyton előttem kell tekeregni ( 3 kecsó ) - 100 esetben 1x sietek, és ilyenkor rigolyázást kapnak, vagy csak erélyesen beszélek velük. akkor mint a királyi főúr tudok végigvonulni a 400m2-es kecsóterületen. akkor díszkiséretem van. zekurityi.

    disznókák 8 éves gyerek szintjén vannak, ( kutyusok 3. )
    disznókák ha követelőznek már beszéd újtján tudom közölni velük a lehetséges következményeket
    mindent megteszek a boldogságukért, de nem tűröm a követelőzést
    illetve próbálom leszoktatni őlet a kóstolgatásról ... nehogy azt higyjék hogy az jó móka. mert szoktunk bemászkálni hozzájuk ... egy nagy bot mindig a kezemben van, de csak terelgetés miatt. vagy ha tépi a tetőt suzy akkor ő is kapott már .... nem lehet. nem szedjük szét amit én vérre menő munkával összeraktam.
    ő is cuki nagyon ahogy tépi pedig. hagynám is de a köv. esőnél meg beázik.

    kaja tekintetében a kutyusok a legszófogadóbbak ... kb. a 7. csendes "nem" után visszavonulnak.
    meg ők is megérzik, hogy ha a fekhelyükre vannak küldve mer dolgoznom kell fákkk

    mint írtam ... a békés egymásmellettélésben hiszek ... ez alapvetően a szeretetről szól, melybe néha becsúszik egy-egy tasli is ( kutyusokat csak le szoktam baszcsizni ők nem is tudnak taslikiérdemlést produkálni .. meg az én hibám ha mégis olyan baj történne ... pld. ki tudnak szökni ... )

    de ma is slagoltam be a disznókákhoz mert kaptak területet megin ahol tundak turkálni, és hogy jobban tudják turni, és foltika elkezdett a slag alatt pörögni, ... na akkor adtam neki mer élvezte ... furkározott - eskü malackáknak még egy ilyen jó helye nem nagyon van. itt többszáz m2-t turhatnak fel. máshol meg orrkarika meg kihúzzák a fogát .-(((((( vagy "csak" betonba van élete végéig és egy jó szót nem hall sose ...

    itt meg még tápot se lát sose ... legrosszabb esetben is kukorica + széna ... meg a turkálás.
    kb. minden nap meg vannak simogatva. dumálok velük h mi a stájsz. pedig 0 időm van. -0.

    amúgy az van amit csicso-val leírtatok.
    divatot csinálnak mindenből - állattartás. ami erősebb mint a paradicsom és nem "hasznos növény" az a "gaz" .... pedig a tarack bámulatos amire képes ... 50 cm méllyen is fut még fásabb gyökere ... és ha elvágják a gyökerét akkor mind a két gyökérdarab önálló életet kezd ... ha magához tér a felszínen szalad vagy 30-40 cm-t és újabb gyökeret ereszt. tényleg bámulatos. nekünk 2 óra volt 2 m2-t tarackmentesíteni.

    akkor jöttek képbe a disznókák, hogy ők kiézélik, majd bevetjük, ősszel újra megkapják, tavaszig.
    nem kell gyomírtózni. bilyo. és még a malacákokat is boldogan tarcsa.

    meg kb. ez a leginkább a természettel összhangban levő fölmívelés ... mármint ami a tarack eltávolítását illeti .... mert a tarack az mindent visz. az kész. az legyűrhetetlen kb. így meg malackáknak kaja. meg a túrási élmény. nekem meg élmény volt őket 900m-ről összeszedni mikor kitúrták magukat ... és 3 malackával hazatolni a bringát ... suzykával végig kellett ordibálni, az ment mindenfele ( ugye csak azért követtek mert volt a csomagtartóba finom "illlllatos" ezmegaz. de suzynak végig mindenhova be kellett néznie.

    hát így élünk mi.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • C. s.

    addikt

    válasz rii #27674 üzenetére

    A chemtraillal kapcsolatban nem tudok állást foglalni, mert mindkét oldalon vannak meggyőző írások, a mérlegeléshez szükséges szaktudásom pedig hiányzik, ebből adódóan dönteni sem tudok. Inkább nem ásom bele magam.

    A szeretet tényleg fontos, sok ember csak akkor döbben rá, amikor elveszíti egy szerettét. Akkor meg már nem tudja bepótolni. Ha sokkal inkább a szeretet vezérelné az emberek döntéseit, ha tekintettel volnának másokra is, és nem csak önmagukkal fogalalkoznának (sokszot mások rovására), akkor a világ sokkal élhetőbb hely volna. Túl sok a "ha". Ezt most általánosságban értem, nem az itteni hozzászólókra! (Nehogy ebből is cirkusz legyen, sok volna az már egy hétre... :) )

    Egy pár évig próbálkoztunk gyökeres karácsonyfával, de elfogyott a hely a kertben. :D És nem is mind élte túl a költözést, már régóta műfenyőnk van. Abból is pont olyan gyiccshalmazt lehet kreálni, mint a félholt fából. Nekünk megfelel. (Én is sajnáltam szegény fákat.)

    Poloskaégetés:

    Jajjjjj! Az fáj nekik. Nem lehetne valahogy gyorsan kilapítani őket? Kiviszed a gyűjteményt a kert túlsó végébe egy szemeteszsákban, elsimitod, hogy ne legyen benne annyi levegő, amitől kidurran és egy kicsit jól megtaposod az utolsó szálig? Persze, ha többezer van, nem egyszerű a helyzet. Az idén nálunk még csak 4-5 példány volt. Egy nejlonzacskót húztam a kezemre, azzal megfogtam, és kifordítottam a zacskót, így a poloska a belsejébe került. Levegő ki, becsomóz és kint megtapos. Persze 1-1 darabbal nem művészet elbánni.

    A szegfűszeges témához:

    Szívesen! 100%-os biztonságot ez sem jelent, de sokat segít, és ártalmatlan. Meg persze a szúnyogháló. Régen volt olyan vacak szúnyogháló, amin átfért a szúnyog! Többször láttuk, ahogy átpréseli magát rajta. :Y Pedig új volt, csak akkoriban olyat lehetett kapni. Egy diktatúrában nincs akkora választék.

    (#27677) csicso82:

    Bocsánat, nem érzem szalonképtelen szónak, de ha tényleg az, akkor megkérek egy modit, aki erre jár vagy egy varázslót vagy bárkit, hogy bűvészkedje át ezzé: elk.matyolgatnak. Köszi!

    Petrónius:

    Ne haragudj, ha megbántottalak!
    Megkérdezhetnéd a szomszédokat is, ők mivel érik el, hogy az összes bogaruk hozzátok költözött. náluk élhető a környezet.
    Ha semmi nem használ, kérj tanácsot egy szakembertől, lehetőleg olyantól, aki környezetbarát módon próbál segíteni, hátha tud valami vegyszermentes megoldást, ami rátok nézve is biztonságos.

    lezso6:

    Te rámnéztél! :Y

    (#27694) rii:

    Tetszett, ahogy az álltokról írtál. Nagyon bírom a kecskéket, szeményesen csak 1-2 alklommal találkoztam velük, de a tévében már többször. Eléggé "rosszcsont" társaság tud lenni állítólag.

    Lehet, hogy Suzy a legokosabb a röficsapatból, ezért ragadja meg a figyelmét annyi minden, és azért rosszalkodik, mert unatkozik. Próbálj adni neki valami játékot, hátha békén hagyja a tetőt. A tévében a fogságban élő állatok sokszor csak valami űres (nem vegyszeres) flakont kapnak, és jól elrohangálnak vele.

    [ Szerkesztve ]

  • alcsa

    senior tag

    Te jó ég mekkora hozzászólások :Y. Ti aztán kiengeditek a fáradt gőzt.

  • pjen

    félisten

    válasz C. s. #27695 üzenetére

    Karácsony fákat felesleges sajnálni,arra a célra vannak ültetve.Abban a sűrűségben úgysem tudnának megnőni.

    [ Szerkesztve ]

  • Jorus

    nagyúr

    válasz pjen #27697 üzenetére

    Ez igaz, de minél kevesebben vásárolnak kivágott fenyőfát, annál kevesebbet fognak ültetni idővel.

    ''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • Ispy

    veterán

    válasz pjen #27697 üzenetére

    Ráadásul az élő fenyő sokkal környzetbarátabb, mint a mű, ami bír 5-10 évet azt megy a szemétbe.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • pjen

    félisten

    válasz Jorus #27698 üzenetére

    Mért baj az,hogy kivágják? Ültetnek helyette másikat.Nézz úgy rá mint egy energia erdőre,ami sok van az országban.Attól,hogy fenyő,még ugyanolyan növény mint a többi.Ráadásul még diszít is.A nagyüzemi almást is kiszántják x évenként,mert magas lesz,megöregszik.mégsem sajnálja senki.

Új hozzászólás Aktív témák