Új hozzászólás Aktív témák

  • kai_sehmet

    csendes tag

    tildy: nem kell hinned. senki sem kényszerít rá
    Valóban nem, ez a kell egy angol must-nak megfelelő kell: belső kényszer. Nem kényszerít rá semmilyen külső erő, csak hiszek egy szerintem szükségszerűen létező felsőbb intelligenciában, nevezhetjük istennek, én így hívom, de nem a keresztény istenben hiszek.

    A dualitás dolgában meg: ez a dualitás jelen van a keresztény vallásban is, itt isten a jó, és lucifer vagy az ördög a rossz. A kísértés is mindig megjelenik, pláne az újszövetségben.

    A jó és a rossz együtt léteznek, a dualitás jelen van az egész világban. De ez nem zárja ki hogy isten csak jó. A rossz is az ő engedélyével van jelen, de főként mivel mi emberek tettük ilyen gonosszá a világot. A legtöbb rossz az emberekben van. Saját magamból kiindulva a kísértés nem kívülről jön, hanem a rossz hajlamaimnak engedve vétkezem. A lelkiismeretem ellen. :)

    Az isten-lucifer dologban a legjobb az Ember tragédiája. Persze ez csak egy irodalmi mű de nekem nagyon tetszik. Meg persze mivel nem vagyok keresztény hitű, a bibliát sem tekintem szentírásnak.

    "S nem érzed-é, eszméid közt az űrt,
    Mely minden létnek gátjául vala
    S teremteni kényszerültél altala?
    Lucifer volt e gátnak a neve,
    Ki a tagadás ősi szelleme. -
    Győztél felettem, mert az a végzetem,
    Hogy harcaimban bukjam szüntelen,
    De új erővel felkeljek megint.
    Te anyagot szültél, én tért nyerék,
    Az élet mellett ott van ahalál,
    A boldogságnál a lehengolás,
    A fénynél árnyék, kétség és remény. -
    Ott állok, látod, hol te mindenütt,
    S ki így ösmérlek, még hódoljak-e"

    S a végszó: "Mondottam ember: küzdj és bízva bízzál!

    Ajánlom figyelmetekbe az utolsó színt. Csak túl hosszú lenne ide beírni.

    csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

Új hozzászólás Aktív témák