Új hozzászólás Aktív témák

  • Koppany

    csendes tag

    válasz jozefgucci1 #6710 üzenetére

    Szia!

    Optinet megrendelés és létesítés Sopronban

    Időrend

    2009.06.02 – 10:10:00 – KEDD – telefonon megrendeltem a szolgáltatást
    2009.06.08 – 10:22:00 – HÉTFŐ – telefonon hívtak, hogy szerdán 08:00 és 12:00 között jönnének bekötni a szolgáltatást
    2009.06.10 – 08:11:00 – SZERDA – telefonon hívtak a szerelők, hogy masik ügyfélnél vannak, 11:00:00 körül jönnének bekötni
    2009.06.10 - 11:20-15:00 megvalósult a kiépítés

    Gazdasági számítások

    Jelenlegi szolgáltatás

    Chello silver csomag ( 15Mbit/2Mbit) p2p forgalom priorizálással, havi átlag 300 Gb forgalmi korláttal
    Silver csomag családi csomag

    Összesen: 104.316,- HUF (20%-os ÁFA, éves bruttó költség)

    Megrendelt szolgáltatás

    IPTV Családi csomag (51 csatorna)
    Optinet extra (25Mbit/12,5Mbit)
    Digitális telefon alap csomag
    + 1 beltéri egység (STB)

    Összesen: 77.760,- HUF (20%-os ÁFA, éves bruttó költség)

    Megtakarítás

    26.556,- HUF

    Előkészületek

    Kétszobás lakótelepi lakásról van szó. A két szoba között megcsináltam az áttöréseket, mivel takarásban van, ezért 1,5 cm-es lukakat fúrtam. A szobából, ahová tervezem az ONT egységet a kitörés az előszoba fele már adott volt, ott jön be jelenleg az UPC kábele. Az előszobában a beépített szekrény belsejében szintén elő van készíve a kábelcsatorna. Az ONT tervezett helyére kiépítettem a hálózati feszültséget, minden áttörésnél eltavolítottam ideiglenesen a bútorokat, megszüntettem a porcicakat. Mindkét szobában a tévénél csináltam helyet az STB-nek, előkészítettem az áramot, kipakoltam a scart csatlakozókat. Ideiglenesen eltávolítottam a wicd csomagot, mivel jelenleg még nem támogatja a pppoe protokolt és felraktam a gnome-network-managert. A szobákban az STB-khez és az internethez minden kábelútvonalat előkészítettem, gyakorlatilag csak be kell fűzni a kábeleket, nem kell sehol fúrni, rejteni.

    Kiépítés

    A szerelők nagyon profin dolgoztak, minden részletre odafigyeltek, stb. Külön gyűjtötték a leesett kábelvégeket, rengeteg szerszámmal érkeztek, stb. Maximálisan elégedett vagyok velük.

    Képek az eszközökről, kiépítésről, szerszámokról, üvegszál szerelésről, kötőelemekről:

    http://picasaweb.google.com/koppany/Optika#

    http://t-home-optinet.blogspot.com/

Új hozzászólás Aktív témák