Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ballus

    csendes tag

    Sziasztok!

    Olvaslak Benneteket egy ideje és nagyon örültem, hogy találtam egy ilyen fórumot!
    Hasonló a történetem, mint Gyixi-é.
    Engem tavaly október végén operáltak kiszakadt sérvvel, ami a keresztcsontom környékén volt. Nekem viszonylag hamar a kés mellett döntöttek, de hamar kerültem vele kórházba is.
    Előtte nem nagyon voltak panaszaim, néha évente egy-két alkalommal kicsit jobban fájt ha megerőltettem. Tavaly ősszel azonban egyik napról a másikra nagyon rossz lett. Állni nem nagyon tudtam többet 10-15 percnél, mert iszonyúan szúrkált a csípőmbe. Ülés szintén rossz volt. Én is elmentem csontkovácshoz (Ormosba) és két-három alkalommal kikalapált, helyre rakta (talán :U ) a csigolyákat. Utána jobban éreztem magam, de csak egy ideig.
    Sokat gondolkodtam, hogy nem-e ő kezelt félre... :F De végül is mindegy már!
    Műtét előtt kb. 1-2 hetet szenvedtem, de az utolsó hét már az Uzsokiban telt. Oda még két lábon mentem be Aspirinnel a gyomromban (nekem csak az segített enyhíteni a fájdalmat) és sajnos már másnap nem tudtam egyáltalán lábra állni. Próbáltam én, mert hát wc-re csak ki kéne menni, de nem sikerült. Volt hogy a többi beteg hozzátartozója nyalábolt fel a földről és rakott ágyba, közben pedig ordítottam.
    A dokiknak sírva könyörögtem, hogy csináljanak már valamit, mert nem bírom tovább. Akkor átjött az amerikai úti idegsebészetről egy orvos és megnézett. Pár nap múlva már át is vitettek és megműtöttek.
    Felemelő érzés volt anélkül a rohadt fájdalom nélkül ébredni. Ehhez képest a lábadozási fájdalom semmi sem volt.
    Nekem 3 hónap szigorú ülésmentességet javasoltak, nagyon nehéz volt megemészteni, de túl vagyok rajta.
    Még dec. közepén elmentem azért egy másik orvoshoz is, hogy ő is mondja el a véleményét és mivel a kórházban csak egy fecnit adtak a kezembe a gyógytornákkal, ezért kértem hogy foglalkozzanak velem. Le voltam maradva a fejlődéssel, tehát szakszerű rehabot kértem. El kezdtem gyógytornára járni és ma már sokkal jobban érzem magam.
    Persze ebben a nyamvadt időben a frontokat is nagyon megérzem, olyankor alig tudok mozdulni az ágyban éjjel és azért még szúrkál itt-ott az ideg vagy mi :F Persze nekem is azt mondták hogy ez egy hosszú folyamat és nagyon türelmesnek kell lennem, úgyhogy mikor elkap a kétségbeesés, arra gondolok, milyen szarul voltam műtét előtt ;)

    Mindenkinek jobbulást kívánok és hogy akinek fáj a dereka, ne várjon a csodára, menjen el nézesse meg, mert idővel általában ezek rosszabbodnak és senkinek nem kívánok olyan fájdalmat amin keresztül mentem.

    Denevérpadról én is csak jókat hallottam, de műtét után egy ideig ezt nem javasolják.
    Térdepelő széket használom én is és tényleg jó!
    Ami még sokkal jobb lenne az a nyeregszék. http://www.wellness-trade.hu/cikkek/salli_nyeregszek
    csak épp az ára elég borsos! Férfiaknak duplán jó.

  • ballus

    csendes tag

    Eastman: ez az ülőpárna mi célt szolgál és hogy kell használni?

  • ballus

    csendes tag

    mh197: Szia!

    Nekem október 26-án volt a műtétem, már több mint 3 hónapja. Műtét után kaptam napi két alkalommal Voltaren SR-t (erősebb mint amit recept nélkül kapsz a gyógyiban) és Aflamint. Aztán valami vírus szedhettem össze a kórházban, mert itthon már nem tudtam ezeket szedni(még 2 hétig kellett volna), iszonyú gyomorfájásom és hasmenésem volt néhány napig. Na, az a pár nap nagyon kellemetlen volt, mert műtét után mikor felébredtem úgy éreztem semmim sem fáj már, de amikor először megmozdulsz, aztán mikor fel kell másnap kelned és onnantól menni kell, az rossz volt! Elég nagy fájdalmak voltak az első héten a lábaimban,mert az ideg nem felejt. Nekem a jobb lábamba sugárzott le és az alhasamba szúrkált.
    Tehát gyógyszert nem szedtem.
    A fájdalmak szép lassan elmúlnak - én konkrétan nem hittem el akkor - de így lett.
    Az első héten és persze utána is nagyon sokat számít a mozgás (amennyit bírtam), séta és minden reggel a kimozgató torna. Sok minden még nem tudtam csinálni, mert hamar elfáradtam és a derekam is úgy éreztem külön életet él. Nagyon gyenge volt! Azóta tudom, hogy milyen fontos a gyógytorna, de csak a szakszerű torna, mert nem szabad minden féle mozgást végezni.
    Műtét után táppénzen voltam, de a 3 hónapot nem tudtam végigvinni, mert béna volt a háziorvosom, tehát kb. 2 héttel korábban visszamehettem volna dolgozni, de nem mentem.
    Ha mondjuk egy irodában dolgoznék, nem is tudom hogy mit csináltam volna, mert még azért most sem tudok egy huzamban ülni sokáig. És nem is javasolt. Érzem, hogy nem jó.

    Nyeregszék ára kb. 150.000! Nagyon erős ára van, de én kipróbáltam és tényleg nagyon jó!
    Ha ülsz is, kéne a hátad mögé egy ékpárna és az ülőfelületre is, hogy ne derékszögben üljél, mert akkor sokkal jobban terhelődnek a porckorongok. Tehát az a cél hogy kb. 120 fokban üljél.

  • ballus

    csendes tag

    mh197: még valami

    Az ideggyógyász mit mondott végül? Ezt nem írtad.

    Javaslom Neked ezt a dokit is: www.doktorfit.hu Dr. Erbszt András

    Nekem is Ő volt a másik orvosom. Ő a Honvédben dolgozik amúgy és már tanulja az endoszkópos műtéti eljárást, ami sokkal barátibb egy simánál.
    Nagyon jó fej, bár itt magánrendelője van, de nagyon kézségesek mindenkivel.

    Amikor még csak néha-néha fájdogált a derekam, akkor nem vettem komolyan, de Neked még nagy esélyed van arra, hogy műtét nélkül helyrejöjj! Mindenképp járj a végére és kérj szakszerű gyógytornát! Hidd el nagyon sokat számít.

  • ballus

    csendes tag

    Sziasztok!

    mh197: a porcerőn már én is gondolkodtam, nem tudom, segíthetne-e :F Jó lenne ha valaki megírná.
    Ha a szék háttámláját hátradöntöd (ékpárna derékhoz) és úgy ülsz, szerintem még sokat nem segítettél. De nálam vannak itt hozzáértőbbek is biztos. Én úgy érzem, hogy nekem nem használna, csak függyőleges helyzetben a 120 fokban ülés.
    Azt mondják az a jó, ha nem egy pontban nehezül a súlyunk ránk. :U Tehát a térdepelő széken is ugye a térdre is esik a súly és ettől is jó, plusz valahogy úgy tartja a derekat , hogy megmarad az S forma benne.
    Neked sz.em kimondottan használna a denevérpad! Azt írtad, hogy készítettél egy egyszerűt otthon. Kérdezd ki a dokit, de tudtommal pont a még "csak" kiboltosuló porckorongot rakja helyre.
    Plusz még a mély hátizomerősítő gyakorlatsor is segít, mert hát az a cél hogy ezeket az izmokat megerősítsük és akkor nincs kiboltosulás, minden marad a helyén.

    Nekem amúgy két helyen, fent a lapockák szintjén és ugye lent is gerincferdülésem van már gyerekkorom óta, de nemigen tettünk ellene. Nem volt prevenció még akkortájt, megállapították és kész. Nyilván ez is elősegítette a sérvet.. :U És hát ami a legnagyobb fájdalmam, hogy úszni nem tudok :( Meg kell tanulnom felnőtt fejjel.

    Eastman: köszi a választ! Elmentettem magamnak az oldalatokat :)) Te volnál az egyik alapítótag? Jó, hogy van köztünk szakember is, nehogy hülyeségeket fecsegjünk egymásnak. :K
    Lenne egy kérdésem Hozzád! Van nekünk itthon hátizomerősítő, az amikor ülsz és le kell húzni vállig a rudat súllyal. Mit gondolsz, hogy ezt én vajon használhatnám már? Úgy gondolom, hogy olyasmi hatást ér el vele az ember mint a denevérpaddal. Nem?
    Jan. végén telt le a 3 hónap műtétem után.

    Daniel Alves: csigolyatörés??? :( Az nem lehetett kellemes! Mindenképpen járj utána hogy most mitől fáj, ne hagyd rosszabbodni!

  • ballus

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az úszás nagyon jó, csináljátok! A motorozást nem tudom, de pl. a biciklizést javasolják, mert ott is tulajdonképp 3 ponton nehezedünk a brigára és nem egy.

    Amikor a kórházban voltam, akkor tapasztaltam, hogy egyre többen egyre fiatalabbakat érint ez a betegség, és nagyon sokukat műteni is kell.
    Amin igazán meglepődtem, egy cikk, amit olvastam az aktív sportolókkal végzett felmérésről:

    2009-12-08 08:04:42
    Aerobic élsportolók SpinalMouse®-szal végzett gerincvizsgálatának eredményei

    2009. október-november hónapokban a 15 főből álló, nemzetközi versenyeken eredményesen szereplő aerobic csapat SpinalMouse® műszeres gerincvizsgálatát végeztük el. Az eredmények az egyoldalú, célirányos gerincterhelést, és a megfelelő kompenzációs mozgások és a gerincoszlop rehabilitációjának hiányát igazolták.

    A 15, többségében 15-17 éves leány esetében 12 gyermeknél volt a vállmagasság megtartott, és voltak a lapockák egy szintben. Hármuk esetében a jobb- vagy bal váll, a jobb- vagy bal lapocka lejjebb állt, és náluk különböző fokú scoliosis volt igazolható (mindhárom versenyző intenzív RSG-s sportmúlttal rendelkezett). Elsimult háti gerincgörbületet 3, elsimult ágyéki gerincgörbületet 4, lumbalis hyperlordosist 1, fokozott háti kiphosist 1 esetben igazoltunk műszeresen. A fizikális vizsgálat során gondozatlan haránt- emelkedéssel és süllyedéssel is találkoztunk. Hosszanti hátizomzatuk a fenti sportolóknak kiemelten erős.

    A gerincoszlop sagittalis síkú vizsgálata során az egyes gerincszakaszok mozgását illetően az alábbiakat tapasztaltuk:

    • 15-ből 12 esetben (80%) a thoracalis gerincszakasz hypermobilitása,

    • 6 esetben (40%) a lumbalis gerincszakasz hypomobilitása,

    • 13 esetben (87%) a medence hypomobilitása flexioban, ehhez kapcsolódóan a fennmaradó két esetben a medence hypomobilitása flexioban és extensioban egyaránt kapcsolódik,

    • 6 esetben pedig a medence hypermobilitása extensioban állapítható meg.

    A fentiek értelmében a sportolóknál a vizsgálat a sajátos mozgás és sportágra tipikus túlzott gerincterhelést igazolta. A gyerekek túl kötött izomzata a lumbalis gerincszakasz, valamint a medence hypomobilitását eredményezte, illetve a gyakorlatokban megjelenő túlzott extenziós mozgások bizonyos esetekben a medence túlmozgását is okozzák. A medence körüli izomzat megerősítésére és ezzel a túlmozgások elkerülésére is gondot kell fordítani az edzéseken a sportolók védelme érdekében. A medence merevsége (előre- és hátrahajlásban is) valószínűleg annak is az oka, hogy az egyes mozdulatoknál - mivel a versenyző nem elég rugalmas- nem a gerincoszlop hajlik a gyakorlat során, hanem azt a sportoló „izomból próbálja kivitelezni”. A hypermobil hát pedig ezt a merev medencét igyekszik kompenzálni.

    A megállapítások az alábbi terápiás javaslatokat vonták maguk után:

    11 esetben szükséges a gyermekek mély hátizomzatának és a medencefenék erősítő gyógytornája az edzések végén, a gerincoszlop megfelelő védelme érdekében.
    Emellett 1 sportolónál a törzsizomzat erősítő gyógytornája is szükséges.
    A törzsizomzat és hátizomzat nyújtása 2 esetben indokolt, míg a 3 scoliosios gyermek közül kettőnek szakorvosi segítségre van szüksége a gerincferdülés súlyossága miatt.

    Ez a sportág, illetve a gerincoszlop járulékos túlzott specifikus terhelése mindenképpen szükségessé teszi a gerincoszlop tudatos védelmére irányuló gyakorlatok bevezetését az edzésprogramba, továbbá a három gyermek esetében ez a munka az egyoldalas ferdülést tovább ronthatja, így feltétlen gondozásukra van szükség!

  • ballus

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nagyon rég voltam, de legalább termeltetek és van mit olvasnom. :))
    Köszönöm a sok jó tanácsot. A hátúszásról én is olvastam, de valóban csak akkor használ ha valaki tökéletesen csinálja. Nekem javasolták még a vízben való gerinctornát kimondottan sérveseknek van kitalálva, csak azt nem tudom, hogy hova mehetnék én ilyen kéréssel.
    Van olyan uszoda, vagy fürdő, ahol gerincsérvvel foglalkoznak?
    Légnadrág remek lenne! Vagy egyszerűen úgy születni hogy tudunk úszni... :U

    Hű ez a felfújható tüskés párna nagyon tetszik! :R Külön jó, hogy akár vízben is használhatom vagy csak széken, kocsiülésen.
    Nekem az autóval is bajom van, mert abban valahogyan nagyon összecsukva érzem magam, egyáltalán nem kényelmes. Már azon gondolkodtam, hogy a fenekem alá is kéne valami ékpárna nem csak a derekam mögé. De általában inkább a hátsó ülésen utazom még, mert elöl nem jó.

    A hátizom erősítő pad (igen, amit mh197 mutatott) ami a konditermekben van, de a konkrét nevét nem ismerem. :F Akkor ezt hanyagolom.

    Amikor gyógytornára jártam, akkor ebben a pózban kellett a földön hanyatt feküdnöm, felhúzott lábakkal. És tényleg nyújtva nem is kényelmes. Nyilván nem véletlenül.
    A hason fekvés nekem sem jó :( pedig régebben imádtam úgy aludni. Jelenleg oldalt vagy háton szundítok.

    Azt szerettem volna még megkérdezni, hogy honnan tudhatom, hogy épp újabb sérvem alakul, vagy csak a régi rossz beidegződés megy végbe rajtam ( az idegek azt mondják nem felejtenek) vagy épp izom vagy ízület fáj-e... :F

    Vigyázzatok a derekatokra, nagyon nem kéne cipekedni ám mert hipp-hopp kiújulhat vagy romolhat a dolog egy rossz mozdulatnál.

    Jó hétvégét Mindenkinek!

  • ballus

    csendes tag

    Sziasztok!

    mh197: nekem gyanúsan hasonlít a tüneted az enyémhez. Nekem is kisugárzott anno az alhasamba, de azután már csak rosszabb lett. És volt ez a szúrós fájdalom is amikor a lábamra álltam. A csípőmben éreztem és nem tudtam sokáig állni vagy menni, mert nagyon fájt. Ekkor elmentem Mcenzire is, kicsit hatott, de nem nagyon.
    Igazán nem akarlak elkeseríteni és tényleg ki kell mindent próbálni, mert a műtét már csak a végső megoldás legyen.
    Kitartást!

  • ballus

    csendes tag

    Sziasztok!

    Jobbulást kívánok "kollégánknak". Hihetetlen tényleg amit leírsz a várakozási időről. Én is csak az ismeretségnek köszönhetem hogy nem szenvedtem a sérvemmel hónapokat.
    Életmódváltás kell, ugye tudod?

    Minden jót! És írjál az eseményekről, műtétről. Mikor lesz?

  • ballus

    csendes tag

    Biker: szerintem már sosem :( lesz, hogy mindent ugyan úgy csinálhatunk... Nagyon kell vigyázni.

    Új kollegának: (ne haragudj, nem bírom a neved megjegyezni :B ) Arra ne gondolj, hogy mikor és mennyire újulhat majd ki, most az a lényeg hogy megszabadítsanak a fájdalomtól. Itt már nincs mese. A további dolgok pedig Rajtad múlnak, folyamatos egész életedben tartó gyógytornával lehet élni így is. Neked akkor porckorong pótlás kell?? :F
    Most pihenés ezerrel meg műtét után is!

  • ballus

    csendes tag

    biker: Te hogy vagy? Javultál?

    enerdzsájzer: szép hivatásod van! Hogy történt a sérved? Megemelted magad?
    Mindenesetre rendes dokid van tényleg, de azért egy picit bíztatnám a betegem, még ha tudom is hogy mi az igazság.
    Egyébként ha nagyon elszánt vagy és betartod az utasításokat és rendesen tornázol, akkor lehet még ebből derék, persze nem az igazi, de dolgozhatsz vele.

  • ballus

    csendes tag

    Biker: azóta, hogy műtötték, szoktál járni ellenőrzésre, tornára, stb...?

    Enerdzsájzer: úhh, akkor jó rég óta alakul a derekad! Én nagyon remélem, hogy minden jól fog alakulni a műtét után, csak ne hagyd el magad miután felépültél a műtétből. Nagyon fontos hogy rehabilitáljanak szakszerűen!

    Amúgy nekem is fiatalkori megemelés az ok. Jó régen történt. De akkor persze eszembe sem jutott, hogy ez lehet belőle. :U

    Nekem már lassan 5 hónap telik el a műtét óta. Néha jobb, akkor boldog vagyok :)) , és néha rosszabb, akkor totál elkeseredem :((( . (persze vigasztalni másokat nagyon tudok ;) )
    Ezért elhatároztam, hogy megint felkeresem a gyógytornászomat.
    Jól meg is tornáztatott tegnap, mára már klassz izomlázam is van, de jó érzés. És megnyugtatott, hogy amit érzek az amiatt van, hogy még nagyon feszes vagyok és merev. Ami nem is csoda 3 hónap ülésmentesség után, azóta meg a folyamatos aggódás,hogy nehogy rosszabb legyen... Szóval kell a sok nyújtás és torna és idővel még jobb lesz mint most! Mindenképpen jobban érzem magam már attól, hogy van egy szakember a környezetemben, aki tud segíteni, akár fizikailag akár lelkileg.
    Ja, igen a lelki tényezők is nagyon-nagyon fontosak, tehát nem szabad elkeseredni és félni!

    Holnap pedig megyek a körzeti reumatológushoz, hátha ki tud írni nekem ezt-azt (fizikoterápiát, fürdőt, masszázst, stb.)

    [ Szerkesztve ]

  • ballus

    csendes tag

    enerdzsájzer!

    Nekem a műtét után ugye 3 hónap ülésmentesség volt, de lehet nálad nem lesznek ilyen szigorúak, sok mindenen múlik.
    Az első hónap nehéz, olyankor még 5 perc talpon is nehezemre esett, és nagyon hamar elfáradt a derekam. Szinte egész nap feküdtem, még úgy is ettem, mert akkor még a tányért sem tudtam sokáig tartani. Érdekes hogy ilyenkor jön rá az ember, hogy mennyi mindenhez használja a derekát. Sokat kell sétálni fokozatosan és amint lehet elkezdeni a tornát.
    A buszozást nekem inkább a 3. hónap vége felé javasolták, inkább autóban fekve utazást.
    Az ülés sokáig nem esik jól, és ne is erőltesd. De a torna ezen is segít majd.

    Érdemes beszerezni ezekből a kímélő eszközökből is, mint térdepelő szék, nagy fittnessz labda, ülőpárna, és autóba való kiegészítő a hát és fenék alá.

  • ballus

    csendes tag

    biker: neeeeem, nem volt komplett gerinccserém! Gerincsérvem volt ami kiszakadt.Valamit nagyon félreértettél vagy én írtam félreérthetően. Sorry!

    Nekem is fel kellett állnom a műtét utáni nap estéjén, majd fokozatosan minden nap picit többet és többet de az ülés szigorúan tiltva volt, még kajához sem. Wc, az igen az mehetett, de nagyon gyorsan kellett véghez vinnem :B érdekes volt.
    Az ágytorna, amit írtál, nekem is volt végig (én kimozgatónak hívtam).
    Mivel nem világosítottak fel kellőképpen ezért mentem el egy másik dokihoz is műtét után kb. 2 hónappal és onnantól kezdtem a rendes gyógytornát. Ott ez a doki mondta is hogy le vagyok maradva, sokkal előbb kellett volna már tornáznom.
    Az ülésmentességet nagyon szigorúan értették nálam és még a lépcsőzést sem javasolták sokáig! De mondom! Két orvosom két félét javasolt!!!! Nem egyszerű!

    Lehet az volt a baj, hogy agysebész műtött???? :F :U :DD

    Az 5. hónap rehabod hogy telt? Egy egész hónapig foglalkoztak veled ott bent?

  • ballus

    csendes tag

    Hát ez sirály! És hogy lehet ilyen beutalót szerezni? Nagy proteksön kell? Én kiegyeznék egy-két héttel is.

  • ballus

    csendes tag

    enerdzsájzer: nem vagyunk egyformák és a gerincsérv is lehet száz féle, de a Tiéd is rendbe fog jönni, hidd el! Egyáltalán nem biztos hogy a szobatársadnak jót tett a ficánkolás!

    mh197: denevérpad, ha Pest közelében vagy! Olvass utána, Neked használna szerintem. :K

    Itt ez a nyamvadt idő már megint és én már éjjel éreztem! Sok időjós született már... ;)

  • ballus

    csendes tag

    Sziasztok!

    mh197: csak a melegvizes ücsörgésre akarnék reagálni, ne tedd! Tudod, amikor be van durranva a dolog, akkor az gyulladt is és annak a meleg igencsak rosszat tesz. Nekem úgy hiszem ez rontott a dolgon jelentősen akkor. Pedig orvos-belgyógyász ismerős mondta, hogy tegyek rá meleget mert az izomlazító hatású. Persze, eleinte fasza volt, csak hogy sokkal jobban bedurrant tőle. Inkább hűteni kell, jegelni.
    Én műtét után vagyok most fél évvel és túl vagyok a fizioterápián, és most kaptam fürdőkbe beutalót.

    enerdzsájzer: lesz ez még jobb is, kitartás!!! :K

    Mindenkinek jobbulást kívánok!

  • ballus

    csendes tag

    enerdzsájzer: köszi jól vagyok! Egyelőre a fürdést még nem kezdtem el, úgy van, hogy a beutaló írása óta 1 hónapom van hogy elkezdjem és 2 hónap alatt le kell járni. 15 alkalmas és masszázs is van hozzá.
    Belegondoltam, hogy azért elég sűrűn kell járni, hogy a két hónapba beleférjek. :U Egyébként egy éven belül 3x lehet igényelni.
    A fizioterápia nekem nem használt, de nem is ártott.
    A gyógytorna megy itthon is és járok gyógytornászhoz is. Az nagyon sokat segített, sőőőt, nekem ez használt igazán. kb. 2 hetente járok szakemberhez és itthon 2-3 alkalommal csinálom hetente.

    Mit gondoltok, a konditermi edzést mikor kezdhetem el? Csak felsőtestre szeretném egyelőre és totál gerinckímélettel. Ha lehet egyáltalán ilyet csinálni még...

  • ballus

    csendes tag

    válasz mh197 #281 üzenetére

    MH197: ha totál bekattan a derekad, akkor nem mész Te már sehova :( Ne haragudj, hogy ezt írom, csak saját tapasztalat. Kórházban még nekem is adták a contramált. Volt egy néni aki napi 8 szemet szedett...persze azt otthon még.
    Szóval ne halogasd és kérj időpontot a műtétre mert ez nem megy egyik napról a másikra, iszonyat a várólista, pláne ha endoszkópos, mert azt még kevesen csinálják.
    Csak jót akarok Neked hidd el.

    Amúgy nekem a lábam még mindig kicsit érzéketlen. De már hozzászoktam és mondták is hogy ez fog legtovább elkísérni. Nekem is az utolsó pillanatban lett a műtét. Azért sem jó halogatni, mert bénulást okozhat.
    Sokkal jobban fogod érezni magad utána! Idővel meg majd bánni fogod hogy nem mentél hamarabb.
    Addig is nagyon vigyázz magadra, nehogy egy rossz mozdulat többet ártson!

  • ballus

    csendes tag

    Látom elvileg bp-i vagy. Akkor ajánlom Neked Dr. Erbszt Andrást és ezt az oldalt:
    http://www.doctorfit.hu/magyar/fooldal.php?id=1#
    Ő már az endoszkópost csinálja!

    Engem nem ő műtött sajnos, mert nekem SOS-ben kellett és az amerikai úton csinálták, protekcióban. Nagyon nagy a várólista mindenhol, pedig akinek voltak már ilyen jellegű iszonyatos fájdalmai, annak a legjobb lenne leghamarabb túlesni a műtéten.
    Én annak a dokinak aki műtött 50 ezret adtam, de van aki sokkal-sokkal többet TUD adni.

    Egyébként nem is értem a dokikat, mert ahogy itt olvasom mindenki hónapokig szenved mire végre elküldik MR-re vagy CT-re. Akkor viszont általában már nem használ az egyéb gyógykezelés. Az oké hogy nem lehet mindenkit szíre-szóra ilyen drága vizsgálatokra küldeni, de azért mégiscsak olcsóbb lenne ha a műtétet megúszná a páciens és előbb derülnének ki a dolgok.

    Ez az idő tényleg kiszúr velünk műtöttekkel... :U És a jövő hét is ilyen lesz. Hihetetlen, hogy micsoda időjós lehetnék... :U A telet nem várom!!! :N

  • ballus

    csendes tag

    válasz enerdzsájzer #297 üzenetére

    Hű, ezt köszi, asszem én is veszek itt, mert én drágábban találtam. :R

  • ballus

    csendes tag

    válasz danan #301 üzenetére

    Na, örülök, hogy segíthettem és remélem nem is csalódsz majd bennük! Addig kitartás, azért jó hír, hogy doki szerint nem kell műteni még. Kivi leszek itt majd mit mond a doki!

  • ballus

    csendes tag

    mh197: ez a terminátosdi tényleg nem hangzik valami jól. Próbáld megúszni szó szerint, hátha használ. De ez több hét, hónap mire az eredményt láthatod magadon, ha látod egyáltalán...

    enerdzsájzer: bizony-bizony ezek a vonuló frontok nem kedveznek a műtötteknek. Ne aggódj, majd idővel egyre kevésbé fogod érezni! Azt nem mondom hogy el fog múlni örökre.
    Nekem is volt olyan 1 hónappal a műtét után, hogy alig bírtam felkelni az ágyból.Sőt később is! Torna és nyújtás nagyon fontos, de szakemberrel.

  • ballus

    csendes tag

    Sziasztok!

    Üdv az újaknak!
    Mateisti: nagyjából azt az utat jártam be, amit Te. Én is az Uzsokiban kezdtem a pályafutásom, és engem meg is műtött az a fiatal doki (ha egyre gondolunk), bár nálam nem volt kérdéses, mert nekem az infúziók nem használtak és már lábra sem tudtam állni.
    Engem október végén műtöttek az Amerikai úton. Mondhatom hogy jól vagyok, de ez az időjárás totál kikészít!
    Az Erbszt műtött akkor? Jó doki, én is elmentem hozzá utógondozásra, és oda járok gyógytornára, prsze nem sűrűn, mert egy alkalom 5 ezer. Itthon csinálom amit ott tanulok. Viszont magamnak is jó visszajelzés hogy havi egy alkalommal rámnéznek és szakszerű kezek irányítanak.
    Mik a tapasztalataid Vele kapcsolatban? Már endoszkópos műtéted volt? Hogy-hogy az Amerikai úton csavarozni akartak és különben meg elég volt egy kisebb műtét is??

    Jó kezekben vagy, és a javulás majd 1-2 hónap múlva már jobban érzékelhető lesz. Nekem így 7 hónap után is kicsit még érzéketlen az a lábam, amire kisugárzott.
    Valaki ajánlotta, hogy a hideg-meleg váltózuhany jót tehet ez ügyben, még nem próbáltam.
    Gondolom, hogy az ülést Neked is kerülni kell egy ideig. És szerezz be majd a későbbiekre deréktámaszt, párnát, vagy valamit a derekad mögé üléshez, mert nagyon jó akár otthon akár kocsiban. Plusz nagyon jó még ez a nagy fittnessz labda is, én ezen ülök itthon az íróasztalnál, és tornázni is kiváló! (decathlonban van olcsó).

    Jobbulást Mindenkinek!

  • ballus

    csendes tag

    Szia Mateisti!

    A lábamba nem kisugárzik, hanem amikor még a műtét előtt annyira nyomta az ideget, hogy már kezdett zsibbadni a jobb lábam, akkor lett ilyen érzéketlen. Tehát ha a kezemmel végigsimítom a lábszáram és a lábfejem, akkor alig érzem. Ez van. :U
    Voltam fizioterápián, nekem nem használt de nem is ártott.
    Kaptam papírt a Széchenyibe a reumatológusomtól. Azt hittem - naivan - hogy majd ingyenes lesz....áááá, dehogy! 3000 helyett 1000-be kerül csak, viszont oda kell érnem minden alkalommal 6-ig, hogy a papíromat leadminisztrálják (nagyon komolyan veszik, röhej)! Egy alkalommal voltunk, asszem többet nem megyek, mert pont az lett volna a jó az egészben hogy este vagyunk ott amikor a tömeg már hazament. Pénztáros szájába szívesen beleléptem volna, úgy beszélt velünk és az egész hajcihő, amivel jár, nem ér ennyit. Inkább megyek amikor nekem tetszik és fizetek érte többet!
    Masszázs is járt volna hozzá, de az sem akármikor!

    Gyógytornára is oda fogsz járni a Hegedűs Gy. utcába?

    Egyébként még az Ormos Intézetben nekem is két sérvet láttak, de ezt sehol máshol nem erősítették meg. Azért ennek még utána járok valahogyan, ha másképp nem lehet, magánban elmegyek CT-re vagy MR-re.

  • ballus

    csendes tag

    Eastman: köszönöm, de csak szöveges leletem van, mert bár volt CD-n felvétel a CT-ről, de az valamelyik intézményben elkeveredett. Ez alapján látták a másik sérvet. Azért utána kérdezek/nézek.

Új hozzászólás Aktív témák