Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz derapo #3 üzenetére

    Kihagytad, hogy a programot megvásárlóknak az EA által gyártott RF ID chipet kell ültetniük a koponyájukba. Természetesen kizárólag azért, hogy ellenőrizni lehessen, hogy az a személy játszik-e a játékkal aki megvásárolta...

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • Djuree

    félisten

    válasz derapo #3 üzenetére

    :DDD

    LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

  • Brown ügynök

    senior tag

    válasz derapo #3 üzenetére

    Ez király volt. :DDD

    "hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

  • válasz derapo #62 üzenetére

    Hát, megint csak a kocsit tudom felhozni példaként (bár lehetne lakást is). Azzal, hogy zárod az ajtókat, bekapcsolod a riasztót, úgy érzed, hogy magaddal tolsz ki? Sajnos pár perced naponta az életedből azzal megy el, hogy ki kell riasztani, ki kell zárni az ajtókat. Ezzel bünteted magad? Súlyos pénzekért vetted meg a riasztót is, mégis neked van vele a macera, elromolhat, stb. Adott esetben meg 2 perc egy betörőnek hatástalanítani.

    Kapjatok már a fejetekhez! :(((

    Ez van, sajnos a tolvajok miatt mindig a rendes emberek szívnak, mint mindenben.

    [ Szerkesztve ]

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

  • Morden24

    nagyúr

    válasz derapo #68 üzenetére

    Nem teljesen értem egyébként ezt a szoftvertulajdonolási kérdést. Amennyiben nem használati jogot kapnál, akkor mit csinálnál vele? Átírnád, és értékesíteni kezdenéd? Felcsapnál programozónak? Stúdiónak, kiadónak? Tehát a te, mint magánfelhasznló szempontodból mit változna a dolog? Fizetni ugyanúgy kéne, csak 9990,- helyett mondjuk egymilliót.
    Éppenséggel a szoftverhez licencek tucatjai kapcsolódnak. Egy játék megvásárlásával logikusan nem formálhatsz jogot teszem azt a cég (egyébként akár sok milliós) fejlesztéseinek, vagy licenceinek felhasználására (engine stb.). Szép is lenne, ha megtehetnéd, nonszensz.

    Másrészt, ha előfizetsz egy kábeltévére, netelőfizetésre, mobilszolgáltatásra, vagy teszem azt használod a villanyt, gázt, vizet, ott te tulajdonjogot kapsz? Nem. Ott sem kapsz tulajdonjogot az adótorony, a szolgáltatóiroda, vagy a rendszereszközök felett.

    A kocsis példa itt egyébként rossz, van műholdas követés autókban. Van olyan rendszer is, ahol az indításhoz pinkódot kell ütnöd, amit ha elkefélsz, felhívnak telefonon, és ha nem ismered a jelszót, akkor remote block és mehetsz gyalog. És ezt nem ráderőltetik, hanem te kéred, mint tulaj.
    Jegyzem meg, semmi kifogásom nem lenne, ha a kocsi dns-mintával indulna csak el. Kifogásom akkor van, ha a dns-olvasó szarul működik, de ekkor sem a védelem tényével, hanem a konkrét eszközzel, a szolgáltatással, vagy az azt szolgáltató céggel. Ha neked bonyolult, szar és megbízhatatlan a riasztód, akkor persze lehetsz elégedetlen, de kétségbe vonni a riasztók létét és jogosultságát azért kicsit far fetched dolog.

    Itt a tulajdonos a szoftver jogait birtokló üzleti entitás, aki hozzád hasonlóan védi a tulajdonát.

    Amúgy az egész netes cécóra: ez egy "system requirement", mint ahogyan a dx9.0c kompatibilis videokártya, vagy a 10Gb HDD space. Ha nem üti meg a géped az említett elvárásokat, akkor le kell mondanod a játékról.

    És ne feledd el itt nem a te tulajdonod védelmét szolgálják ezek az intézkedések.

    Na ez az, amit nem fognak fel sokan. Nem, nem a te tulajdonodat, ellenben a te érdekeidet (is). Feltéve, hogy a te érdeked az, hogy az adott cég továbbra is készítsen játékokat. Márpedig ez csak akkor fog bekövetkezni, ha ez megéri nekik. Márpedig ha szabad a rablás, akkor nem fogja nekik megérni.
    Értem én, hogy mindig megy a szöveg, miszerint mennyire nem éri meg védelmet fejleszteni, mert kidobott pénz. Ezt ti komolyan gondoljátok? Úgy értem, komolyan gondoljátok, hogy védelmet csak júzerszopatásból, meg pénzkidobásból fejlesztenek/licencelnek, amúgy hobbiszinten, mert akkor van miért fikázódniuk a netes fórumokon olyan embereknek, akik legalább 75%-ban akkor sem vennék meg a játékot, ha egy darab netkapcsolat nem kéne hozzá?
    Ugyan már, lárifári, mindenki tegye a szívére a kezét.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz derapo #70 üzenetére

    A szoftverfejlesztők a kiadókra gondoltam.. már régen leszarják te mit szeretnél mit akarsz látni játékokban..tisztelet a kivételnek,de ebből a fajtából nagyon kevés van

    Ja értem. Akkor miért vásárol a piac?
    Mert az, hogy ÉN nem kapok teszem azt Baldur's Gate 3-at, az nem a kiadók miatt van, hanem a piac miatt, amin manapság én ezzel a vágyammal egy elhanyagolható, inszignifikáns kisebbség vagyok, akinek felesleges fejleszteni, mert nem fog megtérülni. Márpedig senki nem a saját pénze ellensége, ezt asszem a warezosoknál jobban senki nem tudja :P

    A többi meg pfff. Egyébként remélem tudod, hogy azok nélkül a mocskos retkes kiadók, meg a pénzpénzpénz nélkül egyetlen játék sem haladná meg az indie kategóriák színvonalát. Amit itt rögtön tisztáznék: azok között kicseszett jó játékok vannak, de nem versenyezhetnek a blockbuster címekkel. Persze ha kiderül, hogy a mai fiatalság Crysis 2, Cod7, Rage meg Skyrim helyett Osmossal meg World of Goo-val akarja nyomni, akkor oké, nem szóltam.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák