Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #87 üzenetére

    Részben érthető, ha vki a formátum trükközése miatt megszólja őket, de ha erről már törvényes határozat született, amiben elfogadták (tekintsünk el a hogyantól), akkor eleve kár firtatni...ráadásul egy sok éve fennálló állapot, amiben a jövőben sem várható érdemi változás, így meg pláne.
    Illetve a további probléma, hogy szintén ők léptek előbb és tettek le az asztalra egy működőképesebb és fogyaszthatóbb megoldást e téren is, ami mára eléggé elterjedt. Ha a formátum még meg is lenne oldva, akkor is csak azt emlegetnék inkább, hogy lenne másik program, ami tökéletesen kezeli az MSO formátumokat és nem azt, hogy ODF-et. Egy csomó hivatalos oldalon a formanyomtatványok is előbbi formátumban vannak fent, ami megint nem elhanyagolható. Illetve a kinek is probléma kérdésnél, megint az e helyzet, hogy a legtöbb helyen márpedig MS cuccát használják, így ott ez kevésbé gond. Max az árak azok, de a cégek számára is egyre népszerűbb előfizetéses megoldás, oktatásra és akár otthoni használatra az ingyenes verzió, szintén otthonra a régóta használatos "trükközés" lehetősége, megint nem akadályozó tényező. Tehát azoknak probléma inkább, akik más programot, más formátumot akarnak használni, de eleve ők vannak kisebbségben.
    Tehát erre azt lehetne mondani, hogy ez a hajó is rég elúszott és hiába akarnál rá / másra atomot dobni, már bőven lőtávolon kívül vannak... ;)

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #110 üzenetére

    Amit mondasz, az még igaz is lehetne, csak ha nem kell a népnek valami miatt mégsem, akkor mire is alapozzuk, hogy elég lehet, megfelelhet és stb. kijelentéseket? Népszerűség, használat növekszik, az igaz, csak nem akkora arányban. A Mancikáknál is volt rá példa, hogy már a megszokottól kicsit eltérő felület, dizájn, pár máshova kattintás miatt nem kicsit húzták a szájukat. Az elavult jelzővel azért csínján bánnék, mert pl. a fentebb szidott MSO-ra ezt, más irodai szoftverekkel összevetve, nagyon nem aggatnám rá. Továbbá, ha egy tevékenység professzionális szoftvereket igényel, amiért annak gyártója pénzt szeretne kapni, mert nyilván nem ingyen dolgozik és ennek reményében eleve csak a nagyobb tortaszelet(ek)re portolja, az megint további probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #112 üzenetére

    Persze, mert minden cég +pénzen, minden dolgozót csak emiatt átképzésre küld, vagy kirúg...biztos.
    MSO kérdést ne firtassuk, mert funkcionalitás és szolgáltatások tekintetében, főleg a manapság egyre több helyütt népszerű 365 esetében, nagyon nem egy kategória vele egy LO.
    Nem igénylik feltétlenül, de ha a gyártója csak arra portolja, akkor mit csinálsz? Semmit. Játszadozás, alternatíva keresés meg mégsem megoldás a többségnek, ahogy a széles körű használat mutatja...

    (#113) bambano: a kkv-s példa még némileg helytálló, de ha a többség mégsem az általad vázolt megoldást használja, akkor eleve mit tudsz a reális alkalmazhatósága tekintetében bizonyítani, főleg széles körben? Szerintem nem sokat.
    Ipari, de akár művészeti, grafikai területen meg még ezek szerint nem jártál, nem láttad ott miket használ a többség, ahogy egészségügyben sem. Nem láttad a vizsgálatokhoz szükséges berendezéseken, azokra kötött gépeken milyen szoftverek és min futnak. De akár elég recepciót, kartonzót is megnézni. De más területi tevékenységek kapcsán sem igazán arról hallani, hogy 90%-a biztosan nem Windows desktopot használ. Rá-rá szoktam direkt pillantani a pénzügyi intézetekben és egyéb hivatalokban, hogy ahova leültetnek, milyen a desktop. És bizony szinte mindig az ismerős kép fogad.
    Szóval nem kell ezt ragozni, erre mondják, hogy az nem érti, aki nem akarja.

    [ Szerkesztve ]

  • nyunyu

    félisten

    válasz Apollyon #112 üzenetére

    A professzionális szoftverek viszont nem igénylik hogy fizetős legyen az os amin futnak. Igen, át kell portolni, a lehetőség adott csak élni kell vele.

    Na jo, de ki fogja atportolni? Meg mibol? Mennyiert? Ki fogja kifizetni?

    Elozo melohelyemet b*szogattak azert, mert MS SQL Servert hasznaltunk a callcenter megoldas alatt, aztan egy par ugyfelnek nem tetszett, hogy annak a licenszet is meg kell venniuk, hiszen vannak ingyenes adatbazis motorok is.

    El is ultettek a bogarat a nagyfonok fulebe, hogy PostgreSQL mennyire jo, meg az fut Linux alatt is, Win licensz se kell.

    Hiaba mondtak az adatbazis fejlesztoink, hogy ugyan SQL mindketto, de teljesen mas szintaxis, meglevo cuccaink nem fognak futni egy az egyben a masik platformon, at kell irni mindent, plusz az osszes szoftverfejleszto kollegat is at kell ra kepezni, nem csak az adatbazisosakat.

    Aztan meg lett bizva valami tanacsado ceg (akik kotottek az ebet a karohoz, hogy kivitelezheto az otlet), hogy akkor legyenek szivesek demonstralni.
    Kaptak valami demo adatbazist, meg ujjgyakorlatnak egy 4000 soros tarolt eljarast, ami valami tablakban tarolt ertekek alapjan generalt uj tablakat, meg azokat machinalo tarolt eljarasokat. (dinamikus SQL rulz)

    Nagy csend utan 3 honap mulva erdeklodtunk, hogy allnak.
    Kb. 10%-aig jutottak. :))

    Ezutan a fonokunk is belatta, hogy a problema nem csak annyibol all, hogy az egyik SQL kulcsszavait mechanikusan lecsereljuk a masik SQL kulcsszavaira, aztan pikk-pakk megsporoltunk par millat a szukseges szoftverlicenszeken, hanem igenis komoly anyagi vonzata van az atallasnak.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #130 üzenetére

    Mivel te még viszonylag az értelmesebb kivételek közé tartozol és lehet veled talán normális hangnemben társalogni, így tegyük. Másokkal teljesen felesleges...

    Nem ért nagyon, az evidens, de valamilyen beugró szinten igen és pusztán már az elég sokat számít.
    Ha már felhoztad az én példámat, az teljesen más... eleve nem az a tipikus értelemben vett átlagos felhasználó vagyok. Én hajlandó voltam utánanézni, dw listát próbálgatni, fórumokban kérdezni. De egy csomó minden szokatlan és nehézkes volt. Bizonyos dolgok beállítását nem találtam, laptopon szívtam néhány dolog nem működése miatt, egy programot nem tudtam feltelepíteni. Maga az OS telepítése kicsit rizikós volt elsőre, a partícionálás részt külön virtuális gépen kellett előtte kipróbálgatni, nehogy a meglévő rendszeren elcsesszek vmit stb. Na meg, ha maga az OS telepítője bugos és az szívat meg (Antergos, Chakra), nem tudod felrakni, az megint kellemes. Egy átlag user, akit ez mind nem érdekel, szerinted ezt ugyanígy végigzongorázza? Biztos lehetsz benne, hogy NEM... náluk csak úgy működik, ha valaki feltelepíti, beállítja, elmagyarázza neki. Viszont, ha pl.10 ismerőséből 8-9 biztos nem nagyon ért hozzá és még a bolt, ahol a gépét vette is azt szajkózza, hogy majd ők szívesen felraknak neki Windowst "kedvezményesen" és más programokat, mindent beállítanak, akkor eleve nem nagyon van miről beszélni.
    Valamint azt se mondanám, hogy végleg meg tudnám szokni, mert ugyan van ami jobban tetszik felület & dizájn (Cinnamon, KDE+effektek), működés terén. De egyszerűen mégis valahogy összességében konfortosabb egy Windowsban dolgozni és bizonyos szoftvereket sem tudnék nélkülözni. Szerintem nem vagyok ezzel egyedül azok körében, akik hasonló cipőben járnak.

    Azért a többi, már kicsit túlontúl optimista szemlélet. Régimódi, elavult, vége van? Háát...azt mutatja mi volt, mi alakult x éve, mi van most és kb. mire lehet számítani elég sanszosan a közeljövőben is ezen a területen.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #134 üzenetére

    Jó, jó, értem én, szép gondolatok, csak ha a ténylegesen nem ez a verzió köszön vissza a gyakorlatban, akkor nem gondolnám, hogy bármit is igazolna.
    Fentebb pont azt mondtam, hogy ha már meg kell kérni valakit, akkor a 10-es alapon, ismerősök / családtagok / számtech boltosok tudnak neki segíteni Windowsban. Megoldja helyette. De Linuxban már egyáltalán nem biztos, leginkább csak utóbbiak, vagy van ahol azok se nagyon.
    Felhasználóvesztés nem hinném, hogy számottevő lenne desktopon, a tortaszeletek sem ezt mutatják [link]. Max a Win10-re nem ugranak olyan tempóban, mint amilyenre számítottak. De a jövőben vsz az is javulni fog, főleg ha majd leülnek a konteós dolgok.

    Olyan, mintha vki elkezdené sorolgatni, hogy ő mennyire jó kan, mennyire jó tulajdonságai vannak, amit a szebbik nem értékelhet, ő az abszolút tökéletes party. Igen ám, de ha nem jön be valami miatt mégsem a csajoknak, nem omolnak a lábai elé, akkor cseszheti... ;] Aztán lehet mondani, de hát mit esznek azon a másik pasason, mitől jobb, mint én...

    (#133) tomtyi: látom nem bírsz magaddal... ;] Válaszra sem érdemes.

    [ Szerkesztve ]

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Apollyon #134 üzenetére

    "Átlagfelhasználás szempontjából sokkal több érv szól a win ellen, sokkal több a linux a mellett – egyelőre csak annyi ellene hogy kevésbé ismerik"

    Ezzel én mondjuk nem értek egyet, főleg ha otthoni átlagfelhasználást nézek.

    Tipikus problémakör, a gyerek játszani akar a gépen, nem ismer fel valami hardvert mert nincs hozzá driver, fele annyi ideig bírja akksiról a laptop mint windows alatt (szintén driver probléma), van egy-egy program ami nincs linuxra stb stb.

    És ilyenkor mindig kínos magyarázkodás következik, amit vagy bevállalsz vagy nem. Ez különösen probléma tud lenni, ha nem a 70 éves nagymamának lesz a rendszer, mert egy normál családban elég hamar bele lehet futni a fenti problémákba.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Apollyon #141 üzenetére

    "Ha annyira kell mégis, simán fel lehet tenni adott disztró mellé egy wint játékhoz."
    Ha már megvettem a Win-t, és időnként úgyis használom játék miatt, akkor mi értelme van linuxot is feltenni és használni? :)

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #141 üzenetére

    Szokták mondani, hogy minden példa rossz. De a felhozott nagyon is jó ebben a szituációban, mert ahogy párválasztásnál, úgy operációs rendszer használatnál is, ha nem sikerül elnyerni a másik fél tetszését, nem sikerül rávenni a fogyasztókat a használatára, akkor eleve a cseszheti kategória az egész... ;)

    Második nagy gondolatnál, még közhivatalok ok, de egyéb melóhely = xy cégek esetében a berögződött állapot és a támogatás hiánya miatt eleve egy szelet kiesik. Ahogy oktatásban is nem sok értelme van erővel másik megoldásokra átállni és kizárólag azt tanítani, ha kereslet oldalról a munkáltatók nem azt várják el, ők sem azt használják. Utóbbinak akkor lenne igazán létjogosultsága, ha részükről is megtörténne a nagy átállás. Amire viszont nem nagy esély van.

    Ugyanakkor, ez a kb mindenről csak azért is megmagyarázzuk a valós állapot ellenében az ellenkezőjét hozzáállás, nekem kevésbé szimpatikus. Már-már erőszakos. Nyilván jönne, hogy amiket munka, vagy egyéni igények alapján használok Windowson szoftvereket, azokat is mind kukázzam, reklamáljak a főnöknél, hogy szervezzen át a kedvemért mindent. Ami hardvereket néha direkt a szoftveres körítés miatt veszek meg, azokat is mind felejtsem el és inkább vegyek helyettük mást. Miért? Mert nekem ez jobb és kész, punktum. De, ha én (és mások) csak jobban tudom, hogy mire van szükségem, nekem mi a jó, akkor nem biztos, hogy előbbi "szentírást" tartom egyedüli opciónak... :U És ennek értelmében is max a multi-boot jöhet szóba hosszabb távon.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #146 üzenetére

    Téged zavar, rendben ne használd a termékeit, meg fikázd csak, ha ennyire jól esik, a te dolgod. De azt ne várd, hogy mki veled egy véleményen legyen és ennek megfelelően cselekedjen, álljon hozzá a témához. És mint, a valós állapot mutatja, a többség pont nem is teszi. :D + ha valakit okolni akarsz a jelenlegi helyzetért, akkor ne csak kizárólag "bennük" keresd a hibát. Mert, ha egy magát, jobb alternatívának hirdető társaság, anyagi vagy egyéb korlátok miatt nem tud befutni ezen területen, az azért az ő hibájuk is.
    Azzal meg gondolom tisztában vagy, hogy a mai fogyasztói társadalomban az a cél, hogy vásároljanak az emberek és pénzt költsenek, ettől pörög a gazdaság. És ameddig egy MS, vagy más nagy cég és termékei ennyire jó biznisz, felsőbb hatalmi érdekek is úgy kívánják, addig egyesek megfeszülhetnek is, de akkor sem fogják ezt felülírni és megreformálni.

    (#147) bambano: állítod ezt a valótlan állapotot mantrázva... :DD

    [ Szerkesztve ]

  • spammer

    veterán

    válasz Apollyon #149 üzenetére

    Most miért bántod őket, mikor Satyáék szeretik a linuxot? ;] Szeretetből teszik, na. :DDD

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • Воланд

    titán

    válasz Apollyon #149 üzenetére

    "ms nem erőlködne annyit az open világ megfékezésén, de mivel mégis teszi ez már elég sokat mutat."

    igazad van! hat a mocskok eppen most hetvegen tettek open source-a az edge javascript motorjat. megis hogy kepzelik ezt?

    de most a viccet felreteve, te az elmult egy evet ataludtad, vagy csak nem voltal internet kozelben? lehet nem artana mondjuk az open source + microsoft kulcsszavak hasznalata valamelyik keresoben. vagy latogass el mondjuk az ms github oldalara.

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Воланд

    titán

    válasz Apollyon #153 üzenetére

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #149 üzenetére

    Tehát mki csak kényszerből használja, és ha elé tennék a hőn emlegetett másik alternatívát, felsorolnák a pro/ kontrát mind2 esetében, akkor 1000 emberből 1000, vagy legalább 600 biztos csak utóbbit akarná használni... netán vmi statisztikád, adatod van erről?
    Egy másik topikban nagyon jól megfogalmazta egyik fórumtárs ezt a dolgot, tökéletes a GNU/Car példa. :))

    Az, hogy adófizetők pénze mire megy el, azt inkább ne ragozzuk...nem hiszem, hogy kisebb lenne a "megtollasodás", ha épp bizonyos szoftverekre nem kéne költeni. Illetve, ok, hogy van ingyenes alternatíva, de ha nem mindenhova megfelelő, akkor 'jába van, ahogyan mondaná egyik ismerősöm. :D

    Az megint kicsit gyenge mentegetés, hogy nincsenek meg a szükséges erőforrások, nincs zsé marketingre, de ennek ellenére, mért az az állapot, ami? Hát erre azt lehetne mondani, "Nem amint akarnánk, hanem amint lehet".

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #159 üzenetére

    Ezt a marketinggel kapcsolatos bulshitet, ugye csak viccnek szántad? Elképesztő, hogy még ennek is meg akarod erővel magyarázni az ellenkezőjét... :N
    Ha a fogyasztó nem szerez tudomást egy termékről, szolgáltatásról, akkor mégis mi alapon várja a gyártója, hogy azt használják, elterjedtebb legyen, mint egy másik megoldás, aminél ez teljesül? Hát szerintem ne várja semmilyen alapon. Ha ezen a téren továbbra sem erősítenek, akkor a jövőben se.

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #161 üzenetére

    Fentebb is mondtam, hogy az én példámat ne mosd össze az átlaggal! Ha csak a home esetet nézzük, akkor az IT iránt jobban érdeklődők általában eljutnak odáig, hogy megismerkednek más rendszerekkel is. Itt a PH!-n is jellemző, hogy pl. akik Windowst használnak, azoknak egy része kísérletezik Linuxszal is, másik részük meg OS X-et akar felvarázsolni a gépére. Viszont az átlagember (ők vannak nagy többségben) nem ilyen.

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #171 üzenetére

    Az állításoddal is pont azt igazoltad, hogy kb. akkor is majd magyarázhatod. :)
    A kinek, mi a szívás, meg megint nézőpont kérdése, amiről már fentebb volt szó.

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #174 üzenetére

    Álmodozz csak. :D
    Maga a népszerű Win7 is eleve kitart addig, amihez nagyon ragaszkodnak az emberek. Illetve addigra már úgyis átnevelik a népet az újabb rendszerre, amihez vsz szintén fognak.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #176 üzenetére

    Nem feltétlenül, mert nálam max a multi-boot jöhet szóba. A "kedvenc" 8.1, meg 2023-ig támogatott. :))
    Alapvetően a 10-es is megfelel, kémkedésre nincs konkrét bizonyíték és adat, illetve ennyi erővel ott van Google, FB és társai miatti para.

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #178 üzenetére

    Azt sejtem én is, hogy a kémkedéssel lehet vmi a háttérben, de ha konkrétum nincs, hogy miket küld, azt hogyan használják fel, akkor marad szimpla konteó...
    Ha meg azt akarom, hogy a Nagy Tesó semmilyen adatot ne gyűjtsön rólam, akkor internet off, modern okos kütyük kuka és leköltözöm egy amish telepre. ;]

    Én főként tesztelési céllal néztem át a másik oldalra, hogy egyes hardverek hogyan működnek egyik-másik rendszer alatt. Ha ezentúl csak Windowst lehetne használnom, nem esnék kétségbe. :N

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #180 üzenetére

    Ha netezel, akkor azt ugysem tudod teljes mértékben kivitelezni, hogy zéró adatot gyűjtsenek rólad.
    KP fizetés pont jó példa, mert egyre többen fizetnek bankártyával (én is). Amikor belépek a netbankomba, gyakorlatilag minden ott van, mikor, mit csináltam. Ez alapján is sok mindent ki lehet elemezgetni. :D De csak emiatt, nem feltétlen fogok kizórálag kp-val vásárolni mindenhol.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #189 üzenetére

    Az a nagy HA, hogy a gyakorlatban való alkalmazás oldaláról nézve, továbbra sem tudod igazolni, nem mész semmire a nagy, helyenként túlzó felvétéseiddel! :B Mert, ha desktopon, a legtöbb helyütt az általad mantrázott megoldások felé se szagolnak, na az a ciki és elgondolkoztató... :B
    Pár dolog kapásból kicsit sántít:

    - mégis elég sok zárt megoldást használnak szerte a világban, mert talán nem mindenkinek felel meg mindenhova a nyílt...nem véletlenül
    - vitatható, a gyakorlat szintén nem azt mutatja, hogy mindenkinek, minden felhasználáshoz annyira kifogásolható lenne. Illetve ott a platformra (+OS X) épülő professzionális szoftverkínálat, amikhez képest, több más platformos free & nyílt alternatíva kb. sehol nincsen. Nem véletlenül nem használják őket. De lehetne akár egy office példát is említeni, aminél szintén nem egy kategória MSO-val az alternatív megoldás.
    - drága, de nem megfizethetetlen, céges környezetben ennek ellenére is elterjedt.
    - ez megint részben vitatható
    - Létezik, de pont az a gond, hogy nem mindenkinek, nem mindenhova alternatíva és pont ezért nem is használják mindenhol...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #194 üzenetére

    Mint írva volt, nem mind az, mert néhány túlzás és csúsztatás. :)
    "eltapossa az open formátumokat, platformokat?"
    És szerinted, attól hogy igaz / nem igaz, ez tömeges szinten, platform és szoftver választásnál, kit fog érdekleni, kinél lesz elsődleges a sok egyéb szempont mellett? A valós helyzet netán azt mutatja, hogy igen, mindenkinél? Mert szerintem nem.

    Amúgy én csak arra lennék kíváncsi, hogy a felsorolt nagy tényeket és érveket hirdetve, mennyire menne élesben a dolog? Ha azt a feladatot kapnád / kapnátok, hogy végig kéne járni az itthoni (akár külföldi) cégeket, oktatási intézményeket, otthoni felhasználókat, kormányokat, meg kéne győzni őket, hogy ezentúl semmilyen MS szoftvert ne használjanak (+ tálalni a pro / kontrát) , akkor az milyen eredménnyel zárulna? Nem lennék én abban olyan biztos, hogy mindenhol annyira működőképes lenne, megértő fülekre találna és akkora eredménnyel zárulna... Persze attól, hogy nagyban gondolkodva, esetlegesen a gyakorlatban nem menne, még lehet egy fórumon elmélkedni róla és ragozni, ha valakinek ez akkora örömöt okoz. A jó hír pedig az, hogy ugyanezt vsz megteheti jövőre, azutáni évben és X év múlva is... ;]

    Aztán kb. az egész lényege annyi, hogy itt be is lehetne fejezni, mert amíg érdemi változás nem lesz, ami a másik teóriát igazolná, addig teljesen felesleges feszegetni a témát. Persze, aki nem képes felfogni, csinálja csak, őrá fogja fújni a szél a pisit. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #196 üzenetére

    Biztos sokakat, foglalkoztatja is őket rendesen és feltétlenül más alternatívát akarnak keresni, mert a jelenlegi biztos nem jó semmire...csakis.
    Pusztán azt példáztam, hogy vsz nem menne, ha már eddig se ment. De persze nyilván totál hülyének kell nézni mindenkit, aki nem ezt az elvet vallja és nem az említett megoldást akarja használni. Hisz nem tudják ők, hogy mi való nekik, szerencsére mindig akadnak okosabbak, akik ezt elmagyarázzak és megmondják mi lenne jó a népnek. Mint amikor a kis ellenzéki pártok bírálják az aktuális kormányt, hirdetik, hogy ők sokkal jobban csinálnák ám. Aztán, amikor eljön a választások ideje, akkor érdekes módon mégsem rájuk szavaznak az emberek. Márpedig pont az a lényeg, hogy ők végül kire adják le a voksukat.

    Látom mindig szereted felhozni az én home esetemet. :) Ahhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy az érdeklődést, ne keverd a kényszerrel! Ha annyira totál ócska lenne, a másik meg mindenben jobb, akkor már lehet, hogy váltottam volna. De nem véletlenül van dual-boot. Mert azon nem igazán tudom túltenni magam, hogy nem tudok normálisan gépelni a kurzor ugrálása miatt, laptop fényerő és egyéb beállításokkal kell gúglit túrva szórakoznom, nem tudok használni bizonyos programokat + akár azok adta funkciókat, nem tudok sok hardveremen firmware-t sem frissíteni, vagy éppen bizonyos dolgok nem úgy működnek rajtuk, mint szeretném stb. De persze nyilván az a hülye, aki ezeken problémázik és nem akarja szívatni magát. Lehet megszabadulok egynéhány hátránytól, ha ignorálom a Windowst, csak az a bibi, hogy a másikon, a sok nagy pro mellé, kapok egy szép nagy adagot kontrából is. Erre mondják talán, hogy "Csöböről vödörbe"...

  • cami][us

    senior tag

    válasz Apollyon #205 üzenetére

    Nem értem mit kell rajta görcsölni. Vannak akik ezt nem akarják/tudják felfogni.

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #205 üzenetére

    Leírtad, ja, ami ráadásul az emberek nagy többségét totál nem érdekli...vannak fontosabb témák is. Amikor bemennek dolgozni a melóhelyre, az lesz a lényeg, hogy nekik az megfeleljen és elvégezzék rajta a feladatot, ahogy otthon is kiszolgálja őket. Nem az ilyen kis magunkfajta IT kockák vitatémája fogja őket érdekelni.
    "te is támogattad azzal hogy fizettél a termékeikért"
    Ez már mindennek a teteje, hogy így próbálod leminősíteni a Windowst és más termékeket megvásárló felhasználókat. Jó hogy nem a manapság divatos T betűs szót nem húzod elő, hogy ezzel azt támogatják. Szánalmas... :U
    Én azt hozom mindig fel, ami a lényeg, hogy a valóságban mi a helyzet, ott mit használnak. És pontosan ez az, amit se te, se más nem tud jelenleg megmásítani, bármennyire is csípi a szemét és akarná.
    Mintha azon menne a vita, furcsa példákkal élve, hogy a WD IntelliPower mekkora fordulatszám? Én mondanám, hogy az a gyakorlatban fix 5400 RPM, de te magyaráznád nagyban, hogy nem, az ténylegesen 5400 - 7200 RPM...Vagy, hogy szerintem az egyik legelterjedtebb és legsikeresebb interfész az USB, nem véletlenül. De te nagyban bizonygatnád, hogy nem a FireWire elterjedtebb, azt jobban ismerik az emberek. De a Thunderbolt meg sikeresebb, mindenkinek az van, az lesz már jövőre a gépén. Ja, biztos...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Apollyon #213 üzenetére

    Az OS X vassal együtt valóban drága, de azért nem kéne fikázni, mert nem rossz rendszer. Nézd meg mit használnak jobb helyeken, főleg grafikai, fotóművész, zenei területeken. Még a DJ-k is Macen készítik a zenét és live act is arról megy élőben általában.

    Ha eddig nem volt világos, azzal én is tisztában vagyok, hogy milyen dolgaik voltak, mi az állapot e téren és kb. hogyan megy. Csak szerintem ezt totál nem érdemes egyszeri kis home user szinten feszegetni, mert beleszólásod ebbe úgy sincsen. Ha még mi lennénk 2 nagyhatalmú vezető, aki ebben dönthet és nagyot változtathat, akkor más lenne a helyzet. De te/én a gyártás folyamatába nem nagyon szólhatunk bele, max a végterméke(ke)t élvezhetjük. Annál jogodban áll más nézeteket vallani, mást használni, ha nem tetszik és ellenkezik is a többséggel. De azt nem várhatod el, hogy mindenki hozzád hasonlóan gondolkodjon és cselekedjen. És, ha nem is teszik, amit a való állapot is tükröz, akkor ugyan lehet feszegetni a dolgokat, ha valaki annyira akarja, csak lényegében felesleges.
    Attól, mert xy nagy cég / gyártó csinált ezt-azt a háttérben, a fogyasztói társadalomban még nem fogom nem vásárolni a terméküket, ha nekem arra márpedig szükségem van. Ez igaz IT cikkekre, szoftverekre is. Csak, mert korábban voltak kínos cikkek a 2 nagy amcsi HDD gyártóról (WD & Seagate), ahogy lenyomták a többit, attól még nem fogom őket ignorálni. Csak ezért nem fogok más HDD-ket venni, ha nekem alapból megfelel és szimpatikus a termékük.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák