Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Ujjlenyomat #17411 üzenetére

    Az az ókori ember, akinek a szavára adtam, János apostol volt. Mindenesetre ő hitelesebb számomra, mint az Őrtorony egész szervezete tokkal-vonóval....
    Ezt nem a vita folytatásaként írtam, csak azért, hogy egy félreértést tisztázzak....
    A többinél tartom magam ahhoz, hogy nem vitatkozom veletek.... (remélem képes leszek betartani)

    www.refujvaros.hu

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Ujjlenyomat #17411 üzenetére

    sajnos nem a kérdésemre kaptam választ, mert most nem az érdekelt, hogy a Jehova Tanúin kívül más is bekerülhet-e a menyországba, és melyek azok, akik "elvileg" bejuthatnak.
    (és az nem értem, hogy az üdvösség szót miért nem szoktátok használni, mert a Biblia használja, és a kárhozat ellentéte. de lépjünk túl rajta...)

    akkor másképp teszem fel a kérdést.

    szerintetek mi(k) a szükséges és elégséges feltértele(i) annak, hogy az ember ne kerüljön a pokolra.
    azaz a menyországba kerüljön? (ha ezt a kifejezést így használjátok.)
    minél konkrétabban megfogalmazva feltételt, feltételeket sorolj fel légy szíves, ami mindenképpen szükséges, de biztos hogy elég is ehhez.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • Noddy

    senior tag

    válasz Ujjlenyomat #17411 üzenetére

    Szia!

    Köszi, hogy vetted a fáradtságot és utána olvastál, válaszoltál.

    Sajnos bennem is hasonló szomorúságot keltett az írásod mint amit te érzel a link alapján. De kérdés melyik áll meg jobban a Biblia tükrében. De biztos vagyok benne, hogy aki jobban beleássa magát a dolgokba annak a Szent Lélek megmutatja a helyes irányvonalat, előbb vagy utóbb.
    Ha ismered a messiás szerepét, jelentőségét akkor megérted, hogy a papok miért azt kérdezték amit. Illetve ha az ószövetségi teofániákat, Isten megjelenéseit akkor is érthető, hogy miért nem azt kérdezték, hogy "te vagy-e az Isten?"

    Az evangélium: "Mert úgy szerette Isten ezt a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne el ne vesszen, hanem örök élete legyen." Isten embereket ment meg.
    Ti mit értetek evangélium alatt? Mi az az örömhír amit visztek?

    Én csak a gyülekezeti példánkat tudom felhozni. Ebben a tanévben több mint 10 egyetemi kollégiumban, nyilvános helyen szólalhatott meg az evangélium, tudtunk beszélni Isten szeretetéről, az ember elveszett voltáról. De tény, hogy oda nem mentünk ahol nem fogadtak minket.

    Annyi beszúrás még, hogy attól, hogy valaki hisz Isten létezésében még semmi. Az ördögök is hiszik. Inkább az a lényeg, hogy azt hiszem-e amit Isten tett az emberiségért.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák