Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz h-1-i #27605 üzenetére

    Úgy érzem a szó és tett itt sincs összhangban. Tovább "éltetődik" a szekértáboros 'kinek a hibája?'-meccs...

    Ezért amit én állítok (a múltban hibaként felróva ennek elmulasztását minden érintett szereplőre vonatkozóan) és kívánok a jelenben/jövőben, hogy - általában, egyetemesen - ne az ujjal mutogatás erőszakba hajló eszkalációjára, hanem a felvetések (teológiai felismerések, dogmatika, stb. - tehát az eltérő vélemények, álláspontok) diskurzív megvitatására kerüljön hangsúly.
    Szerintem ez vezet - mai helyzet állapotát tekintve - az ökumené felé (hosszú távon).

    Alátámasztásul pont a reformátorok cseppet sem alázatos, békekereső természetét, teológiájuk tartalmi következetlenségét, valamint a katolikus intézményiség önjáró/öncélú szerep- és hatáskörtévesztését tudom felhozni.

    Krisztus életében, szavaiban és halálában is koherens, következetes és hiteles volt.
    Az Egyház(ak) nem.
    Ezért Krisztusból kiindulva, a ránk hagyományozott (legtágabb értelemben vett) Evangélium alapján a rendszeres hitvitákat tartom érdemesnek (felekezetközi, teológiai szinten), amik idővel előre viszik a nézetkülönbségeket a kutató érvelések és a kegyelem segedelmével a reménybeli Egy-ház (egység) felé.

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák