Új hozzászólás Aktív témák

  • misimagaki

    aktív tag

    válasz <>jana<> #614 üzenetére

    Én is úgy látom, hogy ezek a fogyasztások símán tarthatók. Mi sokat toljuk városban. Otthon beülünk, éppen hogy bemelegszik a motor megállunk. Valamit intézünk aztán tovább 2 km -rel odébb, és így tovább (oviba, oviból a tejeshez, izé patikába). Így a hosszútávú fogyasztás 7,7 l/100km (1600 km alatt), ebben benne van a bejáratás, ami alatt elvileg magasabb értékek lehetnek.

    Pont azon gondolkoztam, hogy a hosszútávú fogyasztást a következő tankolásnál nullázom, de majd meglátom.
    Most pl. azt számolja a komputer, hogy 240 km után, még 480 km-re elegendő űanyag van a tankban. Ha kimegyek a városból. és megyek egy vidámabb távot a városon kívül, akkor már bőven ez felett számol.
    Én azt látom, hogy amit írtál a 760 km/tankról azt tudni fogja a mi autónk is.
    A trükk ott van az Octavia II tulajoknál, hogy az az autó azt hiszem 100 kg-mal nehezebb, mint a Tour, tehát rosszabbak lehetnek a fogyasztási értékek, de szerintem nekik sem lesznek... :)

    Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

Új hozzászólás Aktív témák