Új hozzászólás Aktív témák

  • #98593280

    törölt tag

    válasz biker #248 üzenetére

    "én évekig szenvedtem derékfájással"

    Tettél vmit a megelőzés érdekében? Nem kell megvárni míg a mentőnek kell vinnie. Az már régen rossz! Én injekciót sem kértem se a körzeti orvostól, se a reumatológustól. Szedegettem a felírt gyógyszereket, de lótúrót nem értek. Kenegettem magam Kobralginnel meg izomlazítókkal, lényegében semmit sem ért. Mozgás, az kell! Hátizom erősítés, úszás, torna, ülőlabda. Nem a dokiktól kell várni a megoldást. Én meg csak ezt hangsúlyozom. Azt hogy az ország nagyrésze túlsúlyos, mozgásszegény életmódot él. A sarki pékhez is kocsival jár.

    Egyébként én meg nem akarok olyan élménybeszámolót olvasni, hogy milyen az amikor gerincsérvműtik az embert. Azt akarom olvasni, ki hogyan milyen módon kerülte EL a műtétet!!!

    [ Szerkesztve ]

  • #98593280

    törölt tag

    válasz enerdzsájzer #198 üzenetére

    "Mázsákat mozgattam, 20 évesen még egy ladát is felborítottam simán"

    Ha jól sejtem, ezért lett gerincsérved.

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz littlemole #250 üzenetére

    Velem is "birkóztak" :D hárman raktak át az ágyról.Nehéz munkának meg 5 év testépítésnek van látszata 105 kiló vagyok (néha 110 :B ).Egyszer lefogytam 92 kilóra de az erő is fogyott vele, az meg kellene a munkához úgyhogy szépen visszahíztam.Éves alkalmasságin szokták mondani hogy van egy kis túlsúly de igazából nem problémáznak vele az orvosok.Teljes bevetési gúnyába légzővel,baltával,tömlővel,sugárcsővel 140 kiló vagyok és ekkora súllyal simán felszaladok a 10.-re,sőt a 6.-ig kettesével veszem a lépcsőfokokat. :) Jobban bírom mint a 70-80 kilósak. :))

  • #98593280

    törölt tag

    válasz enerdzsájzer #253 üzenetére

    Akartam mondani, hogy a testépítés, az X kilós súlyok emelgetése, szerintem nem tesz jót a gerincnek, de biztos megint én leszek a hülye.

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz #98593280 #252 üzenetére

    Na igen.Amíg az ember nem tudja hogy az amit csinál árt neki,addig csinálja.Ezt írtam is hogy olyan idősen azt hittem "vasból" vagyok és nekem nem árthat semmi.Elképzelni sem tudtam volna hogy egyszer majd örülni fogok minden újabb lépésnek.A mázsák mozgatása a munkával járt,akkor ez volt,ebből kellett megélni.A ladát meg fogadásból borítottam fel.Évekkel azelőtt, kb 15 évesen mentem el először orvoshoz derékfájással,akkor egy sima röntgenre küldtek és azt mondták ilyen tökéletes gerincet ritkán látnak,azért fáj mert növésben vagyok vagy megerőltettem (ezt is írtam már) úgyhogy végig dolgoztam,sportoltam,legénykedtem az ezt követő ~12 évet tökéletes gerinc tudattal és ha fájt pihentem kicsit de 3 éve végleg beszart.Aztán jött a csontkovács.Persze közben munka mert meg kell élni valamiből.

    Minden sport igénybe veszi a testet.Az egyik a lábakat jobban,a másik a karokat a vállakat vagy éppen a gerincet.Ha valaki kicsit gyengébb térdekkel született és ezt nem tudja (még) de imád futni vagy focizni és később tönkremegy a térde akkor azzal mi van?Akkor most sportoljunk vagy nem?Csak azért kérdezem mert én például imádtam a melóba is meg kondi terembe is nagy tömegeket mozgatni.Jó érzés töltött el.De tönkrement a gerincem.

    Megelőzhettem volna.Például azzal hogy az orvosok tisztességesen kivizsgálnak még 15 évvel ezelőtt.Akkor úgy éltem volna tovább.Akkor kíméltem volna a derekamat.De hogy előzzek meg valamit,ha azt sem tudom hogy mit kell megelőzni?

    Amúgy ki hülyézett itt? :B

    [ Szerkesztve ]

  • mh197

    senior tag

    válasz #98593280 #254 üzenetére

    Ha megoldás lenne az ilyen gondokra a testmozgás, akkor nekem nem kellene fájni a derekamnak egyáltalán. Nem vagyok élsportoló, de minden nap mozgok sokat. Életemben eddig úsztam, futottam, volt néha időszak, mikor kondiztam is, még egyetemista koromban, de érzéssel, és korrekt bemelegítéssel. Ezek mellett mikor ülő melót végeztem, akkor otthon majdnem minden nap evezőpaddal nyomtam fél órás tornákat. Az ülő meló is olyan volt, hogy óránként 10 perc mozgás volt, és ezen kívül is fel-fel álltam mozogni. Megerőltetni vigyáztam mindig, hogy ne erőltessem, elhízni soha nem híztam el. A magam 187 centijéhez általában 80-90 kiló közt igadozott a testsúlyom az elmúlt jópár évben. Kajálni változatosan kajáltam, mindgi volt vmi vitamin is (béres csepp, C-vitamin, multi vitamin, minden más).
    Egyszóval egyáltalán nem értek azzal egyet, hogy testmozgással ez a dolog kivédhető!
    EGYÁLTALÁN NEM! Nekem ez a véleményem. Persze lehet csökkenteni vmivel kicsit az esélyét, de ha hajlamos vagy rá genetikailag, a gerinced alakja, erőssége, meg minden része meg van határozva a genetika által, és akinél ezek pechesebben néznek ki, rosszabb az alakja, ott meglesz a gixer, előbb-utóbb úgyis. Kb olyan mintha vki szemüveges lesz, azt sem tudod szemtornával kivédeni. Jó is lenne. :DDD
    A mozgás lényeges, de nem megelőző dolog, mert ennek kialakulása a genetikai adottságoktól függ leginkább. Sajnos ez van.
    A műtétről meg annyit, hogy szenvedtetheti magát az ember x-évekig, csodaszerek, sok átvágás, néhány használ vmit, de a műtét a végleges megoldás. A várólista nem véletlen olyan hosszú, és műtét után is lehet egy gerinc tökéletes, ez pedig 100%. A legnagyobb kérdés, hogy hogy sikerül a műtét, minden ott dől el. Ahhoz kell egy jó szakember, meg egy nagyon-nagyon nagy kalap szerencse, ja, és persze egy modern technikai felszereltség. Ha mindezek megvannak, akkor megcsinálják, eltelik alig egy hónap a teljes felépüléshez az egyszerűbb esetekben, és lehet is menni tovább minden probléma nélkül.
    Ha vki meg nem műtteti meg, próbálkozik, kínlódik vele, akkor jönnek a csontkinövések, meg minden egyéb, és később mikor úgyis műtétre kerül, ott már komprikáltabb a dolog, mintha korábban helyre lett volna rakva a dolog. A műtétekből, meg mint ahogy a statisztika mutatja, kb 90-95%-a a teljes gyógyultaké, a maradék %-ban meg van néhány maradványtünet, meg egyéb. Ha vki azt mondja ez nem 100%, hát igen, nem 100, van benne rizikó, de miben nincs?? :U Élhet az ember egy műtét után 100% tökéletes életet fájdalom nélkül, vagy élhet a fájdalommal végig, és utóbbi esetben meg csodás érzése lesz az egész életéről. A kettő közt az a 95%-os siker arány, ami a választó, ez van. Van aki ezt bevállalja, van aki nem, ez már egyéni döntés.
    Részemről én 3/4 év fájdalom után erősen a műtéti tábor felé hajlom, mert már szinte minden csoda dolgot kipróbáltam, és akikkel beszéltem, és nem műttették, ők soha nem beszéltek 100% gyógyulásról, nem úgy, mint a műtöttek. :R

  • #98593280

    törölt tag

    válasz enerdzsájzer #255 üzenetére

    A derékfájásnak vannak előjelei. Nem máról holnapra jön az idegbecsípődés, meg a lebénulás. Azt meg gondolom Te sem gondoltad komolyan, hogy a mázsák emelgetése jót tesz a szervezetnek. Nem tesz jót és vannak sportok, melyek szintén nem. Pl. a kerékpározást sem nevezném hasznosnak, szétnyomod a golyóidat, miközben görnyedt testtel a kormányra hajolsz és csak a lábad végez munkát, ne hidd h ez a testtartás jó a gerincnek. A futás sem jó, főleg ha vacak kínai 1900 Ft-os cipőben fut az állatja a járdán betonon Bp-en a smogban és megáll és egy helyben futást végez, amikor piros a zebra. Ezek az idióták.

    Úszás, azon belül hát és gyorsúszás, torna, gimnasztika, speciális gerinc gyakorlatok, rendszeres napi gyaloglás, ezek jók a gerincnek a szívnek. Ezeket pedig bármikor lehet végezni, pl. állsz a konyhában főzés közben és ágaskodsz a bal majd a jobb lábadon a plafonig és próbálod elérni. Tökéletes nyújtása a gerincnek. Avagy végy egy seprűnyelet, tedd a tarkódra keresztbe, jobbról balról hátulról kapaszkodj bele a kezeiddel és kezd el jobbra és balra körözni a törzseddel. De sorolhatnám még, én annak idején kaptam több ilyen torna gyak. leírást az egyik csontkovácsomtól.

  • #98593280

    törölt tag

    válasz mh197 #256 üzenetére

    A vélemények különböznek. Én sohasem fogok a műtéti tábor mellé csatlakozni, még akkor sem ha egy napon tényleg meg fognak műteni.

    Bár egyelőre nem úgy néz ki, mert a rendszeres úszással, gyaloglással, ülőlabdával, testtartással, tornával, stb... úgy megerősödött a hátizmom, hogy az utóbbi kb. 1 évben már mondhatni teljesen tünetmentes vagyok és én továbbra is fogok tenni annak érdekében, hogy ez sokáig így maradjon.

    Én hiszek a természetgyógyászatban, a mozgásban, a várólista az meg maradjon a hitetleneknek.

    Ha már itt tartunk, szokott vki böjtölni? Kvázi 1 hétig csak folyadék semmi szilárd táplálék?:) Lehet írok egy cikket róla. :)

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz #98593280 #257 üzenetére

    Hogyne lettek volna előjelei!Csak ha elmentem orvoshoz hogy fáj,azt mondta megerőltettem és pihentessem,kenegessem, nincs semmi bajom.Kivizsgálásról szó sem volt.Minek is kivizsgálni az embert? :W A végén még megelőzhető lenne egy, a tébének 300 ezrébe kerülő műtét,meg fél év táppénz további 4-500 ezerért.Tiszta hülye lenne az orvos ha időbe elküldene egy 100 ezres kivizsgálásra meg kezelésre és ezzel megspórolna 700 ezret a tébének, meg nem esek ki fél évre a munkából, plusz az ember egészségi állapota is jó marad.Ez utóbbit meg nem lehet pénzbe mérni.Ismeretség kellett ahhoz hogy tisztességesen kivizsgáljanak meg ellássanak.Katasztrófa ez az ország. :(

    Hidd el,foglalkoztam a derekammal.Főleg az utóbbi ~6 évbe.De a fene se gondolta volna hogy ez lesz.Úszásra nem volt mindig lehetőség meg nem is vagyok valami jó úszó :U de azért jártam ahogy tudtam.Tornáztam,nyújtottam állandóan.Ezen kívül sokat bicikliztem,meg futottam,lépcsőztem (pont ami nem ajánlott ezt én is tudtam) de azért mert kell a jó állóképesség a munkámhoz. :K

    Ez már így alakult sajnos.Utólag könnyű azt mondani hogy nem így meg nem ezt kellett volna csinálni.De ott és akkor még nem ez járt a fejemben mert nem gondoltam volna hogy azért fáj mert ilyen bajom lehet.Hiszen az orvos megmondta: nincs semmi bajom.

    Ha még nem próbáltad a fejjel lefelé lógást denevérágyon vagy kampós lábravalóval csövön, feltétlenül próbáld ki!

    Amúgy meg nem kell félni a műtéttől. :) Ha kell, akkor jobb minél hamarabb túl lenni rajta,nem szabad halogatni mert abból nagyobb akár maradandó baj is lehet.De remélem neked helyrejön bicska nélkül is! :K :R

    Pííísz!!!

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz #98593280 #258 üzenetére

    Na hát ha egy éve jól vagy, akkor nem lesz ott baj.Akkor te még időben és helyesen felismerted a helyzetet és még tudtál javítani rajta. :K
    Természetgyógyászattal nekem sincs bajom, már kinéztem egy kiropraktőrt is akihez elmegyek majd ha lehet.De sajnos vannak helyzetek,amikor már muszáj kés alá menni.

    A böjtöt nem nekem találták ki. :D Próbáltam még nagyon régen gyúrósfitnesz koromba de nem volt jó.Alig tudtam kiheverni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #98593280

    törölt tag

    válasz enerdzsájzer #259 üzenetére

    Vmit nem árt tisztába tenni. A dokik legtöbbjét nagyon nem érdekli, a TB mennyit fog kifizetni a Te műtétedre. Neki bármennyire is keménynek hangzik, a Te pénzed kell, mert mindenki ad a dokinak, ezt tudjuk, meg a nővérnek stb...

    Ahogy mondod: katasztrófa ez az ország.

    Ezt a kampós lábravalót hol lehet beszerezni? Mennyibe kerül és hogyan teszem fel magam a plafonra szerelt csőre?:)

    A böjtöt én méregtelenítés miatt szoktam rendszeresen csinálni, meg jó egy kis lelki megújulás is. Persze akinek vannak rossz szokásai, cigi pl., vagy fogyás, annak is jó kezdés.

    [ Szerkesztve ]

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz #98593280 #261 üzenetére

    [link] Ezt rendeltem meg.Ezen sokat gondolkoztam én is hogy mászok fel a pihe testemmel.Volt a dobozba egy papír,azon volt hogy a csőre kötelet kell kötni, abba beakasztod az egyik lábadat aztán a másik lábadat fellendítve ráakasztod a csőre.Utána kötélből kiakasztod a lábad és átrakod a csőre és fent is vagy!Lefelé már könnyebb mert segít a gravitáció :DDD Nem nehéz,még én is fel tudtam mászni fájós derékkal. :K Teljesen tehermentesíti a gerincet,nyújt,erősít.Nekem tényleg nagyon bejött!

  • #98593280

    törölt tag

    válasz enerdzsájzer #262 üzenetére

    Hmmm, ez jól hangzik, kérek egy ilyent a névnapomra:) Kösz! Rúd már amúgy is régen fel van szerelve a plafonra.

  • mh197

    senior tag

    válasz #98593280 #258 üzenetére

    Tény, hogy mindenki másban hisz, és emellett vannak olyan esetek, amikor már más nem segít, csak a kés. Ahogy te is írtad, 1 év kellett, hogy szinte tünetmentessé alakuljon a dolog. Ezek szerint nálad szerencsés helyen volt a sérv, és ahogy írtad, nem lett totál tünetmentes, amit műtéttel simán el lehet érni egy hónap alatt. Persze utóbbi is akkor, ha nem nagy a gáz a porcnál, nem kell mindent szétszedni.
    Én azzal viszont absz. nem értek egyet, hogy rendszeres testmozgással ez a betegség kikerülhető. Sajnos ez sztem nagyobb mértékben függ az ember genetikáján, mint életmódján. Az életmód max egy kicsit rásegít, de ha hajlamos vagy rá, akkor ez van. Ahogy írtam is, minden nap bringával mentem suliba, úsztam, futottam, kondi is volt finoman, mai napig nagyon jó erőben vagyok, és mégis beszívtam ezt a dolgot.
    Előjelei? Nos, sztem ha fáj néha a hátad úgy, mintha izomlázad lenne, nemhiszem, hogy rendszeres mozgás mellett a gerincsérvre gondolsz rögtön?! Vagy te igen? :U
    Fél évig csak vizsgálgattak, kezeltek mindenféle másra is, mire kiderült a dolog. Most meg mióta tudom, már megint elment egy fél év, és célirányos terápiával sem haladok vele sehova. Csak az a hülye féloldali lábfájásom van, meg lábújj zsiborgás a kislábújj felőli részen, vádli külső oldalán néha meleg érzés, állandó feszülés/fájdalom a térd alatti részen, és a comb felső részén, meg időnként ugyancsak jobb oldalon becsípődésérzet a keresztcsont résznél. Azóta gerinc MR meg medence MR -em is volt, más bajom nincs, "csak" az az alsó két korong kiboltosulás, ami feltehetően ezeket okozza.
    Azt aláírom, hogy jókedvből senki nem műtteti magát, de ennyi idő után én úgy gondolom megtettem a próbát az egyéb módszerekkel, köszönöm, most már normálisan akarok élni, nempedig ezekre a fájdalmakra koncentrálni.
    A műtétektől meg sokan félnek, ez is igaz, egyik másik intézményben lehet is. Ismerek egy sérvre műtött nőt, akit egy ilyen hentes helyen csináltak, na neki 6 hónapba telt mire helyrejött, de mára semmi baja. Mint kiderült elég hentesmódra szétszedték indokolatlanul, mert egyszerűbben is lehetett volna. Az is igaz, hogy ő megvárta, míg vinni kellett mentővel, és nemigen volt választása, hogy hol csináltatja. Na ebben az esetben ez is gáz.
    Ha pedig tünetmentes vagy, örülj neki, nagy kincs, ha nem fáj semmije az embernek, én is csak most jöttem rá az elmúlt egy évben. :K

  • mh197

    senior tag

    válasz enerdzsájzer #259 üzenetére

    Neked hogy működik most a derekad? Mászkálás, ülés, állás, séta, stb?
    Azért kérdem, mert úgy néz ki, én is beütemezem majd nyárra vmikorra a műtétet, ha nem változik semmi, és kíváncsi vagyok, hogy a napi 8 órás ülős melómhoz mennyi idő múlva mehetek majd vissza. Mondjuk nem kell 8 órát egyfolytában ülnöm, bármikor mozoghatok pár percet, de feküdni nem tudok napközben, gumilabda kilőve, de a szék nagyon kényelmes, amin melóznom kell. Csak, azt nem vágom, hogy mennyi időt lehet 3-4 hetes műtött derékkal egyhelyben ülni?

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz mh197 #265 üzenetére

    Köszi jól működik!Séta jól megy,akár 3-4 órát is tudok.De akkor már nagyon fáradok meg másnap izomlázam van.Lábam most kb. 50%-os,egy hónap alatt szinte nulláról egész jól feljavult! :C Zsibbadás jobban kitart néha egész jó,máskor meg rosszabb.Ülni tudnék simán mert egyáltalán nem fáj, csak még nem szabad.Általában két hónap ülésmentesség szokott lenni.3-4 hetesen szerintem felejtős!Már guggolni is tudok óvatosba :) A műtét helye szokott még fájni de már sokkal elviselhetőbb.Szóval egész jó már egy hónap elteltével is.Most úgy érzem két hónap még kellhet hogy minden jó legyen.
    Két hét múlva megyek kontrollra,kíváncsi vagyok mit mond a doki.Aztán gyógytorna,gyógyfürdő meg minden ami gyógy ezerrel! :K

  • biker

    nagyúr

    Kedves ShellKretor!

    Tegnap óta csak olvastam, mert ha tegnap írok, durván beszólok.
    Sajnos láthatólag egyike vagy azoknak, akik még nem tudják, milyen is az igazi sérves probléma, sőt, nem is hajlandó elolvasni, a másik mit élt át, de idejön, és osztja az észt.
    Az ilyet szokták jelzőkkel illetni, nem teszem.
    És remélem, soha nem tapasztalod meg azt, amit itt sokan.

    HA elolvastad volna jelen és a korábbi kapcsolódó írásaim, és a kapcsolódó bejegyzéseket, akkor nem kezdesz el sértegetni, és beszólogatni. De közölted, nem is vagy hajlandó elolvasni.
    Az ilyenekkel értelmesen vitázni nem lehet, mert nem vitázni akar, csak papagáj módjára hajtogatni a saját igazát, ami ÚGY VAN, és kész.

    Ráadásul rendre téves dolgokat is mondasz. nézzük összegezve.
    Tettél vmit a megelőzés érdekében? Nem kell megvárni míg a mentőnek kell vinnie. Az már régen rossz! Én injekciót sem kértem se a körzeti orvostól, se a reumatológustól. Szedegettem a felírt gyógyszereket, de lótúrót nem értek. Kenegettem magam Kobralginnel meg izomlazítókkal, lényegében semmit sem ért. Mozgás, az kell! Hátizom erősítés, úszás, torna, ülőlabda. Nem a dokiktól kell várni a megoldást. Én meg csak ezt hangsúlyozom. Azt hogy az ország nagyrésze túlsúlyos, mozgásszegény életmódot él. A sarki pékhez is kocsival jár.

    Nem vagyok túlsúlyos, munkán kívül sehova nem járok kocsival, de dolgozni 75km-re nem is tudnék mással.
    tettem valamit, rendszeres mozgással (kerékpár, túrázás, torna, masszázs, gravitációs ágy beszerzése, TENS készülék(ek), csontkovács, összesen közel fél milliót költöttem el ilyenekre). Ha elolvastad volna, nem szólsz be... Leadtam 10kilót is. 185cm 90 kiló, nem túlsúly...
    nem feküdtem, és jajjgattam, és nem én kértem injekciót, hanem amikor hazahoztak mentővel, mert összeestem az úton (munka közben, 270km-re otthontól!) akkor a masszőr két fogás után azt mondta, ő ehhez nem nyúl, a háziorvos meg nem tudta beszúrni a tűt az izomba, olyan görcsben volt.
    és amikor a kórházban nem tudtak megvizsgálni, mert 5fokba se mozdult a lábam, akkor bent voltam két hétig.
    Remélem soha nem tudod meg, milyen dolog, amikor ösrülsz, hogy a 3. napon már kerettel ki tudsz menni wc-re, és nem kell kacsába hugyozni! vagy mikor örülsz annak, hogy fel tudsz kelni az ágyból!

    A derékfájásnak vannak előjelei. Nem máról holnapra jön az idegbecsípődés, meg a lebénulás. ...... Pl. a kerékpározást sem nevezném hasznosnak, szétnyomod a golyóidat, miközben görnyedt testtel a kormányra hajolsz és csak a lábad végez munkát, ne hidd h ez a testtartás jó a gerincnek.

    két újabb téveszme. de, vannak előjelei is, azonban egyik percről a másikra jön. első esetben még fájt ugyan a derekam, de elmentem a partnerhez, ahol már jobban fájt, majd az udvaron séta közben egy lépésnél összerogytam.
    másik esetben reggel elmentem a boltba még, aztán délután már a wcre alig bírtam, majd reggel bevittek a kórházba, mert wc-re menet összeestem az ágy mellett, aztán mikor a mentőbe raktak volna, és az idióta ápoló megemelte a hordágy háttámláját laza 20fokba, akkor beájultam. nem kellemes.
    Másik bullshit kategória amit a kerékpárról írsz. kerékpározni nem egyenlő azzal, ahogy a papák huszárpózban kimennek a piacra. a helyes kerékpáros tartásban a felső test 30-40 fokban előre dől, a testsúly 1/3-a a vállakon nyugszik, a könyék hajlítva (nem egyenesen!), így minden pedálra nyomáskor kézzel húzol egyet, mivel egyébként ahogy nyomsz combból, felemelnéd a tested. ez huszárpózban illetve merev könyökkel nem igaz, egyébként igen. nem véletlen van a kerékpárosoknak is rendes bicepszük és válluk. én is tekertem régen napi 40-60km-eket. ma már csak túrabringa van. tehát a helyes kerékpározás mozgatja a láb, derék, hát, váll és felkar izmokat is!

    Úszás, azon belül hát és gyorsúszás, torna, gimnasztika, speciális gerinc gyakorlatok, rendszeres napi gyaloglás, ezek jók a gerincnek a szívnek. Ezeket pedig bármikor lehet végezni, pl. állsz a konyhában főzés közben és ágaskodsz a bal majd a jobb lábadon a plafonig és próbálod elérni. Tökéletes nyújtása a gerincnek.

    Nos, ezzel egyetértek. napi torna reggel, háterősítés (McKenzie, pilates, stb)

    Én hiszek a természetgyógyászatban, a mozgásban, a várólista az meg maradjon a hitetleneknek.

    Én is hiszek, el is költöttem 80-at csontkovácsra, de rosszabb lett, egy 100-ast FLP termékekre, de nem használt. most homeopátia, az legalább hat.

    No meg napi torna, min 5km séta, hétvégén 10km, + bringa, + gravi ágy (a csizmás 90fokos lógást nem javaslom! ágyon jobb!)

    -----

    Összefoglalva, kicsit vonatkoztass el a saját helyzetedtől, és képzeld el, hogy valakinek rosszabb is lehet, és máris nem leszel olyannak tűnő, mint a levél elején írtam.

    És kívánom, soha ne tudd meg, milyen dolog dönteni a közt, hogy adnak morfin tartalmú fájdalom csillapítót, amitől olyan hányingered lesz meg szédülsz, hogy a kórházi koszt 5 fogásos ebédnek tűnik, vagy a közt, hogy azért nem eszel, mert nem tudsz felülni enni.
    Soha ne tudd meg! csak gyógyulj fel mielőbb!

    ÉS ne feledd, igaz valahol amit írsz, de ne általánosíts, mert onnantól nem lesz az.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz mh197 #265 üzenetére

    labdán ülj, meg térdeplőszéken, és ki lehet majd bírni. :)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz #98593280 #263 üzenetére

    A kazánház ajtóba csavaroztam fel egy colos csövet pont fejmagasságba,így viszonylag könnyen felmásztam rá.Jobban tetszett a denevérágyas variáció,csak az drága nekem egy kicsit.Kényelmesebb meg kímélőbb megoldás lenne az biztos. :K Majd megkérdezem a dokit meg a gyógytornászt hogy mikor mászhatok fel,egyáltalán ajánlják-e.
    Nem tudtam sokszor használni mert műtét előtt 6 héttel vettem,majd két héttel azután végleg kinyúltam egy rossz mozdulattól.De addig is volt olyan nap hogy reggel úgy keltem mint egy öregember meggörbülve és nem tudtam felegyenesedni.Kínok között fellógattam magam fél percre,lejöttem és egyenesen álltam,tudtam hajolni sőt egész nap dolgoztam mint akinek semmi baja!Autót szereltem,kertészkedtem.Azt hittem megvan a megoldás és pár hónap lógás után enged a derekam.De nagyon elkéstem vele. :( Sokkal hamarabb kellett volna.

  • mh197

    senior tag

    válasz enerdzsájzer #266 üzenetére

    Nos, ezt nagyon jó olvasni! :K Jó tudni, hogy azért a műtét megoldja ezeket a fájásos dolgokat. Az ülés annyira nem hangzik jól, mert nekem pont ülős melóm lenne. Mondjuk nálam nincs bénulás, meg kiszakadás, egyszerűen csak kikopott a porc az l5-si közül, és a kinnlévő porc nyom vmit, de annyira nem, hogy bénulás legyen, csak ilyen fájásos, meg hőhullámos dolgot okoz. Eléggé patt helyzetben vagyok vele. Ha műtétre kerülne a dolog, pont ezek miatt jobban bíznék a kisebb vágásos endoszkópos technikához, hátha hamarabb felépülök.

    Biker: Ülőlabdám van otthon már régóta, térdeplőszékem nincs. Ha lehetőségem van rá, akkor inkább fekszem, vagy a fürdőkádban áztatom magam, mivel baromira fáj, főleg egy végigmelózott nap után. Ha otthon gép előtt kell ülnöm, azt mindenképp labdán, de melóhelyen kivágnának a labdámmal, ott nem megy ez a dolog.
    Most már fullra érzem, hogy a keresztcsont mellett jobb oldalon fáj a gerinc mellett, szóval tuti ott a probléma. Ez szépen kisugárzik végig a lábamra, és más nem is használ rá, csak a contramal dilibogyó, meg a fekvés/melegvizes fürdés némileg.
    Remélem nekem is alakul hamarosan vhova ez az egész, mert nehezen bírom már nagyon a napi rendszeres fájdalmat. :O Még aludni is jobb, mikor rendesen tudok, mert akkor legalább nem érzem. :W

  • #98593280

    törölt tag

    válasz biker #267 üzenetére

    Az általánosításról: sohasem az válaszol, aki magára ismer, mert az csendben van mint szar a gazban.

    [ Szerkesztve ]

  • biker

    nagyúr

    válasz enerdzsájzer #269 üzenetére

    nekem se a denevérágy van. egy normál gravitációs ágy 50e huf.
    teljes 90fokot nem hiszem, javasolnak most. azért ott szalagot is vágtak

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz #98593280 #271 üzenetére

    értem :)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz biker #272 üzenetére

    Nekem 50 is sok. :U Félhavi fizu.Nem is most akarok csüngeni :N majd ha a doki azt mondja hogy lehet és érdemes! :K

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz mh197 #270 üzenetére

    Nem akarlak befolyásolni de szerintem ne halogasd.Keress egy jó orvost,vigyél neki vastag borítékot meg egy szatyor hazait és mond hogy gyógyítson meg.
    Merre laksz egyébként?Szegeden van egy magánklinika,az biztos nagyon zsebbenyúlós de ilyen helyeken ha fizetsz nem kell könyörögni az ellátásért.Ha jól emlékszem endoszkópost is csinálnak.De meg is találtam közbe: [link]

  • ballus

    csendes tag

    Sziasztok!

    mh197: csak a melegvizes ücsörgésre akarnék reagálni, ne tedd! Tudod, amikor be van durranva a dolog, akkor az gyulladt is és annak a meleg igencsak rosszat tesz. Nekem úgy hiszem ez rontott a dolgon jelentősen akkor. Pedig orvos-belgyógyász ismerős mondta, hogy tegyek rá meleget mert az izomlazító hatású. Persze, eleinte fasza volt, csak hogy sokkal jobban bedurrant tőle. Inkább hűteni kell, jegelni.
    Én műtét után vagyok most fél évvel és túl vagyok a fizioterápián, és most kaptam fürdőkbe beutalót.

    enerdzsájzer: lesz ez még jobb is, kitartás!!! :K

    Mindenkinek jobbulást kívánok!

  • biker

    nagyúr

    válasz ballus #276 üzenetére

    igen, gyulladt részt hűteni kell, nem melegíteni, ezt én is beszívtam egyszer.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • ballus

    csendes tag

    enerdzsájzer: köszi jól vagyok! Egyelőre a fürdést még nem kezdtem el, úgy van, hogy a beutaló írása óta 1 hónapom van hogy elkezdjem és 2 hónap alatt le kell járni. 15 alkalmas és masszázs is van hozzá.
    Belegondoltam, hogy azért elég sűrűn kell járni, hogy a két hónapba beleférjek. :U Egyébként egy éven belül 3x lehet igényelni.
    A fizioterápia nekem nem használt, de nem is ártott.
    A gyógytorna megy itthon is és járok gyógytornászhoz is. Az nagyon sokat segített, sőőőt, nekem ez használt igazán. kb. 2 hetente járok szakemberhez és itthon 2-3 alkalommal csinálom hetente.

    Mit gondoltok, a konditermi edzést mikor kezdhetem el? Csak felsőtestre szeretném egyelőre és totál gerinckímélettel. Ha lehet egyáltalán ilyet csinálni még...

  • mh197

    senior tag

    válasz enerdzsájzer #275 üzenetére

    Ilyen függeszkedős ágyat már 37-ért is találtam, igaz az is mechanikusan fordítandó.
    Ha érdekel, megkeresem. ;)

    Azt én is vágom, hogy mielőbb jobb lenne megcsináltatni, de elég lassan megy ez meló mellett. Nem sok időm marad a kezeltetésre. Szedem a contramalt a napi melóhoz, az vmit segít.
    Jövő hét hétfőn megyek vissza, mert lehet kérek egy gyöki blokádos injekciót az alsó l5-s1 közé is, mivel az l4-l5 közé adott nem vált be. Gyakorlatilag annak semmi hatása nem volt.
    A műtét előtt sztem ez lesz az uccsó, amit megpróbálok, utánna megyek műtétre, betervezem vmikorra nyárra, és megpróbálom a normál szabikeretből kigazdálkodni, plussz ha lesz szükség hozzá, némi betegszabi is lesz. kb 4 hetet biztos ki tudnék hagyni erre vmikor a nyár végén. Nem sok, de bízom abban, hogy ha endoszkóppal csinálják, akkor hamarabb megy a felgyógyulás. De ezeket majd a főorvos elmondja, hogy mi legyen.
    Amúgy orvosból már van egy nagyon jó, csak az időhiány. Tudom én is hülye vagyok, hogy fáj, és csak halogatom, de mindig úgy vagyok vele, hogy ha totál bekattan, majd akkor megyek el, máskor meg jobban vagyok kicsit, akkor meg el sem akarok menni, amikor meg rosszabb, akkor meg már akár este is mennék, hogy csináljanak vmit.
    Na majd hétfőn megírom, hogy mit mondott a főorvos. Addig is gyógyulást részedre, és másoknak is kitartást!

  • mh197

    senior tag

    válasz ballus #279 üzenetére

    Neked a fájdalmak elmúltak teljesen műtét után? Zsibbadások/feszülések maradtak vissza?

  • ballus

    csendes tag

    válasz mh197 #281 üzenetére

    MH197: ha totál bekattan a derekad, akkor nem mész Te már sehova :( Ne haragudj, hogy ezt írom, csak saját tapasztalat. Kórházban még nekem is adták a contramált. Volt egy néni aki napi 8 szemet szedett...persze azt otthon még.
    Szóval ne halogasd és kérj időpontot a műtétre mert ez nem megy egyik napról a másikra, iszonyat a várólista, pláne ha endoszkópos, mert azt még kevesen csinálják.
    Csak jót akarok Neked hidd el.

    Amúgy nekem a lábam még mindig kicsit érzéketlen. De már hozzászoktam és mondták is hogy ez fog legtovább elkísérni. Nekem is az utolsó pillanatban lett a műtét. Azért sem jó halogatni, mert bénulást okozhat.
    Sokkal jobban fogod érezni magad utána! Idővel meg majd bánni fogod hogy nem mentél hamarabb.
    Addig is nagyon vigyázz magadra, nehogy egy rossz mozdulat többet ártson!

  • danan

    csendes tag

    Sziasztok! Még új vagyok itt,de örülök ennek a fórumnak :C és tanácsot szeretnék!!!
    32 éves vagyok és sérvet diagnosztizáltak az L-5 nél. Kb 2 és fél éve kezdett először fájni a bal combom a hátsó részen. Kaptam gyógyszert és két hét után, bár nem múlt el a fájdalom vissza mentem dolgozni. Fájt még,de tudtam dolgozni, közben néha behúzódott, el is múlt. Aztán idén februárban megint kezdte, közben feltámogattam a szomszéd nénit a 3.-ra (lift nincs) mert becsípődött a dereka.( 3nap múlva rendbe jött) Na itt kezdődött,mert ezután az akció után már el kellet,hogy menjek a dokihoz, Gyógyszerek,injekció, ultrahangos kezelés következtek, enyhe javulást hoztak, de a fájdalom maradt. Majd MR. És most műtétet javasol az orvos. És nem tudom mitévő legyek. A fájdalom annyira nem elviselhetetlen, de állandó.

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz danan #283 üzenetére

    Szia!
    Mekkora sérv?Kiszakadt vagy csak boltozódik?Nyomja az ideget?Lábzsibbadás,fájdalom esetleg bénulás?Ha nem bízol a dokiba, kérdez más orvosokat is!Vagy vigyél neki pénzt akkor őszinte lesz és segítőkész.Ez sajnos így megy mostanság.
    Saját tapasztalat: ha már szuri meg gyógyszerek nem használnak .... azt már a fene megette. :( Nem akarlak elkeseríteni de ha már egyszer becsípődöt, akkor be fog máskor is.Egy rossz mozdulat,időjárás akármi kiválthatja.És lehet hogy a következőtől már sokkal komolyabb,akár maradandó bajod is lehet.Ha bebizonyosodott hogy komoly sérv és csak műtéttel lehet helyrehozni,ne halogasd!

  • Eastman

    őstag

    válasz danan #283 üzenetére

    [link]

    ...kemény ez a hét a fronthatások miatt. Az én derekam is kb leszakad, pedig az utóbbi hetekben már kezdtem elfelejteni, hogy fájdogál.

    Egy derékfájós nap után ez a testhelyzet sokat segíthet:

    ...csak ne felejtsetek egy vastag takarót leteríteni a padlóra. Vesemedence gyulladást nem kezelünk. :)

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • danan

    csendes tag

    válasz enerdzsájzer #284 üzenetére

    Szia!
    Nem tudom mekkora, és azt sem,hogy kiszakadt-e :( . Nem mondott semmi ilyesmit az orvos. Az MR azt írja.hogy deformáció látható, az L V-S I-ben bal dominanciával mindkét oldali foremenbe terjedő porckorongsérv látszik. És L 5-ös és S 1 gyököket nyomja ez a huncutság. 5-féle gyógyszert szedtem, volt benne nem szteroidos és szteroidos gyulladáscsökkentő és kaptam 4db szurit a gerincembe kenalog+lidocain A lábam nem zsibbad, és bénulás sincs hála istennek.
    A legerősebb fájdalmam a bal csípőmben meg az alhasamban van ( olyan mintha kést szurkálnának a hólyagomba) az urológiai vizsgálat negatív volt, és a vérképem is jó.

  • biker

    nagyúr

    válasz danan #286 üzenetére

    nem vagyok orvos, csak "sorstárs", de elég nagy eélyt látok a késre.
    hacsak a nyújtás, mozgatás, pihentetés nem segít.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • danan

    csendes tag

    válasz biker #287 üzenetére

    A pihenés megvolt! Több mint két hónapja csak pihenek :O
    A gerinctornát ma kezdem el.

  • danan

    csendes tag

    Hogy miért csak ma kezdem a tornát? Mert az orvos most látta szükségét. Több mint két hónap kezelés és két orvos váltás után. :F Bár így bele gondolva, lehet én voltam a felelőtlen és nem figyeltem oda eléggé. Február 23.-án az első orvos mikor elmondtam,hogy fáj a combom derékig levetkőztetett és megnyomkodta a hasam, majd diagnózis: lumbágó, isiásszal, panasz: derékfájás. :F Ezután mentem egy másik reumatológushoz és 6 hét elteltével csináltak egy röntgent, ő már megtapogatta a derekam, és megvizsgált, mondta pihenjek és szedjem a gyógyszert. Majd jött a harmadik kb. 8 hét múlva aki szerintem rendesen megnézett, beutalt az ultrahangos kezelésre, MR-re, és így derült ki a sérv, május 4.-én, így kaptam egy beutalót a tornára, meg idegsebészetre és Ő monda, hogy műtétet javasol.
    Egyébként azt hiszem nem vagyok túlsúlyos, bár mostanában felszedtem 8-10 kilót. Most vagyok 70-72 között és 175 magas. A munkám sem teljesen ülő munka, a 8 órából átlagosan 2-3 órát ülök és azt sem egyfolytában. Autóm nincs és bkv-ra is csak akkor szállok, ha nagyon messze kell menni ( pl.: Blaha, Nyugati még gyalog) A munkába is gyalog megyek ami napi 40-50 perc gyaloglást jelent.

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz danan #286 üzenetére

    Hát ha már ennyi mindenen túl vagy és nem értek semmit én a helyedben nem gondolkodnék.Már csak azért sem mert neked főleg az ágyéki idegeket nyomja.Azért fáj a hólyagod.Ebből bármikor lehet vizelet meg széklettartási zavar.Ne tudd meg milyen.
    A doki mondta hogy ezt még helyre lehet tornázni?Feltétlenül és gyorsan keress egy jó orvost!!Ja igen:pénzt is vigyél neki mert máshogy nem vesznek emberszámba.

    [ Szerkesztve ]

  • danan

    csendes tag

    válasz enerdzsájzer #290 üzenetére

    Azt nem szeretném megtudni.
    Csak azért vacillálok,mert mint mondtam sok félét hall az ember innen-onnan.
    És ezért itt kérdeztem,mert itt vannak akiket már megműtöttek.
    A doki nem mondott semmit csak,hogy javasolja a műtétet, de Ő reumatológus volt.
    Amúgy csütörtökre van időpontom egy idegsebészhez.

  • danan

    csendes tag

    Ja és szerintetek hol érdemes megcsináltatni és kb mennyi a tarifa?

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz danan #292 üzenetére

    Csak Debrecenről tudok nyilatkozni mert engem ott henteltek.Csak jó orvos meg jól felszerelt műtő kell és tutira megcsinálják.Ez már rutinműtét,ne izgulj.Kérdezd meg a háziorvosodat pl. hogy kit ajánl.De itt is biztos van olyan aki majd tud mondani valamit a te közeledben lévő orvosokról.
    Kitartás és jobbulást!!!

    [ Szerkesztve ]

  • mh197

    senior tag

    válasz danan #286 üzenetére

    Szia!

    Olvasom amit leírsz, és teljesen olyan mintha magamra ismernék 3/4 évvel ezelőtti állapotomban, azzal az eltéréssel, hogy nekem a jobb oldalam vacakol.
    Nekem mind az L5-s1 közti, és az l4-l5 közti porc is ki van domborodva.
    A strory pont ugyanúgy kezdődött nálam is, alhasi fájdalom, csípőfájással, ráadásul én a rossz oldalon amikor felfelé nyújtottam a kezem, az erősítette a fájdalmat.
    Megvolt urológia, hasi UH, vérkép, gerinc röntgen is volt, és mind negatív volt, mindenem tök jó volt, csak fájt. Később erre rá 2-3 hónapra egy csapásra jöttek az erősebb fájdalmak, meg hozzá a lábújj zsibbadás, és most a térdnél a láb hátsó része is már hozzá, meg a comb felső része inkább kívülről. Mindehhez egy a vádli külső oldalon tapasztalható időnkénti meleg érzés is társult már.

    Röviden annyi, hogy nekem is az említett fájdalmakkal kezdődött, és majd idővel jönnek a többi ráutaló tünetek is. Szóval mielőbb úszni, kezeltetni kell.
    Pl engem 3 hétig vesekőre kezeltek :D Vicces....

    Én most még bevállalok sztem egy szteroidos injekciót az l5-s1 közé. Hátha még segít vmeddig. Nekem az MR nem mutatott ki foramen nyomási tünetet. Egyenlőre csak úgy szép szimmetrikusan középen a gerinc felé van kidudorodva mindkét porckorong. Az alsó széles alapon 2-3mm -ert, a felette lévő 5-6mm -ert domborodik ki. Pont úgy néz ki, mintha oda tervezték volna. Ez is vicces...

    Amúgy én is ezen a műtétes témán filózok. Mondjuk ha nem kellene melózni, akkor én nem filóznék, hogy műtét vagy sem, mennék egyből a kés alá, mert elég kellemetlen ez a fájdalom. Szóval ha van rá időd, meg utánna felgyógyulni is van rá 2 hónapod, amíg nem kell ülnöd folyamatosan, akkor irány a műtét, és jobban leszel. Esélyek valahol 95% -nál vannak, ennyi ember 100%-osan gyógyulva jön ki a műtét után. Azért ez egész jó arány, és ha nem olyan komoly a sérv, akkor valószínű a 95-ben benne vagy.

    [ Szerkesztve ]

  • danan

    csendes tag

    válasz mh197 #294 üzenetére

    Szia!
    Köszönöm a választ! Nálam is a meló a fő kérdés! Még főnököm is azt mondja,hogy támogat és ne agódjak a helyem miatt. Nem is a kirúgás, de most már veszélyben vannak a juttatásaim, utalvány stb.
    Lehet visszamegyek dolgozni addig még nem találok egy orvost aztán túlesek rajta. :F

  • mh197

    senior tag

    Akad némi problémám. Úgy gondoltam veszek egy olyan "párnát", amit a szék háttámlájára kell rani, hogy a gerinc görbületét megtartsa a deréknál, de sehol nem találom, és nem is igazán tudom mi a neve. Olyan mint vmi henger, amit a szék háttámlájára tesznek, és derék magasságban van.
    Vki tud erről, hogy BP-n, vagy hol lehet ilyet elfogadható áron megkapni?

  • ballus

    csendes tag

    Látom elvileg bp-i vagy. Akkor ajánlom Neked Dr. Erbszt Andrást és ezt az oldalt:
    http://www.doctorfit.hu/magyar/fooldal.php?id=1#
    Ő már az endoszkópost csinálja!

    Engem nem ő műtött sajnos, mert nekem SOS-ben kellett és az amerikai úton csinálták, protekcióban. Nagyon nagy a várólista mindenhol, pedig akinek voltak már ilyen jellegű iszonyatos fájdalmai, annak a legjobb lenne leghamarabb túlesni a műtéten.
    Én annak a dokinak aki műtött 50 ezret adtam, de van aki sokkal-sokkal többet TUD adni.

    Egyébként nem is értem a dokikat, mert ahogy itt olvasom mindenki hónapokig szenved mire végre elküldik MR-re vagy CT-re. Akkor viszont általában már nem használ az egyéb gyógykezelés. Az oké hogy nem lehet mindenkit szíre-szóra ilyen drága vizsgálatokra küldeni, de azért mégiscsak olcsóbb lenne ha a műtétet megúszná a páciens és előbb derülnének ki a dolgok.

    Ez az idő tényleg kiszúr velünk műtöttekkel... :U És a jövő hét is ilyen lesz. Hihetetlen, hogy micsoda időjós lehetnék... :U A telet nem várom!!! :N

  • ballus

    csendes tag

    válasz enerdzsájzer #297 üzenetére

    Hű, ezt köszi, asszem én is veszek itt, mert én drágábban találtam. :R

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz ballus #298 üzenetére

    Nincs mit :) Érzem az időt rendesen én is.Nem annyira mint két-három hete,de nem kellemes. :((

Új hozzászólás Aktív témák