Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz janos666 #60 üzenetére

    Kijöhetne mondjuk 5-6 évvel a "fizetős" megjelenés után, és akkor már nyugodtan lehetne ingyen is. Szerintem teljesen korrekt lenne :))

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz janos666 #116 üzenetére

    lúzer Pistike azért csinája a házit, mert szeretne jó jegyet kapni

    Ja, csak IRL nincsen egy tanár, aki mindentől függetlenül értékeli egy semmire nem jó jeggyel a munkádat. IRL az van, hogy te házit írsz, és azt vagy megveszi a Józsika, vagy nem. Ha nem veszi meg, akkor a te szakmád, mint házifeladatíró, bedőlt. Ja, és Józsikának sem lesz soha házifeladata, illetve akkor, ha ír magának, de ahhoz meg hülye.
    Mondjuk megnézném, mivel játszana egy warezos, ha magának kéne tartalmat csinálnia.

    Szóval egy olyan példát kéne végre találni, ahol valakinek a megélhetése múlik rajta, nem a lúzersága, a pina meg a nemtommi. Ja, és ha már itt vagyunk, rögtön olyan példát találj, ahol nem is egy valakinek, hanem sok ezer embernek múlik rajta a megélhetése. Aztán ezt expandáld egy teljes iparágra.

    A játék készítő cégek is azoknak készítik a játékokat, akik hajlandóak megvenni.

    Ja értem, tehát szerinted CSAK az warezol, aki sosem vásárolna. Ez marhaság. Ha nem lenne warez, akkor lehet, hogy nem 50 játékot lopna, hanem csak egyet venne. De akkor egyet venne.
    Egyébként még mindig nem értem, miért járna valamilyen fasznak ingyen az, amire én pl. pénzt teszek félre? Mitől lett hirtelen jogosult erre a segélyre?

    Tehát tisztázzuk: nekem, mivel "dúsgazdag" vagyok, akár 2-3 új játékra is van pénzem évente. Jó, hát na, jól megy.
    Aki meg warezol, az lelophat 100-at is. Azért, mert neki állítólag nincsen rá pénze. Erre nyomnék egy segélyes analógiát, de itt nem lehet cigányozni.

    Persze bejönnek a képbe azok, akik hajlandóak lennének fizetni, ha nem lenne más út csak "nem olyan hülyék hogy fizessenek, ha nem muszály". Na de szerintem erős túlzás, ha azt mondjuk, hogy akár a warezolók fele ilyen csoportból tevődne ki.

    Tökmindegy, hogy 50%, vagy 1%, mert ez a része a képletnek ér valamit, a többi meg semmit. Egyébként a muszáj pontos J ;) (no offense, csak gondoltam szólok)

    Arról már nem is beszélve, hogy itt Magyarországon azért még tovább súlyosbodik a helyzet azzal, hogy jellemzően idegen országokba fizeted az ottani keresethez belőtt árakat forintból.

    Tudod miért? Mert még egy szaros Imperium Galacticát sem tudtunk megvenni a maga idejében. Azt is inkább mindenki lemásoltatta a haverral cd-t 2500-ért író bűnözővel.

    Egyébként ha most nekem te azt mondod, hogy a magyar warezos azért warezol, hogy nehogy tőkeexportot generáljon, én többet csak akkor vagyok hajlandó veled beszélgetni, ha bevallod, hogy stand up comedy-s vagy.
    Másrészről kíváncsi vagyok, hogy millió más terméknél, ahol szintén nincsen lehetőséged hazait venni, ott mennyire nem vásárolsz csak azért. Hogy őszinte legyek, én pl. szarok rá. Azt nagyon sajnálom, hogy nem igazán vállalkoznak ilyen téren magyarok, de hát mit lehet tenni? Ilyen mocsadék alappiaccal ez nem meglepő.

    Amúgy meg még mindig olcsóbban megveszem a játékot külföldről, mint a magyar kiskerekből, és legalább attól sem kell félnem, hogy valami gagyi magyar szinkron került rá.

    A többire meg:
    Nem elsősorban a warezolás van önmagában lenézve, én is szívesen elhiszem egyébként a mindenki hülye dumáját, hogy a dx11-es vga-ra volt keret, de sajnos a COD7-re már nem, meg azt is, hogy egyébként meg sem venné.
    Ez egészen odáig nem zavar, ameddig nem kezdi valami baromállat totál jogtalanul és mellesleg ízléstelenül is védeni a warezt egy nyilvános fórumon, főleg olyan stílussal, hogy neki ez jár, buzi cég miért fejleszt védelmet, úgyis feltörik, úgysem veszünk semmit, ki az a hülye aki vásárol stb.

    Az sem gáz, ha az éhenhalás elkerülése okán minden reggel lopsz egy kiflit a Teszkóból, mert tönkre nem fog menni bele, de ettől még nem ajánlom, hogy hősként próbáld ünnepeltetni magad, mert AZÉRT már jár a mélységes lenézés. Főleg, ha még másokat is iparkodsz meggyőzni arról, hogy te vagy az újkori faszagyerek, akinek nem kell fizetnie.

    Egy szó, mint száz: warezoljon mindenki otthon, a zárt falak között, és kussoljon róla. Bár tudom, nehéz megállni egyeseknél, hogy közöljék, ők mennyire "okosan" nyomják a dolgot. Ja, utóbbiakat tényleg lenézem, de lássuk be, nem ez a legnagyobb bajuk az életben :)

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák