Új hozzászólás Aktív témák

  • Retro11

    senior tag

    válasz *Ropi* #6121 üzenetére

    Különösebb elvárásom nincs a vakukkal szemben. Ezalatt azt értem, hogy legyen megbízható, a teljesítménye pedig elegendő, akár kültéri fotózáshoz, mondjuk verőfényes napsütésben is (háttér). Egyébként ebben még nem végeztem számításokat. Ami adott, az a 35 f1.4, 85 f1.2, 135 f2 nyilván szeretném őket wide open használni, ahhoz pedig ND és HSS kell. A beállításokat még ki kell tapasztaljam az elkövetkezendőkben, vagy ha esetleg van erre vonatkozóan tanácsod, úgy szívesen fogadnám.

    Ahogy nézegettem, az említett típus bár műanyagházas, de strapabíró. Magára a márkára is inkább több jót írnak, mint rosszat. Ugye az adapterem adott a Settihez, ezért is kezdtem ebben a márkában keresgélni. (Itt még hozzátenném azt, hogy elég sok kompatibilis softbox, octabox van hozzá jó áron) A teljesítményen kívül a könnyű hordozhatóság, ami szükséges lenne. Jól jön a beépített kioldó is. Az akkut illetően pedig azért jó lenne, ha 300+ kép ellőhető lenne (Délután teljesíthető legyen), nem maximális teljesítménnyel számolva. Nincs tapasztalatom vakuk, akkuról való működtetésére. Nyilván nem várható el, hogy tudja az egy-két másodperc alatti újratöltést, de azért jó lenne, ha nem tíz másodperc pluszban kellene gondolkodni. A vagabond mini pl. itt vérzik el.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák