Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz King Unique #131 üzenetére

    „De egy csomó minden szokatlan és nehézkes volt.”
    A Windows kezelésének tudását már nyilván genetikusan magadban hordozod, különben hogyan másképp is lehetne, hogy ott az általad felsoroltak soha semmilyen nehézséget nem okoztak.
    (A kis „megszólítom, de mégsem” sunyiságok annyira cukik.)

    (#132) spammer
    Hiába, no, a spanyolok még a ECDL-t is lusták voltak megtanulni.
    Beugró szint Micikének sem kell, csak egy DNS-vizsgálat, hogy lássák, legalább a töredéke megvan az MS-kompatibilitási génnek. Vagy ha csak néhány RNS-szakasz, esetleg néhány kallódó fehérjedarabka található, az már elég.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #131 üzenetére

    Akkor induljunk ki az én példáimból.
    Amikor elegem lett a winből, akkor igen, nekem is utána kellett olvasni, meg foglalkozni vele. Virtuális gépekkel akkoriban sosem szórakoztam, egyből élesben ment az egész. Persze backup volt a fontos adatokról, úgyhogy nagy tragédia nem történhetett volna.
    Antergos, Chakra nem épp toplistás disztrók a dw-n, jóval kisebb erőforrásból (manpower) dolgoznak mint a "nagyok". Én is szívtam anno Manjaroval, azóta csak Debian, de ebbe is bele kellett tanulni, és nem a fórumozók rakták fel helyettem.
    Azóta már a rokonok gépén is Debian van, és őszintén szólva, amikor megcsináltam nekik ők sem értettek úgy egy winhez hogy feltelepítsék, "driverezzék", felrakják a szükséges programokat plusz a vírusirtó. Ezeket Debian alatt nem kellett, de őszintén szólva, úgy, hogy wint is fel tudtam volna rakni, meg linuxot is, utóbbi sokkal kevesebb időt vett igénybe, és még az is különbség, hogy elég évente karbantartani őket, ellentétben a winnel, azt tuti mindenki kikészíti fél év alatt használhatatlan szintre, önhibáján kívül.

    Természetesen működik náluk ugyanúgy minden amire szükségük van és teljesen elégedettek is vele.

    Ugyanez Mancikával, biztos vagyok benne ha nem találná meg linuxon a FF ikonját, akkor winen sem találná meg. Amúgy nem kell a linux telepítéshez értenie, de abban is biztos vagyok hogy ezek a felhasználók a win meg driver telepítéshez sem értenek, és egy kezükön meg tudják számolni hányszor láttak véletlenül vezérlőpultot.

    Mert ha winről is van szó és valami probléma támad, akkor is meg kell kérniük valakit hogy csinálja meg, meg a legendás bemondás hogy "Valamit kiírt a gép" is ugye erről a platformról származik :)

    Munkahelyen meg ugyanúgy nem nyúlhat hozzá a rendszerösszetevőkhöz az irodai munkás winen és linuxon sem, mindössze annyi a dolga hogy belép a gépbe és használja a már előre feltelepített és bekonfigurált programokat, máshoz nincs is joga, rendszerszinten csak a gép újra-, be- és kikapcsolása.

    Ez ugyanúgy működik mindkét platformon, a linuxos levelezőben ugyanúgy a Küldés gombra kattintva lehet elküldeni az üzenetet, a FF, króm, egyéb programok ugyanúgy a tálcára kattintva elindulnak, a pdf doksik megnyílnak és nyomtathatóak és még sorolhatnám.

    Ezeket a műveleteket meg nem kell 30-50 ezer forintba kerülő rendszeren végezzük, ha megtehetjük azt ingyenesen is. Jópár munkahelyen megfordultam már, ahol az ms officet senki sem használta annyira professzionálisan hogy oda egy ingyenes megoldás elég ne lett volna. Ha pedig felfedezik, hogy "ezt így is lehet" akkor bizony váltani fognak, senki sem a pénzének ellensége.

    Túl optimista szemlélet nem létezik, de ahogy nézem ms elég durván maga alatt vágja a fát, az biztos hogy vesztettek idén nem gyenge mennyiségű felhasználót. Az adatok biztonsága is évről évre fontosabb lesz, ha még kis időbe bele is telik amíg az ebben a témában kevésbé kompetens felhasználók rájönnek. Ezeket pedig ms és gúgli szoftvereken nem lehet megoldani.

    Átlagfelhasználás szempontjából sokkal több érv szól a win ellen, sokkal több a linux a mellett – egyelőre csak annyi ellene hogy kevésbé ismerik. A win10 pedig sokat tett érte hogy elűzze a saját felhasználóit.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák