Új hozzászólás Aktív témák

  • ballus

    csendes tag

    Sziasztok!

    Olvaslak Benneteket egy ideje és nagyon örültem, hogy találtam egy ilyen fórumot!
    Hasonló a történetem, mint Gyixi-é.
    Engem tavaly október végén operáltak kiszakadt sérvvel, ami a keresztcsontom környékén volt. Nekem viszonylag hamar a kés mellett döntöttek, de hamar kerültem vele kórházba is.
    Előtte nem nagyon voltak panaszaim, néha évente egy-két alkalommal kicsit jobban fájt ha megerőltettem. Tavaly ősszel azonban egyik napról a másikra nagyon rossz lett. Állni nem nagyon tudtam többet 10-15 percnél, mert iszonyúan szúrkált a csípőmbe. Ülés szintén rossz volt. Én is elmentem csontkovácshoz (Ormosba) és két-három alkalommal kikalapált, helyre rakta (talán :U ) a csigolyákat. Utána jobban éreztem magam, de csak egy ideig.
    Sokat gondolkodtam, hogy nem-e ő kezelt félre... :F De végül is mindegy már!
    Műtét előtt kb. 1-2 hetet szenvedtem, de az utolsó hét már az Uzsokiban telt. Oda még két lábon mentem be Aspirinnel a gyomromban (nekem csak az segített enyhíteni a fájdalmat) és sajnos már másnap nem tudtam egyáltalán lábra állni. Próbáltam én, mert hát wc-re csak ki kéne menni, de nem sikerült. Volt hogy a többi beteg hozzátartozója nyalábolt fel a földről és rakott ágyba, közben pedig ordítottam.
    A dokiknak sírva könyörögtem, hogy csináljanak már valamit, mert nem bírom tovább. Akkor átjött az amerikai úti idegsebészetről egy orvos és megnézett. Pár nap múlva már át is vitettek és megműtöttek.
    Felemelő érzés volt anélkül a rohadt fájdalom nélkül ébredni. Ehhez képest a lábadozási fájdalom semmi sem volt.
    Nekem 3 hónap szigorú ülésmentességet javasoltak, nagyon nehéz volt megemészteni, de túl vagyok rajta.
    Még dec. közepén elmentem azért egy másik orvoshoz is, hogy ő is mondja el a véleményét és mivel a kórházban csak egy fecnit adtak a kezembe a gyógytornákkal, ezért kértem hogy foglalkozzanak velem. Le voltam maradva a fejlődéssel, tehát szakszerű rehabot kértem. El kezdtem gyógytornára járni és ma már sokkal jobban érzem magam.
    Persze ebben a nyamvadt időben a frontokat is nagyon megérzem, olyankor alig tudok mozdulni az ágyban éjjel és azért még szúrkál itt-ott az ideg vagy mi :F Persze nekem is azt mondták hogy ez egy hosszú folyamat és nagyon türelmesnek kell lennem, úgyhogy mikor elkap a kétségbeesés, arra gondolok, milyen szarul voltam műtét előtt ;)

    Mindenkinek jobbulást kívánok és hogy akinek fáj a dereka, ne várjon a csodára, menjen el nézesse meg, mert idővel általában ezek rosszabbodnak és senkinek nem kívánok olyan fájdalmat amin keresztül mentem.

    Denevérpadról én is csak jókat hallottam, de műtét után egy ideig ezt nem javasolják.
    Térdepelő széket használom én is és tényleg jó!
    Ami még sokkal jobb lenne az a nyeregszék. http://www.wellness-trade.hu/cikkek/salli_nyeregszek
    csak épp az ára elég borsos! Férfiaknak duplán jó.

Új hozzászólás Aktív témák