Új hozzászólás Aktív témák

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz Andika81 #550 üzenetére

    Zárt lábbal előre hajolni?!Ilyen "akrobatikus" mutatványokhoz nekem kb. 4,5-5 hónap kellett.Most vagyok 6,5 hónappal műtét után. Elég jó. Egyre többet dolgozgatok itthon, láncfűrésszel fát vágok, bütykölök, hegesztek. Sokat tornázok, tens-et már alig használok. Melóhelyen még az idén kímélősbe leszek. Amíg mozgok, addig nincs baj, Éjjel nagyon elgémberedik. Reggel tornával kell kezdeni kezdeni a napot. De ha mát bemelegedett, nincs baj. A lábam még mindig gyengébb egy kicsit, a járásomon nem látszik ugyan de megerőltető lábujjhegyre állni. Zsibbadás szerű érzés is megvan még mindig. A doki szerint sok idő lehet még mire az idegek rendbe jönnek. Mostanában már nem kattog annyira a derekam, egyre stabilabbnak érzem.
    Kitartás, türelem!Jobbulást!!!

  • skareb74

    újonc

    Üdv mindenkinek!

    Sajnos az én témám is a gerincsérv. Olyanoktól szeretnék tanácsot kapni akiknek a tünetei hasonlóak voltak (vagy még azok) mint az enyém. Tehát, nem tudom milyen stádiumban járok de megpróbálom leírni. Ami biztos az az, hogy sérvem van. Panaszaim kb. 3-4 éve kezdődtek. Lábzsibbadásom van, de csak ha oldalt fekszek ( máshogy nem tudok ) hosszabb ideig pl. alvás. Ez nem mindig jelentkezik de azért elég gyakran. Ha a jobb oldalamon fekszek akkor a bal lábam zsibbad ha a bal oldalamon akkor meg a jobb lábam zsibbad el. Fájdalom csak a bal lábamba sugárzik, comb tájékig. Kellemetlen mert folyamatos. Éjjel-nappal tart. Gyakorlatilag csak akkor enyhül ha magam alá hajtva a lábamat, ülök. Vagy gugolok. A lényeg hogy feszült helyzetben enyhül. Aludni is csak úgy tudok hogy már majdnem a nyakamig húzom a térdem. Hajlás ,járás, gugolás nem gond. Gyógyszerekre ( diclofenac stb.. ) már nem igazán enyhül a fájdalom. Deréktáji fájdalmam nincs ill. elenyésző és ritka. Csak a lábamba érzek fájdalmat, egészen pontosan a combomba. Amúgy fizikai munkát végzek. A műtéttől nagyon be vagyok sz..va, de nem a fájdalom vagy félelem miatt, hanem mert akkor elvesztem a munkahelyemet. Ha megoperálnák a sérvemet akkor azonnal viszlát lenne. Csonkovácsnál még nem jártam de megmondom őszintén nem hiszem hogy segítene. Tornára jártam régen meg itthon is szoktam bár sűrűn elhanyagolom ami azért is van mert rendszeresen sportolok ami szintén nem tesz jót a porckorongsérvemnek. ( hegyikerékpár) Viszont erről a sportról nem szívesen mondanék le, ez az egy dolog van az életemben ami még örömet okoz. Tehát ha valaki megmondaná mit (miket) tehetnék annak érdekében hogy ezen az állapoton javítani lehessen, annak nagyon örülnék. Előre is köszönöm.

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz skareb74 #552 üzenetére

    Szia!

    Nekem először a derekam fájt, majd utána a lábam. Nem is tudom hogy van olyan hogy a sérv nem/alig fáj, csak kisugárzó fájdalom, zsibbadás van? Biztos hogy sérv? Szakorvosnál voltál? CT-MR?
    Nem érdemes otthon magunkat kuruzsolni. Úgyhogy neked is csak azt tudom tanácsolni: keress egy jó orvost és vigyél neki borítékot! Rögtön megnyílik minden ajtó és mindenáron meg akarnak gyógyítani,ez így működik. Az én sérvemet 3 évig lesz.rták. 3 éve kínlódtam vele nagyon,de kb 15 éve vagyok derékfájós, a doki aki műtött 15 évvel ezelőttire saccolta a sérv kialakulását.15 évig végeztem sérvvel nehéz fizikai munkát, test építettem, ladákat borogattam. Ismerős meg rengeteg pénz kellett ahhoz hogy ne legyek nyomorék.

    Sok sikert és jobbulást!!

  • skareb74

    újonc

    válasz enerdzsájzer #553 üzenetére

    Nos! Orvosnál már jártam kb. 3 éve. Akkor készült CT is. Az még kezdődő sérvet mutatott ki de ugye mivel eltelt 3 év és a panaszaim fokozódtak így gondolom hogy már teljesen "beérett" a porckorongsérvem. Deréktáji fájdalmaim nincsenek, ill. ha néha van akkor keményen való fekvés megszünteti. Korábban viszont elég intenzíven fájogatott a derekam. Mára ez sokat enyhült. Az egyetlen dolog ami megőrít az a bal combomba sugárzó fájdalom. Nem akarok orvoshoz menni újra mert értelmét nem látom. Akkor se volt mert azt kaptam, hogy teendő nincs ezzel és írt egy teljesen felesleges kezelést ( iontoforézis ) ami gyakorlatilag semmire sem jó de mindenhol ezt írják mert valamit csak kell a betegnek felírni ha már itt járt. Meg hát ugye a torna amit most elkezdtem újra itthon de megmondom őszintén ettől a hátizmom nem hiszem , hogy megerősödne. Borítékot nem viszek, már csak azért sem mert én is egészségügyben dolgozok, de senki ne higyje, hogy ez előny. Sőt!! Aki egészségügyben dolgozik az tudja hogy milyen kellemetlenül érzi magát az ember ha kér valamit, és nem biztos hogy maradéktalanul elégedett lesz. Valami olyan hasznos tanácsra gondoltam ami tényleg megerősíti a hátamat, főleg lent a lumbális szakasznál. Ha elmennék idegsebészhez az csak azt tudná megmondani, hogy kell e operálni még vagy sem. De operációról szó sem lehet a fenti okok miatt. Mindegy. Egyenlőre kezdek beletörődi, hogy fájni fog a bal combizmom huzamosan és majd ha jobb kedvem lesz valamikor, akkor majd annak fogok örülni, hogy a jobb nem fáj.

    [ Szerkesztve ]

  • szlibud

    tag

    válasz skareb74 #554 üzenetére

    Mi az az ion bigyó? nekem még senki sem akart ilyet írni :((
    Nekem is így lett a sérv, először a derekam fájt "csak", akkor még csak ilyen előboltosulás volt, aztán a derekam egyre kevésbé, hanem a csípőm, combom, térdem... Utolsó hónapokban a derekam már nekem sem fájt, de ez a kisugárzó fájdalom sokkal rosszabb volt :Y

    Ha engem kérdezel, ez az erős hátizom baromság, bár ezért biztos mindenkitől fogok kapni a nyakamba. Én mindennap lovagoltam 1-2 órát, sztem ennél erősebb hátizom semmitől se lesz, és mégis lett sérvem, sőt szinte minden lovasnak gázos a dereka aki rég csinálja.
    A montytól se hiszem hogy neked túl gyenge lenne...

    És konkrétan éreztem is mikor gyógytornán voltam, hogy mikor mondták némelyik gyakorlatra, h. ez aztán igazán erősíti, ugyanazok dolgoznak a lovaglásnál...

    Amúgy van akinek ennek ellenére segít, meg van 100 féle dága manuálterápiás, csontkovácsolós, mc kenzies, stb, mindegyikről halottam már h. elmúlt valakinek a hátfájása, és még többet akinek nem. Én is kipróbáltam párat, érdekes mód a fájdalmaim enyhültek, de terhelésre rosszabbak lettek, mint előtte mikor nagyon fájt, amikor viszont a mozgástól jobb lett....

    A fene se érti... Ha nem akarsz műtétet, próbálkozni kell, hátha valami Neked beválik. Csodarecept nincs, ha lenne, akkor erre a fórumra nem is lenne szükség :))

    [ Szerkesztve ]

  • skareb74

    újonc

    válasz szlibud #555 üzenetére

    Iontoforézis? Egy elektród lapot tesznek a kezelni kívánt testrészre ill. közé még egy nedvesített gézlapot. Pulzáló tűszúrás szerűt érezni, de ennek a lényege az lenne hogy a megnedvesített lapra tegyenek valamilyen diclofenac származékot vagy bármi más hasonló jellegű szert. De nekem mint benfentes eü-s-nek, csak sima vízzel megnedvesítették, ( nehogy má jóérezzem magam ) oszt kész. Amúgy meg nem ért volna úgy se semmit ha tesznek rá ezt-azt. :( Mindenféle reumatikus dologra vagy izomsérülésre ezt a kezelést írják de gyakorlatilag a hatása egyenlő a 0-val. Ezt csak azért írják kezelés gyanánt, hogy mivel ott jártál legyen látszata hogy tettek is valamit gyógyulásod érdekében. :) Ilyen manuálterapeutánál voltam már én is régebben mikor még csak a derekam fájt. 6000 ft-ért ( 5 éve ) ropogtatott kb. 5 percig de másnap mintha ott se jártam volna. Pedig elvileg nem kókler az öreg, azt hiszem doki volt és Pesten a sportkórházba rendelt. Na akkor azt mondtam én ilyenért pénzt többet nem adok ki. Egyébként a montizástól a hát nem erősödik, ellenkezőleg rosszat tesz neki. Mivel egyenetlen talajon teker az ember több 100 vagy esetleg 1000 rezgés, ütődés éri a gerincet amit ugye a hátsó kerék kap és a vázon keresztül az üléscső vezet fel. Ennek lenne az ellenszere a rugóstaggal ellátott váz amire nekem nincs 200 000 ft-om jelenleg de már régóta érlelődik bennem. Lovaglásnál szintén hasonló jelenség megy végbe szerintem, tehát ott is kap a gernic rendesen még ha a nyereg el is nyel belőle valamit. Nem kell mindig nagy trauma a gerincnek hogy sérved legyen sok kicsiből is összejön az idővel.

    [ Szerkesztve ]

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz skareb74 #554 üzenetére

    Nem csipázom az orvosokat én sem.15 év félre kezelés után egy hajszál választott el attól hogy deréktól lefelé lebénuljak. De végül csak az orvosok segítettek. Igaz ehhez az kellett hogy behordjak nekik egy fél disznót, vagy öt kacsát meg pulykát, házi pálinkát, na meg egy havi fizetésemet. :( De ezért cserébe megint ember lett belőlem. Ahhoz képest hogy a doki azzal rémisztgetett, hogy ebből derék nem lesz többé, annyi a hivatásomnak és mehetek füv-re, már kettesével veszem a lépcsőfokokat és majdnem olyan vagyok mint régen. :K

    Egyébként a fejjel lefelé lógást próbáltad már? Denevér ágy, kampós csizma?

    Ha már ilyen sérved van szerintem hiába erősíted a derekadat.Egy erősebb deréktól nem fog csak úgy visszahúzódni. Az ottmarad és rossz mozdulatra, terhelésre megint fájhat. Már nyomja az idegeket is. Azok meg minél több ideig vannak nyomás alatt, annál kisebb az esélye hogy regenerálódjanak. Aztán meg ha sikerül valahogy kikezelni magadat hetek vagy hónapok alatt, akkor ottmaradnak a sérült idegek meg a fájdalom.Akár évekig fájhat még.Vagy még tovább.

    Ha találsz valami jó kezelést, akármit, feltétlenül írj be ide.Van még egy sérvem amire figyelnem kell. :O

    [ Szerkesztve ]

  • Andika81

    csendes tag

    Szlibud,vagy valaki,ti éreztetek a műtét után ilyen hangyamászó érzést,2 hete kezdtem el a vizi tornát meg a többi kezelést,és azóta ilyen hangyamászó érzés van a combomban,meg itt ott enyhe zsibi,de inkább ez a furi érzés,ha fekszem akkor érzem,arra is gondoltam hogy az UH kezeléstől van,vagy megerőltettem? Kiakasztó nekem nem is volt elötte ilyen :( Holnap megyek controllra.A hátam és a derekam közti rész terhelésre még mindíg bemered és fájdogál,valószínű befekszem rehabra,mert a buszozgatós bejárós dolog nem jó.Kezelés után egyből caklatok a buszhoz,mire haza jövök ugyanott vagyok...Egyébként 8 hetes vagyok,járásom szép egyenes,idegi fájdalom nincs benne,fenekem nem fáj,csípőm nem fáj,ez a hangyamászkálós érzésem van,meg a hátam és a derekam közötti rész sz..kodik

  • Andika81

    csendes tag

    4 hét múlva dolgoznom kell!A főnök hívott,hogy menjek mert felvesz helyettem valakit,elösször nemet mondtam,de sajna nem jövünk ki egy fiziből,remélem jól döntök,ülő melóm van,és lefekhetek napközben.Szorítsatok!!!

  • szlibud

    tag

    válasz skareb74 #556 üzenetére

    Akkor ilyenen anno voltam én is, tényleg semmit se ér, és kenőcsöt se kaptam én se. Most hogy jártam selektív ingeráramra, hallottam, hogy hozatnak kenőcsöt a kuncsaftokkal és azt kenik fel. de sztem. akkor se érne többet mint utána egy órát kicsit jobb...

    Azért a lovaglásnál a mozgás nem kontrollálatlan, elvileg a vádli, térd combok a java terhelést felveszik, nem csak úgy csapódsz a nyeregbe. Ettől független biztos nem tesz túl jót, de ha megnézitek kb. ez az egyetlen sport, amit nemzetközi szinten is 50 felett is lehet űzni.
    Pl. Díjugratásban a világbajnokságot most másfél hete egy 50-es francia lovas nyerte. Ez azért jelent valamit...

  • szlibud

    tag

    válasz Andika81 #559 üzenetére

    Nem tudom, ilyen nekem nem volt, de nem is nagyon jártam semmire, még mindíg várok a nappali kórházra, de amúgy se hiszem hogy el merek menni 3 hét betegállcsiba megint...
    Úszni voltam párszor, attól nem volt semmi ilyen.
    Mindenkinek máshogy javul, örülj h. nem fáj semmi, nekem most is itt ott előjön valami fájdalom állandóan...
    Mondjuk ez az ülés nem kéjmámor, de ha nem tudnám hogy árt, aműtét előtt sokkal rosszabb volt...

  • Andika81

    csendes tag

    Szlibud és a zsibogás az teljesen elmúlt neked,vagy néha néha visszatért még ilyenkor?Amúgy az igaz hogy nem fáj a lábam,a medencém meg a fenekem,de mondom a derekamnál ott az S hajlatban ott szokott fájni,mindíg ha egy kicsit többet terhelem merevedik,de ez szerintem már így lesz amíg megnem szokja.Hát én is mondtam ezt a befekvős dolgot de nagyon gondolkodom rajta Hévízre lenne 100 ezerért 10 nap,de a jövőhéten mehetnék,+az út.Elég húzós,és nem tudom használna-e.Ahová járok csak vizi torna van,meg 15 perc masszázs+UH kezelés a hátamra.A buszozgatástól eléggé kivan a derekam.Holnap kell eldöntenem,még beleférnék az időbe mert nov 22 mennék melózni.De úgy sajnálom rá a pénzt!!!

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz Andika81 #563 üzenetére

    Szia!
    Na mikor mész MR-re? Majd írj hogy mi volt! Nem lesz ott semmi baj. Egy hónap alatt még sokat javul. Tornáz és pihenj! Keress rá a guglival a gerinctorna videókra (letöltésekre ;) is) óvatosan, fokozatosan sok pihenés mellett tornázgass otthon is. Hévíz jó lenne, csak drága. Ajánlotta a doki is hogy menjek.

  • biker

    nagyúr

    válasz Andika81 #563 üzenetére

    orfi? ingyenes...

    mellesleg 30 napot meghaladó táppénz után 30 napig nem mondhatnak fel, és további 30 nap a rendes felmondás

    ne ugráljon a főnök, hanem várjon vissza!

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • szlibud

    tag

    válasz Andika81 #563 üzenetére

    Nekem érzéketlenek lettek bizonyos részek a műtéttől, és a nem is múlt el (sztem. már nem is fog ha 4 és fél hónap alatt meg se nyekkent), de ez már annyira nem zavarna ha amúgy jó lenne...
    Hévízre is lehet menni am. ingyen, ill. valami kevés pénzért 3 hétre, háziorvosi meg szakorvosi javaslattal. Meg még csomó helyre, amelyik szimpatikus.

    Arról hogy nem mondhatnak fel csak annyit, hogy oké, de azzal a 30 nappal nem vagy annyira kisegítve ha utána felmondanak.
    Én is még bőven betegállcsiban lennék, de akkor utána kereshetnék is állást, ami manapság nem egyszerű, pláne ha megkérdezik miért is voltál hónapokig beteg...

  • szlibud

    tag

    válasz Zefiir #549 üzenetére

    Zefír megírod PÜ-be vagy valahogy a gyógytornász számát?
    Köszi :)

  • Andika81

    csendes tag

    Sziasztok,hát úgy döntöttem Hévíz lesz 10 nap,mert egy csaj lemondta és muszáj volt elpasszolni az orvos,így olcsóbb volt,szóval muszáj vagyok elmenni mert a derekam ülésre,terhelésre beáll,és minden teher oda megy,vagyis nem tudom pontosan hogy ez a derekam?Nem ott ahol műtötték hanem az fölött kb 10 cm-rel,az nem tudom minek számít?Hátnak?Ha a hasam felöl nézem a púpomtól olyan 10 cm felette.Az már nem derék ugye?Na szóval itt ahová járok nincs rendes gyógytorna,és megkell próbálnom,amúgy semmi bajom sem lenne,ha nem szakadna be ott azon a részen a gerincem olyan érzés mintha egybe lenne nőve ott a gerincem,azt mondta az orvos majd kimozgatják.

  • Andika81

    csendes tag

    Megnéztem egy gerincet és nagyjából beazonosítottam,na szóval kb a 12 hátcsigolya és az 1 ágyéki körül szokott fájni,nekem az L V nél volt a sérv,mitől fáj odafent?Ott van megmereve :U

  • szlibud

    tag

    válasz Andika81 #569 üzenetére

    Érdekes, nekem is kb. pont ott szokott fájni a csigolyám ahol Te mondod, és nekem is L5-S1 között volt műtve és ott fenn nem is volt előtte semmi gond, és kb. 2,5 hónap után kezdett el fájogatni. Mostanság előfordul, hogy jobban zavar mint az eredeti helyen :(
    Ha rájössz mi az mondd el nekem is. :))

  • Andika81

    csendes tag

    Megvan mi a bajom :C Egy gyógytornász csaj elmagyarázta,ott ahol a háti rész végetér és az ágyéki kezdődik,ha nem jó az S alakod a gerincnél,ott egy izületi blokk alakul ki,ezért érzem mikor elorre hajolok,azt hogy ott olyan mintha egybe nőttek volna ott a csigolyáim,de én ezt már a 3-4 rhéttől éreztem,szóval a gyógytornásznak majd mondom és kitudja mozgatni,még manuálterápiás fogásokat is javasolt,hétfőn megyek Hévízre remélem segíteni fognak,ha ez megoldódna szupi lenne....

  • szlibud

    tag

    válasz Andika81 #571 üzenetére

    Hogy én miért nem találok ilyen gyógytornászokat??? Mondhatni semilyet se :(
    Amúgy ez OK amit írsz, de mi köze a műtéthez?

    És tényleg nincs itt valaki, akinek budapesten van szupi gyógytornásza és meg is osztaná velem? :U

  • Andika81

    csendes tag

    Szió!
    Ahogy olvasgattam,a rossz tartás miatt van és műtét után előfordulhatnak ilyen csigoya közti kisizületi blokkok,én úgy mentem a műtét után mint a cövek,és tök merev voltam,beállt ott az a rész,mikor elörre hajolok,teljesen feszül,és gondolom oda ment minden súly mert vigyáztam a derekamra,szerintem ha vissza nyerném a hajlékonyságom,ha kimozgatja majd azt a részt akkor nem fog ott fájni,ha gyógytornászok nem tudják Hévízen megoldani,elmegyek itt egy MCkenzi gyógytornászhoz aki manuálterápiával is foglalkozik,azt mondta ilyen fogásokkal is kitudják mozgatni.

  • Andika81

    csendes tag

    Mert amúgy már én is a legrosszabra gondoltam,de mivel a lábam nem fáj,meg a sebnél sem,hanem fölötte kb 10 cm-re így azt mondta,hogy a műtét maga jól sikerült,ezt meg meglehet oldani,próbálj meg valami rehabot vagy gy.tornászt keresni, mert rosszabb is lehet,ha nem szakszerűen csinálod a tornát.

  • biker

    nagyúr

    válasz Andika81 #573 üzenetére

    sokat kell mozgatni (pl vízben torna) a merev izületeket, izmokat, és helyrejön

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Eastman

    őstag

    válasz enerdzsájzer #198 üzenetére

    15 milliméteres porckorongsérv az már hard rock. Vigyázz magadra!

    Csímmával csak óvatosan, függőlegesen lefelé nem kell lógni, nem kell 30-40-50 kilóval húzni egy problémás gerincszakaszt! Max. 30-45 fok között legyen a fekhely amin nyújtasz!

    Biker tudja a számom, hívjatok, ha gerincnyújtással kapcsolatos kérdéseitek vannak. Bő egy éve csak ezzel foglalkozom.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • iker55

    csendes tag

    Sziasztok.

    Böngésztem és nagyon sok okos információhoz jutottam a fórumon. Így a belépés mellett döntöttem, bízva az itt jelenlévők segítőkészségében.
    Nem találkoztam az enyémhez hasonló esettel (igaz minden hozzászólást nem is olvastam el).
    LIII-s csigolyánál lévő sérvvel műtöttek 09.16-n, hosszú várakozás (06.21-től) és mindennel próbálkozás után. Értem ez alatt a szokásos konzervatív módokat: mint infúzió, helyi injekció blokád, mindenféle fájdalomcsillapító és izomlazító, elektromos kezelések..stb.
    Műtét előtt kegyetlen fájdalmam az volt, de zsibbadás semmi. Ülőgumóból a jobb lábba sugárzó fájdalmam volt.
    Műtét után ébredéskor: derékban fájdalom, lentebb a teljes ágyéki részemben pedig csak a zsibbadtság. Rögtön szóltam, de azt mondták , ez még most természetes.
    Sajnos kiderült nem igazán van így, mert a zsibbadtsággal együtt a vizeletem leállt, a székletet pedig nem tudom tartani. Katéterezek és pelenkázok.
    Ez a mai napig így van, bár jártam hólyagstimulálásra, így a vizeletem javult. Általában hajnalban és reggel nem sikerül spontán, de napközben kezd működni.
    Ami aggaszt! Ha van két jó napom, nem zsibbad nagyon csak enyhén, nem fáj, csak nagyon fáradékony. Akkor biztos, hogy jön egy harmadik nap, amikor teljes visszaesés jön aztán lassan javulgat megint. Nem teszek semmit, csak egyszerűen így működik.
    A zsibbadtsággal romlanak a funkciók is, rosszul járok, nem tudok a fenekemen ülni....
    Már 6 hetes elmúltam, mindenkinél nagy javulásról olvasok ilyenkorra.
    Van -e valaki(k) aki hasonló problémával küzd(ött) műtét után?
    Mikorra várható jelentősebb javulás szerintetek? Orvos állítja nem hibázott MRI sem mutat semmi különöset, sőt szerinte ENNEK EL KELL MÚLNIA!
    Várom ötleteiket, segítő hozzászólásaitokat.

    [ Szerkesztve ]

  • biker

    nagyúr

    válasz iker55 #577 üzenetére

    nem vagyok orvos, és ijesztgetni sem célom, de ez nem tűnik normálisnak

    mielőbb keress másik orvost és vele is konzultálj. ha ez a doki nem tesz semmit.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • iker55

    csendes tag

    szlibud! Kösz.Priviben válaszoltam.
    biker! - köszi Neked is.
    Mindenkinek további javulást.

    [ Szerkesztve ]

  • Andika81

    csendes tag

    Már régen voltam itt,elkezdtem 2 hete dolgozni,hááát,nem mondom hogy élmény,de otthon sem jobb.Nemsokára lesz egy Mr,mert hát vannak gondjaim,most 3 napja elkezdett feszülni a vádlim széle ,meg enyhén nyilalgat,a fenekmnél is az izom fáj mozgatásra,a hátam közepe az terhelésre fáj,jó ez más,de a láb,meg fenék fájdalom mitől van?Az időtől?

  • biker

    nagyúr

    válasz Andika81 #582 üzenetére

    hi
    símán lehet az időtől is. ne aggódj annyira

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • MaUser

    addikt

    Beléptem a klubba én is két hónapja. :( Akkor még teljesen érthetetlen volt, hogy mitől fájdult meg a derekam egy egyszerű emeléstől. (Mindezt úgy, hogy maratonra készültem és 115kg-ot nyomok fekve.) Jobb híján izomhúzódásra gyanakodtam, egy hétig kezelgettem és közben jártam dolgozni (ülőmunka...) a fájdalom szépen enyhült, majd beütött a krach és haza kellett jönnöm melóból, mert már nem bírtam sem ülni, sem állni.

    Irány a háziorvos -> biztos csak húzódás, egy nap pihi otthon, érzésre minden ok -> másnap melóból újra haza kellett jönni, majd azóta itthon. Háziorvostól kaptam röntgenre és neurológushoz beutalót. Két hét után bejutottam neurológushoz, aki semmi értelmeset nem tudott mondani, de azért elküldött MRI-re. (Már csak másfél hónapot kell addig várnom...) Reumatológushoz nem is küldött át, mert két hónapig nincs időpont!

    Neurológus látogatása után két nappal olyan fájdalmaim lettek, hogy alig bírtam felkelni az ágyból, de csak a derekamban és a farizmomban (mindezt Fortedol és Sirdalud szedése mellett, valamint Flector aktív használatával). Elegem lett, hogy a zsákszámra befizetett eü járulékaimért csak várólistát kaptam -> irány egy reumatológiai magánrendelés. Itt végre alapos kivizsgálás után megtudtam, hogy minden jel szerint gerincsérvem van, ráadásul a röntgenfelvételeket is hiába készítették a gerincemről, mert a lényeges részt sikerült lehagyni, így még támpontnak sem jó. (MRI ad majd érdemi választ csak, de a csigolyák közti rések szűkülése azért néha látszik a röntgenen.) Kaptam két injekciót, erősebb gyógyszereket és reményt, hogy szerencsés estben két-négy hét alatt helyre jöhetek. Ezután jött a szokásos: masszázs, fizikoterápia és hagyományos gyógytorna. Egy hónap kezelés után javult valamit az állapotom (gyógyszert abba tudtam hagyni, mert annyira már mérséklődött a fájdalom), munkahelyre visszamenésre azonban gondolni sem tudtam. (Ülés, állás 20 percig maximum.)

    Ezután újabb keresgélés eredménye: magán MRI sajnos elérhetetlen (kiülhetetlen) távolságra van az csak az otthonomtól. Aztán a nagy keresgélésben rátaláltam a McKenzie tornára, de sajnos sem a magánrendelésen, sem a tb rendelésen nem tudtak olyan gyógytornászt ajánlani, aki ismeri a módszert és elérhető max. 30 perc autózással. A hagyományos gyógytornát persze csináltam szorgalmasan, de a javulás olyan lassú volt, hogy két hónapra saccoltam, hogy elkezdhessek egyáltalán gondolni a munkahelyre.

    Aztán McKenzie könyvét letöltöttem és megtörtént a csoda:mindössze két nap(!) után a fájdalom centralizálódott, bár még picit fáj, de újra teljes élet tudok élni/ülni/állni. (Ok, a maraton teljesítéséről le kell mondanom egy életre sajnos, de ez legyen a legkevesebb.) MRI-t kivárom, aztán a biztonság kedvéért elmegyek egy, a módszert ismerő gyógytornászhoz. Jövő héten pedig remélhetőleg már a munkahelyemen fogok unatkozni dolgozni, helyesen homorított derékkal a felfújható ék alakú párnán ülve. :) (Ez utóbbit is csak ajánlani tudom, sokat segít, hogy helyesen üljön az ember.)

    Eddig tehát happy end-nek néz ki kicsiny történetem (maradjon is így), de azért néhány dolog nem hagy nyugodni:

    - Olvasva a különböző publikációkat, szinte minden nyugati civilizációban élő ember (90%) érintett porckorongsérvben olyan szinten, hogy legalább egy napot otthon kell maradnia, de a műtétek száma is exponenciálisan nő. Miért nincs erről részletesebb tájékoztatás? Az egy dolog, hogy a médiában nem hívják fel erre a figyelmet, de hogy a háziorvosok sem törődnek ezzel, miközben a korai felismeréssel jelentősen rövidíthető lenne a gyógyulási idő.

    - Miért nem kap normális eü szolgáltatást az ember a befizetett pénzéért? Egy ilyen problémának, aminek helytelen kezelés gerincműtétbe torkollhat, még magánrendelésben is csak 100eFt körül lenne MRI-vel együtt is a teljes kezelése (MRI, 4 konzultáció, 15 fiziko, gyógytorna konzultációk, injekciók, stb.), ehelyett addig váratják az embert még tényleg annyira súlyos lesz a probléma, hogy hónapokra kiesik a munkából, ezzel pedig jóval nagyobb bevételkiesést okoz az államnak, mint ez a 100eFt.

    - Ha tényleg ilyen jó a McKenzie módszer (saját példából kiindulva és más gerincproblémás blogját olvasva nagyon is az) miért csak ilyen kevés orvos/gyógytornász ismeri itthon? Persze én sem szeretek belegondolni, hogy mit csinálok én ott a porckorongommal homorítás közben, de ha egyszer működik. :U

    - Munkavédelmi oktatáson és ellenőrzéseknél folyamatosan néznek/mérnek olyan dolgokat, amik sokszor teljesen irrelevánsak, de sehol nem szólnak, hogy álljon már fel az ember óránként és nyújtózzon egyet, mert gerincsérve lesz a sok ülés miatt.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • biker

    nagyúr

    válasz MaUser #584 üzenetére

    a kérdéseid jogosak, én is végigszámoltam, hányszor több a jelen kezelés mint a hatékony, így csak egyet tudok hozzáfűzni:
    McKenzie letöltő linket kérek PM-ben :)
    vagy a filet a toldacuccot.hu segítségével...

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • szlibud

    tag

    válasz MaUser #584 üzenetére

    Örülök hogy van valaki aki műtét nélkül ilyen szépen javulgat :)

    McKenzie-nek én is örülnék, fél év alatt sem sikerült felhajtanom Bp-en! elérhető gyógytornászt, aki közel van és rá is ér velem foglalkozni és ismeri is:(

    Én januárban 14 órát fogok repülni, hát érdekes lesz :))

    Iker55, hogy vagy? Priviben is írhatsz, örülnék ha hallanék felőled :)

    [ Szerkesztve ]

  • MaUser

    addikt

    válasz biker #585 üzenetére

    Privi ment. :)

    szlibud: Köszöntem. McKenzie intézetet nem próbáltad? Én oda tervezem majd eljutni január közepe felé.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • Eastman

    őstag

    A vendégeim kb 50%-nak nagyon komoly gondokat okozott a (természetesen nem nálunk kapott) McKenzie kezelés.

    Elképzelhetitek, hogy egy ilyen porckorong kiboltosulásnak:

    ...mennyire tesz jót, ha kobratartásban ráterhelsz (sárga nyíl):

    Teljesen konkrétan a csigolyatestek peremszélei (sárga) nyírják a porckorong kitüremkedett darabját (piros).

    A Jóisten nem teszi vissza azt a kint lévő, "terápiásan összenyírbált" részt.

    Nem mondom, hogy e McKenzie nem jó. Egy szóval nem állítom. Azt viszont tudom, hogy nem minden esetben használható és véleményem szerint csak felügyelettel alkalmazható. Robin McKenzie Úr amikor összeállította a módszerét nyilván nagyon sok esetben határozott nemet mondott a hozzá forduló betegeknek és komolyan mérlegelte, hogy kin alkalmazhatja ezt a fajta megoldást.

    Nagyon sok gyógytornásszal beszéltem, 15 önéletrajz van a fiókomban. Azt tapasztalom, hogy a McKenzie sajnos rangot ad a mai gyógytornászoknak, szinte ez a "beugró" a szakmába. Az orvosok a kifejezést, a lehetséges megoldást ismerik, de a módszert mélyen nem mindenki látja át. Felírják "ha kell, ha nem".

    Ő is McKenziet kapott nem is egyet, pedig a csigolyatestek !a sérvvel együtt 15 mm-es! megnyúlt peremszélei (osteopyták) borotvaszerűen nyírják a gerincvelőt. Üvöltött a fájdalomtól a kezelések alatt.

    Minden tiszteletem a lelkiismeretes McKenzie terapeuták felé! Egy fél mondattal sem szeretném megbántani a felelőséggel dolgozó szakembereket.

    ...de kérlek Titeket, hogy otthon, laikusként ne találjátok ki, hogy ez lesz a megoldás! A gerincvelőtöket, az alsó végtagjaitok egészségét és működését viszitek vásárra!

    Peace!

    Szerk: Egy megoldásnak nem szabad fájnia a legkisebb mértékben sem! A Mesterem mindig ezt mondta nekünk. Ha elindulsz egy terápiás úton és az fájdalmat okoz, nem az visz a megoldás felé. Szerintem.

    Várom a reakciókat. Minden ész érvre - amely ellentmond az állításomnak - nyitott vagyok!

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • biker

    nagyúr

    válasz Eastman #588 üzenetére

    Teljesen igazad van, nekem pl a híres-hírhedt Ceragem ágy nem jött be.
    Én a könyvre azért vagyok kíváncsi, mert a "felírt" mckenzie torna kimerül a kobra feltolásban, ez a mckenzia, oszd be.

    Én kíváncsi vagyok az egészre.

    ORFI-ban tanított torna az kb a mckenzie+az általam vett hát és gerinc jóga könyv gyakorlataiból áll :)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • MaUser

    addikt

    válasz Eastman #588 üzenetére

    Hello!

    Sajnos én sem szeretek belegondolni, hogy mit csinál a a gerincemmel a hátrahajlás, de nálam gyakorlatilag ez első torna után nagyban csökkent a fájdalom, azóta pedig egyre jobb (pl. hasi kisugárzás teljesen eltűnt két nap alatt és már tényleg csak a farokcsontomnál érzem, hogy nyomásra ott még érzékenyek a szövetek). Hagynám is abba rögtön, ha éreznék bármi gondot.

    A könyvben egyébként le van írva mikor nem szabad csinálni. Gyakorlatilag ha idegi érintkezésnek bármi jele van (alsó végtag zsibbad, stb.) vagy ha bármi komolyabb problémára utaló jel van nem szabad elkezdeni sem, csak akkor ajánlja a könyv a módszer elsajátítását, ha enyhébb a probléma: derékfájás, nehéz ülés, stb, de vannak fájdalommentes időszakok is. Ezért mertem én is elkezdeni, mert bár gyógyulgattam, de nagyon lassan. (Nem is értem hogyan kezelhetnek valakit ezzel, hogy ha neki közben ordítani kell a fájdalomtól. Azért a szervezetünk elég jól össze van rakva, általában ha nem fáj, akkor jó neki...)

    Nem szeretném beállítani csoda módszerként, de ha valami gond lenne vele, biztosan jelezne a testem (legalább is nagyon remélem). Ezért szeretnék elmenni tényleg szakemberhez, de csak ha meg lesz az MR, mert nélküle tényleg sötétben tapogatódzik az ember. Ész érvként egyébként annyit tudok elképzelni, hogy a folyamatos hátrahajlongással az enyhébb esetben csak kitüremkedő porckorongot dolgozza vissza valamennyire az ember.

    Egyébként ti hol vagytok megtalálhatóak?

    Ide tartozik: nekem pl két tb gyógytornász is mindenféle hagyományos izomerősítést akart tanítani, hiába mondtam nekik, hogy gerincsérvem van, ne hajolgattassanak már előre hátra, mert mindjárt lefordulok az ágyról...

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Eastman #588 üzenetére

    Közben megtaláltalak.:)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • szlibud

    tag

    válasz Eastman #588 üzenetére

    A "legkisebb mértékben sem" ezzel azért vitatkoznék :DD Persze nem is én lennék ha nem :C
    Mert a befeszült inakat izületeket igenis ki kell mozgatni, nyújtani, igaz ez inkább legtöbbször feszülés, és néha csak enyhe fájdalom, ami nyújtásra javul, vagy el is múlik.
    Ha csak annyit mozgatom hogy ne érezzek semmit, a mozgásterjedelem se fog növekedni :(

    Amikor még sérvem volt,nem tornáztam,, nem tudok hozzászólni, de a kobraállás nekem akkor se fájt. Az olyan gyógytornásztól mindenesetre fejvesztve menekülnék aki erős fájdalom ellenére erőlteti azt a mozgást. Nekem eddig mindegyik azzal kezdte, hogyha ilyet érzek, azonnal szóljak és abbahagyjuk... :N

  • Andika81

    csendes tag

    válasz szlibud #592 üzenetére

    Szia Szlibud!

    Te hogy állsz,neked volt azon a helyen a sérved mint nekem,most 3 hónapja a műtétnek,és elkezdtem dolgozni 3 hete,nekem a fenekem nem nagyon örül a dolognak bár igyekszem a legkevesebbet ülni,de volt már a vádlimban is kis nyilalgatás ami elmúlt,lehet a hó miatt volt,a hátam a lapockám alatt még mindig fáj terhelésre,ezt már nagyon unom,most kezdtem el gyógytornásszal tornázni,13-án lesz egy MR vizsgálatom,nagyon kiváncsi vagyok mi van bent.A munkából elég lenne úgy délig akkor már kezdtek nagyon fáradni...

  • misi77x

    újonc

    Üdv sorstársak!

    De bánom hogy csak most gugliztam erre a fórumra! November 26-ik napján kiporcoztak L5-S1 tájon, előtte 3 nappal mondta meg az MRI hogy sérv van, előtte 1 héttel kezdett zsibbadni a jobb oldalam, és előtte 2 évvel már húztam magam mögött a lábam... Pedig ha hamarabb tudtam volna!!!

  • Eastman

    őstag

    válasz szlibud #592 üzenetére

    Tudod - ismersz-, hogy az enyhe terápiában hiszek. Mint masszőr talán csak csekély fájdalmat okozok, mégis nyújtom az izmokat, kimozgatom az izületeket.

    A gerincnyújtás, célzott gyógytorna és úszás (hátúszás) hármas egységében rendületlenül hiszek. Persze 10-15 mm sérvnél és/vagy osteophytáknál már bonyolultabb a helyzet. Vannak mechanoterápiával szépen kezelhető esetek és egyértelműen orvosi megoldást igénylő problémák. Nagyon sok múlik azon, hogy az orvos akihez kerülsz miben hisz.

    A sebész az vág.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz Eastman #588 üzenetére

    Na nekem is olyan csőrös sérvem volt ugyanott.4 milis csőr, plusz 12 milis sérv.A csigolyák között már csak egy buborék volt a porc helyén.
    Hát úgy néz ki eddig tartott a jó világ.Megint az orvosokat járom.Erősödött a fájdalom a lábamba, sűrűbben és jobban hasogat, zsibbad, pisiléssel megint gondok vannak, plusz zsibbadás és fájdalom jelentkezett a nagylábujj-térd-comb elülső-külső oldalán mindkét lábamban. Tehát a másik sérvet is megette a fene. Kattog-ropog a derekam, kiugrik a helyéből akkor nem tudok ráállni a jobb lábamra, tekergetéssel visszaugrik, utána tudok csak ráállni.
    Az idegsebész külföldön van, talán hétfőre haza tud jönni, uromókus mindent rendbe talált az ultrahangon, írt gyógyszert azzal most jobb de nem tökéletes. Fájdalomcsillapító meg csak tompít.

  • szlibud

    tag

    válasz Andika81 #593 üzenetére

    Andika írtam PÜ-t már egy pár napja!

    Amúgy írj erről a manuálterápiásról is h. mit csinált.

  • szlibud

    tag

    válasz enerdzsájzer #596 üzenetére

    Pont legutoljára már azt írtad, hogy kezd egész jó lenni.
    Most hirtelen ilyen rossz lett? :Y
    Csináltál valamit, vagy magától?

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz szlibud #598 üzenetére

    Nagyon jó volt még egy hónapja. Semmi komolyat nem emeltem. Itthon szépen óvatosan dolgozgattam, melóhelyen is kímélőbe vagyok még mindig. A legnehezebb dolog amit emeltem egy 15 kilós gázpalack volt, de még azt is rogyasztva, egyenes háttal, meg se éreztem olyan jól voltam már. Először erre a változékony időre fogtam és vártam hogy majd jobb lesz. Elkezdett fájni máshol is, azért mentem dokihoz. Az az érdekes hogy könnyen mozgok, nem látszik semmi a járásomon, csak veszettül fáj. Ma négy órakor hívom a háziorvosomat mert ő beszél a sebésszel aki műtött. Remélem nem hegesedett be és csak L4-5 közötti sérv miatt fáj. Már annak is örülnék ha csak azzal lenne baj és "csak" egy műtét és dolgozhatok tovább. Majd egy CT megmutatja.

    Na és ti hogy vagytok ebbe a jó időbe?

  • Eastman

    őstag

    válasz enerdzsájzer #599 üzenetére

    Ha jól értem, egy prckg sérved anno rendbe rakták, a csontkinövéseket lefaragták, de van még egy az L5-S1 közötti ahol ugyancsak sérv van?

    ...vagy L5-S1 közt volt a műtét és a hegesedéstől tartasz most?

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Új hozzászólás Aktív témák