Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grodd

    tag

    válasz bambano #66 üzenetére

    TV licensz ugyanannyiba kerül Linuxra is, mint Windows ra vagy macre. Cserébe kicsit szegényesebb a feature lista. Szóval ugyanazért a pénzért kevesebbet kapsz linuxon. Ez ám a tuti üzlet. Endpoint meg ingyenes így is-úgy is. De érvelésed hasonló sebektől vérzik több ponton is.

    azt szerintem ne nagyon reklámozd, hogy nem fizetsz az üzleti célú felhasználásért, ez csak jó tanács

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #66 üzenetére

    Pontos adatok nélkül ez még mindig csak feltételezés és találgatás. De persze, gondoljunk mindig a lehető legrosszabbra... ;]

    Az állítás a kkv-t tekintve, még akár részben igaz is lehetne, de ha nem teljesült/ teljesül/ fog teljesülni széles körben, akkor eleve nem nagyon van miről beszélni.
    A PS példa meg azért erős túlzás...korántsem csak erről van szó, lehetne sorolni más szoftvere dolgokat.. Home szinten pont ott a döntés lehetősége, kényelem, jóformán kis túlzással, mki azt használ, amit akar. De, ha eleve W ingerek érik őket szinte mindenhol, ismerősök többségének is az van, nekik is többnyire jó, azt szokták meg (elég fontos) akkor nem fognak más után kapkodni. Max egy olyan réteg, akinek célirányosan kell a munkájához, vagy puszta érdeklődésből akar megismerni mást. De ez megint a szűkebb réteg... Na meg nem mki környezetében van olyan mindenes, aki feltelepíti, beállítja, elmagyarázza neki L-t. Ellenben a W-ben többen tudnak segíteni.
    Továbbá marketing sincs nagyon... ha eleve el sem jut a fogyasztóhoz a termék, a híre, akkor még inkább irreális azt gondolni, hogy tömegek maguktól ráharapnak. Mert az átlagemberek tuti nem fognak és ők vannak nagy többségben. Ellenben M és A marketingje eléggé ott van. Utóbbi időben még a TV-ben láttam több hírműsorban, magyar sorozatban, mikor a jellegzetes W desktop virított a kijelzőn + még V is azt használja...indirekt módon még itt is nyomatják. :D
    Tehát ezek alapján szerintem egyáltalán nem meglepő az említett ~ 98 | 2 arány, nincs ezen mit csodálkozni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák