Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    veterán

    válasz Gubek-Einste #58134 üzenetére

    Rendben, köszi, akkor majd nekiállok. Viszont valamiben bizonytalan vagyok. Így néz ki perpill a hálózat:

    Ahol a HGW és az Asus (most AP módban) van, ide fut be 5 fali UTP csati a szobákból. Itt van/lesz még az NVR, 4 IP kamera kábele, a NAS, és egy POE switch, csak ezek még nincsenek bekötve, ill. bizonytalan vagyok a bekötésük mikéntjét illetően is). A nappliba és a hálóba menő kábel a HGW-be van dugva (hogy az IPTV közvetlenül erről menjen). Nekem, ahogy írtam korábban, az a célom, hogy az Asusban tudjak állítani mindent, fix IP-t adni, tehát routerként funkcionáljon, ehhez kell adnom neki egy 192.168.0.2 - 192.168.0.9 közti IP-t (mivel a HGW 0.10-től oszt IP-ket), vagy pl. 192.168.1.1. De itt jön az, amiben nem vagyok biztos, hogyha más alhálózaton lesznek az eszközök, mert pl. a nappaliban lévő cuccok 192.168.0.10 fölötti IP-t kapnak, de mondjuk az egyik szobában lévő PC 192.168.1.x-et akkor hogy fogom az eszközöket látni a hálózaton? Nyilván az volna a cél, hogy PC-ről, vagy akár wifin mobilról vezérelve NAS-ra töltök le tartalmat, és ezt a nappaliban, vagy akár a hálóban lévő TV-ről le tudjam játszani.
    Nagyon hálás lennék valami kis leírásért, hogy mit hogyan kéne összekössek, és beállítani!

Új hozzászólás Aktív témák