Új hozzászólás Aktív témák

  • András12345

    aktív tag

    válasz tibcsi0407 #81554 üzenetére

    Lehet hogy ugyanaz a Die, viszont ha visszagondolunk DDR4-ben, nem minden samsung B-die volt egyforma. Sőt, voltak kimondottan rosszak is, meg voltak sokkal jobbak. Ebben is nagy a szórás...

    Közben látom hogy 7600Mhz-es ramot írt a kolléga a cél konfoghoz. Én még mindig azt mondom, hogy teljesítmény szempontjából, főleg játékokban tökmindegy, hogy 6000 vagy 8000mhz, talán 1080p-ben van mérhető külömbség. Ilyen géppel meg inkább 1440p-4k a cél, ott meg szinte nulla. Azt hogy szemre valaki észrevegye még 1080p-ben is, az kizárt dolog.

    Meg lehet venni a 7600-as ramot, és ha nem megy az XMP, akkor annak az időzítéseivel, feszültségével lejjebb kell kicsit venni az órajelet, és nem kell a BIOS-ban piszkálni többet kb...

    Persze, megint más kérdés, ha valaki ezt hobbi szinten űzi, nekem még 5000-es ryzenem van, proci, ram finomhangolva, rengeteg órát beleölve lett ilyen, és vagy 3-4%-al jobb mint XMP-vel. :C Teljesen megérte :(

    Emellett a DDR5 még elég gyerekcipőben van, egy ismerősömnek raktam össze egy új gépet, Ryzen 7700X-el, direkt DOCP ramot kerestünk, csak 6400mhz cl32, nem annyira extrém, de nem is a legalja DDR5. Elindul DOCP-vel, csak random crashel játékok alatt :WBios frissítés után el sem indult DOCP-vel. Azóta 4800-on használja, és emellett semmi különbséget nem vesz észre. Nyilván van valamennyi mérhető teljesítményvesztés...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák