Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Cifu #13 üzenetére

    Hát igen, azok a fránya formátumok... az, hogy a másik termék formátumára alapból nincs akkora igény és nem tudott elterjedni, az még véletlenül sem a mögötte álló bagázs hibája és hiányossága. Kizárólag 100%-osan az MS tehet róla...biztos, vagy mégsem... :F

    Hány, meg hány ismerősöm, aki még tanul, örült kifejezetten a nagy jótétlelkes adománynak és használta ki a lehetőséget az utóbbi időben. Egy gyártó a maga termékénél meg még véletlenül sem alkalmazhat ilyen akciókat és micsoda dolog, hogy ez ki van plakátolva az intézményekben is. Nem is értem, mért nem vonulnak tüntetni a diákok, hogy ilyen kamu Office-szal akarják átcseszni őket... :F

  • King Unique

    titán

    válasz Cifu #21 üzenetére

    És az, hol van előírva, hogy egy adott program, speciális fícsöreinek minden másikban tökéletesen kell működnie, illetve ugyanolyan szinten és eszközökkel lehessen tovább szerkeszteni, ha e téren is eltérő a 2 szoftver? Ok, ooxml, de...
    Másrészről meg, ha home okosításon kívül az iskola nem csupán az irodai csomagot, de egyre több helyen MSDNAA keretében, még magát az oprendszert is ingyen biztosítja, akkor miről beszélünk? Tanulmányok után a legtöbb helyen, szintén ezeket kell használni és ott is biztosítják, nem nekem kell megvennem külön. Sőt, még akár céges latopot is adnak "felszoftverezve". Ja, ha vki erővel más rendszert és programot akar használni, akkor használja nyugodtan, csak számoljon az esetleges kompatibilitási problémákkal. ;)

    (#23) bambano: mert ez kb úgy megy, hogy egyet gondolunk és felrúgjuk a sokéves használati szokásokat, kialakult állapotot...nyilván a kormány is tisztában van ezzel és nem törik magukat erőltetni a dolgot. Nem kell ehhez nokiás doboz se....Nem is értem, az kinek a hiába, hogy nem tudott jóval korábban egy működőképes és széles körben fogyasztható megoldást lerakni az asztalra, hogy megfelelően elterjedjen? Majd a kormány kötelezni fog +ba minden oktatási intézmény és vállalatot is, hogy mit használjanak, hogy megvalósítsák utólag a nagy egységesítést. Ja, biztos...ha eddig nem sikerült, vsz ezután sem fog és nem ok nélkül. ;)

  • King Unique

    titán

    válasz sh4d0w #31 üzenetére

    Ez is csak a szokásos luft...
    Ha egy adott rendszer+szoftver használati és elterjedtségi aránya eleve ilyen magas desktopon, akkor miről is beszélünk? Kinek lesz jobb, ha mást akarna tanulni, de totál nem azt várják el, illetve mivel is lesz előrébb, ha pusztán a másik szoftvert, más felületet ismer? Jóformán senki és semmivel, vagy nem sokan, nem sokkal... Egyébként meg az Office-ért nem kell fizetni semmit államnak se, "csak" az MSDNAA.
    +Állambácsi sem teljesen hülye, mert azt látja, hogy nem lenne sok értelme előírni, ha kereslet oldalról totál nem az az igény. Őket meg végképp nem tudják kötelezni.

    Ezt az egészet majd akkor lehet feszegetni tovább, ha közel egyenlő, vagy fordított arány lesz használati és elterjedtségi szinten, mert addig totál felesleges minden topikban, minden hónapban, minden évben...ettől a statisztika és az arányok még nem fognak érdemben változni és javulni. :N

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Cifu #35 üzenetére

    Totál feleslegesen feszegeted....csak azt tudnám, hogy ha nem tudod kellő gyakorlati adatokkal, statisztikákkal alátámasztani az igazad, csak a szokásos "így is lehetne, úgy is lehetne" mondatok jönnek, akkor minek erőltetni :F

    Nem lehet, hanem általában kell, ha a legtöbb irodai környezetben az van a gépeken...vagy itthon talán 90 vs. 10 %-os arányt láttal az MS hátrányéra? Hiába ingyenes, ha más téren meg korlátokat jelent.

    Azt ismeri, és, kinek baj az? Mert neki nem, ha azt várják el a tőle munkahelyen és más helyeken is általában annak ismeretével tud elsődlegesen boldogulni.
    Minden megvan benne...ja, mert olyan fullos a hw/ sw támogatottság, hogy mindenkinek elég. Hát még ha néhány dologhoz nem ért és magának kéne megoldania. Majd egy átlagember a google-t fogja órákig túrni, meg a fórumokat bújni. Csakis. :) Meg Windows után pont a Unity lesz a kedvence, uhh... inkább már egy Cinnamon/ KDE/ Mate.

    Ez a céges előtelepített OS laptopos példa már ott bukik, hogy a legtöbb (nem kizárólag spec. IT tevékenységű) cégnél, a használt szoftverek elég nagy hányada, bizony csak Windows, esetleg OS X kompatibilis. Főleg műszaki területen, de dizájn, fotó és egyéb vonalon pl. az Adobe termékek stb. Vagy akar orvoslás területén használt sok szoftver is. Akkor majd olyan rendszert raknak alá, ami nem támogatott és szórakoznak alternatív megoldásokkal, meg egyéb buherálással. Csakis, nyilván mki ennyire okos és türelmes. :R

  • King Unique

    titán

    válasz sh4d0w #36 üzenetére

    Végig desktopról volt szó, nem is beszéltem én sem másról. Mindenki tudja, hogy a szerverek, szupersz.gépek és egyebek javán mi fut, ahogy mobil OS-nél is mi a domináns. Nem is vitatta senki. De azt úgy látszik sok éve nem sikerül megemészteni és lenyelni, túltenni magát rajta, hogy desktopon nem tud kellő teret hódítani és nem sikeres. Sőt, valószínűleg nem is lesz a jövőben sem. Ez a vita is csak pusztán erről szól részedről. :)

    "csak Windows-t tanulnak, az a kesobbiekben jelentosen torzitja a piaci viszonyokat, versenyhatranyba hozva az orszagot."

    Ekkora sületlenséget, kétségbeesett magyarázkodást már régen olvastam... :N Először is, amelyik gyártó és terméke adott területen nem versenyképes, az már a maga baja. Versenyhátrány, huh...mihez képest? Mert minden országban, minden diák és ember 3 platformot és 20+ db OS-t, 100+ féle professzionális, ipari programot tanult, ismer és kezel profi szinten. Csakis, nyilván. :D Vagy inkább azt, amit megkövetel az adott szakma és piac. Aki nem spec IT, informatikai területen dolgozik, annak is nyilván meg kell tanulni ám mindent, ami valójában nem szükséges a pályafutásához, végig kell próbálgatni a teljes dw listát, különben nem lesz sikeres, soha az életben. Röhejes...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Cifu #39 üzenetére

    A saját gyakorlati tapasztalatod, egy kis szeletben mérve, eleve mit bizonyít a nagy egészhez képest? Nem sokat...ettől még nem a saját elképzelésed jellemző és alkalmazott széles körben.
    MSO kapcsán arról meg "ők" nem tehetnek, hogy bizonyos okok miatt azt használták és nem egy másik programot. Az már utóbbi hiányossága, ha nem mindenkinek felel meg és ezért nem azt választják.

    Nem teljesen odaillő példa az OS X, mert én azon piacvezető szoftverekre gondoltam, amik mind2 platformon elérhetőek natívan. Az, hogy van olyan egyedi dolog, ami csak az egyik OS alatt valósítható meg, érhető el, szintén nem újdonság. Ha valakinek App Store, spec. almás fícsörök kellenek, vegyen olyan cuccot, használjon olyan rendszert.

    (#41) sh4d0w: ja, vendor lock-in és társai szöveg...ez nyomatják már ki tudja hány éve, aztán mégis 0-át ér a prédikáció. Az, hogy valamely gyártó és terméke nem tudja megvetni a lábát a piacon (okkal), a másik meg igen és jobban elterjed, hát ez van. Nem mindenki hasít egyenlő szeletet a tortából.
    Szépek és jók a cikkek, bár azt nem említi egyik se konkrétan, hogy a nagy digitális írástudáshoz feltétlenül n+1 rendszernek és miegymásnak az oktatása, ismerete lenne szükséges... abban reménykedni, hogy mki ezen pályát választja, megint irreális, mert egyszerűen nem minden ember számára vonzó. Az már csak hab a tortán, hogy sokan inkább kimennek külföldre és megkeresik itthoni bérük sokszorosát... először talán a béreket kéne normalizálni (más területeken is) és utána reménykedni a nagy fejlődésben.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #49 üzenetére

    Ha elkerülte fentebb figyelmedet, írtam, hogy csak 365 free...
    Volt doboz, ott voltál, láttad náluk talán... :N
    Az, hogy működőképes széles körben, azt a gyakorlat igazolja, ami meg is történt.
    Azt is írtam fentebb, hogy meghozták azt a határozatot, de látták, hogy ilyen helyzetben nincs értelme erőltetni.
    Azért egy szoftver használatát és népszerűségét, pusztán a korrupcióra fogni, szerintem elég gyenge kijelentés...nyilván mki csak kényszerből használja, előírták neki és alig várja, hogy vmi másba belevágjon. Biztos... :D

    Azt meg fel kell fogni, hogy nem véletlenül van desktopon monopóliuma. Ha a konkurencia is akkor lépett volna, amikor kell és olyan támogatottsággal bírna, akkor vsz más lenne a helyzet. De ezek hiányában nem is értem, hogy reméled te, vagy bárki, hogy ezen akkorát lehetne változtatni? :U Mintha én nekiállnám feszegetni, hogy a fentebb felsorolt területeken, mért nem az MS megoldásai az elterjedtebbek. Nem teszem, mert tudom, hogy lehetne sorolni, több érvet a másikat mellett és a gyakorlat is ezt igazolja. Már utóbbi önmagában elég. Fordított esetben is dettó uaz van, amit meg lehetne érteni és nem feszegetni feleslegesen. Ha a gyakorlat is ezt támasztja alá sok éve, akkor meg pláne nem érdemes. Magyarul felesleges lovagolni a monopólium témán, ha adott területen nem várható változás és okkal nem. Ami okok, a másik felek hiányosságaiban is keresendőek. A kinek káros, megint érdekes dolog, mert nem biztos, hogy egy más megoldás, mindenkinek maradéktalanul megfelel és csak előnyöket tartogat.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #61 üzenetére

    Csak a pontosítás végett azt azért tegyük hozzá, hogy a (nagy)vállalati Enterprise verziókban beállítható néhány dolog, ami a home usereknek szánt kiadásokban nem. Pl. a X-es esetén a különféle adatvédelmi dolgok is jobban konfigurálhatók. Konkrét bizonyítékok és pontos adatok, arra vonatkozóan, hogy mi mást gyűjtene a hivatalos tájékoztatón túl, meg nincsenek a kémkedéssel kapcsolatban. Pedig kíváncsi lennék rá én is, de nem találtam erre infót...

    TV meg üzleti felhasználásra fizetős, magáncélra Windowsra is free. De úgy tudom előbbi felhasználás Linux rendszerek esetében sem ingyenes. Vagy mégis, hirtelen passz?

    Azért, ha vmit, akkor a szoftveres támogatottságot, végképp ne említsük egy lapon... céges szinten is elég csak tervezőszoftvereket, Adobe programcsaládot és társaikat felhozni. Utóbbi se csak PS-ből áll. Az office meg csak hab a tortán.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #63 üzenetére

    Olvastam azt a cikket, amelyben csak annyi állt, hogy a gép működésével kapcsolatosakat. Még, ha személy szerint nekem sem tetszik, azt nem tudom bizonyítani, hogy személyes adatokat gyűjtenek-e és, ha igen, akkor pontosan miket. Ahogy te sem... :N

    Értettem a felesleges programok eszmefuttatást, csak az a baj, hogy ezt nem lehet ilyen lazán elintézni. Mert, ha bizonyos célszoftverek abszolút nincsenek rá, az márpedig égető probléma lesz, ami adott helyen kizárja a használatát. Mert értelemszerűen olyan OS-t tesznek alá, amin natívan fut a szoftver.
    Igen, lehet a miniszter ezeket nem használja, de office-t azt biztosan és vsz megvan kialakult a szokása. Sőt, jó eséllyel meg tudnám tippelni, hogy a hazainak is milyen rendszer lehet a gépén. :))

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz King Unique #64 üzenetére

    Nocsak...[link]. :Y Bár ez a kép alapján nem 10, hanem 8.1 a pontosítás végett.

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #66 üzenetére

    Pontos adatok nélkül ez még mindig csak feltételezés és találgatás. De persze, gondoljunk mindig a lehető legrosszabbra... ;]

    Az állítás a kkv-t tekintve, még akár részben igaz is lehetne, de ha nem teljesült/ teljesül/ fog teljesülni széles körben, akkor eleve nem nagyon van miről beszélni.
    A PS példa meg azért erős túlzás...korántsem csak erről van szó, lehetne sorolni más szoftvere dolgokat.. Home szinten pont ott a döntés lehetősége, kényelem, jóformán kis túlzással, mki azt használ, amit akar. De, ha eleve W ingerek érik őket szinte mindenhol, ismerősök többségének is az van, nekik is többnyire jó, azt szokták meg (elég fontos) akkor nem fognak más után kapkodni. Max egy olyan réteg, akinek célirányosan kell a munkájához, vagy puszta érdeklődésből akar megismerni mást. De ez megint a szűkebb réteg... Na meg nem mki környezetében van olyan mindenes, aki feltelepíti, beállítja, elmagyarázza neki L-t. Ellenben a W-ben többen tudnak segíteni.
    Továbbá marketing sincs nagyon... ha eleve el sem jut a fogyasztóhoz a termék, a híre, akkor még inkább irreális azt gondolni, hogy tömegek maguktól ráharapnak. Mert az átlagemberek tuti nem fognak és ők vannak nagy többségben. Ellenben M és A marketingje eléggé ott van. Utóbbi időben még a TV-ben láttam több hírműsorban, magyar sorozatban, mikor a jellegzetes W desktop virított a kijelzőn + még V is azt használja...indirekt módon még itt is nyomatják. :D
    Tehát ezek alapján szerintem egyáltalán nem meglepő az említett ~ 98 | 2 arány, nincs ezen mit csodálkozni.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #83 üzenetére

    Az ilyen hozzászólások mindig kicsit gondolkodóba ejtettek, hogy vajon az írója pusztán csak szakmai alapon firtatja a dolgokat, vagy többnyire inkább csak az ellenszenv, túlfűtött érzelmek beszélnek belőle? Nyilván nem kell "őket" szeretni és mindennel egyetérteni, de a leírtak alapján nekem inkább az utóbbi jön le...fentebb is szerintem leírtam világosan, amit akartam, amit meg lehetne érteni. Ha nyilvánvaló dolgokat ennyire magyarázni kell tovább, az is az előbbi megállapítást erősíti. Gyakorlatilag én mondhatnám lazán azt, hogy ok, állítasz bizonyos dolgokat, amiknek van valóságalapja, részben el lehet fogadni, de ha nem tudod alátámasztani az alkalmazhatóságát széles körű, gyakorlati példákkal, akkor eleve nem ér semmit. Ennek hiányában pedig szimpla hitvita az egész, ahol mind2 félnek részben igaza van, de mégis annak a mondandója mérvadó, akiét a gyakorlat is alátámasztja, hisz az a lényeg. ;)

    Rövid válaszok:
    - Nem az én hozzáállásom múlik a dolog és a kinek jó/ rossz, azt mki döntse le maga.
    - PS kapcsán én a professzionális felhasználást mondtam, ami a célterületeken maximálisan helytálló. Otthonra nem tudom ki feszegette...többi szoftvernél szintén home volt előtérbe helyezve, de cégesnél is helytálló, ha mégsem alkalmazott tömegesen az általad vázolt lehetőség.
    - A stratégia fikázásával nem értek egyet, mert az minden gyártónak feladata, hogy népszerűsítse a termékét és megpróbálja megőrizni a piaci pozícióját. Hogy e téren egy MS minden egyes lépése és akciója, kizárólag eltaposás, korrupció stb. lenne, az azért túlzás...a probléma másik oldalról az, hogy ők ennek érdekében alig tesznek valamit. Hol van pl. a megfelelő marketing? Anélkül márpedig nehéz bármit is eladni és népszerűsíteni.
    - Utolsó bekezdések egy részére már volt fentebb válasz, a többit meg inkább hagyjuk...

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #85 üzenetére

    Az(ok) nem, többi vegyes, a legutóbbira meg különösen jellemző.
    Persze lehet fika, mindenkinek szíve joga, csak nem jó, ha átmegy szemellenzősbe. Egyes, már-már tényszerű dolgok folyamatos megkérdőjelezésére nem tudok mit mondani.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #87 üzenetére

    Részben érthető, ha vki a formátum trükközése miatt megszólja őket, de ha erről már törvényes határozat született, amiben elfogadták (tekintsünk el a hogyantól), akkor eleve kár firtatni...ráadásul egy sok éve fennálló állapot, amiben a jövőben sem várható érdemi változás, így meg pláne.
    Illetve a további probléma, hogy szintén ők léptek előbb és tettek le az asztalra egy működőképesebb és fogyaszthatóbb megoldást e téren is, ami mára eléggé elterjedt. Ha a formátum még meg is lenne oldva, akkor is csak azt emlegetnék inkább, hogy lenne másik program, ami tökéletesen kezeli az MSO formátumokat és nem azt, hogy ODF-et. Egy csomó hivatalos oldalon a formanyomtatványok is előbbi formátumban vannak fent, ami megint nem elhanyagolható. Illetve a kinek is probléma kérdésnél, megint az e helyzet, hogy a legtöbb helyen márpedig MS cuccát használják, így ott ez kevésbé gond. Max az árak azok, de a cégek számára is egyre népszerűbb előfizetéses megoldás, oktatásra és akár otthoni használatra az ingyenes verzió, szintén otthonra a régóta használatos "trükközés" lehetősége, megint nem akadályozó tényező. Tehát azoknak probléma inkább, akik más programot, más formátumot akarnak használni, de eleve ők vannak kisebbségben.
    Tehát erre azt lehetne mondani, hogy ez a hajó is rég elúszott és hiába akarnál rá / másra atomot dobni, már bőven lőtávolon kívül vannak... ;)

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #88 üzenetére

    "Bezony, abból. A lustasága, igénytelensége és érdektelensége kényszeríti."

    Ezt szerintem te sem gondolod komolyan...nyilván az, hogy sokaknak valamiért az tetszik, azt szokta meg, jól jön a fullos támogatottsága, nyilván nem számít semmit. Másrészt, ha más annyival jobb alternatíva lenne tömegfogyasztásra, akkor talán igazolták volna az évek és az adatok, ami nem történt meg.
    Továbbá nem ismered az átlagembereket ezek szerint, akik érdeklődés, hozzájuk eljutó környezeti ingerek és információk (pl. markating) híján, nem fognak más megoldásokkal kísérletezgetni.
    Igénytelen lenne ezért vki? Te talán egy olyan témába, ami nem érdekel, beleásod magad jobban, végigpróbálod az egész termékpalettát? Mert szerintem nem... Ha olyan célra keresel szoftvert, ami kevésbé érdekel, lehet elintézed az első szembejövővel. Ha netán hardvert veszel és nem akarsz belemélyedni a témába, nem értesz hozzá olyan szinten, lehet megint elintézed az első kezed ügyébe kerülővel. Divat, öltözködés? Akit nem érdekel annyira, hanem csak veszi az olcsó konfekcióméretes cuccokat, az megint mi...? Táplálkozás: nem mki figyel oda rá, hanem eszi a sok egészségtelen xart.
    Tehát te igénytelenezel le másokat azért, mert nem 24/7-es IT buheráló kocka, de lehet közben magad jóval több dologban lennél az... :DDD Vagy mégsem, mert ettől talán még nem lesz egyből igénytelen vki...?

    "Linux meg 10 évvel az MS-DOS után jelent meg, mikor az MS monopólium már rég kiépült."

    Akkor meg eleve miről is beszélünk? Már ott elbukott a dolog, amit csak úgy behozni nehéz és az elmúlt évek is ezt igazolták. Ugyanakkor lépni lehetett volna utána is, ami nem nagyon történt meg. Persze nagy cég, nagy pénz, nagy hatalom, nagy lehetőségek <---> kis cég, kis pénz, kis hatalom, kisebb lehetőségek. Nem a PDF-eket kell linkelgetni...ha eleve látszik, hogy nem egy súlycsoport, akkor itt sincs miről beszélni. Nem kell itt semmin csodálkozni.

    Az OOXML témát meg hiába próbálod sokadszorra ragozni, fentebb is leírtam másnak, hogy teljesen felesleges. Én használok 2007/ 2010/ 2013 kiadásokat is, de a nagy, saját inkompatibilitással még nem találkoztam, csak hallottam róla. :D Azok a szemellenzős hívek, akik sok éve puszta ellenszenvből ócsárolják őket mindenért. A másik csoport (nagy többség), aki meg eleve a szoftverüket használja, azok persze, hogy nem látják a nagy problémát, ha nem okoz nekik ténylegesen gondot. A nagy IT-s, desktop világmegváltó gondolatokra, az átlagember meg nem kíváncsi és ezen témázó fórumokra se.
    Szóval csak a klaviatúra kopik és érdemi változás nem lesz. Az meg, hogy a másik hiányosságait és mindent megpróbálsz az MS-re kenni, az kicsit abszurd. De nyugodtan, hajrá, ahogy eddig, úgy ezután sem ér célt és csak hsz gyűjtés lesz, ahogy ezen, úgy más topikokban is.

    A marketing és egyéb dolgok firtatása, meg megint bulshit...érdekes, amit már fentebb is írtam egyszer, hogy azt soha nem firtatta senki, hogy a szerverek, szuperszámítógépek és egyebek nagy többségén mi fut és mi való oda. Mert annak is oka van. De ezt a desktop területet, ennek mondhatni végleges elvesztését, úgy látszik máig nem sikerült megemészteni....és mindenféle, mondvacsinált indokkal, erőltetetten magyarázni az ellenkezőjét, közben meg a gyakorlat sok éve totál mást mutat, az azért...De persze nyilván mkit megkentek, mki balfék és nem igényes, az azért elég nagy mellélövés... ;]

  • King Unique

    titán

    válasz spammer #90 üzenetére

    Ez érdekes kérdés, mert azt nem állítanám, hogy NEM, de azt se feltétlen, hogy a mostani állapot lényegében nekem, vagy sokaknak ne megfelelne meg. Ha vki letesz nekem az asztalra egy jobb programot, amit szívesebben használok, gyorsan elterjed az és pl formátuma is, profitálok is munkahelyen abból, hogy elsődlegesen azt ismerem, akkor használom azt. De, az, hogy vki megpróbálja nekem előírni, hogy holnaptól használjunk egy másikat, mert épp az a nagy szabvány, aminél az előbbi feltételek nem igazán teljesülnek, akkor én arra speciel nem fogok bólogatni és +1-et nyomni. Én nem is kell, mert nem is valósult meg.

    Ezt a zárt formátum nyílttal való inkompatibilitást ne dramatizáljuk túl annyira szerintem, ha a nagy-nagy többség a zártat használja.
    Az árakat sem kéne annyira, mert a fentiek alapján csak bizonyos környezetben kell muszáj alapon perkálni.
    Attól, hogy a nyílt formátum alapból nem terjed annyira, hivatalosan oldalakon MS formátumokban, vagy jó esetben PDF-ben van fent a cucc, az már más téma. Hiába firtatjuk, változtatni nem tudunk rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #92 üzenetére

    Szerinted a fogyasztók és felhasználják nagy többségét az érdekli, hogy hogyan és milyen eszközökkel? Érdeklik őket egyáltalán más termékek, más cégek kapcsán? Ha ők ennek a gyakorlatban, az árakon kívül más negatív hatását nem nagyon tapasztalják, akkor nem fognak foglalkozni vele. + A kapitalista gazdaságban, ahol a cél, hogy minél többet fogyasszál, költsd a pénzed, maga a rendszer sem fogja hagyni, hogy minden teher alól mentesítsd magad. Az, hogy téged ez ennyire zavar, nem tudod megemészteni, én azzal nem tudok mit kezdeni. De, ha valami, amiről még ha tudom, hogy nem teljesen kerek, de nekem felhasználói szinten mégsem okoz különösebb problémát, akkor már ne akarja rám erőltetni senki, hogy valljam az ellenkezőjét!

    Ui.: ezt a 8-as dolgot szeretjük előhúzni, tudok én. :) A számok és tények, valóban ellene szólnak. De, ha azt buktázzuk a maga a ~14 %-ával, akkor mit mondjunk az ~1,6%-ra, mit várjunk utóbbitól? Maga nemében mind2 tortaszelet, azt azt értékelő csoportnak nagyon is jó. Az, hogy tömegek nem harapnak rá, az már más dolog...amiben sok szerepe lehet a pletykáknak, híreszteléseknek, mintsem minden esetben a konkrét tapasztalatnak.

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #95 üzenetére

    Ez nem igaz, én ezen témában inkább semlegesnek mondanám magam. Na jó, egy kicsit talán MS felé húzok. :D
    Amit itt egyesek leművelnek, arra lehetne mondani, hogy mért támadják az idiotizmus szintjéig...? Az még hagyján, hogy vki leír korábbi kétes dolgokat, vagy csak szimplán ellenszenvesek neki. De, amikor a nyilvánvaló dolgokat kezdik megkérdőjelezni, meg jönnek az okkal valós állapotot erővel átrendezni akaró, nagy felvétések, hogy "ezt így kéne, ezt úgy kéne, mindenkinek így kéne, mindenkinek ez lenne a jó, mért nem így vélekedik és cselekszik mindenki", na az már too much...

    Passz...de ha eddig nem tették és elvoltak nélküle, vsz okkal, akkor már lehet ezután sem fogják.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #99 üzenetére

    Egyre röhejesebb, amit írsz... :DDD

    Azért akarod őket megcsapni, mert speciel neked és eszmetársaidnak nem tetszik, de megint kisebbségben vagytok. És azt nem akarjátok megérteni, hogy ami nektek ekkora probléma, az másnak nem feltétlenül az, vagy éppen nem is foglalkozik vele.

    Jól gondoltam, mégsem sikerült megemészteni. Ugyanaz a szindróma, mint fentebb: felfokozott lélekállapot, emelkedett pulzusszám, túlfűtött érzelmek, hatalmas ellenszenv. Csak az a szomorú, hogy ez akkor is szimpla klaviatúra koptatás és hsz gyűjtés marad...

    Meg az az igazság, hogy nekem nem kell bizonygatnom, mert a gyakorlat engem igazol és azokat, akik szintén nem akarják messiás módjára megváltani a világot. Aki ennek erővel az ellenkezőjét próbálja bizonygatni, kritizálni, kigúnyolni, minden jelenlegi állapotot erővel meghazudtolni, az csak saját magát égeti. És ráadásul teljesen feleslegesen, eredmény nélkül. :D

    (#101) bambano: magyarázhatód a nagy törvénytelenségeket, ha a hatóság már nem feszegeti tovább és lezártnak tekint bizonyos ügyeket. És, ha az fogyasztókat sem izgatja, akkor meg duplán kapufa. Lehet kivonulni transzparanst lobogtatva az utcára, ha nem tetszik.
    A másikra meg tudod, nagy cég + nagy pénz ... vs. kis cég, kis pénz fenti hasonlat.

  • King Unique

    titán

    válasz spammer #102 üzenetére

    Értem, de nem nekem kéne leírogatni. Ha ennyire nem tetszik a helyzet, lehet szintén transzparenst fogni, vagy ezeket megírni az adott politikusnak! Ha már tüntetés...érdekes, net miatt kiment a nép az utcára, de emiatt mért nem mennek ki tüntetni, talán lehet a többségnek nem is akkora probléma :F
    "Ne kényszerítsék, hogy az átlagembernek fizetős szoftvert kelljen vásárolnia"
    Na ez az, ami nem teljesen igaz, mert az átlagembernbek pont nem kell az ügyeskedés lehetősége miatt és az oktatási kedvezményt, akár még a családtagok is felhasználhatják.
    Igen, meg lehetne próbálni tenni ellene, de, ha az emberek többségének a gyakorlatban nem akkora gond, nem vágyik más használatára, vagy csak nem érdekli ez az egész, akkor eleve nincs miről beszélni.

    Ha csak szimplán firtatom egy kis topikban, azzal nem változik semmi. És kizárólag a mutyira sem lehet fogni ez esetben az MS termékek sikerességét desktopon.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #107 üzenetére

    :DDD Azért kíváncsi lennék, hogy pusztán itt a fórumon, milyen %-os arányban osztanák ezt, vagy böknék oda az ellenkező oldalnak...?

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #110 üzenetére

    Amit mondasz, az még igaz is lehetne, csak ha nem kell a népnek valami miatt mégsem, akkor mire is alapozzuk, hogy elég lehet, megfelelhet és stb. kijelentéseket? Népszerűség, használat növekszik, az igaz, csak nem akkora arányban. A Mancikáknál is volt rá példa, hogy már a megszokottól kicsit eltérő felület, dizájn, pár máshova kattintás miatt nem kicsit húzták a szájukat. Az elavult jelzővel azért csínján bánnék, mert pl. a fentebb szidott MSO-ra ezt, más irodai szoftverekkel összevetve, nagyon nem aggatnám rá. Továbbá, ha egy tevékenység professzionális szoftvereket igényel, amiért annak gyártója pénzt szeretne kapni, mert nyilván nem ingyen dolgozik és ennek reményében eleve csak a nagyobb tortaszelet(ek)re portolja, az megint további probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #112 üzenetére

    Persze, mert minden cég +pénzen, minden dolgozót csak emiatt átképzésre küld, vagy kirúg...biztos.
    MSO kérdést ne firtassuk, mert funkcionalitás és szolgáltatások tekintetében, főleg a manapság egyre több helyütt népszerű 365 esetében, nagyon nem egy kategória vele egy LO.
    Nem igénylik feltétlenül, de ha a gyártója csak arra portolja, akkor mit csinálsz? Semmit. Játszadozás, alternatíva keresés meg mégsem megoldás a többségnek, ahogy a széles körű használat mutatja...

    (#113) bambano: a kkv-s példa még némileg helytálló, de ha a többség mégsem az általad vázolt megoldást használja, akkor eleve mit tudsz a reális alkalmazhatósága tekintetében bizonyítani, főleg széles körben? Szerintem nem sokat.
    Ipari, de akár művészeti, grafikai területen meg még ezek szerint nem jártál, nem láttad ott miket használ a többség, ahogy egészségügyben sem. Nem láttad a vizsgálatokhoz szükséges berendezéseken, azokra kötött gépeken milyen szoftverek és min futnak. De akár elég recepciót, kartonzót is megnézni. De más területi tevékenységek kapcsán sem igazán arról hallani, hogy 90%-a biztosan nem Windows desktopot használ. Rá-rá szoktam direkt pillantani a pénzügyi intézetekben és egyéb hivatalokban, hogy ahova leültetnek, milyen a desktop. És bizony szinte mindig az ismerős kép fogad.
    Szóval nem kell ezt ragozni, erre mondják, hogy az nem érti, aki nem akarja.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #115 üzenetére

    Azért az gondolom megvan, hogy ebben a gondolatmenettel továbbra sem sem lehet a lényeget bizonyítani, alátámasztani?
    Egyrészt csak, egy egyébként elavult (2013 dec) adatot linkeltél be, ami még más szerint sem feltétlenül pontosan közli a teljes mezőnyt. Másrészt folyamatosan kb. azt hajtogatod, hogy "hánynak lehet szüksége | pont elég az, amit egy mezei linux ad. tehát ez a többség.". Többség? A gyakorlatban a nagy többség használja is ténylegesen? Hát az a nagy bukta, hogy NEM... innentől pedig totál nem helytállóak az ilyen kijelentések.

    Mintha elkezdenénk olyan képtelen okosságokat sorolgatni, hogy MO-n nem ~tízmillió magyar él, hanem csak 1 millió és többi földönkívüli. Az államfő pedig X... és nem Euró lesz majd egyszer bevezetve, hanem már jövőre a galaktikus dollár. Ha elég sokx mantrázzuk és leírjuk, talán majd 2125-re teljesül is, vagy lehet hogy már holnap. De az is lehet, hogy nem... :N

    (#116) Ringman: az elég lenne és ténylegesen elég is = használja között azért elég nagy különbségek vannak.
    Ha már Draftsight, az pl. egy jó alternatíva, ha nem kellenek spec. fícsörök. De én eddig, amelyik cégnél láttam, ott mindig Windows volt alatta, mert más műszaki szoftverek általában megkövetelték. Amúgy meg inkább ACAD és társai a jellemző, 3D-re is megvan az Inventoron kívül az egyéb, szintén főleg Winre (esetleg OS X-re) írt mezőny.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #120 üzenetére

    Ahogy korábban másoknak, úgy neked is ilyesfajta gyanúsítgatás az egyik legnagyobb baklövésed... mert ehhez egyáltalán nem kell annak lenni. ;)
    Nézz be Windows topikokba, ott tudnék sorolni néhány belsőst, akiknek lehet még "azért" is megsimizi a gazdi a buksiját. De én sokszor meg pont velük nem szoktam egyetérteni...micsoda véletlen. ;]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #124 üzenetére

    "fizetett troll" - ??
    "ez pedig tény, nem gyanú." - igen, tudod bizonyítani, vagy lila köd? Illetve mert egyesek nem értenek veled egyet (elég sokan vannak itt a fórumon, más topikokban is), egyből MS bérenc és hasonló jelzők jönnek...Mindenkinek fizetnek érte talán, hogy más véleményen legyen? Na ez nagyon a szinten aluli... :U Továbbá milyen érdekes, hogy az MS fikázásában mindig ugyanazon platform túlhevült imádói (tisztelet a kivételnek) vetik el a sulykot és írják rendületlenül minden egyes topikba a negatív kommenteket. Fölöttébb érdekes...nekik ez pusztán hobby, netán felkérték őket? Lehetne cifra jelzőket és minősítéseket gyártani erre és vsz másoknak is feltűnt itt a fórumon.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #130 üzenetére

    Mivel te még viszonylag az értelmesebb kivételek közé tartozol és lehet veled talán normális hangnemben társalogni, így tegyük. Másokkal teljesen felesleges...

    Nem ért nagyon, az evidens, de valamilyen beugró szinten igen és pusztán már az elég sokat számít.
    Ha már felhoztad az én példámat, az teljesen más... eleve nem az a tipikus értelemben vett átlagos felhasználó vagyok. Én hajlandó voltam utánanézni, dw listát próbálgatni, fórumokban kérdezni. De egy csomó minden szokatlan és nehézkes volt. Bizonyos dolgok beállítását nem találtam, laptopon szívtam néhány dolog nem működése miatt, egy programot nem tudtam feltelepíteni. Maga az OS telepítése kicsit rizikós volt elsőre, a partícionálás részt külön virtuális gépen kellett előtte kipróbálgatni, nehogy a meglévő rendszeren elcsesszek vmit stb. Na meg, ha maga az OS telepítője bugos és az szívat meg (Antergos, Chakra), nem tudod felrakni, az megint kellemes. Egy átlag user, akit ez mind nem érdekel, szerinted ezt ugyanígy végigzongorázza? Biztos lehetsz benne, hogy NEM... náluk csak úgy működik, ha valaki feltelepíti, beállítja, elmagyarázza neki. Viszont, ha pl.10 ismerőséből 8-9 biztos nem nagyon ért hozzá és még a bolt, ahol a gépét vette is azt szajkózza, hogy majd ők szívesen felraknak neki Windowst "kedvezményesen" és más programokat, mindent beállítanak, akkor eleve nem nagyon van miről beszélni.
    Valamint azt se mondanám, hogy végleg meg tudnám szokni, mert ugyan van ami jobban tetszik felület & dizájn (Cinnamon, KDE+effektek), működés terén. De egyszerűen mégis valahogy összességében konfortosabb egy Windowsban dolgozni és bizonyos szoftvereket sem tudnék nélkülözni. Szerintem nem vagyok ezzel egyedül azok körében, akik hasonló cipőben járnak.

    Azért a többi, már kicsit túlontúl optimista szemlélet. Régimódi, elavult, vége van? Háát...azt mutatja mi volt, mi alakult x éve, mi van most és kb. mire lehet számítani elég sanszosan a közeljövőben is ezen a területen.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #134 üzenetére

    Jó, jó, értem én, szép gondolatok, csak ha a ténylegesen nem ez a verzió köszön vissza a gyakorlatban, akkor nem gondolnám, hogy bármit is igazolna.
    Fentebb pont azt mondtam, hogy ha már meg kell kérni valakit, akkor a 10-es alapon, ismerősök / családtagok / számtech boltosok tudnak neki segíteni Windowsban. Megoldja helyette. De Linuxban már egyáltalán nem biztos, leginkább csak utóbbiak, vagy van ahol azok se nagyon.
    Felhasználóvesztés nem hinném, hogy számottevő lenne desktopon, a tortaszeletek sem ezt mutatják [link]. Max a Win10-re nem ugranak olyan tempóban, mint amilyenre számítottak. De a jövőben vsz az is javulni fog, főleg ha majd leülnek a konteós dolgok.

    Olyan, mintha vki elkezdené sorolgatni, hogy ő mennyire jó kan, mennyire jó tulajdonságai vannak, amit a szebbik nem értékelhet, ő az abszolút tökéletes party. Igen ám, de ha nem jön be valami miatt mégsem a csajoknak, nem omolnak a lábai elé, akkor cseszheti... ;] Aztán lehet mondani, de hát mit esznek azon a másik pasason, mitől jobb, mint én...

    (#133) tomtyi: látom nem bírsz magaddal... ;] Válaszra sem érdemes.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #141 üzenetére

    Szokták mondani, hogy minden példa rossz. De a felhozott nagyon is jó ebben a szituációban, mert ahogy párválasztásnál, úgy operációs rendszer használatnál is, ha nem sikerül elnyerni a másik fél tetszését, nem sikerül rávenni a fogyasztókat a használatára, akkor eleve a cseszheti kategória az egész... ;)

    Második nagy gondolatnál, még közhivatalok ok, de egyéb melóhely = xy cégek esetében a berögződött állapot és a támogatás hiánya miatt eleve egy szelet kiesik. Ahogy oktatásban is nem sok értelme van erővel másik megoldásokra átállni és kizárólag azt tanítani, ha kereslet oldalról a munkáltatók nem azt várják el, ők sem azt használják. Utóbbinak akkor lenne igazán létjogosultsága, ha részükről is megtörténne a nagy átállás. Amire viszont nem nagy esély van.

    Ugyanakkor, ez a kb mindenről csak azért is megmagyarázzuk a valós állapot ellenében az ellenkezőjét hozzáállás, nekem kevésbé szimpatikus. Már-már erőszakos. Nyilván jönne, hogy amiket munka, vagy egyéni igények alapján használok Windowson szoftvereket, azokat is mind kukázzam, reklamáljak a főnöknél, hogy szervezzen át a kedvemért mindent. Ami hardvereket néha direkt a szoftveres körítés miatt veszek meg, azokat is mind felejtsem el és inkább vegyek helyettük mást. Miért? Mert nekem ez jobb és kész, punktum. De, ha én (és mások) csak jobban tudom, hogy mire van szükségem, nekem mi a jó, akkor nem biztos, hogy előbbi "szentírást" tartom egyedüli opciónak... :U És ennek értelmében is max a multi-boot jöhet szóba hosszabb távon.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #146 üzenetére

    Téged zavar, rendben ne használd a termékeit, meg fikázd csak, ha ennyire jól esik, a te dolgod. De azt ne várd, hogy mki veled egy véleményen legyen és ennek megfelelően cselekedjen, álljon hozzá a témához. És mint, a valós állapot mutatja, a többség pont nem is teszi. :D + ha valakit okolni akarsz a jelenlegi helyzetért, akkor ne csak kizárólag "bennük" keresd a hibát. Mert, ha egy magát, jobb alternatívának hirdető társaság, anyagi vagy egyéb korlátok miatt nem tud befutni ezen területen, az azért az ő hibájuk is.
    Azzal meg gondolom tisztában vagy, hogy a mai fogyasztói társadalomban az a cél, hogy vásároljanak az emberek és pénzt költsenek, ettől pörög a gazdaság. És ameddig egy MS, vagy más nagy cég és termékei ennyire jó biznisz, felsőbb hatalmi érdekek is úgy kívánják, addig egyesek megfeszülhetnek is, de akkor sem fogják ezt felülírni és megreformálni.

    (#147) bambano: állítod ezt a valótlan állapotot mantrázva... :DD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #149 üzenetére

    Tehát mki csak kényszerből használja, és ha elé tennék a hőn emlegetett másik alternatívát, felsorolnák a pro/ kontrát mind2 esetében, akkor 1000 emberből 1000, vagy legalább 600 biztos csak utóbbit akarná használni... netán vmi statisztikád, adatod van erről?
    Egy másik topikban nagyon jól megfogalmazta egyik fórumtárs ezt a dolgot, tökéletes a GNU/Car példa. :))

    Az, hogy adófizetők pénze mire megy el, azt inkább ne ragozzuk...nem hiszem, hogy kisebb lenne a "megtollasodás", ha épp bizonyos szoftverekre nem kéne költeni. Illetve, ok, hogy van ingyenes alternatíva, de ha nem mindenhova megfelelő, akkor 'jába van, ahogyan mondaná egyik ismerősöm. :D

    Az megint kicsit gyenge mentegetés, hogy nincsenek meg a szükséges erőforrások, nincs zsé marketingre, de ennek ellenére, mért az az állapot, ami? Hát erre azt lehetne mondani, "Nem amint akarnánk, hanem amint lehet".

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #157 üzenetére

    Mindig ez a nagy "HA"... mikor lesz ebből "Most / Ez van" stb.? ;]

    Nyilván csak a mienk, az összes többi országban teljesen más a helyzet, 90 -10 arányban...irodai szoftver meg 1 dolog, a sok közül. Nyilván mki otthonra fizet is érte, de aki akkora hater, nyilván otthon is Win+MSO kombó van nála, hisz őt is rákényszerítik és mást nem is használhat. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #159 üzenetére

    Ezt a marketinggel kapcsolatos bulshitet, ugye csak viccnek szántad? Elképesztő, hogy még ennek is meg akarod erővel magyarázni az ellenkezőjét... :N
    Ha a fogyasztó nem szerez tudomást egy termékről, szolgáltatásról, akkor mégis mi alapon várja a gyártója, hogy azt használják, elterjedtebb legyen, mint egy másik megoldás, aminél ez teljesül? Hát szerintem ne várja semmilyen alapon. Ha ezen a téren továbbra sem erősítenek, akkor a jövőben se.

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #161 üzenetére

    Fentebb is mondtam, hogy az én példámat ne mosd össze az átlaggal! Ha csak a home esetet nézzük, akkor az IT iránt jobban érdeklődők általában eljutnak odáig, hogy megismerkednek más rendszerekkel is. Itt a PH!-n is jellemző, hogy pl. akik Windowst használnak, azoknak egy része kísérletezik Linuxszal is, másik részük meg OS X-et akar felvarázsolni a gépére. Viszont az átlagember (ők vannak nagy többségben) nem ilyen.

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #164 üzenetére

    Tudod a választ. :)

    1. Megfelelt, váltott.
    2. Nem felelt meg, elvetette.
    3. Dual-boot.

    Az arányokat meg mindenki döntse el maga.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz King Unique #165 üzenetére

    4. Nem próbálta ki*

    * Én is hallottam, tudok sok termékről/ szoftverről, mégsem próbálok ki mindent.

  • King Unique

    titán

    válasz cami][us #168 üzenetére

    Lehet jobban meg kéne nézni, hol van a szálka és hol a gerenda. Aki meg a mondandóját valótlan állapotra alapozza és mindig ott van előtte a "Ha" szócska, ráadásul tényként próbálja közölni, na az a bulshit...
    Illetve az a helyzet, hogy ezen álláspontot hirdető csoport, kb. 5 év múlva is ugyanott fog tartani, ahol most. Téma ragozás, világmegváltónak tartott dolgok mantrázása, miegymás. A többi gondolatot pedig már le sem kell írni, mert előbbiekből következnek. :))

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #171 üzenetére

    Az állításoddal is pont azt igazoltad, hogy kb. akkor is majd magyarázhatod. :)
    A kinek, mi a szívás, meg megint nézőpont kérdése, amiről már fentebb volt szó.

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #174 üzenetére

    Álmodozz csak. :D
    Maga a népszerű Win7 is eleve kitart addig, amihez nagyon ragaszkodnak az emberek. Illetve addigra már úgyis átnevelik a népet az újabb rendszerre, amihez vsz szintén fognak.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #176 üzenetére

    Nem feltétlenül, mert nálam max a multi-boot jöhet szóba. A "kedvenc" 8.1, meg 2023-ig támogatott. :))
    Alapvetően a 10-es is megfelel, kémkedésre nincs konkrét bizonyíték és adat, illetve ennyi erővel ott van Google, FB és társai miatti para.

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #178 üzenetére

    Azt sejtem én is, hogy a kémkedéssel lehet vmi a háttérben, de ha konkrétum nincs, hogy miket küld, azt hogyan használják fel, akkor marad szimpla konteó...
    Ha meg azt akarom, hogy a Nagy Tesó semmilyen adatot ne gyűjtsön rólam, akkor internet off, modern okos kütyük kuka és leköltözöm egy amish telepre. ;]

    Én főként tesztelési céllal néztem át a másik oldalra, hogy egyes hardverek hogyan működnek egyik-másik rendszer alatt. Ha ezentúl csak Windowst lehetne használnom, nem esnék kétségbe. :N

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #180 üzenetére

    Ha netezel, akkor azt ugysem tudod teljes mértékben kivitelezni, hogy zéró adatot gyűjtsenek rólad.
    KP fizetés pont jó példa, mert egyre többen fizetnek bankártyával (én is). Amikor belépek a netbankomba, gyakorlatilag minden ott van, mikor, mit csináltam. Ez alapján is sok mindent ki lehet elemezgetni. :D De csak emiatt, nem feltétlen fogok kizórálag kp-val vásárolni mindenhol.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz spammer #182 üzenetére

    Ha akarták, eddig is kielemezhették az érintett szervek a felhasználói szokásaimat, ahogy másnak is. Ez nem a Win10-től függ. És te sem lehetsz biztos abban, hogy rólad nem tudnának semmi magánjellegű dolgot előhúzni.

  • King Unique

    titán

    válasz sh4d0w #186 üzenetére

    Ehhez meddig kellett túrni a gúglit? :D Tudsz mutatni bármiféle statisztikát, ami ezt globális szinten alátámasztaná? Illetve talán minden oktatási intézmény, egyetem esetében ez a helyzet, főleg, ahol nem csak spec IT terület, hanem egy rakás más képzés és szakirány van? Ahol adott az alkalmazott szoftverek oktatása (ami kereslet oldalról is elvárás) és az ahhoz kapcsolódó platformkövetelmény.
    Szokásos luft és jönne a nagy "HA"... :DDD

    (#187) cami][us: igen, az elméleti szinten való témázgatás, "ha" alapokra építkezés, az a nagy blődség. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #189 üzenetére

    Az a nagy HA, hogy a gyakorlatban való alkalmazás oldaláról nézve, továbbra sem tudod igazolni, nem mész semmire a nagy, helyenként túlzó felvétéseiddel! :B Mert, ha desktopon, a legtöbb helyütt az általad mantrázott megoldások felé se szagolnak, na az a ciki és elgondolkoztató... :B
    Pár dolog kapásból kicsit sántít:

    - mégis elég sok zárt megoldást használnak szerte a világban, mert talán nem mindenkinek felel meg mindenhova a nyílt...nem véletlenül
    - vitatható, a gyakorlat szintén nem azt mutatja, hogy mindenkinek, minden felhasználáshoz annyira kifogásolható lenne. Illetve ott a platformra (+OS X) épülő professzionális szoftverkínálat, amikhez képest, több más platformos free & nyílt alternatíva kb. sehol nincsen. Nem véletlenül nem használják őket. De lehetne akár egy office példát is említeni, aminél szintén nem egy kategória MSO-val az alternatív megoldás.
    - drága, de nem megfizethetetlen, céges környezetben ennek ellenére is elterjedt.
    - ez megint részben vitatható
    - Létezik, de pont az a gond, hogy nem mindenkinek, nem mindenhova alternatíva és pont ezért nem is használják mindenhol...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz sh4d0w #191 üzenetére

    Szép, ahogy próbálod elintézni a nagyvállalat példánál a dolgokat. Csak az a helyzet, hogy főleg alkalmazás (szoftvererek) oldalról nem mutatsz sok tisztán Linux alapú megoldást se.
    Na meg a fentebb feszegetett nagy versenyképesség kapcsán, "azt" tisztán megint nem húzod rá az egészre, minden területre.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #194 üzenetére

    Mint írva volt, nem mind az, mert néhány túlzás és csúsztatás. :)
    "eltapossa az open formátumokat, platformokat?"
    És szerinted, attól hogy igaz / nem igaz, ez tömeges szinten, platform és szoftver választásnál, kit fog érdekleni, kinél lesz elsődleges a sok egyéb szempont mellett? A valós helyzet netán azt mutatja, hogy igen, mindenkinél? Mert szerintem nem.

    Amúgy én csak arra lennék kíváncsi, hogy a felsorolt nagy tényeket és érveket hirdetve, mennyire menne élesben a dolog? Ha azt a feladatot kapnád / kapnátok, hogy végig kéne járni az itthoni (akár külföldi) cégeket, oktatási intézményeket, otthoni felhasználókat, kormányokat, meg kéne győzni őket, hogy ezentúl semmilyen MS szoftvert ne használjanak (+ tálalni a pro / kontrát) , akkor az milyen eredménnyel zárulna? Nem lennék én abban olyan biztos, hogy mindenhol annyira működőképes lenne, megértő fülekre találna és akkora eredménnyel zárulna... Persze attól, hogy nagyban gondolkodva, esetlegesen a gyakorlatban nem menne, még lehet egy fórumon elmélkedni róla és ragozni, ha valakinek ez akkora örömöt okoz. A jó hír pedig az, hogy ugyanezt vsz megteheti jövőre, azutáni évben és X év múlva is... ;]

    Aztán kb. az egész lényege annyi, hogy itt be is lehetne fejezni, mert amíg érdemi változás nem lesz, ami a másik teóriát igazolná, addig teljesen felesleges feszegetni a témát. Persze, aki nem képes felfogni, csinálja csak, őrá fogja fújni a szél a pisit. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #196 üzenetére

    Biztos sokakat, foglalkoztatja is őket rendesen és feltétlenül más alternatívát akarnak keresni, mert a jelenlegi biztos nem jó semmire...csakis.
    Pusztán azt példáztam, hogy vsz nem menne, ha már eddig se ment. De persze nyilván totál hülyének kell nézni mindenkit, aki nem ezt az elvet vallja és nem az említett megoldást akarja használni. Hisz nem tudják ők, hogy mi való nekik, szerencsére mindig akadnak okosabbak, akik ezt elmagyarázzak és megmondják mi lenne jó a népnek. Mint amikor a kis ellenzéki pártok bírálják az aktuális kormányt, hirdetik, hogy ők sokkal jobban csinálnák ám. Aztán, amikor eljön a választások ideje, akkor érdekes módon mégsem rájuk szavaznak az emberek. Márpedig pont az a lényeg, hogy ők végül kire adják le a voksukat.

    Látom mindig szereted felhozni az én home esetemet. :) Ahhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy az érdeklődést, ne keverd a kényszerrel! Ha annyira totál ócska lenne, a másik meg mindenben jobb, akkor már lehet, hogy váltottam volna. De nem véletlenül van dual-boot. Mert azon nem igazán tudom túltenni magam, hogy nem tudok normálisan gépelni a kurzor ugrálása miatt, laptop fényerő és egyéb beállításokkal kell gúglit túrva szórakoznom, nem tudok használni bizonyos programokat + akár azok adta funkciókat, nem tudok sok hardveremen firmware-t sem frissíteni, vagy éppen bizonyos dolgok nem úgy működnek rajtuk, mint szeretném stb. De persze nyilván az a hülye, aki ezeken problémázik és nem akarja szívatni magát. Lehet megszabadulok egynéhány hátránytól, ha ignorálom a Windowst, csak az a bibi, hogy a másikon, a sok nagy pro mellé, kapok egy szép nagy adagot kontrából is. Erre mondják talán, hogy "Csöböről vödörbe"...

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #197 üzenetére

    Igen elhangzott, indoklás is volt számmal, hajaj, csak az a helyzet, hogy szimplán nem ennek megfelelően alakult/ alakul a való állapot. Akkor adja magát a kérdés, hogy gyakorlatilag miről is vitatkozunk, ki, mit próbál bizonygatni...? Az úgy gondolja | ezt kéne csinálni | ez van & így csinálják, több, különböző dolog. Nem titok, hogy utóbbi a mérvadó.

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #200 üzenetére

    Ja, nyilván, ezt látjuk viszont... :DDD
    Ez az a szint, amire már nem kell semmit mondani.

Új hozzászólás Aktív témák