Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • looser

    addikt

    Tegnap beugrottam a Csakajósörbe, behűttettem ezeket előre: Svijanský Rytír Bitter, Piraat, Houblon Chouffe, Kasteel Brune, ill. lett volna még egy Primátor 24, de ahhoz nem volt energiám a végére, ugyanis sikerült belecsöppenni egy sörkóstolóba, ami már zárás után zajlott. Az egyetlen, amire emlékszem, ez a darab volt, elképesztően jó konyakos, fűszeres sör, illetve volt egy elképesztően sűrű norvég, 16 v/v-os stout, ami nem lett a kedvencem, lehet, hogy ezek után a Tokyot sem fogom megkóstolni, de azért vonz ez a likőrös sörmámor. Volt még kezdésnek két osztrák sör egy mikrótól, az egyik egy tökéletesen szénsavmentes real ale (most már legalább tudom mi az, a tavaszi főzdefeszten a Fullers-nél volt egy ilyen, de valahogy élvezhetetlen volt; állítólag az a lényege, hogy sima levegővel pumpálják ki a sört és a hordó megnyitása után elkezd újra éledezni (ale-edezni, ehhe :-) a nedű, s tudják a népek, hogy mikor került csapra, így be tudja lőni, ha ő éppen a friss, másod-harmadnapos stb. sört szereti) illetve egy ipa, meg mintha lett volna egy Mikkeler egykomlós ale, mielőtt eljöttem, de számomra a Stingo-t nem tudta egyik sem felülmúlni, de azért a norvég stout is tényleg izgalmas volt.
    Apropó, mielőtt elküldeném a hozzászólást, majd elfelejtettem, amivel kezdtünk, az egy 2010-es palackozású Duvel Tripel Hop volt, 0,75-ös pezsiüvegben a drága, egyszerűen tökéletes, el sem hiszem, tényleg érdemes egynémely sörrel várni, mert szépen beérik, nemesedik, elképesztő, igazán. Jó éjt :-)

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

Új hozzászólás Aktív témák