Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Kezdő vagyok #15849 üzenetére

    " :persze,mert "ki nem érdemelt kedvességnek"van fordítva az ÚVF(Új Világ fordítás)szerint."

    „A ki nem érdemelt kedvesség” kifejezéssel kapcsolatban:

    (idézet)

    A J. H. Thayer-féle A Greek-English Lexicon of the New Testament című könyv megmagyarázza a Pál apostol által használt kifejezés jelentését, amely leírja Istennek ezt a tulajdonságát: „A [kha΄ris] szó olyan kedvesség fogalmát foglalja magában, amely olyasmit adományoz valakinek, amire az illető nem szolgált rá.”

    Örülök annak, hogy észrevetted, hogy különbözünk a többi keresztény vallástól.
    Ezt kymco is jelezte. Ő nem is nevez minket keresztényeknek.

    ÚV-ról

    Megsúgom Neked, hogy amíg nem létezett ez a fordítás, akkor is több száz, több ezer és több tízezer Jehova Tanuja volt (régi nevükön Biblia Kutatók).
    Ez nem egy "csoda fegyver" amitől egyre több személy Jehova Tanuja lesz.
    Egyes felmérések, becslések alapján állapították meg sokan, hogy az emberek 95%-ának a saját anyanyelvén áll rendelkezésére a Biblia.
    Amikor prédikálunk, vagy Biblia tanulmányozást vezetünk, DIREKT megszoktuk kérni a házigazdát, hogy használja a SAJÁT Bibliáját. Miért?
    Hogy a SAJÁT szemével lássa, hogy amit mondunk az le van írva az Ő SAJÁT Bibliájában is.
    Ebből egyértelműen megállapíthatja, hogy amit mondunk neki, azt nem mi találtuk ki, és nem csak a mi kritizált Bibliánkban szerepel.

    Nem tudom, hogy gondolkodtál-e már azon, hogy hogyan lesz valakiből Jehova Tanuja?
    Nálunk nem úgy gyarapodnak a hívők száma, hogy nyakon öntjük egy kis vízzel, a pár hetes-hónapos csecsemőket, amikor még öntudatuk sincs. (És még ránk szokták mondani, hogy belerángatjuk a gyerekeket a vallásunkba.)

    Sokan közülünk nem hittek egyáltalán Isten létezésében.
    De sokan viszont hittek Isten léátezésében és rendszeresen tartották a kapcsolatot valamilyen vallási szervezettel.
    És voltak olyanok is, akiket csacsemő korukban megkereszteltek, de ők maguk ettől még nem hittek Isten létezéségen. (Ennek ellenére ők "hívők voltak", mert ugye valamilyen valláshoz csak tartoztak.)

    Aztán egyszer becsöngettek hozzájuk, vagy ha nem volt csengő akkor bekopogtattak.
    Vagy az utcán, vagy egy tömegközlekedési eszközön, vagy valamilyen intézményben megszólították.
    De van olyan is, aki egy ismerősével kezdett el beszélgetni.

    És ekkor hirtelen jöttek a kérdések.
    Kérdésekre pedi9g jöttek a válaszok.
    A válaszokra pedig újabb kérdések.
    És így tovább.

    Majd elkezdődött a Biblia tanulmányozás.
    Ezek az emberek elkezdtek elmélkedni.
    Olvasták a SAJÁT Bibliájukat és a Tanuk kiadványait.
    Ha éppen valamilyen valláshoz tartoztak, akkor azzal is összehasonlították a szervezetünket.
    Majd újra a kezükbe vették a Bibliát, el olvastak egy tetszőleges verset, fejezetet, könyvet, vagy csak egy szakaszt és gondolkodtak.
    - Hm. A Biblia ezt meg ezt írja. És a Tanuknál ez így is van. De amiből most olvastam, ugyan ilyen fordítású Bibliát használt a hitoktatónk is a hitoktatáson. Akkor az a vallás amelyikben engem hajdanán a szüleim megkereszteltek, Miért nem teszi így. Miért nem hallottam még erról bent az imádati épületünkben?
    A Biblia leír feketén-fehéren dolgokat. Hogy-hogy nem igazak ezek arra a szervezetre amelyikhez perpillanat tartozom? ... ... ...

    Aztán döntenek.
    Rájöttek arra, hogy most ismerték meg az igazságot.
    Ha eddig ateisták voltak, akkor most, már hívők lesznek.
    Átadják az életüket imában Istennek, és utánna megkeresztelkednek.

    Ha pedig valamilyen vallási szervezethez tartoztak, akkor onnan kilépnek, és miután ők is átadták az életüket, megkeresztelkednek.

    Azért vagyunk Jehova Tanui, mert SZEMÉLYESEN MEGGYŐZŐDTÜNK arról, hogy ez az igazság és ez az a szervezet amely az igaz Istent szolgálja.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15888 üzenetére

    Akkor Te most azt szeretnéd, hogy olyat tegyek amiről mindketten tudjuk, hogy helytelen?
    Én nem szeretném.
    Miért kellene döntenem mások felől?
    Az a feladatom, hogy minél több személlyel megismertessem a Királyság jó hírét.
    Nem az, hogy eldöntsem kap-e örök életet, vagy sem.

    Lehetősége mindenkinek van MOST.
    Nem ha tanu lesz.
    A lehetőség MOST van. Nem lesz, VAN.
    Minden ember szabadon dönthet arról, hogy szeretne-e megfelelni Isten követelményeinek.

    Írtad:
    " bűn, ilyet meg nem követtek el."

    Ezzel egyet értek. :)

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Kezdő vagyok #15830 üzenetére

    Nem tudom, hogy milyen valláshoz tartozol.
    Minden esetre az nem titok előtted, hogy több ezer féle keresztény vallás létezik.
    A közös bennük annyi, hogy azt mondják, őka a Bibliára alapozzák a tanításaikat, és aszerint is élnek.

    Gondolom, olvastad már:

    " A Lélek pedig nyilván mondja, hogy az utolsó időben némelyek elszakadnak a hittől, hitető lelkekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén. Hazug beszédűeknek képmutatása által, kik meg vannak bélyegezve a saját lelkiismeretökben. Akik tiltják a házasságot, sürgetik az eledelektől való tartózkodást, melyeket Isten teremtett hálaadással való élvezésre a hívőknek és azoknak, akik megismerték az igazságot."

    (1Timóteusz 4:1-3 [Károly])

    " Mert én tudom azt, hogy az én eltávozásom után jőnek ti közétek gonosz farkasok, kik nem kedveznek a nyájnak. Sőt ti magatok közül is támadnak férfiak, kik fonák dolgokat beszélnek, hogy a tanítványokat magok után vonják."

    (Cselekedetek 20:29,30 [Károly])

    " Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők állanak be. Mert lesznek az emberek magukat szeretők, pénzsóvárgók, kérkedők, kevélyek, káromkodók, szüleik iránt engedetlenek, háládatlanok, tisztátalanok, Szeretet nélkül valók, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértékletlenek, kegyetlenek, a jónak nem kedvelői. Árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, inkább a gyönyörnek, mint Istennek szeretői. Kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét. És ezeket kerüld."

    (2Timóteusz 3:1-5 [Károly])

    " Nem is csoda; hisz maga a Sátán is átváltoztatja magát világosság angyalává. Nem nagy dolog azért, ha az ő szolgái is átváltoztatják magokat az igazság szolgáivá; akiknek végök az ő cselekedeteik szerint lészen."

    (2Korintusz 11:14,15 [Károly])

    " Mert bizonyságot teszek felőlök, hogy Isten iránt való buzgóság van bennök, de nem megismerés szerint. Mert az Isten igazságát nem ismervén, és az ő tulajdon igazságukat igyekezvén érvényesíteni, az Isten igazságának nem engedelmeskedtek."

    (Róma 10:2,3 [Károly])

    " Ő pedig felelvén, monda nékik: Igazán jövendölt felőletek, képmutatók felől Ésaiás próféta, amint meg van írva: Ez a nép ajkaival tisztel engem, a szívök pedig távol van tőlem. Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, amelyek embereknek parancsolatai."

    (Márk 7: 6,7 [Károly])

    Több nem jut hirtelen az eszembe.
    Gondolkoztál már azon, hogy az írástudók és a farizeusok a jó vagy a rossz oldalon áltak-e?

    Ismerték az írásokat.
    Azt monták, hogy Istent szolgálják.
    Jártak templomba.
    Imádkoztak.

    Aranyborjúról
    " Mikor látá a nép, hogy Mózes késik a hegyről leszállani, egybegyűle a nép Áron ellen és mondá néki: Kelj fel, csinálj nékünk isteneket, kik előttünk járjanak; mert nem tudjuk mint lőn dolga ama férfiúnak Mózesnek, aki minket Égyiptom földéből kihozott. És monda nékik Áron: Szedjétek le az aranyfüggőket, amelyek feleségeitek, fiaitok és leányaitok fülein vannak, és hozzátok én hozzám. Leszedé azért mind az egész nép az aranyfüggőket füleiről, és elvivék Áronhoz. És elvevé kezökből, és alakítá azt vésővel; így csinála abból öntött borjút. És szóltak: Ezek a te isteneid Izráel, akik kihoztak téged Égyiptom földéről. Mikor látta ezt Áron, oltárt építe az előtt, és kiálta Áron, mondván: Holnap az Úrnak innepe lesz! Felkelvén azért másnapon jó reggel, áldozának égőáldozattal és hálaáldozattal is; azután leüle a nép enni és inni; azután felkelének játszani."

    (2Mózes 32: 1-6 [Károly])

    Itt minden rendjén van, ugye bár.
    Imádatot mutatnak be Istennek, aki ki vezette őket Egyiptomból.

    De nézzük a történet folytatását. Mit szólt a történtekhez Isten.
    " Szóla pedig az Úr Mózesnek: Eredj menj alá; mert megromlott a te néped, amelyet kihoztál Égyiptom földéből. Hamar letértek az útról, amelyet parancsoltam nékik, borjúképet öntöttek magoknak, azt tisztelik és annak áldoznak, és azt mondják: Ezek a te isteneid Izráel, akik téged kihoztak Égyiptom földéből."

    (2Mózes 32: 7,8 [Károly])

    Miért nem örült neki? Hát Őt imádták, vagy nem? Azt mondták, hogy ez az az Isten aki kivezette őket Egyiptom földjéről.

    Ma nem aranyborjót imádnak az emberek.
    Bőséges választék van helyette. Pl a kereszt, a zászló, de még sorolhatnánk.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15893 üzenetére

    Ezt Te találtadki, vagy valaki tanu ellenes személy rágta a szádba?

    Ha valaki nem azt teszi ami a feladata, az milyen jogon vár jutalmat?

    A Jelenések ír a hamis vallások elpusztításáról.
    Mely vallások fognak akkor megszünni?

    Az ítélet napja eggyik pillanatról a másikra jön el. Abban a pillanatban ki tudja hányan fognak tanulmányozni, akik akkor még nem keresztelkedtek meg, nem adták még át az életüket Istennek. Ki tudja mennyi csecsemő lesz akkor? Vagy olyan ember akivel még nem találkoztunk? ...
    Jehova a szívek vizsgálója. Ezt Te is tudod.
    Az örök életnek nem az a feltétele, hogy most valaki éppen megkeresztelkedett-e nálunk, vagy sem.

    Mi, mint szervezet nem hirdetjük azt, hogy aki megkeresztelkedik nálunk, az automatikusan örök életet kap.

    Szokták mondani, hogy:
    '' Minden út Rómába vezet''
    Ez Rómára igaz, nem Istenre.
    Nem véletlenül fogják majd mondani sokan, hogy 'Uram, Uram'.

    Efézus 4:5a,b
    ''egy Úr, egy hit''

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15894 üzenetére

    Miért?

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz pocokxx #15896 üzenetére

    Ha nem Istent imádod, akkor teljesen mindegy, hogy aranyborjú, vagy keresztet, vagy Baált, vagy éppen a saját hasadat imádod.
    Valaki vagy Istent imádja, vagy nem.
    Nincs aranyközép út.

    Egyébként, hogy merült fel Benned a kérdés? Azt hittem, hogy Te monoteista vagy.
    Márpedig aki EGY Istent imád, hogy imádhatna még Isten mellett egy tárgyat is?
    1János 5:21
    ''Kicsiny gyermekek, őrizzétek meg magatokat a bálványoktól!'' (ÚV)

    kymco:
    Kérlek vesd össze a saját Bibliáddal.
    Tartalmát illetően van különbség?
    Vagy csak annyi a különbség, hogy ez magyarosabb, érthetőbb.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz pocokxx #15899 üzenetére

    Az előző hsz-edben a keresztre kérdeztél rá.
    Szerentem egyértelmű és Bibliára alapozott választ adtam arra a kérdésedre.
    A szentháromságot majd megvitatjuk legközelebb.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz pocokxx #15899 üzenetére

    Szerinted az izraeliták az aranyborjút imádták, mint tárgyat, vagy azt akit mögé képzeltek?

    A Baál imádók több oltárt és bálványt is állítottak istenüknek, ahol imádták. De nem csak akkor kiáltottak hozzá, amikor egy ilyen bálvány előtt voltak. Tehát ők nem magukat a tárgyakat imádták. Ők egy istent imádtak (Baált), akit mögé képzeltek.

    Napjainkban mi a különbség?

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Kezdő vagyok #15902 üzenetére

    Lehet,hogy rossz az életfelfogásom,de én úgy állok a vallás témához,hogy ami érdekel,annak részletesen utánajárok.

    Nincs ezzel semmi gond. Mi is utána szoktunk nézni.

    Én magam kitartok amellett,hogy annak a Biblia magyarázatnak hiszek,amelyet az Őskeresztények is követtek.
    Lásd pl.: Cselekedetek könyve. Szépen leírja, hogy mit tettek az első századi keresztények. Mi is a Bibliában leírtakat vesszük figyelembe.

    Tehát miért is ne járhatnánk utána a dolgoknak?
    Nekünk sincs megtiltva. 'Mindent szabad, de nem minden hasznos'.

    A Tanúkról szóló könyveket olvastál-e már?(Persze,nem a Tanúk által kiadott kiadványokra gondoltam.)
    Hitehagyott, vagy kiközösítettek kiadványait nem olvasom.
    Meggyőződtem arról, hogy helyesen döntöttem, amikor Jehova Tanuja lette.
    Miért foglalkoznék mások előítéletével ezzel kapcsolatban.
    Ha itt hagynám a szervezetet, akkor hová mennék?

    A "Jehova és a Szervezet" ismerős-e például?
    Nem

    Mielőtt visszakérdeznél:én pl.már olvastam a "Mit tanít valójában a Biblia?"kiadványotokat.
    Ennek örülök. :)

    Még egy kérdés: ezt a fordítást ismered-e?
    Most láttam először ezt az oldalt. ÚV, Károly és Katolikus Bibliát szoktam olvasni.

    Idéztél egy kiadványunkból.
    Láthatod, hogy nem tilos utána néznünk dolgoknak.
    Nem tilos olyan kiadványokat olvasnunk, melyeket nem a szervezetünk adott ki.
    Szoktam olvasni például az evolúcióról, történelemről, ...

    Az idők folyamán mindenki úgy próbálta meg csűrni-csavarni a Biblia mondanivalóját,hogy alátámassza vele a nézeteit,hiszen érvelni egy zsidó vagy keresztény számára csakis a Bibliából érdemes,hiszen az a hitük alappillére.

    Sok minden le van írva feketén-fehéren. Azokon pedig semmit nem lehet csűrni-csavarni.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15903 üzenetére

    Nem szoktam, szoktuk használni az üdvösség szót.
    Ha arra gondolsz, hogy Jehova Tanuin kívül más is részesül-e a ki nem érdemelt kedvességben;
    arra az a válaszom, hogy igen.
    Jézus nem Jehova Tanuiért halt meg, hanem minden egyes emberért.
    Jézus halála után, minden embernek lehetősége van megszabadulnia az 'Ádámi' bűntől, amit örökölt.
    Nem csak Jehova Tanuinak

    van-e a szervezeten KÍVÜL üdvösség szerinted?
    Van a szervezeten KÍVÜL minden embernek lehetősége, hogy megszabaduljon a tökéletlenségtől.
    Mindenki részesül a ki nem érdemelt kedvességben.

    Remélem erre voltál kíváncsi.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15903 üzenetére

    A jutalomról:

    A jutalom, a földi örök élet lesz.
    Róma 6:23 (ÚV)
    "Mert a bűn zsoldja a halál, az ajándék pedig, amelyet az Isten ad, örök élet Krisztus Jézus, a mi Urunk által."

    Róma 6:23 (Károly)
    "Mert a bűn zsoldja halál; az Isten kegyelmi ajándéka pedig örök élet a mi Urunk Krisztus Jézusban."

    Zsoltárok 37:11 (ÚV)
    "A szelídek pedig öröklik a földet, És gyönyörködnek majd a béke bőségében"

    Zsoltárok 37:11 (Károly)
    "A szelidek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek nagy békességben."

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15904 üzenetére

    Ki mondom én nyíltan is, hogy aki a keresztet imádja, az bálvány imádó, mert az
    két, egymásra merőleges, középen rögzített, faléceket, vagy vas öntvényt, vagy kitudja miből készült tárgyat imád.
    Nem Istent. Szerintem ez eléggé egy értelmű ezen nem lehet mit csűrni-csavarni.
    Vagy Istent imádod vagy nem.

    Máté 12:30a (ÚV)
    "Aki nincs az én oldalamon, ellenem van,"

    Máté 12:30a (Károly)
    "Aki velem nincsen, ellenem van;"

    Máté 6:24a (ÚV)
    "Senki sem szolgálhat rabszolgaként két úrnak;"

    Máté 6:24a (Károly)
    "Senki sem szolgálhat két úrnak."

    Az aranyborjút imádó izraeliták nem a Bibliában kijelentett Istent imádták,
    Akkor még nem létezett Biblia. Ez igaz.
    De mint már fentebb idéztem, ők azt mondták, hogy
    azt az istent imádják aki kivezette őket Egyiptomból.
    Szerintem ez is elég egyértelmű.
    Szerinted nem?

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15905 üzenetére

    Miért tetted fel ezt a kérdést? azért írtam a miértet.

    Ez áll a Bibliám előszavában:

    "Ez az új magyar bibliafordítás, amely az angol New World Translation of the Holy Scriptures 1984-es kiadásán alapszik, a Héber -Arámi Iratok 39 könyvét, valamint a 2000-ben kiadott magyar nyelvű Keresztény Görög Iratok 27 átdolgozott könyvét tartalmazza."

    Ennyivel tudok szolgálni.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #15912 üzenetére

    Ugye nem gondolod komolyan, hogy a kereszt, és az aranyborjú egymással egyenértékű bálványimádás...
    Írta pocokx.
    Nekem úgy tűnik, hogy azért tette fel ezt a kérdést mert ő imádja a keresztet.
    Ha nem imádja, akkor meg nem értem, hogy miért kérdezte meg?

    Az aranyborjú idején nem létezett Biblia, de létezett Isten kijelentése Mózes által. És ebben a kijelentésben sehol nem szerepelt, hogy Istent aranyborjú képében kell imádni... sőt, az aranyborjú a korabeli pogány népek termékenységi isteneire emlékeztető motívum. Írtad.
    Szerintem ebben egyet értünk.

    Az aranyborjút imádó izraeliták nem a Bibliában kijelentett Istent imádták,
    Dehogy nem. Azt az istent aki ki vezette őket. 'látták, hogy Mózes sokára jön le a hegyről'. Ezért megkeresték Áront. Miután elkészült a bálvány, Áron oltárt épített és ezt mondta: "Holnap az Úrnak innepe lesz! "

    Azért írtam, hogy akkor nem volt még Biblia, mert azt írtad, hogy ők nem a Biblia istenét imádták.

    Ha úgy tetszik így is írhatom:
    Az izraeliták miután átkeltek a Vörös-tengeren, rá vették Áront, hogy készítsen egy bálványt.
    Ezt a bálványt ők imádták. E bálvány mögé képzelték Jehovát, aki kivezette őket Egyiptomból.
    Jehova ezt elítélte.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    Az ÚV fordításról

    Visszaolvastam pár hsz-t. Elgondolkodtatóak voltak.

    „Nagyon mókás dolgok jöhetnek ki a két magyar szöveg összevetésekor.”

    Többször is idéztem párhuzamosan az ÚV-ból és a Károliból.
    Kíváncsiságból azért megkérdezném:
    - Hányszor történt meg, hogy földön fetrengtetek a nevetéstől, miközben olvastátok az idézeteket?
    - Vagy, hogy csak hangos kacagásba kezdtetek?
    - Vagy csak egyszerűen mókásnak találtátok?

    Hogy mi a 2 lényeges különbség az említett fordítások között, arról már hosszasan írtam (pár 100 hsz-szel ezelőtt).

    „A Károli, a Bibliatanács fordítói lelkiismeretesen az eredeti nyelvekből fordítottak.”
    Na, ezt viszont én mókásnak találtam, azok után, hogy ilyen sok mindent megbeszéltünk már régebben.
    Az viszont kimaradt, hogy ezek a lelkiismeretes fordítók eleget tesznek, egy vallási vezető, Biblia ellenes kérésének. Linket is adtam hozzá.
    Az még hozzá tartozik, hogy amit ténylegesen Károli fordított, az nem teljesen egyezik meg azzal a Károli Bibliával, amit mostanában nyomtatnak. (Nem nyelvi eltérésre gondolok)

    De. Ami miatt helytelennek tartjátok a fordítást, az ki van küszöbölve.
    *-gal megjelölték a kifejezést és a lábjegyzetben meg van magyarázva.
    PL: A völgy szóval kapcsolatban
    „1Mózes 26:17,19*
    Más szóval: vádi. Héberül: na’chal. Utalhat a völgyre, melyben patak folyik (pl.:1Mó 26:19; 2Ki 3:16; Jób 30:6; Én 6:11), illetve utalhat magára a patakra is (pl.: 1Ki 17:4; Zs110:7) Ez a völgy gyakran száraz, ám néha sebesen rohanó patak folyik benne.”

    Ezek után nyugodtan alhattok. :) Az Előszó röviden írt egy kisebb szöveget.
    De most már Ti is és én is tudhatom, hogy felhasználták az eredeti nyelvű forrásokat.
    Lelkiismeretesen készítették el a fordítást, és semmit nem írtak át benne.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    Kedves kymco, Kezdő vagyok, Noddy és pocokxx !

    Az egyik idézetből idéznék.
    „ Egyrészt az átlagos keresztény a Tanúkkal szemben nincs felkészülve a hitvitákra. Másrészt sajnálatos módon sokszor ő [mármint átlagos keresztény] maga sem ismeri eléggé a saját hitét.” (Kezdő vagyok nagyon hosszú idézetéből)

    Ez nagyon is igaz.
    Több mint 10 éve kiveszem a részem a prédikálásból. Elmondhatom Nektek, hogy rajtatok kívül még egyetlen olyan kereszténnyel sem találkoztam, aki legalább egy Biblia verssel is próbálta volna alátámasztani a hitnézetét. Nagyon sokan tényleg nem tudják, hogy miben hisznek (már ha ez nevezhető hitnek). Öntudatlan állapotukban nyakon öntok őket egy kis vízzel és kész, már keresztények is. Hívő emberek lettek. Aztán meg vagy foglalkoznak vele, vagy nem. Általában, vagy nem szokott lenni.

    Becsülöm Bennetek, hogy hisztek Istenben, olvassátok a Bibliát és véditek a hiteteket. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Kezdő vagyok #16063 üzenetére

    Kérdésedre:

    Voltak akik kritizálták Jézus tevékenységét ?

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Kezdő vagyok #16066 üzenetére

    Hosszú napom volt.
    Lehet, hogy a fáradtság miatt...
    Sajnálom, nem esett le.
    Nem tudom, mire gondolsz.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz D1Rect #16004 üzenetére

    A Holddal kapcsolatban:
    A héberek akkoriban hold hónapokat használtak. Nem kapcsolódott az asztrológiához.

    Örülők, hogy írtál a pogány ünnepekről. Mivel egyértelműen pogány, mi (Jehova Tanui) egyáltalán nem is ünnepeljük. Igen, 'keresztény' szöveg lett ráhúzva. Mellesleg nincs bibliai alapjuk.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz stranger28 #16049 üzenetére

    Köszönöm a linket. Tényleg érdekes olvasmány.
    Kíváncsi vagyok, hogy mi fog még kiderülni, az elkövetkezendő hetekben, hónapokban.

    Eszembe jutott erről két Bibliavers

    Máté 7: 17, 18 [Károli]
    "Ekképpen minden jó fa jó gyümölcsöt terem; a romlott fa pedig rossz gyümölcsöt terem. Nem teremhet jó fa rossz gyümölcsöt; romlott fa sem teremhet jó gyümölcsöt."

    Máté 7:17, 18 [Ú. V.]
    "Hasonlóképpen minden jó fa jó gyümölcsöt terem, de minden korhadt fa értéktelen gyümölcsöt terem; jó fa nem hozhat értéktelen gyümölcsöt, és korhadt fa sem teremhet jó gyümölcsöt. "

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Kezdő vagyok #15952 üzenetére

    Szeretném megkérdezni, hogy melyik egyházhoz, vallási felekezethez tartozol.

    Idézted:
    "mi,keresztények,a felekezeti véleménykülönbségek ellenére is lelki egységben vagyunk"

    Hát ez megmosolyogtató.
    A két világháborúban különböző keresztény hitoktatók buzdították a híveiket, hogy menjenek harcolni.
    Arról nem is beszélve, hogy megáldották a fegyvereket.
    Katolikus németek ölték a katolikus franciákat.
    Protestáns németek ölték a protestáns angolokat.
    És folytathatnánk.

    Testvéri szeretet?
    Ezt Te se gondolod komolyan, ugye?

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz pocokxx #16056 üzenetére

    Remélem mihamarabb kiderül, hogy csak mások követték el, vagy ő is benne volt.

    Ha igazak a vádak, akkor még ennyit fűznék a hsz-edhez:
    Bort iszik, vizet prédikál.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #16073 üzenetére

    Nem a Szervezet határozza meg, hogy mi az igazság. Minden lényeges dolog le van írva a Bibiába. Az igaz tanítás is ott van. Csak legfeljebb olvasás közben átsiklasz felette.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz D1Rect #16213 üzenetére

    Szerintem a kérdés nem erre irányult.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz D1Rect #16217 üzenetére

    Ha jól emlékszem, anno 9.-be úgy tanultuk, hogy a vírus szaporodása, jóformán olyan, mint az osztódás.
    Egy 'magányos' vírus kapcsolódik egy gazdasejthez. A sejtbe bejuttatja az örökítő anyagot. Az a sejtben sokszorozódik.
    Majd a történet végén a gazda sejtből kiszabadult vírusoknak a genetikai állómánya 100%-ban megegyezik, a 'magányos' víruséval.
    A tanárunk viccesen önklónozásnak nevezte.

    Itt nem történik genetikai változás a 'szaporodás' során. Nem keveredik két egyed genetikai állománya véletlenszerűen.

    Előzőekhez:
    Tényleg úgy gondolod, hogy valamikor összeállna az a bizonyos kocsi?
    Arra azért gondoltál ugye, hogyha véletlenül egy alkatrész rossz helyre rögzül, akkor véletlenül annak le is kell jönnie.
    Egyébként tényleg érdekes, hogy mesterséges mutációval nem tudtak új fajokat létre hozni. Pedig ezeket a munkákat, kutatásokat nem analfabéták végezték.

    Igen, minden egyes egyednek új genetikai állománya lesz. Ebből adódóan pedig a szüleihez képest vagy az egyik vagy a másik irányba fejlődik.

    Az evolúció mese habbal.
    Kitalálnak egy gyönyörű történetet, majd elkezdenek keresni hozzá bizonyítékokat.
    Érdekes, hogy az átmeneti fajok mindig kipusztulnak. Szőrén-szálán eltűnnek.
    Még a csontvázuk is. A biológia könyvekben megcsodálhatjuk a szebbnél szebb egy-egy festőművész alkotásait, amit jelentős mértékben befolyásol a professzorok képzelet világa. De az se ritka, hogy egy különlegesnek vélt csonttöredékre ráhúznak egy egész populációt.

    Majd valaki erre az egészre azt mondja,hogy ez tudomány, és ezzel automatikusan kizárhatónak tekinthető Isten létezése.

    Arról nem is beszélve, hogy ezek a felettébb élénk fantáziával rendelkező személyek, naív és megvezetett embereknek tartják a hívőket.
    Persze, ez nem mindegyikre igaz.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz D1Rect #16227 üzenetére

    Na, jól van lentebb adom a mércét.
    Tegyél az egyik fiókodba egy csavart és könnyítés képpen, egy rá való anya csavart. Ha véletlenül szépen rámegy, majd írj róla nekünk. Ehhez mégis csak nem kell annyi idő, mint egy komplett autóhoz.

    Honnan tudunk az átmeneti fajok létezéséről, ha nincs róla bizonyítékunk?
    Csak nem kitalálták?
    Nem a kategória nevén, hanem a bizonyítékainak a hiányán volt a hangsúly.

    Biológia órán néztünk videót egy kreatív egyetemista csoportról.
    Poénból készítettek két videót.
    Az egyikben az ember őse kutya, a másikban tyúk volt.
    A videóban számtalan csontot, festményt, rajzot mutattak be.
    Rengeteg átmeneti fajt említettek meg az előadásukban. Sőt még doktorokat is bevontak.
    Persze, ez csak vicc volt.
    De nagyon jól bemutatták, hogy mi történik az emberrel és azzal a bizonyos ősével napjainkban.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz D1Rect #16239 üzenetére

    Ki biztosítja a véletlen szerű mozgást?

    Egyébként lentebb adtam a mércét. A kocsi összeállásához nagyságrendben több véletlenre van szükség a csavarhoz képest (ott csak egyre van szükség). Ezzel párhuzamosan időből is kevesebbre van szükség. Vagy szerinted nem?

    Hol volt, hol nem volt. Volt egyszer egy neves tudós emberekből álló csoport. Kitalálták, hogy régesrégen a nagy és hatalmas zsiráfnak rövid volt a nyaka. Különböző rajzokat készítettek a rövid nyakú zsiráfról. A világ minden táján ismertették ezt az állatot a köznéppel. Még az iskolákban is kötelezően tanítják. Hosszú-hosszú évek után arra is rájöttek, hogy hogyan és miért nőtt meg idővel a zsiráf nyaka. Majd egy bátor kistudósnak eszébe jutott, hogy szép-szép amit eddig kitaláltak, csak nincs rá semmilyen bizonyíték. Így aztán összeverődöt egy kitartó és félelmet nem ismerő kutató csoport. Megfeszített erővel keresni kezdték a rövidnyakú zsiráf csontvázakat, hogy legyen valami bizonyítékuk a kitalációjuk bizonyításához.
    Még most is keresik a bizonyítékokat, ha meg nem haltak.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Huma #16248 üzenetére

    Látom, te is ilyen vicces figura vagy.

    Dobálóztok itt, hogy bizonyíték így, bizonyíték úgy, meg tények, meg hogy ti nem hisztek...

    Aztán meg írod, hogy én miért nem értem meg, hogy nincs bizonyíték a rövidnyakú zsiráf létezésére.

    Nem találod ellentmondásosnak?

    Azokról a bizonyos 'bizonyítékokról' meg már írtam.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Naturalist #16270 üzenetére

    Isten hívők:

    Isten megalkotta a világot. A vizi és a szárazföldi életvilágot is. Meg a házi állatokat is. Meg az embert is.
    Persze ettől még történnek genetikai változások, de a halak vagy a madarak 100 000 000 000 000 000 év múlva is halak és madarak maradnak.

    Véletlen hívők:

    Véletlenül volt egy nagy bumm.
    Véletlenül létre jött a tér és az idő.
    Véletlenül az égi testek egy rendszerben helyezkednek el.
    Véletlenül a Föld elhelyezkedése, mérete... pont alkalmas arra, hogy valamilyen élőlény éljen rajta.
    Véletlenül létre jött egy bonyolult molekula, ami képes magát sokszorosítani.
    Véletlenül ez a molekula sejtet építet magaköré.
    Véletlenün szimbióta kapcsolatot alakított ki a mitokondrium ősével.
    Véletlenül a sejtek egyre nagyobb mennyiségbe álltak össze és összehangoltan kezdtek működni.
    Véletlenül egy halszerü élőlény partra vetődött, kifejlesztette a tüdejét és lábakat növesztett.
    Véletlenül a pikkelyét tollá fejlesztette és áramvonalasabb testet alakított ki magának, hogy tudjon repülni.
    Véletlenül a majom elődök majmokká és emberré alakultak.
    Tudatosan az ember kinemesítette a házi állatokat.

    Tömören talán ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz nemcso #16370 üzenetére

    A Véletlennek és Istennek nem ugyan az a célja.

    Isten céljával nem ütközik a kétnemüség.
    A Véletlenével viszont igen.
    A "hátrányos" szót értsd így:
    'az evolúció céljával nem egyezik meg, nem előnyős változás'

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz llll #16388 üzenetére

    Személyszerint én Jehova Tanuja vagyok.
    De miért pont ránk kérdeztél?
    Több ezer magát kereszténynek valló vallási szervezet létezik napjainkban.
    (Kíváncsiságból kérdezem) :-)

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    Kedves ateisták, evolúcionisták és szkeptikusok!

    Mint tudjátok, ez egy vallás topic.
    Ez alatt azt kell értenetek, hogy jobbadán vallásos személyek vallásos témájú eszmecserét végeznek.
    Nézzétek el nekünk, hogy számunkra nem minősül bizonyítéknak
    egy fél állkapocs csont 4 foggal
    több tíz, száz, ezer... éven át élő populáció létezésére.

    Annak azért örülünk, hogy vallás témájú kérdést is írtok.

    Végtelen idő és végtelen mozgás - hoz:

    Képzeljétek el, hogy leültetek egy csimpánzt egy írógéphez, és folyamatosan cserélem a teleírt papírokat a gépben. Biztosan fog legépelni értelmes szavakat valamely nyelven, ami nem csak 1-2 karakteres. Meg van rá a valószínűsége. De elképzelhető-e, hogy véletlenül egy irodalmi remek művet írjon. Igaz, matematikailag van rá esély--> 1 : végtelen . De én kétlem, hogy ez a gyakorlatban megvalósulna (még akkor is, ha örökké élne az a kis csimpánz).

    A világunk amiben élünk kétféleképpen jöhetett létre (elméletileg).
    Vagy véletlenül, vagy tudatosan. Vagy nincs senki a háttérben, vagy van egy magasabb inteligenciával bíró személy (értsd alatta Istent).
    Gyakorlatilag viszont a világunk csak 1 féle képpen jött létre.
    Ki ebben, ki abban hisz.

    Csak eszembe jutott pár fa vicc:

    - Hogyan fog oroszlánt a sivatagban a fizikus?
    - ???
    - Az oroszlánnál jóval nehezebb ketrecet helyez el a sivatagban.
    A súrlódás elhanyagolható.
    A tömegvonzás miatt az oroszlán akaratlanul is a ketrecbe kerül.
    Kész.

    - Mit csinál az ateista egy zuhanó repülőgépen?
    - ???
    - Imádkozik.

    - És egy evolúcionista?
    - ???
    - Hívővé módosul.

    Igen, mi akik hiszünk Isten létezésében (felekezettől függetlenül), tudjuk, hogy szükségünk van Isten vezetésére, támogatására, irányítására.

    Idézet a Bibliából:
    "Jól tudom, ó, Jehova, hogy a földi embernek nincs hatalmában az ő útja. Még csak lépteit sem irányíthatja a járókelő ember."
    (Jeremiás 10:23 [ÚV])

    "Tudom Uram, hogy az embernek nincs hatalmában az ő útja, és egyetlen járókelő sem teheti, hogy irányozza a maga lépését!"
    (Jeremiás 10:23 [Károli])

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz llll #16402 üzenetére

    Ezek a kérdéseid már jóval érdekesebbek számunkra.
    Elég sokat feltettél.

    "miért pont a BIBLIA istenét tartjátok ennek a minden további létezőt létesítő oknak?"
    Miért pont a Bibliát tartjuk ténylegesen Isten szavának?
    Inkább erre válaszolnék.

    A Biblia rengeteg tekintetben eltér minden más irodalomtól.
    Csak 1-2 példa:
    - Közel 1600 éven keresztül íródott
    - 66 könyvecskéből áll, melyek összhangban vannak egymással,
    pedig a legtöbb írója sosem találkozott, és különböző háttérrel rendelkeztek
    (pl: Lukács orvos volt; Dávid pásztor, katona, király; Pál apostol nagyon magas iskolázottsággal rendelkezett...)
    - Nem tudományos kézikönyv, de amikor a tudományt érinti, akkor pontosan, helyesen ír róla
    - 'Pál fordulatra' késztetheti az olvasóit (függők leszoknak függőségeikről, bűnözők leszoknak a bűnözésről)
    - A legnagyobb példányban került nyomtatásra (4,2 miliárd db 1997-es kiadványban olvastam)
    - A legtöbb nyelvre ezt fordították le (kb. 2300 nyelvre)
    - Konkrét jövendöléseket is tartalmaz, melyek legtöbbje már teljesült,
    amelyik meg még nem, az eztán fog
    - ...

    Meg persze ön magáról is kijelenti:
    "A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, az igazságosságban való fegyelmezésre, hogy az Isten embere teljesen alkalmas, minden jó cselekedetre hiánytalanul felkészített legyen."
    (2Timóteusz 3:16,17 [ÚV])

    Ebben a könyvben számtalan higéniával kapcsolatos törvény van feljegyezve. Ezek védték az embereket a különböző járványoktól. Ha ezeket pl. a középkorban is betartották volna Európában, nem is alakult volna ki ekkora pestis járvány, meg még sok másik.

    Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz llll #16405 üzenetére

    Nem hiszek az eleve elrendelésben. Léteznek véletlenek.

    "Gondolatban visszatértem, hogy lássam a nap alatt: nem a gyorsaké a futóverseny, nem az erőseké a harc, sem a bölcseké az eledel, sem az értelmeseké a gazdagság,+ és a jóindulat sem azoké, akiknek ismeretük van; mert bajokkal teljes idő jön, és előre nem látható események történnek mindannyiukkal."
    (Prédikátor 9:11 [ÚV])

    A majmosnál is írtam, hogy legépelhet véletlenül értelmes szavakat.

    Egy házhoz kell tervező, egy világegyetemhez meg nem?

    Hallottam:

    Volt egyszer egy fizikus aki készített egy makettet a Naprendszerről.
    Egyszer egy ateista ismerőse látogatta meg.
    Kérdezte az ateista a fizikust:
    - Ki készítette a makettet?
    - Senki. - válaszolta a fizikus.
    - Ne nézz bolondnak! - mondta az ateista felháborodottan.
    A fizikus erre ezt mondta:
    - A sokkal hatalmasabb Naprendszerről készült eme szerény utánzat. Az állítod, hogy a Naprendszerünk magától jött létre. Ennek a makettnek meg a tervezője felől érdeklődsz?

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz llll #16441 üzenetére

    Egész pontosan mi is a célod?
    Miért jöttél ebbe a topicba?

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz llll #16422 üzenetére

    Írtad:

    "'Pál fordulatra' késztetheti az olvasóit (függők leszoknak függőségeikről, bűnözők leszoknak a bűnözésről)"
    ez tény
    vagy éppen nem vált ki belőlük semmi ilyesmit
    mert gondolom számszerű statisztika az nem készül erről(?)
    vagy hogy mást ne mondjak ugyanilyen pálfordulatra késztethet némelyeket bármelyik másik, általatok hamisnak vélt vallás is

    Kiemelnék számodra egy szót ami a fenti szövegben is írtam: késztetheti (ez egy feltételes mód)
    Én itt a Bibliáról írtam, nem a szervezetünkről. Egyébként mennyire voltál kapcsolatban a szervezettel?

    Nem írtam, hogy csak ez az egyetlen módszer, hogy le tudj szokni vmilyen függőségről.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz llll #16430 üzenetére

    Nem csak arra gondolt.
    Írt a bárkáról is.
    Egyébként, persze valamelyik szerintünk is photoshop-os, de nem mind.
    Tudtommal van egy nefil koponya a Vatikánban. (tudtommal)

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz llll #16444 üzenetére

    Azért kérdeztem, mert a válaszaidból ilyen politikus féle reagálás jön le.
    Olyan, mintha mindig ezt írnád:
    - Á, az nem úgy van!

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz llll #16450 üzenetére

    Nem azért hiszek Isten létezésében, mert kezet fogtam vele.
    De gondolom Te csak ebben az esetben 'hinnél' Benne.

    Próféciák -hoz:
    Számtalan prófécia szólt Jézusról.
    Volt olyan, amelyet, ha akart volna se tudta volna befolyásolni.
    Betlehemben születet; Júda és azon belül Dávid leszármazotta; elárulták, ráadásul pont 30 ezüstért...

    Persze, ha van hozzá időd és energiád, ezekbe is beleköthetsz.
    Direkt nem írtam a kedved -et, mert látom, hogy, az bőven van.

    Egyébként díjazom azt, hogy meg akarsz bizonyosodni arról, mi az igazság.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #17182 üzenetére

    Tudtad, hogy Jézusnak van Istene?
    János 20:17: >>Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez.<<
    Itt Jézus azonosítja, hogy az Atya az Isten, hisz ha nem így lenne nem folytatta volna a mondatot. Vagy rosszul látom? Ráadásul az "én Istenem" kifejezést sehogy sem lehet máshogy értelmezni.

    Szent szellem: pár verssel lejjebb (20:22)
    "Vegyetek szent szellemet." Nekem nem úgy fest, mintha egy személyről lenne szó.

    János 20:17 (Károli)
    "Monda néki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nékik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez."

    János 20:22 (Károli)
    "És mikor ezt mondta, rájuk lehelle, és monda nékik: Vegyetek Szent Lelket:"

    Még egy érdekesség.

    Jézus keresztelkedése Máté 3: 13-17 (Károli)
    "Akkor eljöve Jézus Galileából a Jordán mellé Jánoshoz, hogy megkeresztelkedjék ő általa. János azonban visszatartja vala őt, mondván: Nékem kell általad megkeresztelkednem, és te jősz én hozzám? Jézus pedig felelvén, monda néki: Engedj most, mert így illik nékünk minden igazságot betöltenünk. Ekkor engede néki. És Jézus megkeresztelkedvén, azonnal kijöve a vízből; és ímé az egek megnyilatkozának néki, és ő látá az Istennek Lelkét alájőni mintegy galambot és ő reá szállani. És ímé egy égi hang ezt mondja vala: Ez amaz én szerelmes fiam, akiben én gyönyörködöm."

    Én itt olvasok Jánosról, Jézusról, a szentszellemről és Istenről.
    Gondolom, te csak Jánosról és Istenről olvasol (Mert ugye Jézus szentszellem, Atya az ugyan az)

    Ezek szerint a szentháromság hívők valahogy így értelmezik ezt a történetet:

    Akkor eljöve Isten Galileából a Jordán mellé Jánoshoz, hogy megkeresztelkedjék ő általa. János azonban visszatartja vala őt, mondván: Nékem kell általad megkeresztelkednem, és te jősz én hozzám? Isten pedig felelvén, monda néki: Engedj most, mert így illik nékünk minden igazságot betöltenünk. Ekkor engede néki. És Isten megkeresztelkedvén, azonnal kijöve a vízből; és ímé az egek megnyilatkozának néki, és ő látá az Istent alájőni mintegy galambot és önnönmagára reá szállani. És ímé egy égi hang ezt mondja vala: Ez én vagyok, szeretni való, én gyönyörködöm magamban.

    Vagy nem?
    Én sose állítottam, hogy az Atya, a Fiú és a szentszellem egy és ugyan az.
    És azt sem, hogy 3 az 1-ben.

    A szent háromság logikus. ??? :W

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Noddy #17184 üzenetére

    A Biblia szisztematikusan és kitartóan úgy beszél Jézusról, az Atyáról és Szent Lélekről, hogy ők egyek.
    Nézd. Sokan megpróbálják ezt az emberi kitalációt ráerőltetni az emberekre. Max addig szoktak eljutni, hogy az Atya meg Jézus ugyan az, de szentszellem az mindig szentszellem marad, csak esetleg megszemélyesítik. Amit még utána írtál szívesen írnám én is nektek.

    Máté 26:59-68 (Károli) [Egy komplett bekezdés]
    "A főpapok pedig és a vének és az egész tanács hamis bizonyságot keresnek vala Jézus ellen, hogy megölhessék őt; És nem találának. És noha sok hamis tanú jött vala elő, még sem találának. Utoljára pedig előjövén két hamis tanú, Monda: Ez azt mondta: Leronthatom az Isten templomát, és három nap alatt felépíthetem azt. És fölkelvén a főpap, monda néki: Semmit sem felelsz-é? Micsoda tanúbizonyságot tesznek ezek ellened? Jézus pedig hallgat vala. És felelvén a főpap, monda néki: Az élő Istenre kényszerítelek téged, hogy mondd meg nékünk, ha te vagy-é a Krisztus, az Istennek Fia? Monda néki Jézus: Te mondád. Sőt mondom néktek: Mostantól fogva meglátjátok az embernek Fiát ülni az Istennek hatalmas jobbján, és eljőni az égnek felhőiben. Ekkor a főpap megszaggatá a maga ruháit, és monda: Káromlást szólott. Mi szükségünk van még bizonyságokra? Ímé most hallottátok az ő káromlását. Mit gondoltok? Azok pedig felelvén mondának: Méltó a halálra. Akkor szemébe köpdösének és arcul csapdosák őt, némelyek pedig botokkal verék, Mondván: Prófétáld meg nékünk Krisztus, kicsoda az, aki üt téged?"

    Érdekes.
    Talán a legmeggyőzőbb és történelmileg is megalapozott az Jézus keresztrefeszítési vádja. Istennek nevezte magát. Ez nem kimagyarázás, megtörtént esemény.

    Hol nevezte magát Istennek? Hol van ez megírva?

    Ellenben a fent idézett rész ezt írja:
    te vagy-é a Krisztus, az Istennek Fia? Monda néki Jézus: Te mondád.
    Isten fiáról van szó. Számomra egyértelmű.

    Ki nem veszi komolyan a Biblia kijelentését?

    Na. Ennyit arról a híres legmeggyőzőbb és történelmileg megalapozott vádról.

    Igazából az is problémát okoz itt a szent háromság témában, hogy 2 szentháromság hívő személy nem feltétlenül hisz ugyanabban. Kétféle szentháromság létezik.
    Egyik:
    Isten a szükségnek megfelelően olyan alakot ölt fel, vagy szerepet töltbe, amely épp szükséges. Sokan hasonlítják a vízhez: lehet folyékony, lehet szilárd jég, vagy éppen vízgőz.
    Másik:
    Rájöttek, hogy ez ellentétes a Bibliában leírtakkal mivel az 3 különböző valamiről, vagy valakiről ír.
    Így aztán kitalálták, hogy három személy alkot egy istenséget: az Atya a Fiú és a Szentlélek.
    Itt meg felmerül a kérdés: Hány Istenben hisz az aki háromság hívő? Egyben vagy Háromban?

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz 0xmilan #17185 üzenetére

    Kedves kérdés.

    Mit értesz hívő alatt? Mit értesz az alatt, hogy ezek után?

    Nézd, én is olvasom a Bibliát akár csak te. De nekem valahogy sose jutott eszembe, hogy a három személy egy és ugyan az lenne. Olvassuk a történeteket és kettő személyről (Jézus, Isten) és Isten tevékeny erejéről a szentszellemről ír.
    Hja, hogy egy helyen megszemélyesített alakban van a szent szellem. Tudom. Egy másik helyen meg a szeretet van megszemélyesítve. Akkor ez már nem is szentháromság, hanem szent négyesség.
    A szent szellem kitöltetett a 120 tanítványra. Talán osztódásnak indult? Lett még 119 "Segítő"?

    120 db Szent szellem+Atya+Jézus+Szeretet = Szent Százhuszonháromság

    Máté 26:64 (Károli)
    "meglátjátok az embernek Fiát ülni az Istennek hatalmas jobbján"

    Egymás mellett lesz két személy. Az Isten hatalmas jobbján fog ülni Jézus.
    Egy személyről van itt szó vagy kettőről?

    A poén talán az, hogy mindkét fél tisztában van azzal, hogy nem szabad szó szerint értelmezni minden verset. És mind a két fél fel tud sorakoztatni verseket érvelésül (fordítástól függetlenül).
    De szerintem a két "stóc" vers között óriási mennyiségbeli különbség van.

    De ne értsd félre én nagyon örülök annak, hogy olvasod a Bibliát és, hogy nem az evolúcióban hiszel.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz pocokxx #17172 üzenetére

    Én is készülök írni ezzel a témával kapcsolatban bejegyzést.
    Ez lesz a címe:

    Szentháromság - avagy, kell-e hinned a keresztény istentriádban ?

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Noddy #17195 üzenetére

    A két "stóc" alatt azt értettem, hogy szó szerint kell érteni, ill. nem szó szerint kell érteni.

    "Mi nem akarunk egyetlen verset se kirakni a Bibliából, se átfogalmazni, elfogadjuk azt, hogy Isten akkor és azt mondta amit."

    Mi se rakunk ki Biblia verseket.
    Az átfogalmazással kapcsolatban most nem térnék ki (Nem is tudom, kik írták át a tetragammát , de most nem is ez a központi témánk).

    Osztódás: Cselekedetek 2:3 (Károli)
    "És lőn nagy hirtelenséggel az égből mintegy sebesen zúgó szélnek zendülése, és eltelé az egész házat, ahol ülnek vala. És megjelentek előttük kettős tüzes nyelvek és üle mindenikre azok közül."

    Mind a 120 tanítványra ' ráült' 1-1 tüzes nyelvecske. 120 tanítvány kapott szentszellemet.
    Amikor velünk lesz Jézus, nem fog szétugrani több száz, vagy ezer darabra. Jelen lesz velünk.

    Én a helyedben azt a Bibliaverset keresném ahol állítólag Jézus halálra lett ítélve, mert azt mondta, hogy ő Isten.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz 0xmilan #17194 üzenetére

    "Gusztustalan, ami itt folyik."

    Hasonlóan érzek. Még magyar szavakkal is nehezen kifejezhető, hogy mennyire borzalmas dolgok folynak itt.

    Hát szerintem is borzalmas, hogy valaki azt állítja, hogy Jézus azt mondta magáról, hogy ő Isten, és ezért még meg is halt.

    Szeretném megkérdezni tőled:
    - Te monoteista vagy? Mármint egy Isten hívő?
    - Mit értesz az alatt, hogy egy Isten hívő?

    És, hogy válaszoljak a kérdésedre is:
    Hiszek abban, hogy Isten elküldte hozzám is a szent szellemét, és ennek segítségével fokozatosan egyre több mindent megértek a Bibliából, a tanultakat fel tudom használni a prédikáláskor, szükséges helyzetekben eszembe jutnak írás szövegek.

    A szentszellem egy tevékeny erő, semmint egy személyiséggel rendelkező valaki.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Noddy #17204 üzenetére

    Sajnálom, nem tudom, melyik részre gondolsz.
    Inkább írd meg a fejezet és a versek számát.

    Föntebb már kiidéztem a Károliból a Máté 26: 59-68 részt.
    Véletlenül nem erre gondolsz?

    Esetleg még ezt találtam a 27: 11-14
    "Jézus pedig ott álla a helytartó előtt; és kérdezé őt a helytartó, mondván: Te vagy-é a zsidók királya? Jézus pedig monda néki: Te mondod. És mikor vádolák őt a főpapok és a vének, semmit sem felele. Akkor monda néki Pilátus: Nem hallod-é, mily sok bizonyságot tesznek ellened? És nem felele néki egyetlen szóra sem, úgy hogy a helytartó igen elcsodálkozék."

    Máté 26: 59-68
    Az élő Istenre kényszerítelek téged, hogy mondd meg nékünk, ha te vagy-é a Krisztus, az Istennek Fia?
    Máté 27: 11-14
    Te vagy-é a zsidók királya?

    Ezekben az írásszövegekben nem találok arról feljegyzést, hogy Istennek jelentette volna ki magát Jézus.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz kymco #17207 üzenetére

    Értékelem az utolsó bekezdésedet. Én sem haragszok rád, ill. a többiekre.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    Tegnap voltam vizsgázni egy 5 kredites tantárgyból, és ötös is lett.
    Erre készültem a héten, plusz még egy beadandó "dolgozatot" is kellett készítenem.
    Ezért, most megpróbálok még reagálni az elmúlt napok témájához.
    Mivel én sem haragszom Rátok, e szerint próbálom megírni a hsz-eket.

    Kedves Noddy!

    Idézet a linkedből:
    " Jézus nem olyan értelemben Isten fia, ahogyan mi gondolunk egy apára és fiára. Isten nem nőült meg, hogy gyereke lenne. Jézus Isten Fia abban az értelemben, hogy Ő Isten által testté lett, emberi formában megjelent (János 1:1, 14). Jézus Isten Fia, mert a Szentlélek által fogantatott. A Lukács 1:35 kijelenti: “Az angyal így válaszolt neki: "A Szentlélek száll reád, és a Magasságos ereje árnyékoz be téged, ezért a születendőt is Szentnek nevezik majd, Isten Fiának.” A bibliai időkben az “ember fia” kifejezést emberek leírására használták."

    Nem tudom igazából kifejezni, hogy milyen negatív érzések alakultak ki bennem ezt olvasva.
    De a következő bekezdést, ha elolvasod, akkor csak gondolom, hogy benned is olyan érzések lesznek, mint amilyenek bennem voltak.

    Ádám nem olyan értelemben Isten fia, ahogyan mi gondolunk egy apára és fiára. Isten nem nőült meg, hogy gyermeke lenne. Ádám Isten fia abban az értelemben, hogy ő Isten által testté lett, emberi formában megjelent (teremtési beszámoló). Ádám Isten fia, mert Ő lehelte az orrába az élet leheletét. A Lukács 3: 23-38 terjedő rész leírja, hogy ki, kinek a fia; a legvégén ez áll:" Ádámé, ez pedig az Istené". Ádám Isten fia. Isten fiának lenni, annyi, mint Istennek lenni.

    Senki ne higgye el amit az előbb írtam, nem gondoltam komolyan, nem tartom a leírtakat helyesnek.
    Mindenkinek megvan a véleménye az általam kreált bekezdésről. Most mit éreztek? Valami hasonlót éreztem én is amikor a linket olvastam. Persze, a két anyag között különbség van. Én most csak az érzésemet akartam "kifejezni", tudomásotokra juttatni.

    Ha a papok arra lettek volna kíváncsiak, hogy Jézus Isten-e, azt valahogy így kérdezték volna:
    - Kényszerítelek téged, hogy mondd meg nékünk, ha te vagy-é az Isten?

    De nem ezt kérdezték, mivel nem is erre voltak kíváncsiak.

    Írtad:
    "Szerintem nem baj, hogy viszitek az örömhírt, de eddig még egy tanúval se találkoztam, aki az evangéliumot hirdette volna. "
    Mit értesz evangélium alatt?
    "Pedig nem egyel találkoztam már Szegeden és Budapesten is."
    13-14 éve van tapasztalatom a prédikálásban. Már elmúltam húsz éves is.
    Sokat vagyok a magán területünkön (házunkon) kívül (Békéscsaba, Pest, Szeged, Szolnok, Debrecen..).
    Még sose prédikáltak nekem keresztények nyilvánosan.

    Kedves pocoxx!

    Most éppen nem találom a belinkelt 4 versedet, de aznap kikerestem őket Károliban.
    Az elsőt azt nem találtam meg, ott szerintem valamelyik számot elírtad. Talán Róma 9: 35 volt és talán a Róma 9-nél csak 33 vers van. Készültem a vizsgámra, ezért ezt nem kerestem ki.
    Igazából nem tudok, mit kezdeni a versekkel. Talán csak annyit írhatnék hozzá, hogy nem véletlenül csak kicsi i betűs isten szavak voltak benne.
    Mind a 4 vers Jézussal volt kapcsolatos. a Szent szellemmel egyik sem foglalkozott.
    Mindig olyan versek jönnek amely Jézust próbálja Istennek "bemutatni".
    Ami még eszembe jutott a bibliaversekkel kapcsolatban, az az a történet amikor Sátán megkísért Jézust és ezt mondja: Ha Isten fia vagy, vesd alá magadat; mert meg van írva: Az ő angyalainak parancsol felőled, és kézen hordoznak téged, hogy meg ne üsd lábadat a kőbe.
    Nem, nem arra akartam kilyukadni, hogy van-e párhuzam közted ill. Sátán között.
    Ebben a részben Sátán helytelenül használt fel biblia verset, a saját igazának a bebizonyításához.

    Az Athanáz féle hitvallásból idézett szövegeddel kapcsolatban:
    " teremtetlen a Fiú" ; " A Fiú egyedül az Atyától való, nem alkotta, nem teremtette, hanem nemzette."
    Ellenben a Biblia ezt írja:
    "Aki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;" (Kol 1:15)
    Születni egy időpontban lehet, ha mindig is lett volna, akkor inkább ezt írta volna: előtte volt.
    A Pédabeszédek 8. fejezetében is többször leírja, hogy született (valamikor).
    Idéznék milangfx hsz-éből [17152 link]
    " Kár, hogy nem a 22.-től kezdve másoltad.
    22 Az Úr az õ útának kezdetéül szerzett engem; az õ munkái elõtt régen.
    Tehát az Atya még a legelső ég-föld teremtése előtt jóval teremtette a Fiút, az Ő útjának kezdetén."
    A teremtette szavak miatt idéztem (és igen, ez nem a teljes hsz-e [bár ez most csak milangfxnek szól]).

    17213 -ban leírtakhoz:
    Nem mondja, hogy Isten vagyok,---------Ürölök, hogy ebben egyetértünk.
    de nem lehet elképzelni máshogy--------Erről megoszlanak a vélemények.

    Ezt az üléses részt máshogy: Szokott lenni ugye a király és szokott valaki a jobbján ülni. A két személy rangja nem ugyan az. Bár mind a 2 magas pozíció. "az Emberfia ott ül a hatalom jobbján", de valaki mellett.

    Kedves milangfx!

    Írtad (17194):
    Hiszel abban, hogy a Szent Szellem benned él, hogy Isten elküldte a szellemét? Ha hiszel abban, hogy Isten, aki mindenható szellem egy létező személy elküldte a szellemét, a Szent Szellemet, hogy bizonyságot adjon a létéről, akkor nem értem hogyan kételkedhetsz a Szent Szellem személyét illetően?
    Olyan mintha az Isten szó mögött, nem 3 személyt értenél.

    17309: Nem is tudtam, hogy a keresztelkedésről is kérdeztél.
    Vagy nem? akkor miért lenne baj, hogy a kérdéssel nem kapcsolatos bibliavers rész nem lett idézve a Máté 28: 19-nél
    A többire, ha jól emlékszem reagált szoke12.

    17030 Most én is levágjak egy hisztit, mert nem idézted a teljes biblia verset?

    Ezt a linket össze kellene egyeztetned pocoxx-szal, már mint azt, hogy Jézust az Atya Teremtette, vagy nem teremtette? Én a teremtette mellett vagyok. :)
    Kérdés: Milyen rendszerességgel, hol (buszmegálló, parkoló, játszótér,...) és hogyan szoktál nyílvánosan prédikálni?

    Kedves szab.tam!

    Volt már hasonló kérdés ([link])
    Idézem az akkori válaszomat:
    "Nem szoktam, szoktuk használni az üdvösség szót.
    Ha arra gondolsz, hogy Jehova Tanuin kívül más is részesül-e a ki nem érdemelt kedvességben;
    arra az a válaszom, hogy igen.
    Jézus nem Jehova Tanuiért halt meg, hanem minden egyes emberért.
    Jézus halála után, minden embernek lehetősége van megszabadulnia az 'Ádámi' bűntől, amit örökölt.
    Nem csak Jehova Tanuinak

    Van-e a szervezeten KÍVÜL üdvösség szerinted?
    Van a szervezeten KÍVÜL minden embernek lehetősége, hogy megszabaduljon a tökéletlenségtől.
    Mindenki részesül a ki nem érdemelt kedvességben.
    Remélem erre voltál kíváncsi."

    Kedves kymco!

    Írtad:
    "nem megyek el egy görög kultúrában, ókorban élt zsidó ember magyarázata mellett, aki azt írja, tájékoztatva minket, hogy ez bizony arról szól, hogy egyenlővé tette magát Istennel..."

    "Nos ettől féltem... JT-val nem érdemes vitázni. Állíthatod, hogy nem vagy többistenhitű, állíthatod, hogy Isten három személye nem három Isten, le leszel gyalulva, mert az Őrtorony ezt mondja."

    Ezt olvasva felmerült bennem a kérdés:
    Ha te, egy görög kultúrában, ókorban élt zsidó ember magyarázatára alapozod, hogy Isten Fia = Isten,
    akkor miért lenne probléma számodra, hogy útmutatást ad az Őrtorony szervezet számunkra?

    "számos helyen önkényesen átírtak szavakat pld a Kürioszt Jahvéra ott, ahol jónak látták egy-egy professzor feltételezésére alapozva, de tárgyi bizonyítékok hiányában, más esetekben pedig meghagyták Küriosznak, mert össze lehetne keverni Jézust és Jahvét...."

    Már régebben írtam ezt neked: 15577 , 15591 , 15635 , 15646 , 15654

    Nem tudom, hogy mennyi professzori feltételezést találsz a linkekben, aminek alapján írtuk át a neveket?

    Talán a tetragrammával és az ÚV-vel kapcsolatban, ha legközelebb szeretnél írni.
    Kérlek előtte írj arról, hogy:
    - Igaz-e, hogy az újabb kiadású Károli- féle Bibliákban kevesebbszer szerepel a Jehova szó, mint a régebbi Károly - féle Bibliákban (PL: egy mai kiadású, meg mondjuk amelyik kb.20 éves, meg amelyik az 1800-as évekből való)?
    - Ha igen, mi ennek az oka?

    Írtad: "azt írná: Szia tesó!"
    Persze, hogy nem írom, hogy tesó.
    Azonkívül, hogy olvassuk a Bibliát, nem hiszünk az evolúcióban és szoktunk imádkozni,
    Mi a közös bennünk?
    Nagyon semmi.
    Mi Jehovát imádjuk, Ti meg az Atyát , meg a Fiút, meg a Szent szellemet.
    Azt mondjátok, hogy az Atya az Isten, meg Isten Jézus is meg a Szent lélek is.
    Mind a Hárman Istenek. Aztán meg jön, hogy ti csak 1 Istent imádtok ( a 3-at közösen).
    Na most ők külön-külön Istenek, vagy hárman együtt Istenek?

    Egyébként amikor én azt írom, hogy Isten, akkor ti 3 személyre gondoltok egyszerre?

    Még egy kérdés:
    "Hogy megtudják, hogy te, akinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön."
    Zsolt 83:19 (Károli)
    Kit hívnak Jehovának? Az Atyát? A Fiút? A Szentszellemet? A hármat együtt?

    Kedves Noddy, pocoxx, milangfx, szab.tam, kymco!

    Nagyon örülök annak, hogy hisztek Isten létezésében.
    Tényleg nincs értelme folytatni ezt a témát, de "sajnos" a napokban én nem tudtam reagálni a hsz-eitekre.
    Már régebben is írtam, hogy örülök annak, hogy olvassátok a Bibliát és felhasználjátok az érvelésetekhez. A prédikálásom során én még egyszer sem találkoztam az ajtóknál/kapuknál, ill az utcán, köztereken, buszmegállóban .... olyan kereszténnyel, amely legalább említett volna biblia verset, hogy alátámassza az igazát.
    Sőt sokak annyira vallásosak, hogy azt se szokták tudni, hol a Bibliájuk.

    Én sem haragszok rátok.

    Tetszett a szamariai asszony történetének a szóba hozatala.
    Hogy ebből se maradjak ki.
    Amit tudunk:
    -Volt egy szamariai személy (nem izraelita)
    - Nő volt
    - Valószínűleg szegény, mert ő ment vizet húzni a kútból, nem a szolgája

    Az izraeliták annyira lenézték a szamariaiakat, hogy nem is beszéltek velük igazán.
    A farizeusok lenézték a képzetlen, írásokban nem jártas, szegény népet.
    Az akkori társadalom, pedig lenézte a nőket.

    Jézus ennek ellenére prédikált neki.
    És nem foglalkozott az olyan közbe vetéssel, mint amikor
    pl. a szamariai nő azt mondta, hogy Jákób az őse (a szamáriaiak belettek telepítve erre a vidékre)

    Jézus nem volt személyválogató és ebben is példát mutat nekünk.
    Mi se legyünk személyválogatók, mindenkinek prédikálnunk kell.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz D1Rect #18504 üzenetére

    Ezzel a témával kapcsolatban nekem is eszembe jutott egy írásszöveg.
    Jelenések könyve 17:15-18 (ÚV)
    " És ezt mondja nekem: „A vizek, melyeket láttál, ahol a szajha ül, népeket, tömegeket, nemzeteket és nyelveket jelentenek. A tíz szarv pedig, melyet láttál, és a vadállat, ezek meg fogják gyűlölni a szajhát, s elhagyottá és mezítelenné teszik, és megeszik a húsát, és teljesen elégetik őt tűzzel. Mert az Isten adta a szívükbe, hogy megvalósítsák gondolatát, igen, hogy egyazon gondolatukat megvalósítsák azáltal, hogy királyságukat a vadállatnak adják, míg be nem teljesülnek az Isten szavai. Az asszony pedig, akit láttál, azt a nagy várost jelenti, melynek királysága van a föld királyai felett.” "

    Nagyon röviden:
    A politikai hatalmak az ENSZ-et fogják felhasználni a Nagy-Babilon elpusztítására.
    Nagy-Babilon a hamis vallás egész birodalma.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    Kedves exabit és Huma.

    Meg szeretném kérdezni, hogy milyen kérdés foglalkoztat benneteket.
    Konkrét kérdésre gondolok.
    Valami miatt időt szántok arra, hogy ebbe a topicba írjatok.
    Mi a mozgató rugó?
    Mire akartok választkapni?

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

Új hozzászólás Aktív témák