Új hozzászólás Aktív témák

  • HaaS

    addikt

    válasz Morden24 #100 üzenetére

    Höhöhö... miben nem értünk egyet:D?

    Elfogadnám a véleményed, de a "szeláví", mint indok, nekem kevés. A világ úgy működik, ahogyan a világ működik... hát ezzel meg én nem tudok vitatkozni:)!
    Csak azt mondom, hogy minek az anyagi oldaláról nézed folyton? Ez játékszoftver, sosem volt fehér, sosem lesz az. Az irány, ahogy halad a dolog, szerintem rendben van... kell pár generáció, hogy működjön az álom. Ehhez meg idő kell...

    Ahhoz ragaszkodom, hogy igazán csinálhatnának egy BG3-at, mert vennénk, mint a cukrot:DDD!

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • Morden24

    nagyúr

    válasz HaaS #101 üzenetére

    Csak azt mondom, hogy minek az anyagi oldaláról nézed folyton?

    Szakmai ártalom.
    De egyébként nem arról van szó, hogy én feltétlenül anyagi oldaláról szemlélem a dolgokat. Én szemlélhetem bárhogyan, de nem vagyok kompetens. Ellenben megpróbálom azoknak a szemével szemlélni ( :) ), akik ezt a szakmát a mai mederben terelik, és lehet, hogy ez valaki szerint hiba, de ma ma van, nem c64-es garázsfejleszés, meg nem is harminc évvel későbbi Csillagközi Föderáció.

    A BG3-hoz én már nem annyira ragaszkodom, mert ha kijön, abban úgyis Hawke mészárolja le majd a sárkányokat halomba jól.
    Inkább megyek a Gog-ra, és kitolom az első kettőt :))

    Sectumsempra - For Enemies

  • ddekany

    veterán

    válasz Dr. Akula #94 üzenetére

    "Alul az ablakban kiírta a sebzéseket is, nem tűnt fel? :)"

    Azt, hogy épp mennyit sebeztél harc közben. De sehol nem volt kiírva a karakterlapon a tartomány. Szerintem ez még C64-en a SSI cuccokban is ki volt írva a karakterlapon. Nyilván ez egy az 100 dolog közül (pl. amit viszont kiírt, azt szvsz nem mindig stimmelt a AD&D szabályoknak, és akkor még kérdés, hogy valójában mivel számolt csata közben a program). Ilyenekre egyáltalán nem figyeltek, mint mondom, gondolom mert nem tartották a harcot fontosnak (pedig legnehezebb fokozaton elég izgalmasak voltak...).

  • ddekany

    veterán

    válasz Morden24 #102 üzenetére

    "abban úgyis Hawke mészárolja le majd a sárkányokat halomba jól"

    A BG2 tipikus 6-18 szintű mese volt, az extensionban meg nyilván még magasabb szintig elmentek... Nem tudom mi van a legújabb D&D edition-okban, de erősen kétlem, hogy érdekes lehet olyan magas szinteken a karakter fejlesztés. Szóval bizonyosan kénytelenek lennének új sztorit kezdeni alacsonyabb szinten... kézenfekvően 1. szinten.

    [ Szerkesztve ]

  • HaaS

    addikt

    válasz Morden24 #102 üzenetére

    No, akkor rendben is vagyunk, én a játékos szemszögéből nézem, úgy meg nem olyan vészes a helyzet:)!

    Hajrá, jó kis játékok! Hogy a BG3-ban a... háttööö... :DDD!

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • bunfi

    őstag

    válasz HaaS #105 üzenetére

    Eredeti vagy másolt játékos szemszögéből? :U

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • L4mie

    veterán

    Uhh jó kis flame lesz ^-^

    btw: le vagyok maradva...tényleg nem lesz magyar felirat semmilyen szinten?
    Ebben az esetben azt hiszem bármennyire érdekel skippelem az egészet.
    Előjegyzés ide vagy oda....(nem hiszem hogy húúú de földhöz vágná az EA-t a fordítás ára)
    (előre is, ok köszi nem kell a tanulj angolul duma)

    Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Morden24 #100 üzenetére

    Egyébként nevezz köcsögnek, de amiért én güriztem X ideig, az a szomszédnak se legyen ingyér', csak mert ő így gondolja.

    Ez itt kifejezetten élő néphagyomány. Van is rá egy vicc...

    Lucifer elhatározza, hogy körbejár a pokolban, és ellenőrzi minden rendben megy-e.
    Elérkezik a németek üstjéhez, ahol a kis ördögök egy rövid tisztelgés után folytatják a munkájukat, lökdösik vissza az üstbe azokat, akik ki próbálnak mászni.
    Megy tovább Lucifer, elérkezik az oroszok üstjéhez. Látkép ugyanaz. Kis ördögök lökdösik vissza az elkárhozott oroszokat.
    Hát, amint a magyarok üstjéhez ér, kikerekedik a szeme. A kis ördögök vígan mulatoznak az üst mellett, ki-ki a maga vágyának megfelelően. Nagy mérges lesz Lucifer, rájuk is förmed:
    -Hát mit csináltok ti? Lusta banda! Miért nem ügyelitek az üstöt? És ha kimásznak?
    -Ezek, főnök? Mikor egy elérne a szélére a többi rögtön visszahúzza...

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • Morden24

    nagyúr

    válasz TESCO-Zsömle #110 üzenetére

    Szerintem rosszul gondolod.
    Ez nem visszahúzásról szól. A te példádban én güriznék azért, hogy a szomszéd lemásolhassa a kocsit, ugyanis valakinek azt az egy kurva autót bizony meg kell vennie. Amúgy megjegyzem, a vicced azért gáz, mert amit én mondtam, az nem azt jelenti, hogy én visszahúzom a komát le a posványba, ahol én vagyok, hanem a koma használ engem létrának, hogy felmásszon rajtam. Erre pedig sok reakcióm lenne - a legdiplomatikusabb egy büdös nagy gyomorszájon cseszés.

    Megjegyzem, arra még nem mondtál semmit, hogy a pék miből él meg, ha mindenki csak másolja róla a kenyeret. Na persze a válasz kézenfekvő, csináljon mást. Ami korrekt, de akkor ki fog kenyeret csinálni? És akkor kiről fogják másolni?

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Morden24 #111 üzenetére

    A te feltételezésed is arra épül, hogy a szomszéd nem csinál semmit.

    Egyébként az egyetlen embernek a piramis csúcsán nem megvennie kéne az autót, hanem megcsinálni. Minek venné, ha Ő is másolhatja?

    Amúgy amiről vitatkozunk alapjaiban véve egy régi csata. Kommunizmus vs. Kapitalizmus. Úgyhogy ebbe ne is másszunk bele.

    Én csak azért írtam, amit írtam, mert szar a példa és mégis mindenki ezzel dobálózik. Persze tudom, hogy ennek pszichológiai okai vannak. Ha azt mondod valakinek, hogy olyan, mintha engedély nélkül lemásolták volna a házi feladatát -ami sokkal helytállóbb példa- annak nincs akkora súlya, mert a 'károsult' effektíve nem érez hiányt. Nem tudatosul benne, hogy az Ő 2 órás munkáján spórolta meg az elkövető az esti bulira való időt és energiát. Ellenben a lopáshoz egyből a hiányérzet társul.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • bunfi

    őstag

    válasz L4mie #107 üzenetére

    Megmondták, hogy 20 millió alatt beszélt nyelvekkel nem foglalkoznak, még annyira sem, hogy "szponzorálnak" egy rajongói csapatot, akik két túró rudiért lefordítanák nekik és nem lennének benne akkora baromságok, mint némely hivatalos fordítócéggel fordítottban. De ez egy ilyen világ, én már nem várok semmit az óriásoktól. Ők már megélnek a nevükből, nem kell különösebben semmit letenni az asztalra... csak a pénzt a játékokkal foglalkozó médiumoknál, hogy meglegyen az a 90% fölötti értékelés. Crysis 2-nél már meg is mondták, pedig még meg sem jelent :P

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • Morden24

    nagyúr

    válasz TESCO-Zsömle #112 üzenetére

    Minek venné, ha Ő is másolhatja?

    Mert van, akinek meg is kell csinálnia. Az pedig nem fog ingyen dolgozni. Ja de, hiszen a kenyeret is másolják.
    Hagyjuk ezt az elcseszett replikátoros példát. Anno volt egy idióta szervezet - gondolom csupa szétdrogozott agyú hippi -, aki hasonló példával, élelmiszeren keresztül próbálta elmagyarázni egy képregény keretei között az egészet. Remélem azóta már dolgoznak is valamit.

    Amúgy a házi feladattal az a gond, hogy neked nem múlik a megélhetésed rajta. Én nem szenvedek kárt akkor, ha az osztályban csak én írok házit, és mindenki rólam másolja le - természetesen azon kívül, hogy az ilyet általában lúzernek nevezik, ami ha jól tudom, nem éppen dícsérő kifejezés.

    Az egész warezzal az a baj, hogy addig tartható, ameddig illegális. Ha azt mondanánk, hogy mostantól az fizet, aki akar, aki meg nem, az vigye ingyen, akkor az egésznek lőttek. És már elnézést, de ameddig nem mindenki ingyen dolgozik, addig nem kéne úgy tenni, hogy egy bizonyos réteg egy bizonyos terméke csak és kizárólag azért ingyen adhatónak kéne, hogy legyen, mert feltehető az internetre, illetve ingyenesen sokszorosítható. Az előállítási költséggel (itt inkább azt mondanám, hogy a befektetés költségével, és értsünk bele mindent, ami a termékkel kapcsolatos első karakterleütéstől odáig vezet, hogy te leszedheted a bitumenről a kész szoftvert) valahogy nem számolnak az ilyen okoskodások. Vagy csak leszarják, ami persze érthető, nem nekik kell ebből megélniük, akiknek meg igen, azok miért választottak egy ilyen szopás munkát, csinálják ingyen, a hülye faszok.

    Kommunizmus vs. kapitalizmus nem vitatéma, míg az egyik nem működik, a másik meg igen.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • bunfi

    őstag

    válasz Morden24 #114 üzenetére

    Igen, gondolom akkor is jól működik a kapitalizmus, mikor azon múlik az orvosi ellátásod, hogy milyen jó ügyvéded van... merthogy eladtuk az egészen néhány dúsgazdag embernek, aki úgy gondolja, hogy lehet ezen még tovább gazdagodni. Aki dolgozik megérdemli a jussát, sőt. Aki viszont csak befektet és semmi más nem érdekli, csak a haszon és az osztalék, az részemről leprában dögöljön meg. Sajnos az említett nagy kiadócégeket birtokló konzorciumok ezen a filozófián mozognak. Ezért tartunk itt, ahol tartunk. Ennyi erővel a kultúrára is vethetnének ki adót, mert nehogy már te ingyen művelődj, szórakozz...

    szerk: de inkább nem megyek tovább ezen a vonalon, mert ez társadalomkritika, nem pedig egy "szaros" sigle player játék online bejelentkezéshez kötése. Szóval a moderálási problémákat elkerülendő maradjunk a témánál.

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • janos666

    nagyúr

    válasz Morden24 #114 üzenetére

    Kommunizmus vs. kapitalizmus nem vitatéma, míg az egyik nem működik, a másik meg igen.

    A kommunizmus is csak az emberek természete miatt és ebből fakadó praktikus okokból nem működik. Elméletben nagyon szép gondolat lenne az, ami gyakorlatban csak a nyomorba döntötte a világ ezel felét.

    A házi feladatos példa pedig nagyon is jó a warezra.

    A lúzer Pistike azért csinája a házit, mert szeretne jó jegyet kapni (és ezzel jó bizonyítványt, ~ diplomát, ~ állást, ~ fizetést, nameg tengernyi piát, sivatagnyi kokainpiramist, minden napra egy-egy új nőt és férfit egyszerre :))).
    Ha Józsi lemásolja, az sokkal kevesebbet árt Pistinek, mint ha nem csinált volna házit: Csökken a különbség a lusta és "mihaszna" Józsi és a szorgos Pisti pillanatnyi látszólagos teljesítménye közt. De ez gyakorlatilag nem jelent neki plusz munkát (esetleg némi pozitívumot, hogy nem verik be az orrát :D), és egy ideális világban előbb utóbb mégis csak a szorgos Pistinek kéne érvényesülni, hisz Józsi valójában nem ért semmihez, csak a "porszívózáshoz". :DDD

    Nem azért csinált házit, hogy majd lemásolhassák róla, és ebben a példában még csak másolják, nem ő csinálja mások személyre szóló egyedi háziját is ingyen. :DDD Csak a saját hasznára dolgozik.

    A játék készítő cégek is azoknak készítik a játékokat, akik hajlandóak megvenni. Ha közben olyanok is lemásolják, akik nem hajlandóak érte fizetni, akkor az gyakorlatilag csak semleges vagy pozitív (ingyen reklám szóbeszéd útján ; már ha jó, bár néha maga a szóbeszéd is elég, nem kell ajnározás) hatással lehet a készítőkre nézve.

    Persze bejönnek a képbe azok, akik hajlandóak lennének fizetni, ha nem lenne más út csak "nem olyan hülyék hogy fizessenek, ha nem muszály". Na de szerintem erős túlzás, ha azt mondjuk, hogy akár a warezolók fele ilyen csoportból tevődne ki.

    Arról már nem is beszélve, hogy itt Magyarországon azért még tovább súlyosbodik a helyzet azzal, hogy jellemzően idegen országokba fizeted az ottani keresethez belőtt árakat forintból.
    Viszed ki a "tőkét" az országból, pedig neked aránylag drágább is, mint a helyieknek, miközben itt rosszabbak az átlagos életkörülmények. Ez már triplán pazarlás.

    Egyet értek vele, hogy fékezni kell a warezt a már említett "okos emberek" miatt, de főleg a hazai fórumokon nem szívesen látom, hogy ilyen mélységesen "lenézik" azt, aki nem vesz eredeti játékokat. (A CAD-ek és akár Windows-ok már más téma, mert pl. egy AutoCAD Civil3D-vel tényleg rengeteg munkát spórolsz, ami extra bevételhez juttat, idővel akár a borsos vételár többszörösét nyered rajta. Bár a Windows már más, hisz ott lenne a Linux, és hitvita, hogy vajon több software-t gyártanának-e rá, ha nem "mesterkedne" az MS, hogy ne legyen így...).

    De egy játék... az nem termel bevételt, csak "olcsó" időtöltés. Nyilván játszhatnék a ****-al is az egér helyett, "me' az még egyelőre ingyé' van". :DDD
    (Ha majd már bogyó kell hozzá, hogy megmozduljon, akkor nem lesz ingyen az se. ;])

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • HaaS

    addikt

    válasz Morden24 #114 üzenetére

    Kezd fájni.

    szerk: Ha már ilyen szuper példabeszédek vannak, nekem is eszembe jutott egy. Most találtam ki.
    Tudod ez valami olyan, mint amikor fent ül a mérkőzés vezetője a kakasülőn, a teniszpálya közepénél, de a meccsnek már rég vége. Mások harcolták, na meg győztes is van.

    Maximum következő meccs lesz.

    [ Szerkesztve ]

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • HaaS

    addikt

    Hááháháhá... elfogott a röhögőgörcs már megint... :DDD!

    Belegondoltam, hogy megint arra kellene terelnem a szót, hogy a zenét sem ingyen csinálják...
    ...aztán hangosan felröhögtem, mert rájöttem, hogy ez pont ugyanaz a trágya, amiben sokan naponta tapicskolnak. Életszínvonal, pénz, megkárosít, az én zsebemből húzza ki, tőlem lop, szar munkát - sok pézé, tutálibe - málibe. Hööhhöhöhh:DDD! Erre van igény srácok, bizony... itt is pont az megy, amire igény van, akár a játékpiacon, meg a tévében. Csak itt mi vagyunk a szereplők:DDD! Felcsapta a vizet a sz@r:D!

    Kellemes, szép álmokat kívánok minden Játékostársamnak:D!

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • WayneGace

    őstag

    válasz Morden24 #50 üzenetére

    Bocs, de THQ és Blizzard játékok esetében 5-6 éve legalább nem kell a meghajtóban tartani a lemezt. Nem akkora siker ez, hogy végre egy EA játéknál sem kell.

    BestSecret invitációt privátban adok.

  • Gl4diator

    tag

    válasz L4mie #107 üzenetére

    Szerintem biztos lesz aki lefordítja, nem kell parázni :) De biztos kell rá várni minimum egy évet. A GTA4-et is lefordították, pedig abban is töménytelen szöveg van. Addig is majd esik a játék ára :)) Nekiállok asszem addig az első résznek, még nem is nagyon játszottam vele :DD

  • Morden24

    nagyúr

    válasz janos666 #116 üzenetére

    lúzer Pistike azért csinája a házit, mert szeretne jó jegyet kapni

    Ja, csak IRL nincsen egy tanár, aki mindentől függetlenül értékeli egy semmire nem jó jeggyel a munkádat. IRL az van, hogy te házit írsz, és azt vagy megveszi a Józsika, vagy nem. Ha nem veszi meg, akkor a te szakmád, mint házifeladatíró, bedőlt. Ja, és Józsikának sem lesz soha házifeladata, illetve akkor, ha ír magának, de ahhoz meg hülye.
    Mondjuk megnézném, mivel játszana egy warezos, ha magának kéne tartalmat csinálnia.

    Szóval egy olyan példát kéne végre találni, ahol valakinek a megélhetése múlik rajta, nem a lúzersága, a pina meg a nemtommi. Ja, és ha már itt vagyunk, rögtön olyan példát találj, ahol nem is egy valakinek, hanem sok ezer embernek múlik rajta a megélhetése. Aztán ezt expandáld egy teljes iparágra.

    A játék készítő cégek is azoknak készítik a játékokat, akik hajlandóak megvenni.

    Ja értem, tehát szerinted CSAK az warezol, aki sosem vásárolna. Ez marhaság. Ha nem lenne warez, akkor lehet, hogy nem 50 játékot lopna, hanem csak egyet venne. De akkor egyet venne.
    Egyébként még mindig nem értem, miért járna valamilyen fasznak ingyen az, amire én pl. pénzt teszek félre? Mitől lett hirtelen jogosult erre a segélyre?

    Tehát tisztázzuk: nekem, mivel "dúsgazdag" vagyok, akár 2-3 új játékra is van pénzem évente. Jó, hát na, jól megy.
    Aki meg warezol, az lelophat 100-at is. Azért, mert neki állítólag nincsen rá pénze. Erre nyomnék egy segélyes analógiát, de itt nem lehet cigányozni.

    Persze bejönnek a képbe azok, akik hajlandóak lennének fizetni, ha nem lenne más út csak "nem olyan hülyék hogy fizessenek, ha nem muszály". Na de szerintem erős túlzás, ha azt mondjuk, hogy akár a warezolók fele ilyen csoportból tevődne ki.

    Tökmindegy, hogy 50%, vagy 1%, mert ez a része a képletnek ér valamit, a többi meg semmit. Egyébként a muszáj pontos J ;) (no offense, csak gondoltam szólok)

    Arról már nem is beszélve, hogy itt Magyarországon azért még tovább súlyosbodik a helyzet azzal, hogy jellemzően idegen országokba fizeted az ottani keresethez belőtt árakat forintból.

    Tudod miért? Mert még egy szaros Imperium Galacticát sem tudtunk megvenni a maga idejében. Azt is inkább mindenki lemásoltatta a haverral cd-t 2500-ért író bűnözővel.

    Egyébként ha most nekem te azt mondod, hogy a magyar warezos azért warezol, hogy nehogy tőkeexportot generáljon, én többet csak akkor vagyok hajlandó veled beszélgetni, ha bevallod, hogy stand up comedy-s vagy.
    Másrészről kíváncsi vagyok, hogy millió más terméknél, ahol szintén nincsen lehetőséged hazait venni, ott mennyire nem vásárolsz csak azért. Hogy őszinte legyek, én pl. szarok rá. Azt nagyon sajnálom, hogy nem igazán vállalkoznak ilyen téren magyarok, de hát mit lehet tenni? Ilyen mocsadék alappiaccal ez nem meglepő.

    Amúgy meg még mindig olcsóbban megveszem a játékot külföldről, mint a magyar kiskerekből, és legalább attól sem kell félnem, hogy valami gagyi magyar szinkron került rá.

    A többire meg:
    Nem elsősorban a warezolás van önmagában lenézve, én is szívesen elhiszem egyébként a mindenki hülye dumáját, hogy a dx11-es vga-ra volt keret, de sajnos a COD7-re már nem, meg azt is, hogy egyébként meg sem venné.
    Ez egészen odáig nem zavar, ameddig nem kezdi valami baromállat totál jogtalanul és mellesleg ízléstelenül is védeni a warezt egy nyilvános fórumon, főleg olyan stílussal, hogy neki ez jár, buzi cég miért fejleszt védelmet, úgyis feltörik, úgysem veszünk semmit, ki az a hülye aki vásárol stb.

    Az sem gáz, ha az éhenhalás elkerülése okán minden reggel lopsz egy kiflit a Teszkóból, mert tönkre nem fog menni bele, de ettől még nem ajánlom, hogy hősként próbáld ünnepeltetni magad, mert AZÉRT már jár a mélységes lenézés. Főleg, ha még másokat is iparkodsz meggyőzni arról, hogy te vagy az újkori faszagyerek, akinek nem kell fizetnie.

    Egy szó, mint száz: warezoljon mindenki otthon, a zárt falak között, és kussoljon róla. Bár tudom, nehéz megállni egyeseknél, hogy közöljék, ők mennyire "okosan" nyomják a dolgot. Ja, utóbbiakat tényleg lenézem, de lássuk be, nem ez a legnagyobb bajuk az életben :)

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz WayneGace #119 üzenetére

    A Blizzardot nem vágom, mert csak Starcraftom van tőlik, és a lemez az csak porosodik, mert az onlány telepítőt használom, de THQ-val személyes jó tapasztalatom is volt az X széria okán, ahol eleinte rohadtul kellett a lemez, később az egyik patch oldotta fel (mint pl. a 2K-nél a Civ4-et is).
    Igazából nem mondom, hogy nagy siker, nagy szám, vagy óriási ováció, de jó, hogy még egy csatlakozott ehhez a dologhoz, ennyi :K

    Sectumsempra - For Enemies

  • HaaS

    addikt

    válasz Morden24 #121 üzenetére

    Hmh, köbö ötödannyit költesz játékokra, mint én. Én nem sokat értek a pénzhez, de gondolom akkor az általam generált hatás is kábé ötszörös lehet a játékpiacon. Vagy van van valamilyen speciális szorzó?

    Ha alpári módon fogalmazol, nem hiszem, hogy többen értik meg, amire gondolsz. Bár az is igaz, hogy erre van igény, pont egy sztendápkomedis adásban láttam.

    Engem tudod az zavar, hogy emberek azzal, hogy folyamatosan eltolják itt az idejüket, ahelyett, hogy építenék a hazát, dolgoznának, gyakorlatilag engem lopnak meg, mert helyettük dolgozom, miattuk fizetek több adót. Szerintem ők a hibásak:)!

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • Morden24

    nagyúr

    válasz HaaS #123 üzenetére

    Nem, gondolom nincsen semmi speciális szorzó, de nem is értem, hogy ez hogy jön ide.
    Az, hogy mondjuk én (ex has) 40 rongyot költök egy évben játékra, te meg 200.000-et, még egyikőnket sem jogosít fel semmi másra. Hogy értsd: nekem sincsen semmi jogom lewarezolni a 160.000 forintnyi különbséget kettőnk között, de igazából téged sem jogosít fel semmi rá, hogy a 200 elköltése után az én 40 rongynyi játékomat lewarezold.

    Szerintem itt szét kéne választani két külön utat.
    Első, a teljesen nyilvánvaló jogi és anyagiakból fakadó kérdés, miszerint egy fizetős termékre az jogosult, aki kifizette, és ezt önhatalmúlag áthágni törvénysértés. Azt most hagyjuk, hogy rengetegen egy céget maguk előtt úgy látnak, hogy van egy halom dagadék sunyi rókaképű egy board meetingen, nem ám úgy, hogy sok tucat, sok száz, vagy sok ezer ember munkahelye.
    A másik meg az, hogy alapvetően annak az elvével én személy szerint nem értek egyet, hogy valaki önhatalmúan két lábbal tiporja más természetes, vagy jogi személyek alapvető jogait. Persze, lehet takarózni a konkrét károkozás hiányával, de az elv, mint a jogbitorlás ténye szerintem önmagában is nagyon idegesítő, frusztráló. Tipikus "háde ússe tudsz micsinálni velünk gecó".

    End of line.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • ddekany

    veterán

    válasz Morden24 #121 üzenetére

    "Szóval egy olyan példát kéne végre találni, ahol valakinek a megélhetése múlik rajta"

    Na hát azért... sok-sok más területen is lehet azért a havi fixért programokat írni meg grafikázni. Az ilyen állásoknak úgyis csak elenyésző hányada játékfejlesztés. Legalábbis programozói állásoknak biztosan az. Nyilván akinek ez a specialitása, nem örül, de nem lesz munkanélküli sem. Tehát ha a sok nagy cég úgy dönt, hogy ő a PC játékot hanyagolja mert máshol nagyobb a profit ill. kisebb a bukás kockázata, akkor a kárvallott itt leginkább a játékos. Az meg, hogy miért ilyen gonoszak az emberek, hogy nem fizetik ki a licencet... ezen kár filózni sokat, mert az ok igen egyszerű: a cégek és a fogyasztók közt alapvetően ellenséges a viszony. Ez elsősorban a cég mint élőlény viselkedéséből adódik (mindig igyekszik átverni és megnyúzni, arctalan és mint személyiség nem konzekvens, stb... kb. chaotic evil :) ), és ez szvsz soha nem is fog megváltozni. Plusz, semmilyen emberi viszony nem fűz egy céghez... mikor kifizeted a licencet, azok akik a tényeleges munkát végezték, már rég megkapták a bérüket, tán már nem is dolgoznak ott. Így semmiféle ösztönös lojalitás nem fog soha működni. (Illetve, tartós médiás agymosással az ilyesmi talán megoldható.) Marad a törvény és egyéb kényszerítő eszközök. Ez minden más termékkel is így van.

    Amit én leginkább sajnálok, hogy ez a warez-os reflex indi területen is megmarad. Nyilván mert a fogyasztók 98%-a azt sem tudja mi az. Illetve ha sejti is, akkor sincs meg a bizalom (azaz, "úgyis csak lenyúlja valami hájfejű az extra profitot"). Szerintem állati fontos lenne, hogy ilyenkor a fejlesztők odategyék az "arcukat": hahó, mi 3 húsvér ember vagyunk, ezt mi csináltuk (tényleg), amit fizettek azt X%-ban tényleg nekünk fizetitek. (Nem röhögni... ha akkor 95% helyett csak 80% lesz a warez arány, az máris 4x-es bevétel.)

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz ddekany #125 üzenetére

    Végeredményben ezen nincsen mit vitázni, de azért két dolgot kiemelnék.

    kb. chaotic evil

    Nem értek egyet. A fogyasztó is a saját érdekeit nézi, a cég is a saját érdekeit nézi. Semmi, de semmi különbség nincsen a kettő között, ergo pont annyira lenne chaotic evil az egyik, mint a másik. Ami nem meglepő, mert végső soron emberekről van szó, akik minden esetben a saját érdeküket nézik. Hogy az üzeti entitásokkal szemben az egyszeri fogyasztó általában rövidlátásra van kárhoztatva, az ugyan nem előnyös dolog, de végeredményben érthető és elfogadható. A törvények be nem tartása viszont nem az, egyik oldalról sem.

    tartós médiás agymosással az ilyesmi talán megoldható

    Ezt viszont hatalmas marhaságnak tartom. Ha nekem valaki képes konzisztens minőséget, illetve az igényeim megfelelő kielégítését prezentálni, akkor "lojális" leszek. Ez lehet egy kiváló étterem, egy megfelelő kiszolgálószemélyzettel rendelkező pub, vagy akár egy szoftverkészítő cég is. Nyilván, ha beáll a termékek/szolgáltatás minőségében valami változás (pl. az étteremben lecserélődik a főszakács, a pubból elmegy a mixer stb.), akkor a viszonyban is változás fog beállni.

    Az indie dologgal teljes mértékben egyetértek amúgy. A warezos reflex megmaradása egyébként pont azt igazolja, hogy a warezban semmi különösebb tudatosság, vagy piaci lázadás nincsen, szimpla fogyasztás az is, csupán az ellenértéket nem téríti meg.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • HaaS

    addikt

    válasz Morden24 #124 üzenetére

    Igen, több szempontból is érdemes vizsgálni dolgokat, csodálatos dolgokat írsz, amikben sok igazság is van, meg sok olyat is, amit már úgy ötször megbeszéltünk (és baromság).
    Jól gondolom, hogy megintcsak nem igazán te vagy a célközönség a negyvenezer forintoddal:D?
    (Még mindig röhögök, hogy kiszámoltad, hogy én mennyit költök:DDD!)

    Inkább az érdekelne, hogy hogyan tudnának _tőled_ több pénzt kisajtolni a cégek, az talán előbbre viszi a beszélgetést... vagy ezen a piacon te már kifújtál, a negyvenes halmazba osztottak végleg?
    Gondolom a piac fejlődése szempontjából mindenfajta vásárlói rétegből meg kell próbálni kihozni a legtöbbet, veled vajon foglalkoz(hat)nak bármilyen szinten ezen a piacon? Vagy nem is kell, mert úgyis elköltöd a 40 rugót, maximum szar játékokra?

    Lassabb leszek, meloo van...

    [ Szerkesztve ]

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Morden24 #126 üzenetére

    Ezt viszont hatalmas marhaságnak tartom. Ha nekem valaki képes konzisztens minőséget, illetve az igényeim megfelelő kielégítését prezentálni, akkor "lojális" leszek.

    Sajnos pont a játékiparban mutatkozik a tendencia, hogy egy jobb ötlet után erős visszaesés van és mégis viszik, mint a cukrot. NFS-széria több nagyszerű újítás után mindíg addig ment lefele, amíg tudott, aztán megint újítottak. Rókabőr rulz.

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Morden24 #126 üzenetére

    Nem akarom szétoffolni a topicot (részben ezért, részben meg azért nem válaszoltam neked tegnap, mert a Haas-hoz hasonlóan úgy érzem, hogy bár értjük egymás érveit és respektáljuk egymást, valahogy mégis elbeszélünk egymás mellett), de ddekany-nak adott válaszodból is azt érzem, hogy nagyon lebecsülöd a média hatalmát. Egy bizonyos intelligenca szint, valamint akaraterő hiányában, a média bizony képes végrehajtani azt a bizonyos "agymosást". Ha nem így lenne, nem létezhetne sem a propaganda, sem a marketing, reklám fogalma. Szélsőséges esetekben nagyon durva dolgokra is rá lehet venni az embereket, ha hosszú ideig, folyamatosan, intenzíven, és jól megválasztott eszközökkel sulykolják beléjük (lásd Hitler).
    Ami pedig egy nagy (multi) cég és az egyén viszonyát illet; az rendben van hogy mindkettő kizárólagosan a saját érdekeit kívánja érvényesíteni (bár jobban belegondolva nem vagyok benne biztos, hogy rendben van ez: a saját érdek kizárólagos érvényesítése bármi áron) tehát mondjuk legyen mindkettő Chaotic Evil. A probléma az érdekérvényesítő képességek közötti mérhetetlen különbségből, az erőfölényből adódik, ami kiszolgáltatottá teszi a fogyasztót. Ebben a konkrét esetben: nincs helye protestálásnak, ha legálisan használni akarod ezt a terméket amire vágysz, akkor internetre van szükséged. Ha nincs vezesd be, oldd meg, te dolgod, annak minden költségével. Tudom, hogy a gyakorlatban ez keveseket érint, de most elvi síkon közelítem meg a problémát. Ez teljes kiszolgáltatottság.
    Úgy is fogalmazhatnék hogy az EA már régóta, de újabban már a Bioware is erősen Baatori szagtól bűzlik :) És ez már baj, mert nincs rosszabb a Lawful Evil-nél.

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • Marci79

    aktív tag

    válasz Morden24 #122 üzenetére

    Az írásaidat átolvasva megfogalmazódott bennem jópár dolog. Ezeket nem írom le , mert kizárnának a PH!-ról miatta.
    Aki jó progikat csinál az megtud élni belőle és akiben van becsületesség az megveszi a jókat. De! Aki szar játékot tud csinálni az ne akarjon már még megis élni belőle. Mondjál már olyan szakmát ahol díjazzák a szar munkát!!!! (Kínában esetleg)
    Lehet nemcsak a "nagyarcú gyökérséget" kellene nyomatnod, hanem jobban átlátni a dolgot.
    Aki csak megveszi az eredetit úgy, hogy valójában zsákbamacskát vesz az tegye. Az ő pénze. A kiadó meg jót röhög a sok tirpákon aki megveszi a szemetet, ami még a felhasznált nyersanyag árát sem éri meg. Akimeg jó progit csinál azt énis elismerem annyival legalább, hogy megvegyen a termékét. A warez meg nagyban tud segíteni eldönteni, hogy miért is adjam ki a nehezen megkeresett pénzemet. Ezzel megspóroltam már több százezret az évek alatt. A mai napig sem bánom azon játékokért kiadott pénzt amik a polcomon figyelnek. Sok letöltött és kiadott játék még annyit sem ér, mint az üres lemezem amire kiírtam őket én marha. És akkor még támogassam a pancser kiadóját/fejlesztőjét azzal, hogy megveszem?? Na ne röhögtessenek már.
    Az olyat én is elítélem aki nem veszi meg a jókat. Valamint már a vásárlás gondolatát is elutasítja mikor le is töltheti.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz HaaS #127 üzenetére

    Hmm, dehogy. Az összegeket példának írtam.
    Az nagyjából reális, hogy egy évben 2-3 darab teljesárú, 0-day játékot veszek. Ez persze változhat, idén kapásból kettő lesz az első félévben, ami már most elő van rendelve (DA2 és Deus Ex 3). Ezen felül nyilván nem számoltam a gog-os/steam-es akciókat, meg a "meglátom négyezerér' és megveszem" dolgokat sem.

    Nyilván el lehetne érni azt, hogy több játékot vegyek, de mivel felhalmozni nem szeretek (felesleges, ha nem játszom vele, inkább a boltban csökkenjen az ára, mint a polcomon porosodjon), ez egy nagyon véges összeg lenne, mivel alapvetően én a szöszölős, sok időt lefoglaló játékokat szeretem (ja, 2006 óta nyomjuk a Civ4-et, és még mindig), és ha az lefoglal, akkor nem veszek másik hármat csak úgy.

    Ergo hiába jönne ki egyszerre egy új Kotor, Final Fantasy, Baldur's Gate, Transport Tycoon remake, Halo, Wing Commander, Zork és Syberia, akkor is sorrendben venném meg őket, nem egyszerre :K

    (#128) TESCO-Zsömle: Persze igaz, de szerencsére van egy-két sorozat, amiben eddig nem csalódtam. ME, Halo, FF... az NFS széria igazából az első Undergrounddal kezdve pocsék, de ezzel sokan nem értenek egyet, ami egy újabb példa arra, hogy ez egy nagyon szubjektív téma.

    (#129) GypsFulvus2: Nézd, marketingesként nem tagadom ezeknek a létét. Ellenben bármennyire is nem tetszik, ez az esetek magas százalékában arról szól, hogy az ember, ha bután is, de maga dönt (külső hatásoktól nem mentesen), majd a hibás/másoknak nem annyira tetsző döntését kizárólag ezen külső hatásokkal kívánja indokolni. A te koncepciód abból indul ki, hogy értelmes emberek zombivá változnak. Én abból indulok ki, hogy sosem voltak egy szint fölött, de sosem kerültek egy másik szint alá sem. Átfogalmazva: nálad a két végpont az értelmes és a zombi, legalábbis ezt veszem ki a szavaidból.

    bár jobban belegondolva nem vagyok benne biztos, hogy rendben van ez: a saját érdek kizárólagos érvényesítése bármi áron

    Ezért vannak törvények, amiket be kell tartani, illetve ha mégsem, akkor be kell tartatni. Mivel sem a cégek, sem az egyének esetében nem lehet teljes önállóságot adni, mert akkor abból az lesz, hogy elkezdik szétfosztogatni a társadalmat.

    probléma az érdekérvényesítő képességek közötti mérhetetlen különbségből, az erőfölényből adódik, ami kiszolgáltatottá teszi a fogyasztót.

    A fogyasztónak óriási hatalom van a kezében, úgy hívják: pénz. A fogyasztó szárazra szívhatja azt a hatalmas nagy multit, mert a multi sosem lesz képes arra, hogy erővel, kényszerből adjon el neki egy játékot, pisztollyal a fejénél.
    Az más kérdés, hogy általában a bojkott a mai elkényelmesedett fogyasztót kurvára fárasztja, és neki ehhez az egészhez annyira kedve sincsen, no meg amúgy is, mit ér ő egymagában. Olyan ez, mint az eldobott csikk, csak fordítva: megvették már ezren, akkor én már mit tehetek.
    Nos, ezt is a fogyasztók baszták el, és egyébként vicces, de valószínűleg a warez növekedése a '90-es évek végétől eléggé hozzájárult ahhoz, hogy a ma ismert nagy kiadók orron szívják fel az eladósodott stúdiókat, vagy csak simán vegyék meg a jogokat adott franchise-okhoz. Ez azt eredményezte, hogy annyi lábat növesztettek, mint egy jobbfajta brazil ezerlábú, így a bojkott már fene nehéz, hiszen ugyan 15 kínált címtől elokádom magam, de 2-őt kedvelek, egyet meg imádok. Na, lófütty.

    Tudom, hogy a gyakorlatban ez keveseket érint, de most elvi síkon közelítem meg a problémát. Ez teljes kiszolgáltatottság.

    Ez a kiszolgáltatottság már akkor megvan, amikor egy projektmél a kockázati tényezőket és a pozicionálást megvitatva nagyjából belövik a kötelezően szükséges hardverkomponenseket. Csak azt már 15 éve hallgatjuk, ezért megszoktuk. Az internet csak +1 ilyen, semmi több. De új, és még szar az íze.

    Úgy is fogalmazhatnék hogy az EA már régóta, de újabban már a Bioware is erősen Baatori szagtól bűzlik

    BioWare, BioWare... ugyanúgy el kell gondolkodnom az ő esetükben is, mint a Civ5-nél. A BW-nél legalább látom a hátsó indokokat, mert oké, populáris játék kell, nagyon nevet kell szerezni minél több embernél, mert ha kijön az SW:TOR, akkor ahogyan a pókerben mondják, all in. Vagy bankot robbantanak, vagy az évszázad bukása lesz, pedig még csak 2011 van.
    A Civ5-nél már más volt a helyzet. El kellett gondolkodnom, hogy az a szemlélet, amiben a Civ4 készült, az ennyire inszignifikáns piacot elégít ki? Vajon az, hogy a végletekig leegyszerűsítik a játékmenetet, megszórják csillivilli grafikával, az tényleg egy Civilization címnél annyi plusz embert hoz, ettől sikeresebb lesz, mintha a több éve rajongó emberekre építettek volna?
    Ha a válasz nem, akkor valaki valamit iszonyatosan elkefélt.
    Ha a válasz igen, akkor el kell fogadnom, hogy az ízlésem egy dinoszaurusz, és most ért ide az aszteroida.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Marci79 #130 üzenetére

    De! Aki szar játékot tud csinálni az ne akarjon már még megis élni belőle. Mondjál már olyan szakmát ahol díjazzák a szar munkát!!!! (Kínában esetleg)

    Én a szart nem veszem meg, de le sem warezolom. Én ingyen sem szeretem a szart. Bár már megint ott tartunk, hogy ami valakinek szar, másnak kincset ér. Mondjak meglepőt? Számomra a Diablo egy szar, egy fityinget nem adnék érte. Call of Duty-kért? Zéró. Red Alertek? Nada. Fifa? Fityisz. Crysis? Jobban leköt a Pasziánsz. Hűvazze, nekem még a WoW sem jött be, kicsit sem - pedig próbáltam ám, nem csak úgy kitaláltam.

    Ne akarjunk valami általános "szar meg nemszar" ítéletet felállítani, mert ilyen nincsen, bármennyire nem akarja ezt sok ember elfogadni.
    Ami igazán nagy érdektelenséggel találkozik, vagy extrém rossz minőségű, az el is tűnik a süllyesztőben, még ha nem is látványosan. De egészen biztosan ott is van egy maroknyi ember, aki sír, hogy most a világ legjobb játéka, a világ legjobb cége dőlt be.

    Ebben nincsen igaz meg hamis, ez csak ízlés kérdése.

    A többivel egyetértek, főleg az utolsó modatoddal. Én is erről szoktam nagy általánosságban viszolyogni.

    Sectumsempra - For Enemies

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Morden24 #131 üzenetére

    Ezzel egyetértek. Arra próbáltam rávilágítani, hogy az igényeket (mesterségesen) átalakították. Így a felvásárló közönségnek nem az kell, ami jó, hanem az, ami van. És a gyártóknak ez nagyon bejön. Egy kis csilivili itt, maxi grafika ott, pár hangzatos név, logó, pár megkent 90+ pontos újság és már sínen is van a dolog.

    Pl mostanában újságban, de online médián is, alig látni 80/100-nál rosszabb értékelést. Mikor én elkezdtem a PC-játékot, akkor a PCGuru-ba még akadtak 20-30 pontos értékelések is. Ma ilyen nincs. Semmit se lehet lehúzni, mert mindenki valakinek a kezében van. És szólj egy rossz szót, legközelebb nem kapsz mintapéldányt...

    @132: A warez egyetlen igazoló mivolta, hogy pótolja a manapság előszeretettel -és nem ok nélkül- mellőzött demó-kat. Ha az általad szarnak titulált játékokat csak azért megveszem, hogy kipróbálhassam és másnap el is adom (2k mínusz, mert használt), akkor simán 20k-t buktam, és még egy csapnyi "élvezetem" se volt. Max elmondhatom, hogy "próbáltam és nem tetszett." Ennyi. És itt a lényeg. Amit egyszer eladtak, azzal már nincs gond. De egynéhányan már gondoskodtak róla, hogy a feketepiacon értékesített cumók után az új tulajnak is perkálnia kéne. Szóval az a játék már nem 2k bukó, mert rájön még 2 az új account-ért.

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • ddekany

    veterán

    válasz Morden24 #126 üzenetére

    "Nem értek egyet. A fogyasztó is a saját érdekeit nézi, a cég is a saját érdekeit nézi. Semmi, de semmi különbség nincsen a kettő között, ergo pont annyira lenne chaotic evil az egyik, mint a másik."

    Ha az egymáshoz való viszonyukat nézzük... de hát milyen lenne a viszony egy kicsinyesen önző, hazudozós, sőt, gyakran a saját a hosszútávú érdekeit a pillanatnyi haszon érdekében felrúgó személlyel szemben? Persze a cég nem személy, de mint személy gyakran ilyen, főleg ha nagy (EA, stb). Ellenben az akár csak viszonylag egészséges körülmények közt felnőtt emberek alapvetően nem ilyenek, hanem ösztönösen nagyon sokszor igenis nézik a közösségi érdekeket. Már ahol érzik, hogy ez egy közösség, stb. Vér-warezos illető pl. nem teszi el a zsebemből kiesett 10e-st, hanem visszaadja. Közhely, hogy a jelenlegi civilizáció léptékében ezek az ösztönök nem nagyon működnek már. A viselkedés szabályozására így egyre inkább már csak a központi fizikai erőszak, azaz a törvény, és a vallás ill. a média (a megengedett gondolkodási sémák, axiomák beviteléért felelős intézmények) maradnak. (Hogy ezekkel mennyire élnek vissza, meg milyen szinten állnak "szakmailag", az más kérdés...)

    "semmi különösebb tudatosság, vagy piaci lázadás nincsen, szimpla fogyasztás az is, csupán az ellenértéket nem téríti meg"

    Megfontolt tudatos lázadás nincs mögötte, de az az érzés, hogy "mindig átvernek/lenyúlnak/úgysem-az-kapja-aki-dolgozott-rajta", nagyban hozzájárul ahhoz, hogy lázadó módon kerülöd a fizetést. Sarkítással úgy tudnám ezt legjobban megfogalmazni, hogy rosszul érzed magad, mikor fizetsz, de nem azért, mert zsugori vagy, hanem mert úgy érzed, hogy épp sikeresen baleknak néztek.

    [ Szerkesztve ]

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz ddekany #134 üzenetére

    Ha a pénzemért nem azt kapom, amit ígértek, az is átverés.

    Én most egy ION-s gépről pötyögök. Ezt ugye internetezésre találták ki. Ha felmegyek egy flash alapú videómegosztóra két választásom van:
    1 - Nézem a videót és a mellette kepeszkedő reklámot szaggatva.
    2 - Nem nézem a videót és akkor a reklám nem szaggat.

    Ennek tükrében kijelenthető, hogy az eszköz alkalmatlan arra a célra, amire kitalálták, ergo engem átvertek.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • Morden24

    nagyúr

    válasz TESCO-Zsömle #133 üzenetére

    Tehát szerinted mesterséges átalakítás ez? Elmondhatnád, hogy ebben a folyamatban mi volt a mesterséges, és miért is nem szimplán a piac változásairól volt szó.

    Mert ez a "mesterséges" dolog nekem pont olyannak tűnik, mint amikor valaki fikázza a szórakozóhelyeken a miniszoknyás lányokat azért, mert rájuk áll fel. A piac nagyrészének a grafikára áll fel, pont. A miniszoknyás lányok meg azért vannak miniszoknyában, mert a közönség azt várja tőlük, hogy miniszoknyában legyenek.
    Tényleg azt gondolod, hogy több évig engine-t fejleszteni, aztán remélni, hogy utóbbi nem bukik be, vagy licencelni valami rühedékdrága vadiúj csilli-izét, az jobban megéri, mintha pár éves technikai szint mellett kéne a sztorit meg a hátteret írnia a kreatívoknak?

    Frászt. Ma mindenki a játékpiacon (elnézést, de ez amúgy eléggé PC-exkluzív dolog) a technikai fejelsztésekre indul be, mert a hardvergyártók "elhitették" (értsd: kiadtak egy terméket) velük, hogy az ATI 8880 GT, iletve az nV 5765,1 GTX miatt nekik minden gyönyörű lesz.
    A játékkészítőktől pedig ezután el van várva, hogy na de hol a szemcukrom? Megvettem 100K-ért ezt a halál felesleges, hajszárító hangú, hőmérsékletű és fogyasztású rakás fekáliát, hát akkor ide nekem mindent, ami kihasználja. Ha nem használja ki, az már kidobott pénz, hiszen a vga-t már megvette. Még örülhetünk, ha egyáltalán letölti.

    A média meg csórikám... hát az butul a fogyasztóval együtt, mivel hozzá kell idomodnia. Ez gyakorlatilag a 'nemo plus iuris ad alium transferre potest, quam ipse haberet' fordítottja, csak jog helyett intelligenciával.
    A piac lófittyet nem tájékozódik, csak screenshotokat néz, jó esetben YT videókat. Olvasni, áhh, az nem menő.
    Márpedig ki nyer a screenshotokon vívott népszerűségi háborúban? A szebbebbjobbabb grafika. Innentől meglepő, hogy nem a tartalomra koncentrálnak, hanem a kinézetre, ha egyszer utóbbival bizony el lehet adni egy értéktelen szart is? És ha pusztán a grafika miatt megveszik az értéktelen szart, akkor minek üljön még rajta, és töltse meg egyedi, eredeti tartalommal? Addigra másik három cég kiad másik hat játékról olyan screenshotokat, hogy az enyém már megint nem elég szebbebbjobbabb.

    Mikor én elkezdtem a PC-játékot, akkor a PCGuru-ba még akadtak 20-30 pontos értékelések is. Ma ilyen nincs.

    Ja, olyan játékok esetén, ahol borítékolható volt a bukó. Az offline média esetén sokkal érintettebbek voltak az újságok a lokális játéküzletek reklámozása okán. Azok a 20-30 pontos értékeléseket mindig kirívóan rossz és alapban bukóra ítélt dolgok kapták, mint egy szarabbul sikerült point&click a Voodoo-láz közepén, vagy egy gyenge és noname rts, miközben mellette kijött a Red Alert 2. Blockbuster címek 80 fölött mozogtak, nagy ritkán leestek 70-re, de franchise esetén a legszarabb értékelés lezárása is úgy szólt, hogy "hát semmi új, semmi jó, sok hiba, de a rajongók és a műfaj szerelmesei jól ellesznek vele".

    Onlány média esetén legalább van olyan, hogy független teszt. Ezzel nem azt mondtam, hogy a (leg)nagyobbak azok, de bevallom, nem vagyok hajlandó pontozni játékot. Már kifejtettem egyszer a Gamepod hasábjain is, hogy a pontozás meg a százalékolás az olvasni nem akaró népesség és a buta, alkalmatlan tesztelők végső bástyája, mert elég leírni egy számot, ami egyben vélemény, megállapítás és ítélet is. Egy színvonalas kritika elemez és értékel, egy színvonalas cikkíró pedig ha ad is pontértéket, tételesen megmagyarázza. A grafika nem azért 6/10, mert tegnap este nem kaptam orálszexet, hanem mert tele van textúrahibával, botrányos a pályák dizájnja, nem foglalkoztak a mozgásanimációkkal és a démon szárnya 40%-ban belelóg a testébe. Tehát nem össze-vissza csapongva a cikkben, aztán a végén egy számérték, hanem a cikkben akár csapongva, de végül egy tételes értékelés, ami summázza a véleményt. Nagyon örültem, amikor a Gamepod bevezette ezt a rendszert.

    Amúgy független, kisebb teszteket jobban is szeretek olvasni. Az tény, hogy nagy mennyiségük íródik dilettáns hülyék, notórius gyűlölködők, vagy épp ellenkezőleg, masszív fanboi-ok által, de a végeredményben hozott véleményátlagolás többet ér, mint a nagyok hülye metascore összevetése, ami relevanciában a 3DMark pontokéval vetekszik.

    Egyébként ilyen téren nekem relatíve jó kezem van, ritkán szoktam mellényúlni, bár az tény, hogy amennyire kis mennyiséggel foglalkozom, ez nem is annyira meglepő. Persze így is lehet lyukra futni, ld. Civ5, pedig ott demó is volt, amit ki is próbáltam. Egyszerűen csak nem akartam elhinni.

    Azzal egyetértek, hogy a kiadók rohadtul kockázatkerülők, AAA címnél vagy fanchiseon belüli új rész, vagy reboot. Új, ismeretlen címbe ritkán pumpálnak blockbuster költségvetést (ezért is örültem anno a DA és ME játékoknak). De megjegyzem, ez sem a cég hibája, ilyen a piac: a régi, ismert címeket sorozatban veszi, az újabbakkal bizalmatlan. Lásd még a filmipart, ahol ugyanez megy pepitában.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Morden24 #136 üzenetére

    És a piac ítélt. Mind a DA mind a ME roppant sikeres és kelendő volt. PC-n is. A részvényesek örültek. És mi volt erre a reakció? Ez nem elég, ez kevés, 10 millió eladott példány kell!!! Innentől kezdve miről beszélünk? Nagyon sok esetben az "erre van igény" "ez kell a piacnak" csak duma, rizsa, csúsztatás, hazugság. Mert azt nem mondhatják hogy: "bocs de sokkal olcsóbb minden évben kiadni a FIFA meg a NFS akárhányt, mint teljesen új és kreatív dolgokba belevágni". A kialakult helyzet legalább annyira a fejlesztők és kiadók felelőssége, akik minden létező médián azt üvöltik és sulykolják a fejedbe, hogy a tavalyi grafika már szar. Ők maguk azok akik minden eszközzel irányítani formálni akarják a "piaci igényeket".

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • bunfi

    őstag

    válasz Morden24 #136 üzenetére

    Grafika, grafika, grafika.... mindenki mentsvára... De akkor egyet nem értek, a legjobb megjelenítési színvonalú játékmotor, a crytec miért nem lett populáris? Pedig "magadalászarsz" kategória állítólag, mert én bizony soha nem láttam, mert nem volt hozzá elég erős gépem. Nuff sad.

    De ha már Crysis és média:
    "az EA Partners programot felügyelő David DeMartini még novemberben kijelentett, hogy a Crysis 2 a Yerli-fivérek cégének eddigi legjobb műve, s ennek megfelelően biztosak benne, hogy 90 feletti átlagértékelést kap majd a a videojátékok Avatar-jának kikiáltott alkotás"

    Gondolom itt is én provokáltam ki, sőt könyörögtem, mert igényem van, hogy nézzenek totál idiótának... Vagy csupán a nálam gyengébb fogyasztói intelligenciával rendelkező emberekbe próbálják belesulykolni, hogy EZ bizony jó lesz?

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • válasz Marci79 #4 üzenetére

    Aztán majd a sok vérpistike miatt nem lesznek normális játékok, mert a halál sem fog pénzt feccölni abba, hogy vérpisitke letöltse ingyé'. A fejlesztő meg dögöljön éhen.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • Morden24

    nagyúr

    válasz GypsFulvus2 #137 üzenetére

    Igazából ezek a nyilatkozatok csak a cég imázsát erősítik próbálják erősíteni, ami eléggé jogos egy olyan esetben, amikor a TOR-t akarják kitolni magukból Ez a BW-nek és az EA-nak is piszok fontos.
    Mondhattak volna 9 meg 11 milliót is. Sőt, azzal jobban jártak volna, mert akkor elhinném, hogy a tetves meetingen nem csak a jaffa cake és az ásványvíz (pardon, amcsik, szóval a mountain dew és a cookie bammeg kanadaiak... akkor sör meg bagel) fogyott el.

    Nem hiszem, hogy az ilyen nyilatkozatoknak olyan értelemben hitelt kell adni, hogy őszinte és kapzsi kijelentést vélünk benne felfedezni. Nem azt mondták, hogy jó volt, de 10 millió KELL, hanem azt, hogy jó volt, de a következőt olyan jóra akarjuk csinálni, hogy a 10 milliót is elérje.

    minden létező médián azt üvöltik és sulykolják a fejedbe, hogy a tavalyi grafika már szar

    Hát én nemtom. Kikerül két játékról 10-10 screenshot, erre a médium olvasói a szebbre fognak rárántani. Akkor most ki sulykolt bármit is?
    Nézd, a nagy büdös tény az, hogy semmit nem kellett sulykolni, ment magától. Persze amikor már trend lett, akkor senki nem vonhatja felelősségre a cégeket, hogy rájöttek, mivel lehet pénzt keresni.

    A kettőnk véleményét úgy lehetne jellemezni, hogy szerinted "shame on the kiadók, mert a szart akarják eladni nekünk", szerintem meg "shame on the piac, mert megértették a kiadókkal, hogy a szart is el lehet adni".

    Sectumsempra - For Enemies

  • HaaS

    addikt

    válasz Morden24 #136 üzenetére

    Szerintem ma este igyál valamit, és próbáld meg újrakezdeni:DDD!

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • Morden24

    nagyúr

    válasz bunfi #138 üzenetére

    De akkor egyet nem értek, a legjobb megjelenítési színvonalú játékmotor, a crytec miért nem lett populáris?

    Mert semmire nem volt jó.
    A Crytek (khm, "zöld"hasúból) megcsinált egy dx9-es engine-t, ami ugyan gyönyörű volt, de olyan horribilis hardveres áron tudta legyőzni a konkurenciát, ami irreális volt. A Crysis maga is pénzügyileg gyengén teljesített. Az egy elhibázott döntés volt, egy Zonda F-től várták, hogy BMW 6-os szériát szégyenítsen eladásban. Ráadásul konzolra teljesen alkalmatlan volt, ami a multiplatform címek esetén elég lényeges, lásd még Unreal Engine.

    Gondolom itt is én provokáltam ki, sőt könyörögtem, mert igényem van, hogy nézzenek totál idiótának... Vagy csupán a nálam gyengébb fogyasztói intelligenciával rendelkező emberekbe próbálják belesulykolni, hogy EZ bizony jó lesz?

    Nem, a nálad mainstreamebb ízléssel rendelkezőkbe. Ha tudjuk, hogy a grafikára bukik a piac, akkor te mit mondanál, ha a termékedet akarod fényezni? Mert én pont ezt. Mit mondjanak helyette? "Nem lesz olyan szép, ellenben a küldetések szövegének aprólékos átolvasása és támadóstratégiánk részletes megtervezése nélkül a játék végigvitelére esélyünk sincs"? :)

    (#141) HaaS: Ma nem, de holnap mindenkképpen, lehetőleg nagyobb mennyiséget :))

    (#143) GypsFulvus2: Má'megint miért vagyok áruló sith lovag? A konzolom miatt, vagy mert szeretem a Mass Effectet? :D

    (#144) HaaS: Haggyámá', azért sem fizetnek többet :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Morden24 #140 üzenetére

    Hogy ki sulykol bármit is? Pl. a fent nevezet Cryengine készítői, vagy éppen az IDTech ami, mint nermrég hallottuk "készen áll a következő generációra" stbstbstb. A csapból is ezek folynak. "persze amikor már trend lett". És ki tett róla hogy valamiből trend legyen? Ma minden média azt üvölti, hogy aki/ami nem "trendi" (félrefordul, kiköp), az szégyellnivaló, az ócska, az nevetséges, az ódivatú, azt kiröhögik. No persze, te elárultad már magad, hogy az Erő Sötét Oldalán állsz. ;] ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • HaaS

    addikt

    válasz Morden24 #142 üzenetére

    Mennyé dolgozni:D!

    szerk: GypsFulvus2: őt már elvesztettük, öregem, vége van:DDD.

    [ Szerkesztve ]

    "a sárkány is csak ember" - oxox

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz HaaS #144 üzenetére

    Anakin számára is volt visszaút... :D

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • bunfi

    őstag

    válasz Morden24 #142 üzenetére

    Szóval hazudjunk ha kell, csak a tömegeknek szóljon, butítson és legyen igénytelen a kifinomultabb ízléssel rendelkező szemszögéből, de a lényeg, hogy eladható legyen és populáris?

    Én sajnos olyan hülye és tudatos fogyasztó vagyok (manapság ez közellenség, mert ismeri a jogait a jogokra épülő kapitalizmusban... groteszk) és elvárnám, hogy ne nekem kelljen a hazugságokon átlátni és megkeresni azokat az apró pici tesztoldalakat, ahol reális képet alkothatok a játékról. Tudod lehet úgy kommunikálni, hogy ne hazudjak és meg is érje. Persze, csak az nem hoz három számjegyű profitemelkedést és csak hosszú távon térül meg? My bad, hogy én ilyen régi vágású vagyok és a saját önző érdekeim miatt nem szarok bele az ívóvíztározóba a város fölött...

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz GypsFulvus2 #145 üzenetére

    És 5 perccel később máglyán égett... ;]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • Morden24

    nagyúr

    válasz bunfi #146 üzenetére

    Te figyelj már, ne engem kiálts már ki főellenségnek.
    Én egy szóval sem mondtam, hogy ez jó, vagy hogy nekem tetszik.
    Én azt mondtam, hogy egy ilyen piacon ez így üzemel, period.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Wolverine

    félisten

    válasz bunfi #146 üzenetére

    Te tudatos fogyasztó vagy, a legtöbben meg nem azok. Nézd csak meg bármelyik érkező játéknál a hírre érkező kommenteket... ha nem elég jó a grafika, akkor máris jönnek a szomorú smileyk, hogy ez se lesz jó.
    Én meg közben röhögök rajtuk, mert gagyinak számító grafikával készült, de élvezetes játékokkal ütöm el az időmet és igazi mainstream (=fps) játékot nem vettem évek óta.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • bunfi

    őstag

    válasz Morden24 #148 üzenetére

    Nem kiáltalak ki főellenségnek, csak nekem furcsa, hogy átlagember szintjén nem így működnek a dolgok, ők pedig ezt megtehetik, sőt, amellett érvelsz, hogy én-te-ö-mi-ti-ők is így csinálná. Én speciel nem és próbálom felnyitni annak a pár tucat embernek a szemét, aki végigolvassa ezeket a wall-o-texteket, mert véletlenül rátalált a hozzászólások linkre az oldalon, hogy lehetne másképp, ha az emberek vennék a fáradtságot...

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

Új hozzászólás Aktív témák