Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Hakudoshi #3256 üzenetére

    Én nem vagyok tudományellenes. Nem a tudományt hibáztatom azokért a dolgokért, amit a tudományt felhasználva tett szégyenteljesen az ember. A tudomány eszköz... olyan eszköz, mint pld a kasza... lehet eredménye kenyér, de lehet eredménye vér.... Az az akarat dönti el, amely "kézbeveszi", hogy mivé lesz... így van a tudománnyal is...
    Nem értem a korrelációs problémádat, nem gondolnám, hogy bármivel melléfogtam volna...
    Isten nélkül nem lett jobb a világ. Ez az én állításom...szemben mások állításaival.... ellenben azt látom, hogy Istennel jobbá válik a világ...
    Nem keverem a tudományt a technikával, :) mert pld az atommag hasadással és a fúzióval kapcsolatok kutatása azért kapott komoly pénzeket, hogy az ellenséget megelőzve fegyverré válhasson pld... ez azért több, mint technika....

    Szvsz se az általam idézett állítás, sem a tied nem állja meg a helyét. A hitet nem tudja a tudományos gondolkozás kiírtani, mert nem ellentétek, számos bizonyíték van arra, hogy megél egymást kiegészítve, erősítve a kettő egymás mellett...
    De az sem igaz, hogy a hitet a gyökértelen tömegkultúra váltja fel, mert a hit gyökeret ad, és nem a tömegkultúra felé fordít.... :)

    A tudomány által nem lett jobb a világ, mert a tudomány személytelen. Az ember alapvető szükséglete nem a tudományos eredményekben rejlik, hanem az emberi kapcsolataiban... Ezzel nem azt mondom, hogy nem fontos a tudomány vagy annak eredményei, ne láss benne szembeállítást :)

    Ma is elég sok, ha nem a legtöbb "keresztény" szekta (Bocsánat, egyház) ilyen.. Erre nem tudok mit mondani... nem ítélkezem főleg tények hiányában....

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák