Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz GypsFulvus2 #79 üzenetére

    98-ban Alfa Holdbázis? Hol? Mindenki Magnumot meg Dallast nézett, meg egy rakat más ~20 éves amcsi sorozatot annak örömére, hogy végre sikerült lepuffantani a Szomszédokat.
    Ja, meg a kilencvenes években ezerrel ment még a szappanopera-láz.

    Szerintem is mítosz az, hogy manapság nem lehetne nyereségesen eladni igényes termékeket

    Ad1: Mi az igényes? Objektívan.
    Ad2: Szerintem meg a "média butítja a népet" mítosz egy marhaság.

    Csak nehéz. Sokkal könnyebb tucatárut gyártani.

    És te könnyű munkát végzel sok pénzért, vagy nehezebbet szarabbért?
    Megintcsak: a kertévé sem az anyád, nem tartozik felelősséggel a lelki üdvödért.
    Arról nem is beszélve, hogy az emberek ingerküszöbe látványosan emelkedik, a túl sok információ és hozzászokás okán már ott tartunk, hogy be kell ordítani az arcukba, ha egyáltalán egy "he?"-t ki akarsz belőlük csikarni.
    Ezért van az, hogy átlagos, szimpla emberek helyett mutánssá műtött torzszülötteket meg hasonló szennyet kell berakni egy műsorba. Erre még reagálnak. Jövő ilyenkor már kétfejű vámpírokat kell mutogatni, ha nézettséget akarsz.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz GypsFulvus2 #86 üzenetére

    A műsort azért nyomják, mert igény van rá.
    Amire igény van, az fut, amire nincsen igény, az cancelt kap. Tíz évig arra volt igény, hogy az SG-1 különböző reinkarnációit adják le, tíz év után meg beborul a Universe. Ez nem átnevelés kérdése, nem akarja egy média sem, hogy mást nézz helyette. Ez a piac kérdése. Nyilván sok ember ezt elfelejti, mert egy személyben gondol magára, és mint ilyenre, inszignifikáns porszem a nagy homokos tengerparton, de a valójában ez ugyanúgy egy ember-egy szavazat, mint bármi - a vásárlás is, ott is a vote with your dollar elvet követed.

    A médiában nem azért megy az, ami, mert erre akarnak nevelni, hanem mert ez az, amire igény van. Ők pénzből élnek, arra fognak ráállni, ami pénzt hoz nekik. Az, hogy egy műsoron belül a product placementek, gegek, stílusok, divatok hogy alakulnak, az valóban "nevelő" szándékú, de a helyzet az, hogy Balázs zakóját lehetne reklámozni másban is, nem csak a Való Világban. Azért abban a műsorban kerül erre sor, mert azt nézik a legtöbben, a reklámozók pedig nézettséget akarnak. Egy kertévé is nézettséget akar, mivel a reklámozóból él. Ha - mint példaként mondottam - a színházi kritikusok vitaműsora lenne a legnézetteb show, abból is ugyanilyen alapon élnének meg. A lényeg, hogy a műsort a piac fogja kiválasztani.

    Megjegyzem, én egy szóval nem mondtam, hogy ettől valaki igénytelen. Én azt mondom, hogy amire nekem igényem van, az ritkábban/gyakrabban nem találkozik a mainstream igényekkel.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz GypsFulvus2 #137 üzenetére

    Igazából ezek a nyilatkozatok csak a cég imázsát erősítik próbálják erősíteni, ami eléggé jogos egy olyan esetben, amikor a TOR-t akarják kitolni magukból Ez a BW-nek és az EA-nak is piszok fontos.
    Mondhattak volna 9 meg 11 milliót is. Sőt, azzal jobban jártak volna, mert akkor elhinném, hogy a tetves meetingen nem csak a jaffa cake és az ásványvíz (pardon, amcsik, szóval a mountain dew és a cookie bammeg kanadaiak... akkor sör meg bagel) fogyott el.

    Nem hiszem, hogy az ilyen nyilatkozatoknak olyan értelemben hitelt kell adni, hogy őszinte és kapzsi kijelentést vélünk benne felfedezni. Nem azt mondták, hogy jó volt, de 10 millió KELL, hanem azt, hogy jó volt, de a következőt olyan jóra akarjuk csinálni, hogy a 10 milliót is elérje.

    minden létező médián azt üvöltik és sulykolják a fejedbe, hogy a tavalyi grafika már szar

    Hát én nemtom. Kikerül két játékról 10-10 screenshot, erre a médium olvasói a szebbre fognak rárántani. Akkor most ki sulykolt bármit is?
    Nézd, a nagy büdös tény az, hogy semmit nem kellett sulykolni, ment magától. Persze amikor már trend lett, akkor senki nem vonhatja felelősségre a cégeket, hogy rájöttek, mivel lehet pénzt keresni.

    A kettőnk véleményét úgy lehetne jellemezni, hogy szerinted "shame on the kiadók, mert a szart akarják eladni nekünk", szerintem meg "shame on the piac, mert megértették a kiadókkal, hogy a szart is el lehet adni".

    Sectumsempra - For Enemies

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz GypsFulvus2 #145 üzenetére

    És 5 perccel később máglyán égett... ;]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák