Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #88 üzenetére

    "Bezony, abból. A lustasága, igénytelensége és érdektelensége kényszeríti."

    Ezt szerintem te sem gondolod komolyan...nyilván az, hogy sokaknak valamiért az tetszik, azt szokta meg, jól jön a fullos támogatottsága, nyilván nem számít semmit. Másrészt, ha más annyival jobb alternatíva lenne tömegfogyasztásra, akkor talán igazolták volna az évek és az adatok, ami nem történt meg.
    Továbbá nem ismered az átlagembereket ezek szerint, akik érdeklődés, hozzájuk eljutó környezeti ingerek és információk (pl. markating) híján, nem fognak más megoldásokkal kísérletezgetni.
    Igénytelen lenne ezért vki? Te talán egy olyan témába, ami nem érdekel, beleásod magad jobban, végigpróbálod az egész termékpalettát? Mert szerintem nem... Ha olyan célra keresel szoftvert, ami kevésbé érdekel, lehet elintézed az első szembejövővel. Ha netán hardvert veszel és nem akarsz belemélyedni a témába, nem értesz hozzá olyan szinten, lehet megint elintézed az első kezed ügyébe kerülővel. Divat, öltözködés? Akit nem érdekel annyira, hanem csak veszi az olcsó konfekcióméretes cuccokat, az megint mi...? Táplálkozás: nem mki figyel oda rá, hanem eszi a sok egészségtelen xart.
    Tehát te igénytelenezel le másokat azért, mert nem 24/7-es IT buheráló kocka, de lehet közben magad jóval több dologban lennél az... :DDD Vagy mégsem, mert ettől talán még nem lesz egyből igénytelen vki...?

    "Linux meg 10 évvel az MS-DOS után jelent meg, mikor az MS monopólium már rég kiépült."

    Akkor meg eleve miről is beszélünk? Már ott elbukott a dolog, amit csak úgy behozni nehéz és az elmúlt évek is ezt igazolták. Ugyanakkor lépni lehetett volna utána is, ami nem nagyon történt meg. Persze nagy cég, nagy pénz, nagy hatalom, nagy lehetőségek <---> kis cég, kis pénz, kis hatalom, kisebb lehetőségek. Nem a PDF-eket kell linkelgetni...ha eleve látszik, hogy nem egy súlycsoport, akkor itt sincs miről beszélni. Nem kell itt semmin csodálkozni.

    Az OOXML témát meg hiába próbálod sokadszorra ragozni, fentebb is leírtam másnak, hogy teljesen felesleges. Én használok 2007/ 2010/ 2013 kiadásokat is, de a nagy, saját inkompatibilitással még nem találkoztam, csak hallottam róla. :D Azok a szemellenzős hívek, akik sok éve puszta ellenszenvből ócsárolják őket mindenért. A másik csoport (nagy többség), aki meg eleve a szoftverüket használja, azok persze, hogy nem látják a nagy problémát, ha nem okoz nekik ténylegesen gondot. A nagy IT-s, desktop világmegváltó gondolatokra, az átlagember meg nem kíváncsi és ezen témázó fórumokra se.
    Szóval csak a klaviatúra kopik és érdemi változás nem lesz. Az meg, hogy a másik hiányosságait és mindent megpróbálsz az MS-re kenni, az kicsit abszurd. De nyugodtan, hajrá, ahogy eddig, úgy ezután sem ér célt és csak hsz gyűjtés lesz, ahogy ezen, úgy más topikokban is.

    A marketing és egyéb dolgok firtatása, meg megint bulshit...érdekes, amit már fentebb is írtam egyszer, hogy azt soha nem firtatta senki, hogy a szerverek, szuperszámítógépek és egyebek nagy többségén mi fut és mi való oda. Mert annak is oka van. De ezt a desktop területet, ennek mondhatni végleges elvesztését, úgy látszik máig nem sikerült megemészteni....és mindenféle, mondvacsinált indokkal, erőltetetten magyarázni az ellenkezőjét, közben meg a gyakorlat sok éve totál mást mutat, az azért...De persze nyilván mkit megkentek, mki balfék és nem igényes, az azért elég nagy mellélövés... ;]

Új hozzászólás Aktív témák