Új hozzászólás Aktív témák

  • emitter

    őstag

    válasz Dare2Live #397 üzenetére

    Szerintem nem :)

    Már ne haragudj, de ti nem értetek magyarul? Hogyan fejlődhetett volna ki egy sejtből akár évmilliók után az ember, ha a Biblia szerint Isten teremtette az embert, és nem csak őt, hanem az összes állatot, növényt is. Ha azt olvasod, h ''teremtett'', akkor mire asszociálsz :F Én arra, hogy egyetlen szavával megteremette, megalkotta; nem arra, hogy évmiiliók alatt kifejlődött...
    1Móz. 1, 26 : ''Alkossunk embert a képmásunkra..'' ez az alkotás is evolúciót jelent számodra?
    1Móz 2, 7 : ''Megformálta az ÚRisten az embert a föld porából, és élet lehelletét lehelte orrába..''
    Ezelet frankón nem értem, hogyan lehet ennyire félremagyarázni :( hihetetlen.. ha ezt nem veszitek szó szerint, akkor miben áll a hitetek? Akkor Jézus Isten voltát, halálát, feltámadását, megváltását mi alapján hiszitek el?


    És talán a legfontosabb dolog, a lélek kérdése: ha egy egysejtűre vezethető vissza az ember, akkor melyik volt az az állomás, ahol a lélek belekerült a körfolyamatba? De legfőképpen _honnan_ jött az az új információ, ami a léleket eredményezte? Vagy szerintetek egy egysejtűnek is van lelke? Vagy bármelyik állatnak van lelke? Nem tudok róla, hogy a Biblia ilyesmiről bárhol is beszélne..

Új hozzászólás Aktív témák