Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz kilozsul #3389 üzenetére

    Azt hiszem kell egy kis részletezés, bár most épp táborozom, ezért vagyok szűkszavú a héten...

    4. "a hitem szerint van" "és ez számomra nem vita tárgya.." Na ez így tökéletes! Tehát a te hited szerint, ami csak és kizárólag rád és a hozzád hasonló hívőkre vonatkozik. Másra nem, és nem abszolút igazság. Pont. Az, hogy te ebben hiszel, az a magánügyed és másoknak ezt illik tiszteletben tartani..
    Én erre gondoltam.
    Ez kiforgatás, A hitemről beszéltem korábban és pont arról, hogy NEM HISZEK relatív igazságokban.
    És a fent idézett mondatomból elég nehéz kiolvasni azt, amit te aztán belemagyaráztál. Az egész hsz-om pont az ellenkezőjéről szólt. Nem fogok azon vitatkozni, hogy én hogyan is értettem valamit....

    Tudatosan nem idézgetek bibliai igéket ameddig nem szükséges, pont azért, mert ezek nektek nem sokat mondanak. Az utóbbi hsz-om bibliai vonatkozása inkább pontosabb ilusztrációja akart lenni annak, ahogy én a más vallásuakhoz állok. Se nem érveltem vele, se nem cáfoltam, se nem igazoltam semmit...

    Nehezen tudom így értelmezni a mostani hsz-od állításait.
    Tehát nem az a kérdés, hogy én mit is szeretnék a bibliai versekkel, sokkal inkább az, hogy mi a szándékod a hozzászólásaim "kreatív" értelmezéseivel....
    Most is csak meg tudom ismételni magam, az az indulat, amit benned érzékelek nem onnan ered, hogy rád akarom akár én is (nem teszem) a vallásomat, és ez téged zavar... ennyi nem tenne ennyire "pontatlanná".
    Én szívesen beszélgetek veled, de ahogy én is igyekszem komolyan venni téged, szeretném ha kölcsönos lenne.
    Amennyiben én vetem el a súlykot (mert ilyen előfordul nálam) nyugodtan állíts, meg figyelmeztess... és én ezt figyelembe fogom venni....

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák