Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    Azok után, hogy évekig csak bénázott a Microsoft élén, furcsa hogy most hirtelen mindent jobban tud...
    Ha ennyire érti a dolgokat, miért nem mutatta meg míg ő volt a csúcson?

    [ Szerkesztve ]

  • kurta9999

    tag

    válasz noPublicFG #11 üzenetére

    Mostani igazgató se sokkal normálisabb, lásd. a windows 10-et. Mik ezek a tracking/telemetry ökörségek? Microsoft nálam eltette magát a süllyesztőbe.

  • nyunyu

    félisten

    válasz bambano #49 üzenetére

    (#33) vicze1: melyik széles körben elterjedt és támogatott rendszerre cserélném? debianra, mi másra. stabil. közigazgatásba felesleges a verzióhajhászás, tehát az, hogy a debianban időnként régebbi cuccok vannak, nem gond. van hozzá rendes támogatás (mielőtt mellébeszélnél: igen, lehet nagy cégektől debian supportot venni, például olyan kis garázscégtől, mint a HPE.)

    Mennyivel is olcsobb egy rendesen supportalt kereskedelmi Linux (SLES, RHEL) az MS termekeknel? ;]

    Micike a titkarno idomitasara elbaltazott munkaidot is beleszamoltad?

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Grodd

    tag

    válasz Sinesol #51 üzenetére

    Évekig bénázott? Ez megalol, már ne is haragudj. Tudod te egyáltalán, hogy honnan hová jutott el a MS Ballmer regnálása alatt? Nem akarom védeni Steve-t, az nem az én tisztem, sok balfékséget is művelt, de az azért vicces, hogy minden xar miatt rá akarja húzni a vizes lepedőt mindenki mostanában. Pedig azért nem semmi, amit letett az asztalra az ürge.

  • bambano

    titán

    válasz Sinesol #51 üzenetére

    az ugye megvan, hogy a legalapvetőbb különbség a két helyzet között az, hogy akkor Pista bá', mint főnök, osztotta a részvényeseket, most meg Pista bá', mint részvényes, viseli, hogy a főnök osztja a részvényeseket :P

    magyarul a lóhimbilimbi másik végére került :) lehet, hogy emiatt pontosan tudja, hogy miről (nem) beszél gatya, csak most már nem tetszik neki...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Grodd

    tag

    válasz bambano #55 üzenetére

    Jó lenne a gondolatmenet, csak azt az apró tényt nem veszed figyelembe, hogy a főnök főnöke a részvényes, nem pedig fordítva :)

  • bambano

    titán

    válasz nyunyu #53 üzenetére

    "Mennyivel is olcsobb egy rendesen supportalt kereskedelmi Linux (SLES, RHEL) ": nem susét és nem redhatet emlegettem, hanem debiant.

    "Micike a titkarno idomitasara elbaltazott munkaidot is beleszamoltad?": miért kellene Micikét idomítani? pontosan erről beszélek, hogyha sok-sok évvel ezelőtt komolyan vették volna az akkori elhatározásokat és terveket, akkor ma Micike értene a linuxhoz és nem kellene drága pénzen taníttatni.

    ez egy 22-es csapdája, nem tanul linuxot, mert nem használja senki, de nem használja senki, mert nem tanulta, stb. ezt csak felülről jövő kezdeményezéssel lehetett volna megtörni, azt meg sikeresen blokkolta az ms. értik ezek a dolgukat, nincs is abban hiba.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #06658560

    törölt tag

    válasz nyunyu #53 üzenetére

    Már tíz éve tudta a unix, hogy a desktopra csak a fontos programok parancsikonjai kerültek, a helyi menü az asztalon csak a használt programokat mutatta, így a random dolgozó betanítása annyi volt, mikor melyik programot kell elindítani. Vagyis öt perc. Ez ma is megy bármelyik rendszerrel.

  • Grodd

    tag

    válasz bambano #57 üzenetére

    "ez egy 22-es csapdája, nem tanul linuxot, mert nem használja senki, de nem használja senki, mert nem tanulta, stb. ezt csak felülről jövő kezdeményezéssel lehetett volna megtörni, azt meg sikeresen blokkolta az ms. értik ezek a dolgukat, nincs is abban hiba."

    De miért lenne érdemes linuxra váltani akármelyik vállalatnak?(desktopról beszélek, mert arról van szó)
    Support ugyanúgy pénzbe kerül (nem is kevésbe) cserében viszont a feature felhozatal és szoftverellátottság egy kalap f*s, és nem hogy javulna a helyzet, hanem inkább folyamatosan nő a gap, természetesen nem a Linux javára. Nem értem én ezt az egészet. Szerintem csak az javasol Linux desktop környezet az ügyfelének, aki jól ki akar b*szni vele, vagy előre gondolkodik, mer jól le akarja húzni a jövőben consulting-gal. :)

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Grodd #59 üzenetére

    Német multinál láttam linuxot desktopként használva olyan részen, ahol jobban használható volt. És futtatták a FEA pre-season és posztprocesszinget.

  • bambano

    titán

    válasz Grodd #59 üzenetére

    "De miért lenne érdemes linuxra váltani akármelyik vállalatnak?": te most direkt kérdezel hülyeséget vagy nem olvastad a topicot? Miért lenne érdemes linux desktopra váltani egy vállalatnak?
    lehetséges válaszok:
    - mert a windows desktop felháborítóan mocskos drága
    - mert a windows desktop szemét módon kémkedik

    adalék: amikor megnéztem, hogy mennyibe kerül a teamviewer windowsra, vinnyogva röhögtem, hogy ezt mégis hogy? (C)Czollner.
    leírom neked, hogy ne kelljen kugliznod: egyszázharminckétezer forint. és ezen a ponton nem kezdek el bmegelni, mert azon már túlvagyok. és ha már lendületbe jöttem, leírom neked, hogy annál a négyfős irodánál mennyibe kerül a teamviewer: kettőszázhetvenkilencezer forint.

    "a feature felhozatal és szoftverellátottság egy kalap f*s,": egyrészt ezzel vitatkoznék. például a debianos aktiválási rendszer több nagyságrenddel egyszerűbb, mint a w10 aktiválási rendszere. másrészt az alapkérdés soha nem az, hogy milyen a szoftverellátottság, hanem az, hogy a TE IGÉNYEIDHEZ képest milyen. mert ha a létező szoftverek halmazából kivonod azt, amire neked szükséged van, megmarad azon szoftverek halmaza, amire neked nincs szükséged. Még akár az is előfordulhat, hogy azon szoftverek halmaza, amire nincs szükséged, sokkal nagyobb w10 esetén, mint debian esetén. És akkor mi a bánatos franc van? semmi. ugyanezt a gondolatsort végigfocizhatod a szoftvereken belüli fícsörökkel.

    a kkv-k zömének igényeit tökéletesen lefedi egy 8.2-es debian. és ne gyere megint azzal a poros fotóbolt érveléssel, mert felröhögöm a szomszédot. tessék végre tudomásul venni, hogy a cégek többsége nem retusál profi szinten fotót. még egyszer leírom: nem retusál. különösen igaz ez az államigazgatásra, akikkel fájlokon keresztül tartanád a kapcsolatot, vagyis akik ha átállnának, átállna az ország többi része is.

    tehát mégegyszer: a miniszter nem retusál fotót.

    "Szerintem csak az javasol Linux desktop környezet az ügyfelének": szerinted. én már raktam fel linuxos desktopot, ha a bevételemet nézem, életem legrosszabb döntése volt. 6 éve raktam fel, azóta egyszer kellett foglalkozni vele, amikor felújították az ügyfélszolgálatot és a gépparkot is lecserélték. akkor újrahúztam nulláról. rég éhenhalunk, ha én a linuxos konzultációmra hegyezem ki a bevételi tervemet.

    másrészt meg: figyelembe véve a windowst, az milyen ember aki a windowsos konzultációs díjakkal akarja lehúzni az ügyfelet? különös figyelemmel arra, hogy a szoftver megvásárlásakor egyszer már brutálisan lehúzták ugyanezt az ügyfelet?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #61 üzenetére

    Csak a pontosítás végett azt azért tegyük hozzá, hogy a (nagy)vállalati Enterprise verziókban beállítható néhány dolog, ami a home usereknek szánt kiadásokban nem. Pl. a X-es esetén a különféle adatvédelmi dolgok is jobban konfigurálhatók. Konkrét bizonyítékok és pontos adatok, arra vonatkozóan, hogy mi mást gyűjtene a hivatalos tájékoztatón túl, meg nincsenek a kémkedéssel kapcsolatban. Pedig kíváncsi lennék rá én is, de nem találtam erre infót...

    TV meg üzleti felhasználásra fizetős, magáncélra Windowsra is free. De úgy tudom előbbi felhasználás Linux rendszerek esetében sem ingyenes. Vagy mégis, hirtelen passz?

    Azért, ha vmit, akkor a szoftveres támogatottságot, végképp ne említsük egy lapon... céges szinten is elég csak tervezőszoftvereket, Adobe programcsaládot és társaikat felhozni. Utóbbi se csak PS-ből áll. Az office meg csak hab a tortán.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #62 üzenetére

    ööö vajon ki is mondta, hogy tesznek rá magasról, mit állít be a júzer, elviszik az adatokat ha akarod, ha nem? ettől kezdve minden más "nyilatkozat" csak mellébeszélés, folyosói pletyka.

    "TV meg üzleti felhasználásra fizetős, magáncélra Windowsra is free.": végig kkv-ról beszéltem.

    "De úgy tudom előbbi felhasználás Linux rendszerek esetében sem ingyenes": ez volt a hónap bakja, te lőtted.

    "Azért, ha vmit, akkor a szoftveres támogatottságot, végképp ne említsük egy lapon...": te vajon olvastad azt, amire ezt válaszoltad? ahol levezettem, hogy a windowsos (elméleti) nagyobb szoftvertámogatás csak azt jelenti, hogy nem 10 ezer felesleges program van rá, hanem 20 vagy 100 ezer? és akkor mi van?

    "céges szinten is elég csak tervezőszoftvereket, Adobe programcsaládot és társaikat felhozni.": hát igen, nagy nehezen elvergődünk oda, hogy a miniszter nem retusál fotót, akkor meg kiadványt szerkeszt és gyártáselőkészítést végez...

    azt hiszem, te nem olvastad el értő olvasással, amire válaszoltál.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #63 üzenetére

    Olvastam azt a cikket, amelyben csak annyi állt, hogy a gép működésével kapcsolatosakat. Még, ha személy szerint nekem sem tetszik, azt nem tudom bizonyítani, hogy személyes adatokat gyűjtenek-e és, ha igen, akkor pontosan miket. Ahogy te sem... :N

    Értettem a felesleges programok eszmefuttatást, csak az a baj, hogy ezt nem lehet ilyen lazán elintézni. Mert, ha bizonyos célszoftverek abszolút nincsenek rá, az márpedig égető probléma lesz, ami adott helyen kizárja a használatát. Mert értelemszerűen olyan OS-t tesznek alá, amin natívan fut a szoftver.
    Igen, lehet a miniszter ezeket nem használja, de office-t azt biztosan és vsz megvan kialakult a szokása. Sőt, jó eséllyel meg tudnám tippelni, hogy a hazainak is milyen rendszer lehet a gépén. :))

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz King Unique #64 üzenetére

    Nocsak...[link]. :Y Bár ez a kép alapján nem 10, hanem 8.1 a pontosítás végett.

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #64 üzenetére

    egész pontosan azt mondták, hogy a programok hibás működése esetén viszik ki az infót.
    szakportál, kamuzás helyett beszéljünk magyarul: elviszik a crash dumpot. ezzel az a gond, hogyha pl. a levelező szállt el, akkor visznek egy csomó személyes adatot is.

    "Értettem a felesleges programok eszmefuttatást, csak az a baj, hogy ezt nem lehet ilyen lazán elintézni.": de, el lehet, teljesen lazán. az állításom az volt, hogy a kkv-k zömének megfelel a linux desktopra. nem hangzott el olyan állítás, hogy mindenki használjon linuxot. egyszerű kijelentés: akinek elég a linux, használja azt, akinek meg nem, az használja azt, ami kell neki. következmény: a kkv-k között szerintem többen vannak, akiknek elég a linux. persze szűkíthetem a kört azon cégekre, ahol dolgozom, ott is messze felülreprezentált a windows a valós igényekhez képest. ráadásul viccesen az, mert az egyik helyen valóban használtak pótolhatatlan szoftvert, csak az redhaton futott... ohh...

    ezért ásítóan unalmas már az a <censored> fotósop, mert egyszerűen nem akarom elhinni, hogy a felhasználók 98%-ának KELL fotósop, 2%-ának meg nem. ha igaz lenne, hogy azért nem váltanak a népek, mert kell a fotósop, és hozzávesszük, hogy a desktopon kb. ennyi a két rendszer részesedése, akkor ebből az következik, hogy ez az ország a 9 millió 800 ezer fotós/retusáló hazája.

    és akkor ki focizik?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • kymera

    senior tag

    Nem kell marakodni gyerekek :) Tény hogy a MS nagyon drága de jelenleg nem sok (vagy inkább egyáltalán nincs ) alternatíva van kiváltani :U

    1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

  • #06658560

    törölt tag

    válasz King Unique #64 üzenetére

    Világszerte a cégek mekkora hányada foglalkozik tervezéssel?

  • Grodd

    tag

    válasz bambano #66 üzenetére

    TV licensz ugyanannyiba kerül Linuxra is, mint Windows ra vagy macre. Cserébe kicsit szegényesebb a feature lista. Szóval ugyanazért a pénzért kevesebbet kapsz linuxon. Ez ám a tuti üzlet. Endpoint meg ingyenes így is-úgy is. De érvelésed hasonló sebektől vérzik több ponton is.

    azt szerintem ne nagyon reklámozd, hogy nem fizetsz az üzleti célú felhasználásért, ez csak jó tanács

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Grodd #69 üzenetére

    Szerintem meg inkabb az lehetett a mondanivaloja lenyege, hogy Linuxon nincs szukseg TV-re, ugyanazon celok eleresere.

    https://www.coreinfinity.tech

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Grodd #59 üzenetére

    Átlagos KKV-nak mire van szüksége? Szövegszerkesztő, táblázatkezelő, pénzügyi program (számlázás). Esetleg a feladatfüggő célprogramok, amik az utóbbi időben egyre többször webes cuccok, tehát böngészőből kezelhetőek, vagy eleve multiplatform (pl. Skype, bár most készül abból is a webböngészős változat).

    Mi ebből az, amit Linuxon nem tudsz? Minden elérhető ezekből ott is.
    A hétköznapi dolgok (videólejátszás, zenelejátszás, képszerkesztés alapfokon) ott is elérhető ingyenes programokkal.

    A Teamviewert én RealVNC-vel váltanám, ki, 43 euro per desktop. Most piszkálja a csőröm a Chrome távoli elérés, de a Linux része még bétás, bár nálam tegnap működött Ubuntu-n, és tök ingyenes (igaz Google kémkedés gyanúja fent áll, de hát a Teamviewer esetén is...).

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Grodd

    tag

    válasz sh4d0w #70 üzenetére

    Windows-on is van alternetíva TV-re (ingyenes is), kicsivel több, mint Linuxra ;)

  • #24737024

    törölt tag

    válasz King Unique #48 üzenetére

    sokan inkább kimennek külföldre és megkeresik itthoni bérük sokszorosát... először talán a béreket kéne normalizálni (más területeken is) és utána reménykedni a nagy fejlődésben.

    Pedig pont az informatika az a terület, ami itt Közép-Európában is nyugati életszinvonalat biztosít, így pusztán pénzügyi okokból nem érdemes kivándorolni. Magam is több németországi és nagy-britanniai ajánlatot utasítottam vissza, mert utánaszámolva a lakhatási és megélhetési költségeknek, egyszerűen arra a következtetésre jutottam, hogy semmivel sem élnék jobban mint itthon. Lehet, hogy a bér többezer euró, de az esti kocsmázás is 5-10x annyiba kerül mint itthon.

    Az áhított bérfelzárkózásról meg annyit, hogy a bérek leginkább a termelékenységgel mutatnak korrelációt, így amíg a GDP nem nő jelentősen, addig a bérek sem fognak. Az osztrák vagy a német bérek épp annyival magasabbak, amennyivel az egy főre eső osztrák és német GDP magasabb a magyarnál. Nincs itt semmi összeesküvés, egyszerű gazdasági törvényszerűség. Ha, ad absurdum, az állam mesterségesen felduzzasztaná a béreket, azzal csak annyit érne el, hogy az egekbe szökne az infláció és egyszerűen elinflálódna a többlet. A magasabb életszinvonalhoz egy dolog kell: gazdasági növekedés. Ebben pedig annyira nem jár élen az ország, minden kormányzati propaganda ellenére. Évi 2-3% csak sok évtizedes távlatban eredményez majd érdemi felzárkózást.

  • bambano

    titán

    válasz Grodd #69 üzenetére

    úgy érted, hogy a linuxos teljesen hálózattranszparens grafikus felület helyett egyszer is tv-t akarnék használni? nem vagyok hülye. ez kb olyan, mintha a ferrarim helyett trabanttal járnék.

    "azt szerintem ne nagyon reklámozd, hogy nem fizetsz az üzleti célú felhasználásért, ez csak jó tanács". mégha a mondatodban rejlő alapvető kijelentéssel (hogy ne lopj szoftvert) egyet is tudnék érteni, hol mondtam én olyat, hogy üzleti céllal felhasználtam? sehol.

    "Windows-on is van alternetíva TV-re (ingyenes is), kicsivel több, mint Linuxra": na ja, mert az opensource világ megcsinálta windowsra is a vnc-t.:P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #24737024 #73 üzenetére

    Ez itt nagyon off, de leírom a véleményem.

    "Az áhított bérfelzárkózásról meg annyit, hogy a bérek leginkább a termelékenységgel mutatnak korrelációt, így amíg a GDP nem nő jelentősen, addig a bérek sem fognak."

    Azért az nagyban elősegítené a gazdaságot meg termelékenységet, ha a munkáltatónak a dolgozó bére után nem kellene extra, giga adókat fizetnie. Egy nyugati szemmel alacsonynak számító, bruttó 250-300 ezer forintos fizetésen felül még valami 70-90 ezer forintot kell kicsengetni az állam felé, azért mert csak. Ebből a szerencsétlen magyar dolgozó semmit nem lát, arról nem beszélve hogy a bruttó fizujából mennyit kap kézhez a jóember adókedvezmények nélkül.

    Ezután persze még jön az ÁFA is, így a már eddig is szénné adózott fizuból még tovább adózol a vásárlások során.

    Nem vagyok közgazdász, de ha legalább a fizetések nem lennének bicskanyitogató szinten megadóztatva, és az embereknek több pénzük lenne, jelentősen nőne a vásárlóerő, ami egyébként mozgatja a gazdaságot.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • ChipKng

    aktív tag

    válasz nyunyu #18 üzenetére

    :C Igen! Ott a pont! Ez az a Ballmer aki semmibe se vette a Google-t meg a Linux-ot meg az egesz okostelefon bizniszt.

    2B OR NOT 2B that is FF

  • sz.balazs.95

    veterán

    A BlackBerry 10 piaci részesedését is nagy mértékben növelte az Android appok futtathatósága.
    Ja, nem....

    Azt nem képesek megérteni, hogy nem az a fontos, hogy a semmi helyett legyen valami tákolt megoldás.
    Az embereknek kell az app mennyiség, ez tény, de ha ez a minőség rovására megy, akkor kb. ugyanott tartunk.
    Egy Androidról átgányolt app kizárt, hogy olyan minőséget produkálna, mint egy natív, ráadásul ebben az esetben még kevesebb lesz a natív appok száma, mert a fejlesztőknek egyszerűbb lesz Androidról portolni.
    És akkor meg eljutunk oda lassan, hogy a júzer 80%-ban droidos appokat fog futtatni, majd gondol egyet, és azt mondja, hogy akkor már vált droidra.

    Inkább foglalkozhatnának azzal, hogy hogy legyen rendes készülék választék.
    A "phone gap" szvsz milliószor nagyobb probléma jelenleg, mint az appok hiánya a WP-nél. Van 1-2 gagyi MS teló, 2 túlárazott MS teló, és szevasz.
    Vagy bejön valakinek ezek közül valamelyik, vagy mehet droidra.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • bambano

    titán

    válasz sz.balazs.95 #77 üzenetére

    "Egy Androidról átgányolt app kizárt, hogy olyan minőséget produkálna": ez csak a bájtkódot futtató virtuális géptől és annak megalkotójától függ. Nem lehetetlen, hogy pont ugyanolyan minőségben fusson az androidos app, mint androidon.

    "És akkor meg eljutunk oda lassan, hogy a júzer 80%-ban droidos appokat fog futtatni, majd gondol egyet, és azt mondja, hogy akkor már vált droidra.": ez reális veszély, szemben a mostani helyzettel, hogy most nem futtat semmit, mert nincs, ezért gondol arra, hogy akkor vált droidra. vagyis eszébe sem jut már, hogy wm-es telót vegyen.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz bambano #78 üzenetére

    Továbbra is úgy gondolom, hogy a natív appok mennyiségét és minőségét kellene növelni.
    De mindenekelőtt a jelenlegi készülékkínálatot kellene durván megnövelni, lehetőleg több gyártóval, mert amíg nincs választék, addig sok ember még odáig se fog eljutni, hogy egyáltalán elgondolkodjon, hogy WP-t vegyen, vagy hogy mérlegelje az appos témát. Legalábbis szerintem.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz sz.balazs.95 #79 üzenetére

    Az Apple teljesen jól elvolt nagyon hosszú ideig a jó minőségű, de drága iPhone telefonjaival úgy, hogy egyszerre általában csak egy típus, vagy annak frissitett verziója volt elérhető. Nemrég jutottak el oda, hogy a korábbi típus egyszerűbb verzióját dobják piacra, most meg ugyebár már kétféle méretben gyártják a csúcs vasat. Még így is töredéke az Apple telefonok típusválasztéka a Windows phone-okhoz képest, mégis összehasonlíthatattlanul többet adnak el belőle.

    A Windows Phone ökoszisztémával alapjaitól fogva van probléma, és ez igencsak sok féle probléma. Kezdve a szűkösebb választéktól a kevés appokon át a minimális piaci lefedettségig. Eddig sem volt probléma a Lumiák minőségével, sőt, általában az ár/érték terén is jól áltak. Csak hát azért ég és föld a különbség marketing terén, mert a Microsoft még a Nokiánál is kevésbé pörgeti a piacot.

    Most ha egy átlag ember belegondol, miért választana WP telefont? Mert hiába minőségi, de az appok terén bajos a felállás, trendinek meg a legkevésbé sem mondanám...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz Cifu #80 üzenetére

    Perpillanat nekem az egyik fő visszatartóerő a megfelelő készülékek hiánya.
    a 950/XL és a 930 konkrétan egyáltalán nem jön be, innentől meg ha valami normálisabb telefon kell, akkor marad a droid.
    G3/G4 M7/8/9 Zenfone2 széria meg sok más, amiknek bármelyikét előbb venném meg, mint a fentebb említett Lumiákat, nem a WP miatt, hanem a készülékek miatt.

    Az iPhone szerintem ilyen téren nem összemérhető, mert ugyan kevés készülék van, de azokkal nehéz mellényúlni.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #66 üzenetére

    Pontos adatok nélkül ez még mindig csak feltételezés és találgatás. De persze, gondoljunk mindig a lehető legrosszabbra... ;]

    Az állítás a kkv-t tekintve, még akár részben igaz is lehetne, de ha nem teljesült/ teljesül/ fog teljesülni széles körben, akkor eleve nem nagyon van miről beszélni.
    A PS példa meg azért erős túlzás...korántsem csak erről van szó, lehetne sorolni más szoftvere dolgokat.. Home szinten pont ott a döntés lehetősége, kényelem, jóformán kis túlzással, mki azt használ, amit akar. De, ha eleve W ingerek érik őket szinte mindenhol, ismerősök többségének is az van, nekik is többnyire jó, azt szokták meg (elég fontos) akkor nem fognak más után kapkodni. Max egy olyan réteg, akinek célirányosan kell a munkájához, vagy puszta érdeklődésből akar megismerni mást. De ez megint a szűkebb réteg... Na meg nem mki környezetében van olyan mindenes, aki feltelepíti, beállítja, elmagyarázza neki L-t. Ellenben a W-ben többen tudnak segíteni.
    Továbbá marketing sincs nagyon... ha eleve el sem jut a fogyasztóhoz a termék, a híre, akkor még inkább irreális azt gondolni, hogy tömegek maguktól ráharapnak. Mert az átlagemberek tuti nem fognak és ők vannak nagy többségben. Ellenben M és A marketingje eléggé ott van. Utóbbi időben még a TV-ben láttam több hírműsorban, magyar sorozatban, mikor a jellegzetes W desktop virított a kijelzőn + még V is azt használja...indirekt módon még itt is nyomatják. :D
    Tehát ezek alapján szerintem egyáltalán nem meglepő az említett ~ 98 | 2 arány, nincs ezen mit csodálkozni.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #82 üzenetére

    "ha nem teljesült/ teljesül/ fog teljesülni széles körben, akkor eleve nem nagyon van miről beszélni.": észre kellene már venni, mert legalább harmadjára szólok, hogy az ilyen hozzáállással örökre konzerválod a mostani helyzetet. persze lehet, hogy valakinek ez jó, szerintem meg nem.

    "A PS példa meg azért erős túlzás.": Ugye? akkor minek hozzátok elő mindig?

    "korántsem csak erről van szó, lehetne sorolni más szoftvere dolgokat..": hát akkor sorold. a két legnagyobb adatbáziskezelő és vállalatirányítási szoftver fut linuxon, ráadásul a home oprendszerük is linux.

    "De, ha eleve W ingerek érik őket szinte mindenhol": persze, hogy eleve w ingerek érik mindenhol, mivel az ms kínosan vigyáz rá, hogy minden mást eltaposson. szisztematikus vesztegetéssel elérték és fenntartják azt, hogy semmi mást ne lásson a júzer. pont ez a stratégiájuk alapja és ugyanez a szemétségük alapköve is.

    "Tehát ezek alapján szerintem egyáltalán nem meglepő az említett ~ 98 | 2 arány, nincs ezen mit csodálkozni.": nem is az arányon szoktam csodálkozni, hanem azon, hogy bármit tesznek, az arány marad. mintha kirobbanthatatlan monopólium lenne az ms. hiába hoz a kormány rendeletet, nem történik semmi. hiába várják el, hogy akkor legyen szabvány a formátum, erre nem az az ms válasza, hogy támogatják a szabványos formátumot, hanem megveszik kilóra a szabványügyi testületet és el van intézve a szabványosítási kérdés. hiába lop csal hazudik kémkedik a windows, nemhogy nem rokkan bele az ms, hanem pénzügyileg a csúcsra jut. egy normális világegyetemben az ms összes főhadiszállását porig bombázták volna ilyen dolgokért, amiket elkövettek, itt meg valami kis problémácska kerekedett a csempékből, úgy egyébként tükörsima az üzletmenet, ömlik befelé a zseton. tizensok év pereskedés után a bíróság még mindig hagyja, hogy az ms galád módon pereskedjen a linux ellen, ahelyett, hogy rég beszórták volna az óceánba cápaeledelnek.

    noooormááális? amit hagynak, hogy az ms megtegyen, az teljesen inkompatibilis a józan ésszel. egy érdemi magyarázat van rá: monopol piacon könnyebb kémkedni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #83 üzenetére

    Az ilyen hozzászólások mindig kicsit gondolkodóba ejtettek, hogy vajon az írója pusztán csak szakmai alapon firtatja a dolgokat, vagy többnyire inkább csak az ellenszenv, túlfűtött érzelmek beszélnek belőle? Nyilván nem kell "őket" szeretni és mindennel egyetérteni, de a leírtak alapján nekem inkább az utóbbi jön le...fentebb is szerintem leírtam világosan, amit akartam, amit meg lehetne érteni. Ha nyilvánvaló dolgokat ennyire magyarázni kell tovább, az is az előbbi megállapítást erősíti. Gyakorlatilag én mondhatnám lazán azt, hogy ok, állítasz bizonyos dolgokat, amiknek van valóságalapja, részben el lehet fogadni, de ha nem tudod alátámasztani az alkalmazhatóságát széles körű, gyakorlati példákkal, akkor eleve nem ér semmit. Ennek hiányában pedig szimpla hitvita az egész, ahol mind2 félnek részben igaza van, de mégis annak a mondandója mérvadó, akiét a gyakorlat is alátámasztja, hisz az a lényeg. ;)

    Rövid válaszok:
    - Nem az én hozzáállásom múlik a dolog és a kinek jó/ rossz, azt mki döntse le maga.
    - PS kapcsán én a professzionális felhasználást mondtam, ami a célterületeken maximálisan helytálló. Otthonra nem tudom ki feszegette...többi szoftvernél szintén home volt előtérbe helyezve, de cégesnél is helytálló, ha mégsem alkalmazott tömegesen az általad vázolt lehetőség.
    - A stratégia fikázásával nem értek egyet, mert az minden gyártónak feladata, hogy népszerűsítse a termékét és megpróbálja megőrizni a piaci pozícióját. Hogy e téren egy MS minden egyes lépése és akciója, kizárólag eltaposás, korrupció stb. lenne, az azért túlzás...a probléma másik oldalról az, hogy ők ennek érdekében alig tesznek valamit. Hol van pl. a megfelelő marketing? Anélkül márpedig nehéz bármit is eladni és népszerűsíteni.
    - Utolsó bekezdések egy részére már volt fentebb válasz, a többit meg inkább hagyjuk...

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #84 üzenetére

    szerinted a korábbi hsz-eimben leírt költségszámítás az túlfűtött érzelem vagy szakmai alapú ellenszenv?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #85 üzenetére

    Az(ok) nem, többi vegyes, a legutóbbira meg különösen jellemző.
    Persze lehet fika, mindenkinek szíve joga, csak nem jó, ha átmegy szemellenzősbe. Egyes, már-már tényszerű dolgok folyamatos megkérdőjelezésére nem tudok mit mondani.

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #84 üzenetére

    "A stratégia fikázásával nem értek egyet, mert az minden gyártónak feladata, hogy népszerűsítse a termékét és megpróbálja megőrizni a piaci pozícióját. Hogy e téren egy MS minden egyes lépése és akciója, kizárólag eltaposás, korrupció stb. lenne, az azért túlzás..."

    Egyáltalán nem túlzás, sőt, inkább túl enyhe megfogalmazás. A formátumháború, meg a saját szabványos szemétségei eléggé fregmentálja az IT szektort, és lassan 2016-ban még mindig folyamatos kompatibilitási problémákkal küzdünk, mert ms úgy gondolja hogy még mindig nincs elég pénze. Továbbá ezzel közvetetten akadályozza a fejlődés egyébként elvárható ütemét is.

    Sosem jó ha egy kizárólag üzleti érdekek által vezérelt intézmény túl nagyra nő, lásd még gúgli. A különbség a nyílt forráskód és a zárt között többnyire az, hogy az utóbbi elsődleges célja kizárólag a pénzszerzés, undorító haszonlesés, kizsákmányolás, amit hogy minél könnyebben elérjenek még a fejlődést is szívesen gátolják. Lásd még: intel üzletpolitikája ahol – konkurencia hiányában – évi kb 30%-ra csökkent a technológiai előrelépés az egy évtizeddel ezelőtti 150-200%-os haladáshoz képest.

    A nyílt forráskód célja pedig a jó közérdek, az előre haladás, a fejlődés. Ezt pedig nem mások akadályozásával érik el, hanem azok beépítésével.

    Ezeket figyelembe véve ms maximálisan kiérdemelte hogy atomot dobjanak rá.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #50 üzenetére

    Egy fórumon beszélgettünk egy USA-ban élő magyarral, feljött, hogy az utóbb évek pár átalakításával havonta 100 $-nyit takarítanak meg az áramfogyasztáson. (Mi havonta kb. 40 $-nyit, 11-12000 Ft-nyit használunk indukciós tűzhellyel, villanysütővel és a többi szokásossal.) Ezt a megtakarítást pl. azzal is érték el, hogy a villanytűzhelyet lecserélték gázra. Hogy a gáz az rosszabb hatásfokkal működik, így összességében azért mégiscsak többet fizetnek, ráadásul CO2 termelődik, de az áramfogyasztás az kevesebb. Hát kb. ennyire racionálisan gondolkodik sok ember. Ne várj többet az MS termékekkel kapcsolatban sem!

    „nyilván mki csak kényszerből használja”
    Bezony, abból. A lustasága, igénytelensége és érdektelensége kényszeríti.

    „Ha a konkurencia is akkor lépett volna, amikor kell és olyan támogatottsággal bírna, akkor vsz más lenne a helyzet.”
    Ezt a hülyeséget nem fejeznéd már be? A korabeli gyártók az IBM és a kompatibilis gépek miatt is mentek gajra, a Linux meg 10 évvel az MS-DOS után jelent meg, mikor az MS monopólium már rég kiépült.

    „ha adott területen nem várható változás és okkal nem”
    És ennek nem kis részben az MS szemétkedései az oka. Amit te nem ismersz el, sőt, még véded is az MS-t, amikor más szóba hozza. És a konkurencia szemére veted, miért olyan bénák, hogy nem tudják úgy kezelni az MS „joggal” elterjedt és „népszerű” megoldásait. Holott az OOXML a tipikus példa arra, hogy az MS sokszor csak azért csinál valamit, legyen az akár teljesen szar is, hogy a már meglévő monopóliuma miatt majd’ mindenki által használt rendszerrel összenőve maradjanak, így kizárva a konkurencia legkisebb megerősödésének a lehetőségét is. 2006-ban „szabványosították”, de a saját szarjukat is csak az MS Office 2013-tól tudják 100%-osan kezelni. Ez HÉT év! És te erre az egészre ezredszerre is azt mondod, hogy normális. Annyira nyilvánvaló a szándék és a módszer, hogy csak az igazán elvakult hívek nem akarják látni és elismerni. Hogy a konkurensek nem írtak olyan szoftvert, ami kompatibilis lett volna, nem kezelte rendesen a docx-et és társait? Mikor a kezdeti formáknál a korábbi, zárt és még itt se kinyitott formátumaiban alkalmazott megoldásokra hivatkozott? Sebaj! Azért mondjuk arra kíváncsi lennék, mennyi hw-eszközt tennél tönkre, míg tökéletesen működő drivert írsz hozzá úgy, hogy semmilyen dokumentációt nem kapsz az eszközről.
    Tudom, unod már. Én is.

    „Konkrét bizonyítékok és pontos adatok, arra vonatkozóan, hogy mi mást gyűjtene a hivatalos tájékoztatón túl, meg nincsenek a kémkedéssel kapcsolatban.”
    Nincsenek. Csak gyanúsan sok projektet buknak el egy paraszthajszállal nem USA cégek az USA cégekkel szemben. És ez nem is a PC-időszakban kezdődött.

    „De úgy tudom előbbi felhasználás Linux rendszerek esetében sem ingyenes.”
    Csak minek?

    „Nocsak…”
    Mert a Digitális Otthon Programot kikkel is írták alá?
    Kis marketing bullshit:
    „másik eleme a Microsoft-kezdeményezésre létrejövő Digitális Otthon Program lesz.”
    „A Microsoft volt az első iparági szereplő, amely a Digitális Otthon Program megvalósításához tudásával és forrásaival hozzájárult.”
    Tehát saját maga hozzájárult ahhoz, amit ő hozott létre! Milyen fantasztikus tett!

    „vajon az írója pusztán csak szakmai alapon firtatja a dolgokat”
    Ilyen kérdéseket azután tegyél fel magadnak is, miután azt a kérdést is feltetted, hogy az MS vajon pusztán (nyilván IT) szakmai alapon került oda, ahova. Vagy esetleg és főleg más alapon?

    „népszerűsítse a termékét és megpróbálja megőrizni a piaci pozícióját”
    Csak az alkalmazott eszközökkel van baj. Tisztán versenypiaci alapokon látszik, hogy az MS szart se tud: szuperszámítógépek és a okoskütyük piaca jól mutatja ezt. Az előbbiből kihalt (pedig volt nagy marketing is), utóbbibt meg írtam lentebb.

    „ők ennek érdekében alig tesznek valamit. Hol van pl. a megfelelő marketing?”
    Nos, hasonlítsd össze:
    Document Foundation 2014-es éves jelentés vs MS 2014-es éves jelentés. Persze, a DF-be sokan ingyen teszik a tudásuk, meg több mindent nyilván a támogató cégeknél fejlesztenek. De az MS lehetőségeitől még így is messze elmaradnak.

    (#53) nyunyu
    Miért, Micike mennyire és a Windowshoz? Azokon az ikonokon kívül, amikkel a munkájához kellő programjai, fájljait megnyitja, mit tudhat csinálni? Kb. pont semmit, ugye?

    (#54) Grodd
    Valami miatt mégiscsak kibaszták onnan. Mondjuk mert a 2007. februári harsány röhögése óta létrejött egy, mára a PC-piacnál is nagyobb másik piac az MS teljes jelenléte nélkül?

    (#79) sz.balazs.95
    „Továbbra is úgy gondolom, hogy a natív appok mennyiségét és minőségét kellene növelni”
    Az MS jelenesetben (és évek óta) futja azokat a köröket, amit sokan (itt is) a Linux ellen szoktak felhozni. Kevés az app, mert a fejlesztők nem foglalkoznak a rendszerrel, mert kevesen veszik a rendszert futtató gépeket, mert kevés az app. És mindez azért, mert az MS egy már felépült piacra akar betörni. Pedig nekik még az a hátrányuk sincs meg, hogy a semmiből kellene, kellett volna beszállniuk. hiszen Ballmer harsány és gúnyos röhögése előtt és annak idején is az MS piacvezető volt az akkori okostelefon piacon. Csak elbaszták.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #87 üzenetére

    Részben érthető, ha vki a formátum trükközése miatt megszólja őket, de ha erről már törvényes határozat született, amiben elfogadták (tekintsünk el a hogyantól), akkor eleve kár firtatni...ráadásul egy sok éve fennálló állapot, amiben a jövőben sem várható érdemi változás, így meg pláne.
    Illetve a további probléma, hogy szintén ők léptek előbb és tettek le az asztalra egy működőképesebb és fogyaszthatóbb megoldást e téren is, ami mára eléggé elterjedt. Ha a formátum még meg is lenne oldva, akkor is csak azt emlegetnék inkább, hogy lenne másik program, ami tökéletesen kezeli az MSO formátumokat és nem azt, hogy ODF-et. Egy csomó hivatalos oldalon a formanyomtatványok is előbbi formátumban vannak fent, ami megint nem elhanyagolható. Illetve a kinek is probléma kérdésnél, megint az e helyzet, hogy a legtöbb helyen márpedig MS cuccát használják, így ott ez kevésbé gond. Max az árak azok, de a cégek számára is egyre népszerűbb előfizetéses megoldás, oktatásra és akár otthoni használatra az ingyenes verzió, szintén otthonra a régóta használatos "trükközés" lehetősége, megint nem akadályozó tényező. Tehát azoknak probléma inkább, akik más programot, más formátumot akarnak használni, de eleve ők vannak kisebbségben.
    Tehát erre azt lehetne mondani, hogy ez a hajó is rég elúszott és hiába akarnál rá / másra atomot dobni, már bőven lőtávolon kívül vannak... ;)

  • spammer

    veterán

    válasz King Unique #89 üzenetére

    Vagyis sosem kellene változtatni, ez van, kész. :F

    Nem. Kötelezővé kell(ene) tenni (állami szinten), hogy a formanyomtatványok és minden hasonló doksi nyílt, szabványos formátumban legyen elérhető, így nem lenne probléma sem, és nem futna le újra meg újra meg újra meg újra ugyanaz a vita sem.

    Az már más kérdés, hogy ki melyik Office-t használja, igazából a kutyát sem érdekli, amíg a standard formátum az "open", és ezzel nem kényszerítenek senkit fizetős szoftver használatára (megvásárlására) a zárt formátumból eredő inkompatibilitás miatt.

    Tőlem használhat MSO-t, aki akar, de amikor letöltök mondjuk hivatalos doksit (pl. állami szervtől), akkor azt meg akarom tudni nyitni bármelyik Office-szal, ami megfelelően támogatja a nyílt formátumokat.

    Zárt formátum = fizetős szoftver használatára való kényszerítés, és az adott szoftver gyártójától való függés. Ki fizeti ki nekem az MSO-t, ha mondjuk az MSO zárt formátumban teszi elérhetővé a doksit az állambácsi? :) És persze Windowst is adnak mellé? ;]

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • Ringman

    nagyúr

    válasz spammer #90 üzenetére

    formanyomtatványnak nem kitölthető pdf-nek kellene lennie egyébként?

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #89 üzenetére

    Ne haragudj, de te direkt csinálod vagy tényleg nem érted, hogy nem azzal van, milyen sw-megoldásokat csinál az MS, hanem azzal, hogy egyrészt ezeket hogyan terjeszti el, másrészt azzal, milyen eszközöket alkalmaz a versenytársakkal szemben? A PC-világban csak azért hatékonyak a módszerei, mert (erősen versenytorzító) piaci fölényben van. Ahol nincs ilyen fölényben, de mégis ilyen módszerekkel próbálkozik, ott nem is ér el eredményt, sőt, visszaüt rá. Lásd a felhasználók szoktatása a csempék asztali gépekre erőltetésével meghozta azt az eredményt, hogy a W8 alig volt kisebb bukta, mint a Vista, és az ehhez társult az eszközökön realizált negatív nyereség.
    A „trükközés” (milyen kedves, finomkodó kifejezés ide) része a kompatibilitás akadályozása. Így otthonra sem fogják használni az alternatívákat. Mert ez az MS beetető terepe.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #88 üzenetére

    "Bezony, abból. A lustasága, igénytelensége és érdektelensége kényszeríti."

    Ezt szerintem te sem gondolod komolyan...nyilván az, hogy sokaknak valamiért az tetszik, azt szokta meg, jól jön a fullos támogatottsága, nyilván nem számít semmit. Másrészt, ha más annyival jobb alternatíva lenne tömegfogyasztásra, akkor talán igazolták volna az évek és az adatok, ami nem történt meg.
    Továbbá nem ismered az átlagembereket ezek szerint, akik érdeklődés, hozzájuk eljutó környezeti ingerek és információk (pl. markating) híján, nem fognak más megoldásokkal kísérletezgetni.
    Igénytelen lenne ezért vki? Te talán egy olyan témába, ami nem érdekel, beleásod magad jobban, végigpróbálod az egész termékpalettát? Mert szerintem nem... Ha olyan célra keresel szoftvert, ami kevésbé érdekel, lehet elintézed az első szembejövővel. Ha netán hardvert veszel és nem akarsz belemélyedni a témába, nem értesz hozzá olyan szinten, lehet megint elintézed az első kezed ügyébe kerülővel. Divat, öltözködés? Akit nem érdekel annyira, hanem csak veszi az olcsó konfekcióméretes cuccokat, az megint mi...? Táplálkozás: nem mki figyel oda rá, hanem eszi a sok egészségtelen xart.
    Tehát te igénytelenezel le másokat azért, mert nem 24/7-es IT buheráló kocka, de lehet közben magad jóval több dologban lennél az... :DDD Vagy mégsem, mert ettől talán még nem lesz egyből igénytelen vki...?

    "Linux meg 10 évvel az MS-DOS után jelent meg, mikor az MS monopólium már rég kiépült."

    Akkor meg eleve miről is beszélünk? Már ott elbukott a dolog, amit csak úgy behozni nehéz és az elmúlt évek is ezt igazolták. Ugyanakkor lépni lehetett volna utána is, ami nem nagyon történt meg. Persze nagy cég, nagy pénz, nagy hatalom, nagy lehetőségek <---> kis cég, kis pénz, kis hatalom, kisebb lehetőségek. Nem a PDF-eket kell linkelgetni...ha eleve látszik, hogy nem egy súlycsoport, akkor itt sincs miről beszélni. Nem kell itt semmin csodálkozni.

    Az OOXML témát meg hiába próbálod sokadszorra ragozni, fentebb is leírtam másnak, hogy teljesen felesleges. Én használok 2007/ 2010/ 2013 kiadásokat is, de a nagy, saját inkompatibilitással még nem találkoztam, csak hallottam róla. :D Azok a szemellenzős hívek, akik sok éve puszta ellenszenvből ócsárolják őket mindenért. A másik csoport (nagy többség), aki meg eleve a szoftverüket használja, azok persze, hogy nem látják a nagy problémát, ha nem okoz nekik ténylegesen gondot. A nagy IT-s, desktop világmegváltó gondolatokra, az átlagember meg nem kíváncsi és ezen témázó fórumokra se.
    Szóval csak a klaviatúra kopik és érdemi változás nem lesz. Az meg, hogy a másik hiányosságait és mindent megpróbálsz az MS-re kenni, az kicsit abszurd. De nyugodtan, hajrá, ahogy eddig, úgy ezután sem ér célt és csak hsz gyűjtés lesz, ahogy ezen, úgy más topikokban is.

    A marketing és egyéb dolgok firtatása, meg megint bulshit...érdekes, amit már fentebb is írtam egyszer, hogy azt soha nem firtatta senki, hogy a szerverek, szuperszámítógépek és egyebek nagy többségén mi fut és mi való oda. Mert annak is oka van. De ezt a desktop területet, ennek mondhatni végleges elvesztését, úgy látszik máig nem sikerült megemészteni....és mindenféle, mondvacsinált indokkal, erőltetetten magyarázni az ellenkezőjét, közben meg a gyakorlat sok éve totál mást mutat, az azért...De persze nyilván mkit megkentek, mki balfék és nem igényes, az azért elég nagy mellélövés... ;]

  • King Unique

    titán

    válasz spammer #90 üzenetére

    Ez érdekes kérdés, mert azt nem állítanám, hogy NEM, de azt se feltétlen, hogy a mostani állapot lényegében nekem, vagy sokaknak ne megfelelne meg. Ha vki letesz nekem az asztalra egy jobb programot, amit szívesebben használok, gyorsan elterjed az és pl formátuma is, profitálok is munkahelyen abból, hogy elsődlegesen azt ismerem, akkor használom azt. De, az, hogy vki megpróbálja nekem előírni, hogy holnaptól használjunk egy másikat, mert épp az a nagy szabvány, aminél az előbbi feltételek nem igazán teljesülnek, akkor én arra speciel nem fogok bólogatni és +1-et nyomni. Én nem is kell, mert nem is valósult meg.

    Ezt a zárt formátum nyílttal való inkompatibilitást ne dramatizáljuk túl annyira szerintem, ha a nagy-nagy többség a zártat használja.
    Az árakat sem kéne annyira, mert a fentiek alapján csak bizonyos környezetben kell muszáj alapon perkálni.
    Attól, hogy a nyílt formátum alapból nem terjed annyira, hivatalosan oldalakon MS formátumokban, vagy jó esetben PDF-ben van fent a cucc, az már más téma. Hiába firtatjuk, változtatni nem tudunk rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #94 üzenetére

    most már rákérdezek, mert az idiotizmus szintjéig véded az ms-t:
    EZT miért nem hajtja végre senki?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #92 üzenetére

    Szerinted a fogyasztók és felhasználják nagy többségét az érdekli, hogy hogyan és milyen eszközökkel? Érdeklik őket egyáltalán más termékek, más cégek kapcsán? Ha ők ennek a gyakorlatban, az árakon kívül más negatív hatását nem nagyon tapasztalják, akkor nem fognak foglalkozni vele. + A kapitalista gazdaságban, ahol a cél, hogy minél többet fogyasszál, költsd a pénzed, maga a rendszer sem fogja hagyni, hogy minden teher alól mentesítsd magad. Az, hogy téged ez ennyire zavar, nem tudod megemészteni, én azzal nem tudok mit kezdeni. De, ha valami, amiről még ha tudom, hogy nem teljesen kerek, de nekem felhasználói szinten mégsem okoz különösebb problémát, akkor már ne akarja rám erőltetni senki, hogy valljam az ellenkezőjét!

    Ui.: ezt a 8-as dolgot szeretjük előhúzni, tudok én. :) A számok és tények, valóban ellene szólnak. De, ha azt buktázzuk a maga a ~14 %-ával, akkor mit mondjunk az ~1,6%-ra, mit várjunk utóbbitól? Maga nemében mind2 tortaszelet, azt azt értékelő csoportnak nagyon is jó. Az, hogy tömegek nem harapnak rá, az már más dolog...amiben sok szerepe lehet a pletykáknak, híreszteléseknek, mintsem minden esetben a konkrét tapasztalatnak.

  • Ringman

    nagyúr

    válasz bambano #95 üzenetére

    EZT miért nem hajtja végre senki?

    mert senkinek sem érdeke - sem a döntéshozóknak/végrehajtóknak ($/€), sem a dolgozóknak - mert ugye jaj máshogy néz ki az ikon, mind a wordben - bár utóbbit az erélyes nem kötelező itt dolgozni könnyen orvosolhatná

    jogszabály-be-nem-tartatásban meg hagyományosan jók vagyunk.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #95 üzenetére

    Ez nem igaz, én ezen témában inkább semlegesnek mondanám magam. Na jó, egy kicsit talán MS felé húzok. :D
    Amit itt egyesek leművelnek, arra lehetne mondani, hogy mért támadják az idiotizmus szintjéig...? Az még hagyján, hogy vki leír korábbi kétes dolgokat, vagy csak szimplán ellenszenvesek neki. De, amikor a nyilvánvaló dolgokat kezdik megkérdőjelezni, meg jönnek az okkal valós állapotot erővel átrendezni akaró, nagy felvétések, hogy "ezt így kéne, ezt úgy kéne, mindenkinek így kéne, mindenkinek ez lenne a jó, mért nem így vélekedik és cselekszik mindenki", na az már too much...

    Passz...de ha eddig nem tették és elvoltak nélküle, vsz okkal, akkor már lehet ezután sem fogják.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #93 üzenetére

    „Akkor meg eleve miről is beszélünk?”
    Arról beszélünk, amit évek óta nem akarsz megérteni, hogy pont emiatt a helyzet miatt kell pofán b.szni az MS-t, ha még ezen helyzetben is a szemétkedő akcióit csinálja. Nem pedig védeni őket, még az ilyen béna dumával is, hogy „hát ez a helyzet adott”.

    „ha más annyival jobb alternatíva lenne tömegfogyasztásra, akkor talán igazolták volna az évek és az adatok, ami nem történt meg.”
    Ha nem lenne az MS akadályozás, akkor sokkal jobb is lehetne, mint most. Hiszen az akadályozásba beletartozik az egész IT-világ lenyomása, hw-sw oldalon is. De lásd csak az okoskütyük világát. Ott éppen az MS szív, pedig velük szemben nem élnek olyan szemét eszközökkel, mint amilyeneket ők használnak a PC-világban.

    „Nem a PDF-eket kell linkelgetni”
    Nem kell? Miért? A csoda biztonságos Windowsodat félted a Document Foundation hivatalos pdf formátumú éves jelentéséből előugró malware-ektől? Azért kell, mert vagy értetlen vagy (miért nem marketingelnek? azért B+, mert százezred annyi pénzük van), vagy direkt trollkodsz. Kattintani sem kell, csak elolvasod a szöveget.

    „de a nagy, saját inkompatibilitással még nem találkoztam, csak hallottam róla.”
    Nem? Akkor csinálj egy akármilyen fájl a 2013-ban, és nyisd ki egy alap 2007-tel. Lehet, fogsz csodálkozni.
    Nyilván véletlen ez az összeállítás(vigyázz, óvatosan nyisd meg, mert a hivatalon Office szupport oldalra visz a link!), nem is akarták kirakni, csak kiszivárgott.

    „Szóval csak a klaviatúra kopik és érdemi változás nem lesz.”
    Költözz É-Koreába, hiszen még a Kádár-rendszerben születtél, és számodra teljesen feleslegesnek tűnhetnek az elmúlt 26 év változásai.

    „azt soha nem firtatta senki, hogy a szerverek, szuperszámítógépek és egyebek nagy többségén mi fut és mi való oda.”
    Persze, mert itt magyarázkodni, ne adj Isten, érvelni kellene. Csak nincs mivel.

    „Mert annak is oka van.”
    Igen. Pl. az, hogy ott az MS-nek nem volt a kezdetektől meglévő piaci fölénye, így nem tudta elnyomni a konkurenciát. Ahogy az okoskütyük piacán sem. Ezeket a helyzeteket, analógiákat csak azért nem érted, mert fordítva vannak.

    Tudom, annyi értelme van neked ezeket leírni, mint fehér festéket önteni egy fekete lyukba. De hátha olvassák olyanok is, akik éppen billegnek, hogy mit használjanak. Olyan ez, mint a környezetvédelem. Sőt, az is.

    „máig nem sikerült megemészteni”
    Hidd el, nem lesz gyomorrontásom ettől. Éppen tegnap telepítettem valakinek egy újabb gépre Ubuntut. Mert kérték. Mert négy éve megszokták.

    (#90) spammer
    Sőt, úgy kellene csinálni, ahogy a britek. Ők az MS megoldásait kizárták, még az álnyílt OOXML-t is. Mert ebbe azért itthon is bele tud kapaszkodni az akármikori kormányzat és a közigazgatás. Hisz’ az OOXML is nyílt.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz bambano #95 üzenetére

    Ezzel is az a baj, hogy ott van az OOXML kibúvóként.

    (#101) bambano
    Ugye volt próbálkozás, csak Bush hivatalba lépésekor gyakorlatilag megszüntették az eljárást. Ahogy Clinton Marc Richnek (az USA történetének legnagyobb adócsalója cím büszke tulajdonosának) adott kegyelmet. Aztán kapott tőle egy millió dollár adományt.

    Meglehet, a valóságban nem az, papíron sajnos az. A mélyzsebű hivatalnokoknak ez a tulajdonsága bőven elég.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák