Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz Dare2Live #397 üzenetére

    Szerintem Dalai láma pontosan így gondolta. És én is így gondolom.
    Azaz a bibliai 7 nap nem szó szerint értendő. Meg lehet figyelni, hogy a sorrend megegyezik az evolúció ''tanításaival''. Valahol olvastam egy globális Q állandóról, ami az ősrobbanás során nagy szerepet játszott. Értékétől függött a kialakult világegyetem, ami teljesen más (esetleg élhetetlen) lett volna, ha ez az állandó csak egy kicsit is eltér.

    Az ősrobbanástól kezdve Isten tervének megfelelően, a belekódolt természeti törvények alapján alakult tovább a világegyetem. De alapvetően nem a vak végzet segítségével, hanem hathatós irányítással. Ennek indoka: az élővilág egyszerűen túl összetett, és főképp összehangolt ahhoz, hogy csak génhibák sorozatából keletkezzen. Tipikus példa a denevér. Az ultrahang kibocsájtó szervnek csak akkor van értelme, ha a visszavert jeleket feldolgozó szerv is kialakul. Ez véletlenszerűen számomra elképzelhetetlen.

    A fenti gondolatmenet egyben alátámasztja azt a véleményemet, hogy a nem hívőknek nem kell közvetlenül ''keresniük'' Istent, mert Ő indirekt módon (is) hat.

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák