Új hozzászólás Aktív témák

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Morden24 #126 üzenetére

    Nem akarom szétoffolni a topicot (részben ezért, részben meg azért nem válaszoltam neked tegnap, mert a Haas-hoz hasonlóan úgy érzem, hogy bár értjük egymás érveit és respektáljuk egymást, valahogy mégis elbeszélünk egymás mellett), de ddekany-nak adott válaszodból is azt érzem, hogy nagyon lebecsülöd a média hatalmát. Egy bizonyos intelligenca szint, valamint akaraterő hiányában, a média bizony képes végrehajtani azt a bizonyos "agymosást". Ha nem így lenne, nem létezhetne sem a propaganda, sem a marketing, reklám fogalma. Szélsőséges esetekben nagyon durva dolgokra is rá lehet venni az embereket, ha hosszú ideig, folyamatosan, intenzíven, és jól megválasztott eszközökkel sulykolják beléjük (lásd Hitler).
    Ami pedig egy nagy (multi) cég és az egyén viszonyát illet; az rendben van hogy mindkettő kizárólagosan a saját érdekeit kívánja érvényesíteni (bár jobban belegondolva nem vagyok benne biztos, hogy rendben van ez: a saját érdek kizárólagos érvényesítése bármi áron) tehát mondjuk legyen mindkettő Chaotic Evil. A probléma az érdekérvényesítő képességek közötti mérhetetlen különbségből, az erőfölényből adódik, ami kiszolgáltatottá teszi a fogyasztót. Ebben a konkrét esetben: nincs helye protestálásnak, ha legálisan használni akarod ezt a terméket amire vágysz, akkor internetre van szükséged. Ha nincs vezesd be, oldd meg, te dolgod, annak minden költségével. Tudom, hogy a gyakorlatban ez keveseket érint, de most elvi síkon közelítem meg a problémát. Ez teljes kiszolgáltatottság.
    Úgy is fogalmazhatnék hogy az EA már régóta, de újabban már a Bioware is erősen Baatori szagtól bűzlik :) És ez már baj, mert nincs rosszabb a Lawful Evil-nél.

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Új hozzászólás Aktív témák