Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PowerBuldog

    veterán

    válasz Morden24 #19 üzenetére

    P.S.: A BioWare eléggé görény kezd lenni az EA nélkül is, és a Blizzardnak sem kell suttyóságért Kotick-hoz szaladnia.

    Jön az magától is! :DDD

    Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Morden24 #39 üzenetére

    Egyáltalán nem az, mikor már 10-12 éve is kerestük a nocd töréseket, mert egyébként az adott játék mondjuk az égvilágon semmire nem használta a lemezt, csak ellenőrzés céljából.

    https://www.coreinfinity.tech

  • Archer

    őstag

    válasz Morden24 #31 üzenetére

    Ezek közül melyik szabályos? Ok, illegálisnak azért nem mondanám, de az ilyen-olyan kiszivárogtatott példányok mind jogokat sértenek, az újságoknak, webmagazinoknak adott tesztpéldányok meg tudtommal nem szoktak bitről bitre egyezni a végelegessel és még a megjelenés előtt megkapják őket, akkor meg mi értelmük lenne ezzel a védelemmel...

    Dark Archon: régen nem adtak ki minden játékhoz hetente egy patchet, nem ilyen kókány módon voltak megírva mint mostanság, nem volt rá szükség. Az adott játékhoz megjelent 2-3 patch aztán jó napot, azokat meg nem volt nagy kunszt összevadászni.

    [ Szerkesztve ]

    Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

  • Archer

    őstag

    válasz Morden24 #50 üzenetére

    Miért ma mi van? Legtöbbször a konzolos verzióból butítják vissza pc-re és még így is csapnivaló a sebessége. Emlékszem régen a gépem gyakran a fejlesztők szerinti minimumot sem ütötte meg mégis vígan játszottam a nagynevű játékokkal. Ma meg sokszor még az ajánlott sem elég, vicc az egész. Bár különben ki venné meg a 3 havonta megjelenő "új" VGA-kat egy kisebb vagyonért ha minden flottul menne... Na de ez már OFF

    Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

  • derapo

    tag

    válasz Morden24 #69 üzenetére

    Szerintem elég nagy tévedésben élsz.

    A szoftverfejlesztők a kiadókra gondoltam.. már régen leszarják te mit szeretnél mit akarsz látni játékokban..tisztelet a kivételnek,de ebből a fajtából nagyon kevés van.

    Itt bizony kőkemény pénzekről van szó. Csak ugye ezek nem látnak át a szitán. Lehet ha emberi áron adnának egy-egy játékot akkor többen vennék meg..nagyobb bevételhez jutnának a fejlesztők..ja igen az egészből a fejlesztők látnak a legkevesebb pénzt. A kiadók a mocskok a retkes kiadók,akik kisajtolják,kikínozzák szerencsétlen fejlesztőket akik még talán adnának a te szavadra is de nem tehetik mert az határidő és az kiadó nagy úr vala.

    Pénz,Pénz,pénz:)

    Tehát te és én mint átlag felhasználó le vagyunk ejtve..nekünk nincsenek érdekeink.

    https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

  • HaaS

    addikt

    válasz Morden24 #72 üzenetére

    Hát... rámozdulnánk arra a BG3-ra millióan, a név már önmagában elég.
    Még a motor is lehetne ugyanaz. Lazán lehetne nyereséges, függetlenül attól, hogy mennyi pixel, csöcs és vér kell a mai fiataloknak.

    [ Szerkesztve ]

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • HaaS

    addikt

    válasz Morden24 #75 üzenetére

    Világos... homályosodjon, aki akar.

    Arról beszélek, hogy van létjogosultsága, nem hiszek az általánosításokban. Persze jól hangzik, hogy a nép a szemetet eszi és warezol, mert gerinctelen féreg, csak egyrészt nem értem, hogy minek nyomni, másrészt meg nem teljesen igaz.

    Az induktív gondolkodás hátránya...

    Kicsiben lehetnének nem hülyék a fejlesztők/kiadók, és nem is azok. Vannak igényes játékok, csak az internethuszárok pont azt kapják az orcájukba, amit beletolnak. Dettó, mint a tévében.
    Rahedli jó kis játék jön ki, amiről sosem hallok, talán el sem hiszem, hogy létezik... ha nem látom. Persze ez a rohadt aljas szemét krekkelős bandák miatt van, a kutyarúgjameg...

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • HaaS

    addikt

    válasz Morden24 #77 üzenetére

    Heheh... majd folytatjuk:)! Szóval a Crysis 2 és a BG 3 a régi motorral ugyanannyi idő? Gondolom valamire alapozod... mit tudsz;)?

    szerk: néha mást is kell csinálnom:D!

    [ Szerkesztve ]

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Morden24 #77 üzenetére

    A BG1-2 idejében meg az Onedin-családot, Alfa Holdbázist, meg az Orion Űrhajó Kalandjait kajálta a "Nép, az Istenadta nép". Valahogy mégis sikeresek lettek, sőt még a részvényesek is örültek. Akkor most mi van, azóta mindenki elhülyült, Alzheimeres lett, génmutálódott vagy mifene? Szerintem is mítosz az, hogy manapság nem lehetne nyereségesen eladni igényes termékeket (legyen az film, könyv, játék), csak és kizárólag szemetet, merthogy "nincs rá piac". Dehogyisnem lehetne! Csak nehéz. Sokkal könnyebb tucatárut gyártani.

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • Marci79

    aktív tag

    válasz Morden24 #84 üzenetére

    Hasonló mint a tűzfalaknál. A hardveres sokkal jobb mint a szoftveres.
    A hardver amolyan azonosító lenne. Termékköltséget növelne? Az újonnan megjelent pl. DA: O 13ezer volt. Most meglehet venni 2,5-3ezerért. A hardver kb. 500Huf-ot tenne rá max.

    "sérülékeny, elveszíthető" A lemezek nem?
    Azért crack-elem meg az eredeti játékaimat is, hogy ne kelljen használnom az eredeti lemezt. Amire akár hogyan is vigyáz az ember karcolódik. Én nagy becsben tartom az eredeti lemezeimet. Mert keményen megdolgoztam azért a pénzért amiből megvettem őket!

    Ezt még kilehetne egészíteni szerverhitelesítéssel persze. De! Aki offline játszik? Nem telik mindenkinek netre is. Itt jönne a bunkó duma, hogy "gépre meg játékra meg telik"?!

    Az tény és való, hogy a hardveres védelem többet ér mint a szoftveres. Egy hardvert legyártani többe lenne, mint egy progit feltörni. És még nem is tudna ugyan olyan intenzitással terjedni.
    Példának a ps-t hoznám fel. Azokat chippeltettni kellett, hogy vigye a másolt játékokat. Itt egy chip/játék kellene.

    Most jöhet a kődobálás! :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Morden24 #80 üzenetére

    Sajnos nem emlékszem jól, milyen sorozatok mentek akkor, mivel a TV nézésről kb 20 éve szoktam le. Számomra a Dallas is csak az internetes paródiákból ismerős.

    Ad1. Objektíven? Olyan, hogy objektív nincs (csak a mellettem lévő mikroszkópon). Mivel agyunk van, és nem processzorunk. Mindenki szubjektív. Te is. Én is. Mindenki. Ettől függetlenül egy bizonyos intelligenciaszint fölött képesek vagyunk különbséget tenni az igényes és az igénytelen, az értékes és a hulladék között.
    Ad2. Szerintem meg nem mítosz. Közvetlenül tapasztalom ismerőseimen sőt sajnos közeli hozzátartozóimon is. De persze nyilván én szubjektív vagyok, te meg objektív...
    Egyébként te magad írod le: "a túl sok információ és hozzászokás okán már ott tartunk, hogy be kell ordítani az arcukba, ha egyáltalán egy "he?"-t ki akarsz belőlük csikarni." És szerinted ki nyomja ezt a túl sok információt, ki emeli szándékosan az ingerküszöböt, ki szoktatja hozzá az embereket ehhez? Szerintem a média. Nekem TV készülékem sincs, és nem is lesz soha. Ennek következtében aki az én arcomba beleüvölt, azt látványos mozdulattal pofánverem.

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • bunfi

    őstag

    válasz Morden24 #89 üzenetére

    Elég szégyen lenne, ha célhardverre képtelenek lennének hibamentes terméket produkálni. Ellenben a játszhatatlan az már tényleg egy véglet, ám még akkor sem számíthat semmilyen jogorvoslatra. Mint legutóbb az APB kapcsán, megszüntették a játékot és kész. Ha jól emlékszem volt valamilyen kártalanítás, hogy levásárolhatta az árát, de ez akkor is szégyenteljes a véleményem szerint. De nem mehetünk el amellett, hogy elég gyakran nem végzi rendesen a munkáját a QA. Legutóbbi példa erre a Fallout: New Vegas. Szerencséje a játéknak, hogy nagy kedvencem, mert szapultam volna, ahol tudom, mivel felháborító, hogy mennyi hiba volt és azt a játék vásárlóinak, rajongóinak kell kijavítania. Még szerencse, hogy nem konzolt használok, így legalább még a játék rajongói körében lehet bízni, ha már a fejlesztőket a kiadó tarthatatlan helyzetbe és felemás munka kiadására kényszeríti. Szomorú, hogy mindenki mindenen csak meggazdagodni akar...

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • derapo

    tag

    válasz Morden24 #89 üzenetére

    Sajnos én tudok amit Megvettem Silent hill Homecoming. Játszhatatlan,nincs hang,van hang..összevissza fagy kilép..idegbaj.Imádom pedig azt a retket:D

    https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

  • ddekany

    veterán

    válasz Morden24 #65 üzenetére

    "Ja, csak nem egyszerre 5 PC... :U"

    A cikkben az állt, hogy 3 naponta kötelező csak az ellenőrzés. Szóval ha nem jelenti az indítást és a befejezést a központba, akkor... Gondolom van itt még néhány csavar.

    Baldur's Gate ügy: Azért azon az engine-n volt még mit faragni... Egyrészt bár ígértek benne teljes kontrollt, és majdnem meg is valósították, de aztán a legegyszerűbb része kimaradt, miszerint fasza, hogy megáll az idő, mikor egy karakterem új akciót kezdhet, de elfelejtették rárakni a fókuszt... :W Ennyi. Aztán, ha nem ismerted amúgy is AD&D adott kiadásának szabályait, nem tudom mit kezdett vele a játékos, mert a játékon belüli dokumentáció minimum hogy nem volt segítőkész (pl. sehova nem volt kiírva a sebzésed (végeredmény)...én ki tudom számolni, de más? Ergo csak papír-és-ceruza AD&D-seket céloztak meg? Vagy csak kit érdekelnek a szabályok, ha a normál úgyis sétagalopp... na csak ez megint olyan, hogy ezen minek elbénázni.).

  • HaaS

    addikt

    válasz Morden24 #89 üzenetére

    Visszatértem:)!

    "És te könnyű munkát végzel sok pénzért, vagy nehezebbet szarabbért?"
    Egyszer már leírtam, de kitöröltem, most már tényleg itt az ideje: a nagy helyzet az, hogy téged is elvesztettünk. A pénz rabja lettél, de nem baj, pecunia regit mundum.
    A lényeg inkább azon van, hogy az értéket helyezed előtérbe, vagy az árat. A minőséget avagy a mennyiséget.

    Teljesen egészséges, hogy azok ugatják leginkább az illegális úton terjedő szoftvereket, akiknek leginkább semmi közük nincs hozzá (csak volt), én is okádok a sztímes szartól. Az ubis déerem jut eszembe, akkor is volt a nagy szupererős bájvigyor, hogy neszenektek lopóscsalós népség, nemleszittsemmigond. Méretes zsákutcának tűnt (korainak)... meg most is annak tűnik.
    Persze, a sztím a jelen és a teljes adattranszfer a jövő, mikor egy bitet sem tárolnak a gépeden a játékból. Nekem azért az vicces, mikor automatán frissít a sztím és játszhatatlanná tesz játékokat:)!
    Tényleg, a Civ5-ös epic failure az saját példány? Megvetted? Esetleg sztímes?

    Nekem semmi bajom ezzel a háromnapos aktiválással, semminek nem lesz gátja, mint ahogy a sztímonlis játékok sem kavarnak nagy port. Emészthető kategória, akinek nincs netje, azoktól meg majd bocsánatot kérnek. Tényleg ez a jövő, az Ubi durván és mohón kezdte, ez így normális lépésnek tűnik nekem.

    GypsFulvus2: "Számomra a Dallas is csak az internetes paródiákból ismerős."
    Nekem meg onnan, hogy akkor futottam mindig a régi híd - új híd köröket esténként, és teljesen kihalt volt a város:D! A sok nyitott ablakból meg jött a títitíí titíí titi tíí tíí, tíí tíí tíí tititíííí... hangulatos volt:DDD

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • HaaS

    addikt

    válasz Morden24 #100 üzenetére

    Höhöhö... miben nem értünk egyet:D?

    Elfogadnám a véleményed, de a "szeláví", mint indok, nekem kevés. A világ úgy működik, ahogyan a világ működik... hát ezzel meg én nem tudok vitatkozni:)!
    Csak azt mondom, hogy minek az anyagi oldaláról nézed folyton? Ez játékszoftver, sosem volt fehér, sosem lesz az. Az irány, ahogy halad a dolog, szerintem rendben van... kell pár generáció, hogy működjön az álom. Ehhez meg idő kell...

    Ahhoz ragaszkodom, hogy igazán csinálhatnának egy BG3-at, mert vennénk, mint a cukrot:DDD!

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • ddekany

    veterán

    válasz Morden24 #102 üzenetére

    "abban úgyis Hawke mészárolja le majd a sárkányokat halomba jól"

    A BG2 tipikus 6-18 szintű mese volt, az extensionban meg nyilván még magasabb szintig elmentek... Nem tudom mi van a legújabb D&D edition-okban, de erősen kétlem, hogy érdekes lehet olyan magas szinteken a karakter fejlesztés. Szóval bizonyosan kénytelenek lennének új sztorit kezdeni alacsonyabb szinten... kézenfekvően 1. szinten.

    [ Szerkesztve ]

  • HaaS

    addikt

    válasz Morden24 #102 üzenetére

    No, akkor rendben is vagyunk, én a játékos szemszögéből nézem, úgy meg nem olyan vészes a helyzet:)!

    Hajrá, jó kis játékok! Hogy a BG3-ban a... háttööö... :DDD!

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Morden24 #100 üzenetére

    Egyébként nevezz köcsögnek, de amiért én güriztem X ideig, az a szomszédnak se legyen ingyér', csak mert ő így gondolja.

    Ez itt kifejezetten élő néphagyomány. Van is rá egy vicc...

    Lucifer elhatározza, hogy körbejár a pokolban, és ellenőrzi minden rendben megy-e.
    Elérkezik a németek üstjéhez, ahol a kis ördögök egy rövid tisztelgés után folytatják a munkájukat, lökdösik vissza az üstbe azokat, akik ki próbálnak mászni.
    Megy tovább Lucifer, elérkezik az oroszok üstjéhez. Látkép ugyanaz. Kis ördögök lökdösik vissza az elkárhozott oroszokat.
    Hát, amint a magyarok üstjéhez ér, kikerekedik a szeme. A kis ördögök vígan mulatoznak az üst mellett, ki-ki a maga vágyának megfelelően. Nagy mérges lesz Lucifer, rájuk is förmed:
    -Hát mit csináltok ti? Lusta banda! Miért nem ügyelitek az üstöt? És ha kimásznak?
    -Ezek, főnök? Mikor egy elérne a szélére a többi rögtön visszahúzza...

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Morden24 #111 üzenetére

    A te feltételezésed is arra épül, hogy a szomszéd nem csinál semmit.

    Egyébként az egyetlen embernek a piramis csúcsán nem megvennie kéne az autót, hanem megcsinálni. Minek venné, ha Ő is másolhatja?

    Amúgy amiről vitatkozunk alapjaiban véve egy régi csata. Kommunizmus vs. Kapitalizmus. Úgyhogy ebbe ne is másszunk bele.

    Én csak azért írtam, amit írtam, mert szar a példa és mégis mindenki ezzel dobálózik. Persze tudom, hogy ennek pszichológiai okai vannak. Ha azt mondod valakinek, hogy olyan, mintha engedély nélkül lemásolták volna a házi feladatát -ami sokkal helytállóbb példa- annak nincs akkora súlya, mert a 'károsult' effektíve nem érez hiányt. Nem tudatosul benne, hogy az Ő 2 órás munkáján spórolta meg az elkövető az esti bulira való időt és energiát. Ellenben a lopáshoz egyből a hiányérzet társul.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • bunfi

    őstag

    válasz Morden24 #114 üzenetére

    Igen, gondolom akkor is jól működik a kapitalizmus, mikor azon múlik az orvosi ellátásod, hogy milyen jó ügyvéded van... merthogy eladtuk az egészen néhány dúsgazdag embernek, aki úgy gondolja, hogy lehet ezen még tovább gazdagodni. Aki dolgozik megérdemli a jussát, sőt. Aki viszont csak befektet és semmi más nem érdekli, csak a haszon és az osztalék, az részemről leprában dögöljön meg. Sajnos az említett nagy kiadócégeket birtokló konzorciumok ezen a filozófián mozognak. Ezért tartunk itt, ahol tartunk. Ennyi erővel a kultúrára is vethetnének ki adót, mert nehogy már te ingyen művelődj, szórakozz...

    szerk: de inkább nem megyek tovább ezen a vonalon, mert ez társadalomkritika, nem pedig egy "szaros" sigle player játék online bejelentkezéshez kötése. Szóval a moderálási problémákat elkerülendő maradjunk a témánál.

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Morden24 #114 üzenetére

    Kommunizmus vs. kapitalizmus nem vitatéma, míg az egyik nem működik, a másik meg igen.

    A kommunizmus is csak az emberek természete miatt és ebből fakadó praktikus okokból nem működik. Elméletben nagyon szép gondolat lenne az, ami gyakorlatban csak a nyomorba döntötte a világ ezel felét.

    A házi feladatos példa pedig nagyon is jó a warezra.

    A lúzer Pistike azért csinája a házit, mert szeretne jó jegyet kapni (és ezzel jó bizonyítványt, ~ diplomát, ~ állást, ~ fizetést, nameg tengernyi piát, sivatagnyi kokainpiramist, minden napra egy-egy új nőt és férfit egyszerre :))).
    Ha Józsi lemásolja, az sokkal kevesebbet árt Pistinek, mint ha nem csinált volna házit: Csökken a különbség a lusta és "mihaszna" Józsi és a szorgos Pisti pillanatnyi látszólagos teljesítménye közt. De ez gyakorlatilag nem jelent neki plusz munkát (esetleg némi pozitívumot, hogy nem verik be az orrát :D), és egy ideális világban előbb utóbb mégis csak a szorgos Pistinek kéne érvényesülni, hisz Józsi valójában nem ért semmihez, csak a "porszívózáshoz". :DDD

    Nem azért csinált házit, hogy majd lemásolhassák róla, és ebben a példában még csak másolják, nem ő csinálja mások személyre szóló egyedi háziját is ingyen. :DDD Csak a saját hasznára dolgozik.

    A játék készítő cégek is azoknak készítik a játékokat, akik hajlandóak megvenni. Ha közben olyanok is lemásolják, akik nem hajlandóak érte fizetni, akkor az gyakorlatilag csak semleges vagy pozitív (ingyen reklám szóbeszéd útján ; már ha jó, bár néha maga a szóbeszéd is elég, nem kell ajnározás) hatással lehet a készítőkre nézve.

    Persze bejönnek a képbe azok, akik hajlandóak lennének fizetni, ha nem lenne más út csak "nem olyan hülyék hogy fizessenek, ha nem muszály". Na de szerintem erős túlzás, ha azt mondjuk, hogy akár a warezolók fele ilyen csoportból tevődne ki.

    Arról már nem is beszélve, hogy itt Magyarországon azért még tovább súlyosbodik a helyzet azzal, hogy jellemzően idegen országokba fizeted az ottani keresethez belőtt árakat forintból.
    Viszed ki a "tőkét" az országból, pedig neked aránylag drágább is, mint a helyieknek, miközben itt rosszabbak az átlagos életkörülmények. Ez már triplán pazarlás.

    Egyet értek vele, hogy fékezni kell a warezt a már említett "okos emberek" miatt, de főleg a hazai fórumokon nem szívesen látom, hogy ilyen mélységesen "lenézik" azt, aki nem vesz eredeti játékokat. (A CAD-ek és akár Windows-ok már más téma, mert pl. egy AutoCAD Civil3D-vel tényleg rengeteg munkát spórolsz, ami extra bevételhez juttat, idővel akár a borsos vételár többszörösét nyered rajta. Bár a Windows már más, hisz ott lenne a Linux, és hitvita, hogy vajon több software-t gyártanának-e rá, ha nem "mesterkedne" az MS, hogy ne legyen így...).

    De egy játék... az nem termel bevételt, csak "olcsó" időtöltés. Nyilván játszhatnék a ****-al is az egér helyett, "me' az még egyelőre ingyé' van". :DDD
    (Ha majd már bogyó kell hozzá, hogy megmozduljon, akkor nem lesz ingyen az se. ;])

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • HaaS

    addikt

    válasz Morden24 #114 üzenetére

    Kezd fájni.

    szerk: Ha már ilyen szuper példabeszédek vannak, nekem is eszembe jutott egy. Most találtam ki.
    Tudod ez valami olyan, mint amikor fent ül a mérkőzés vezetője a kakasülőn, a teniszpálya közepénél, de a meccsnek már rég vége. Mások harcolták, na meg győztes is van.

    Maximum következő meccs lesz.

    [ Szerkesztve ]

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • WayneGace

    őstag

    válasz Morden24 #50 üzenetére

    Bocs, de THQ és Blizzard játékok esetében 5-6 éve legalább nem kell a meghajtóban tartani a lemezt. Nem akkora siker ez, hogy végre egy EA játéknál sem kell.

    BestSecret invitációt privátban adok.

  • HaaS

    addikt

    válasz Morden24 #121 üzenetére

    Hmh, köbö ötödannyit költesz játékokra, mint én. Én nem sokat értek a pénzhez, de gondolom akkor az általam generált hatás is kábé ötszörös lehet a játékpiacon. Vagy van van valamilyen speciális szorzó?

    Ha alpári módon fogalmazol, nem hiszem, hogy többen értik meg, amire gondolsz. Bár az is igaz, hogy erre van igény, pont egy sztendápkomedis adásban láttam.

    Engem tudod az zavar, hogy emberek azzal, hogy folyamatosan eltolják itt az idejüket, ahelyett, hogy építenék a hazát, dolgoznának, gyakorlatilag engem lopnak meg, mert helyettük dolgozom, miattuk fizetek több adót. Szerintem ők a hibásak:)!

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • ddekany

    veterán

    válasz Morden24 #121 üzenetére

    "Szóval egy olyan példát kéne végre találni, ahol valakinek a megélhetése múlik rajta"

    Na hát azért... sok-sok más területen is lehet azért a havi fixért programokat írni meg grafikázni. Az ilyen állásoknak úgyis csak elenyésző hányada játékfejlesztés. Legalábbis programozói állásoknak biztosan az. Nyilván akinek ez a specialitása, nem örül, de nem lesz munkanélküli sem. Tehát ha a sok nagy cég úgy dönt, hogy ő a PC játékot hanyagolja mert máshol nagyobb a profit ill. kisebb a bukás kockázata, akkor a kárvallott itt leginkább a játékos. Az meg, hogy miért ilyen gonoszak az emberek, hogy nem fizetik ki a licencet... ezen kár filózni sokat, mert az ok igen egyszerű: a cégek és a fogyasztók közt alapvetően ellenséges a viszony. Ez elsősorban a cég mint élőlény viselkedéséből adódik (mindig igyekszik átverni és megnyúzni, arctalan és mint személyiség nem konzekvens, stb... kb. chaotic evil :) ), és ez szvsz soha nem is fog megváltozni. Plusz, semmilyen emberi viszony nem fűz egy céghez... mikor kifizeted a licencet, azok akik a tényeleges munkát végezték, már rég megkapták a bérüket, tán már nem is dolgoznak ott. Így semmiféle ösztönös lojalitás nem fog soha működni. (Illetve, tartós médiás agymosással az ilyesmi talán megoldható.) Marad a törvény és egyéb kényszerítő eszközök. Ez minden más termékkel is így van.

    Amit én leginkább sajnálok, hogy ez a warez-os reflex indi területen is megmarad. Nyilván mert a fogyasztók 98%-a azt sem tudja mi az. Illetve ha sejti is, akkor sincs meg a bizalom (azaz, "úgyis csak lenyúlja valami hájfejű az extra profitot"). Szerintem állati fontos lenne, hogy ilyenkor a fejlesztők odategyék az "arcukat": hahó, mi 3 húsvér ember vagyunk, ezt mi csináltuk (tényleg), amit fizettek azt X%-ban tényleg nekünk fizetitek. (Nem röhögni... ha akkor 95% helyett csak 80% lesz a warez arány, az máris 4x-es bevétel.)

    [ Szerkesztve ]

  • HaaS

    addikt

    válasz Morden24 #124 üzenetére

    Igen, több szempontból is érdemes vizsgálni dolgokat, csodálatos dolgokat írsz, amikben sok igazság is van, meg sok olyat is, amit már úgy ötször megbeszéltünk (és baromság).
    Jól gondolom, hogy megintcsak nem igazán te vagy a célközönség a negyvenezer forintoddal:D?
    (Még mindig röhögök, hogy kiszámoltad, hogy én mennyit költök:DDD!)

    Inkább az érdekelne, hogy hogyan tudnának _tőled_ több pénzt kisajtolni a cégek, az talán előbbre viszi a beszélgetést... vagy ezen a piacon te már kifújtál, a negyvenes halmazba osztottak végleg?
    Gondolom a piac fejlődése szempontjából mindenfajta vásárlói rétegből meg kell próbálni kihozni a legtöbbet, veled vajon foglalkoz(hat)nak bármilyen szinten ezen a piacon? Vagy nem is kell, mert úgyis elköltöd a 40 rugót, maximum szar játékokra?

    Lassabb leszek, meloo van...

    [ Szerkesztve ]

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Morden24 #126 üzenetére

    Ezt viszont hatalmas marhaságnak tartom. Ha nekem valaki képes konzisztens minőséget, illetve az igényeim megfelelő kielégítését prezentálni, akkor "lojális" leszek.

    Sajnos pont a játékiparban mutatkozik a tendencia, hogy egy jobb ötlet után erős visszaesés van és mégis viszik, mint a cukrot. NFS-széria több nagyszerű újítás után mindíg addig ment lefele, amíg tudott, aztán megint újítottak. Rókabőr rulz.

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Morden24 #126 üzenetére

    Nem akarom szétoffolni a topicot (részben ezért, részben meg azért nem válaszoltam neked tegnap, mert a Haas-hoz hasonlóan úgy érzem, hogy bár értjük egymás érveit és respektáljuk egymást, valahogy mégis elbeszélünk egymás mellett), de ddekany-nak adott válaszodból is azt érzem, hogy nagyon lebecsülöd a média hatalmát. Egy bizonyos intelligenca szint, valamint akaraterő hiányában, a média bizony képes végrehajtani azt a bizonyos "agymosást". Ha nem így lenne, nem létezhetne sem a propaganda, sem a marketing, reklám fogalma. Szélsőséges esetekben nagyon durva dolgokra is rá lehet venni az embereket, ha hosszú ideig, folyamatosan, intenzíven, és jól megválasztott eszközökkel sulykolják beléjük (lásd Hitler).
    Ami pedig egy nagy (multi) cég és az egyén viszonyát illet; az rendben van hogy mindkettő kizárólagosan a saját érdekeit kívánja érvényesíteni (bár jobban belegondolva nem vagyok benne biztos, hogy rendben van ez: a saját érdek kizárólagos érvényesítése bármi áron) tehát mondjuk legyen mindkettő Chaotic Evil. A probléma az érdekérvényesítő képességek közötti mérhetetlen különbségből, az erőfölényből adódik, ami kiszolgáltatottá teszi a fogyasztót. Ebben a konkrét esetben: nincs helye protestálásnak, ha legálisan használni akarod ezt a terméket amire vágysz, akkor internetre van szükséged. Ha nincs vezesd be, oldd meg, te dolgod, annak minden költségével. Tudom, hogy a gyakorlatban ez keveseket érint, de most elvi síkon közelítem meg a problémát. Ez teljes kiszolgáltatottság.
    Úgy is fogalmazhatnék hogy az EA már régóta, de újabban már a Bioware is erősen Baatori szagtól bűzlik :) És ez már baj, mert nincs rosszabb a Lawful Evil-nél.

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • Marci79

    aktív tag

    válasz Morden24 #122 üzenetére

    Az írásaidat átolvasva megfogalmazódott bennem jópár dolog. Ezeket nem írom le , mert kizárnának a PH!-ról miatta.
    Aki jó progikat csinál az megtud élni belőle és akiben van becsületesség az megveszi a jókat. De! Aki szar játékot tud csinálni az ne akarjon már még megis élni belőle. Mondjál már olyan szakmát ahol díjazzák a szar munkát!!!! (Kínában esetleg)
    Lehet nemcsak a "nagyarcú gyökérséget" kellene nyomatnod, hanem jobban átlátni a dolgot.
    Aki csak megveszi az eredetit úgy, hogy valójában zsákbamacskát vesz az tegye. Az ő pénze. A kiadó meg jót röhög a sok tirpákon aki megveszi a szemetet, ami még a felhasznált nyersanyag árát sem éri meg. Akimeg jó progit csinál azt énis elismerem annyival legalább, hogy megvegyen a termékét. A warez meg nagyban tud segíteni eldönteni, hogy miért is adjam ki a nehezen megkeresett pénzemet. Ezzel megspóroltam már több százezret az évek alatt. A mai napig sem bánom azon játékokért kiadott pénzt amik a polcomon figyelnek. Sok letöltött és kiadott játék még annyit sem ér, mint az üres lemezem amire kiírtam őket én marha. És akkor még támogassam a pancser kiadóját/fejlesztőjét azzal, hogy megveszem?? Na ne röhögtessenek már.
    Az olyat én is elítélem aki nem veszi meg a jókat. Valamint már a vásárlás gondolatát is elutasítja mikor le is töltheti.

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Morden24 #131 üzenetére

    Ezzel egyetértek. Arra próbáltam rávilágítani, hogy az igényeket (mesterségesen) átalakították. Így a felvásárló közönségnek nem az kell, ami jó, hanem az, ami van. És a gyártóknak ez nagyon bejön. Egy kis csilivili itt, maxi grafika ott, pár hangzatos név, logó, pár megkent 90+ pontos újság és már sínen is van a dolog.

    Pl mostanában újságban, de online médián is, alig látni 80/100-nál rosszabb értékelést. Mikor én elkezdtem a PC-játékot, akkor a PCGuru-ba még akadtak 20-30 pontos értékelések is. Ma ilyen nincs. Semmit se lehet lehúzni, mert mindenki valakinek a kezében van. És szólj egy rossz szót, legközelebb nem kapsz mintapéldányt...

    @132: A warez egyetlen igazoló mivolta, hogy pótolja a manapság előszeretettel -és nem ok nélkül- mellőzött demó-kat. Ha az általad szarnak titulált játékokat csak azért megveszem, hogy kipróbálhassam és másnap el is adom (2k mínusz, mert használt), akkor simán 20k-t buktam, és még egy csapnyi "élvezetem" se volt. Max elmondhatom, hogy "próbáltam és nem tetszett." Ennyi. És itt a lényeg. Amit egyszer eladtak, azzal már nincs gond. De egynéhányan már gondoskodtak róla, hogy a feketepiacon értékesített cumók után az új tulajnak is perkálnia kéne. Szóval az a játék már nem 2k bukó, mert rájön még 2 az új account-ért.

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • ddekany

    veterán

    válasz Morden24 #126 üzenetére

    "Nem értek egyet. A fogyasztó is a saját érdekeit nézi, a cég is a saját érdekeit nézi. Semmi, de semmi különbség nincsen a kettő között, ergo pont annyira lenne chaotic evil az egyik, mint a másik."

    Ha az egymáshoz való viszonyukat nézzük... de hát milyen lenne a viszony egy kicsinyesen önző, hazudozós, sőt, gyakran a saját a hosszútávú érdekeit a pillanatnyi haszon érdekében felrúgó személlyel szemben? Persze a cég nem személy, de mint személy gyakran ilyen, főleg ha nagy (EA, stb). Ellenben az akár csak viszonylag egészséges körülmények közt felnőtt emberek alapvetően nem ilyenek, hanem ösztönösen nagyon sokszor igenis nézik a közösségi érdekeket. Már ahol érzik, hogy ez egy közösség, stb. Vér-warezos illető pl. nem teszi el a zsebemből kiesett 10e-st, hanem visszaadja. Közhely, hogy a jelenlegi civilizáció léptékében ezek az ösztönök nem nagyon működnek már. A viselkedés szabályozására így egyre inkább már csak a központi fizikai erőszak, azaz a törvény, és a vallás ill. a média (a megengedett gondolkodási sémák, axiomák beviteléért felelős intézmények) maradnak. (Hogy ezekkel mennyire élnek vissza, meg milyen szinten állnak "szakmailag", az más kérdés...)

    "semmi különösebb tudatosság, vagy piaci lázadás nincsen, szimpla fogyasztás az is, csupán az ellenértéket nem téríti meg"

    Megfontolt tudatos lázadás nincs mögötte, de az az érzés, hogy "mindig átvernek/lenyúlnak/úgysem-az-kapja-aki-dolgozott-rajta", nagyban hozzájárul ahhoz, hogy lázadó módon kerülöd a fizetést. Sarkítással úgy tudnám ezt legjobban megfogalmazni, hogy rosszul érzed magad, mikor fizetsz, de nem azért, mert zsugori vagy, hanem mert úgy érzed, hogy épp sikeresen baleknak néztek.

    [ Szerkesztve ]

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Morden24 #136 üzenetére

    És a piac ítélt. Mind a DA mind a ME roppant sikeres és kelendő volt. PC-n is. A részvényesek örültek. És mi volt erre a reakció? Ez nem elég, ez kevés, 10 millió eladott példány kell!!! Innentől kezdve miről beszélünk? Nagyon sok esetben az "erre van igény" "ez kell a piacnak" csak duma, rizsa, csúsztatás, hazugság. Mert azt nem mondhatják hogy: "bocs de sokkal olcsóbb minden évben kiadni a FIFA meg a NFS akárhányt, mint teljesen új és kreatív dolgokba belevágni". A kialakult helyzet legalább annyira a fejlesztők és kiadók felelőssége, akik minden létező médián azt üvöltik és sulykolják a fejedbe, hogy a tavalyi grafika már szar. Ők maguk azok akik minden eszközzel irányítani formálni akarják a "piaci igényeket".

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • bunfi

    őstag

    válasz Morden24 #136 üzenetére

    Grafika, grafika, grafika.... mindenki mentsvára... De akkor egyet nem értek, a legjobb megjelenítési színvonalú játékmotor, a crytec miért nem lett populáris? Pedig "magadalászarsz" kategória állítólag, mert én bizony soha nem láttam, mert nem volt hozzá elég erős gépem. Nuff sad.

    De ha már Crysis és média:
    "az EA Partners programot felügyelő David DeMartini még novemberben kijelentett, hogy a Crysis 2 a Yerli-fivérek cégének eddigi legjobb műve, s ennek megfelelően biztosak benne, hogy 90 feletti átlagértékelést kap majd a a videojátékok Avatar-jának kikiáltott alkotás"

    Gondolom itt is én provokáltam ki, sőt könyörögtem, mert igényem van, hogy nézzenek totál idiótának... Vagy csupán a nálam gyengébb fogyasztói intelligenciával rendelkező emberekbe próbálják belesulykolni, hogy EZ bizony jó lesz?

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • HaaS

    addikt

    válasz Morden24 #136 üzenetére

    Szerintem ma este igyál valamit, és próbáld meg újrakezdeni:DDD!

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Morden24 #140 üzenetére

    Hogy ki sulykol bármit is? Pl. a fent nevezet Cryengine készítői, vagy éppen az IDTech ami, mint nermrég hallottuk "készen áll a következő generációra" stbstbstb. A csapból is ezek folynak. "persze amikor már trend lett". És ki tett róla hogy valamiből trend legyen? Ma minden média azt üvölti, hogy aki/ami nem "trendi" (félrefordul, kiköp), az szégyellnivaló, az ócska, az nevetséges, az ódivatú, azt kiröhögik. No persze, te elárultad már magad, hogy az Erő Sötét Oldalán állsz. ;] ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • HaaS

    addikt

    válasz Morden24 #142 üzenetére

    Mennyé dolgozni:D!

    szerk: GypsFulvus2: őt már elvesztettük, öregem, vége van:DDD.

    [ Szerkesztve ]

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • bunfi

    őstag

    válasz Morden24 #142 üzenetére

    Szóval hazudjunk ha kell, csak a tömegeknek szóljon, butítson és legyen igénytelen a kifinomultabb ízléssel rendelkező szemszögéből, de a lényeg, hogy eladható legyen és populáris?

    Én sajnos olyan hülye és tudatos fogyasztó vagyok (manapság ez közellenség, mert ismeri a jogait a jogokra épülő kapitalizmusban... groteszk) és elvárnám, hogy ne nekem kelljen a hazugságokon átlátni és megkeresni azokat az apró pici tesztoldalakat, ahol reális képet alkothatok a játékról. Tudod lehet úgy kommunikálni, hogy ne hazudjak és meg is érje. Persze, csak az nem hoz három számjegyű profitemelkedést és csak hosszú távon térül meg? My bad, hogy én ilyen régi vágású vagyok és a saját önző érdekeim miatt nem szarok bele az ívóvíztározóba a város fölött...

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • bunfi

    őstag

    válasz Morden24 #148 üzenetére

    Nem kiáltalak ki főellenségnek, csak nekem furcsa, hogy átlagember szintjén nem így működnek a dolgok, ők pedig ezt megtehetik, sőt, amellett érvelsz, hogy én-te-ö-mi-ti-ők is így csinálná. Én speciel nem és próbálom felnyitni annak a pár tucat embernek a szemét, aki végigolvassa ezeket a wall-o-texteket, mert véletlenül rátalált a hozzászólások linkre az oldalon, hogy lehetne másképp, ha az emberek vennék a fáradtságot...

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • bunfi

    őstag

    válasz Morden24 #155 üzenetére

    A piacot nem lehet villámcsapásszerűen átalakítani, ellenben lehet olyan termékportfóliót is kiépíteni, amely ha meg nem is váltja a világot, legalább azoknak kínál választható alternatívát, akik nem "tömegemberek", úgy hogy az megérje. Egyébként is ki mondta, hogy mindennek xxx% profitot kell termelnie, vagy különben...?

    semmiféle nevelési kötelezettségük nincsen

    Persze, ezért tart ott a világ, ahol tart, mert senki nem vállal semmiért felelősséget, mert nem az én kötelességem... Akkor kié? A szomszéd nénié, hogy környezetbarát technológiákkal gyártsa a termékeit vagy a dolgozóitól ne vegye el a munkaszerződésben az alkotmányos jogaikat. De persze megint én vagyok a naiv idióta, aki még mindig elhiszi, hogy nem muszáj mindennek szarnak lennie, ami jó is lehetne.

    #157 Azért annyira még nem vagy jó matematikus :D

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

Új hozzászólás Aktív témák